Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Zdravím vospolok, chcela som sa spýtať, či niekto staval kombinovaný dom zrub+sendvičová stena, volá sa to Post+Beam, napr. firma Ceder na SK to robí. Nejaké skúsenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@argyro určitě to umí OK Pyrus, jeden takový stojí v Dolanech u Olomouce. Proč tohle?
Odpovědět
Profilova fotka
@janinka606 s f.Hanis jsme staveli,tak pokud budes mit nejakou otazku,rada odpovim ;-)
Odpovědět
@argyro pěkné, moc pěkné, ale trochu drahé.....
Odpovědět
Profilova fotka
@argyro firma Ceder SK staví to nejlepší, co jsem viděla v reálu. Naprosto dokonalá práce. Akorát mám za to, že post-and-beam není kombinace srubu a sendviče, ale zvláštní konstrukce spojování klád, je to to vodorovné nahoře pod střechou na tomto obrázku : http://www.modrastrecha.cz/blog/esmer...
Odpovědět
Profilova fotka
tohle je jeden ze způsobů post & beam
Odpovědět
Profilova fotka
zdarec @fredd1e, jsem se dneska stavil na kávu a nikde nikdo - to jen na vysvětlení těch ohryzaných rohů a prokopnutých dveří ;-) Nevadí, stavím se jindy...
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi prosím Tě, kteří gauneři z Tábora vám dělali tu střechu? Abych rovnou věděla, jakou firmu vyškrtnou.. :D neb nás se Tábor úzce týká :D díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@janinka606 my zase byli u Pacáků a mám příjemný dojem, což ještě nesvědčí o kvalitě stavby. Asi úplně nejlepší dojem na mě udělal Jakub Gajda, ale ten nestaví z sibiřského cedru.
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro Gajda přeci staví ze všeho, ne? co jsem o něm četla :) @vorelmato a že se nestavíš u mně :)
Odpovědět
Profilova fotka
kolik stojí kubík cedru? někde jsem slyšel, že 30 tis. dá se to vůbec sehnat v čr v kulatině?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 zapadni cerveny cedr se pohybuje okolo 1000-1200 USD plus doprava do CR. v kulatine se vyvazet z kanady a usa nesmi. tady je rec o sibirskem cedru, ten se pohybuje okolo 20tis bez dph. Mozna by byli schopni dovezt i kulatinu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@majpro vy se chystáte stavět ze sibiřského cedru (sibiřské borovice)?
Odpovědět
@esmeralda2 dakujem za referenciu na tuto firmu, popravde ju kontaktujeme uz dva tyzdne a nie a nie si dohodnut stretnutie - trosku nas ta tazkopadna komunikacia odradila, tak som rada, ze mas skusenosti, budeme skusat dalej. Oni stavali napr. toto, tak nejak si to predstavujeme, no a prečo práve toto @vorelmato? Pôvodne sme chceli zrub, ale žiaľ nemáme toľko času. Kým by sme čakali na sadanie, dokončovačky, atď. tak si deti to bývanie už neužijú. U nás je to tak že už včera bolo neskoro tak aj preto trošku ponáhľame. Najskor neboli peniaze, teraz su peniaze ale zasa firma ich nejako nechce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha si doma?
Odpovědět
Profilova fotka
@argyro ve srubu se dá bydlet úplně stejně rychle jako v tomto... Záleží z čeho je výplň stěny... Bohužel pro sruby je post & beam průchodnější varianta pro st. úřady, alespoň co se energetické náročnosti týče bo se pláště stěny dají vyplnit izolací a úředník neremcá... Pokud je výplň stěny z kulatiny, chová se to takřka stejně jako srub, akorát že nemáš saddle notch na rozích ale špatné to není...
Odpovědět
@jumpmans aha, ale z hlediska tepelných vlastnosti je cedr lepší předpokládám, čili nepotrebuješ tolik masivu, co? Jak to zhruba poměrově funguje? Stavíme po plebejsku ze smrku, ale zajímá mě to :-)
Odpovědět
@masar a další, jeřáb rozhodně nebrat přes dodavatele. Já tímto způsobem proti nacenění od Pacáků ušetřil 27 tisíc. Ale chce to mít domluvenou firmu na dobrou cenu a nad to se individuálně domluvit přímo s jeřábníkem, že vykáže třeba o půlku hodin míň a udělá to o třetinu levnějc než jste se dohodli s firmou. Stav ideál samozřejmě je známý jeřábník, který se může utrhnout i se strojem pro vlastní melouch.
Odpovědět
@tomas80 srubaři ale používají savo koncentrované, ne to co lijete do záchoda...
Odpovědět
Po zaříznutí přesahujících klád (vaznice, průvlak atd.) se u některých v řezu objevil počínající hnědý hnilobný proces. Foto: http://jpeg.cz/images/2016/05/13/8weB... (Před naolejováním to samozřejmě nebylo tak výrazné) Při stavbě to bylo zdravý, jen to pak trošku déle nebylo pod střechou. Prosím, řekněte, že to nic neznamená, že to máte taky, že to nikam nepronikne a není třeba panikařit.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 ano, vybrali jsme sibiřský cedr, sibirskou borovici. Proč pak se ptáš?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Gajda je patriot a staví pouze z českého dřeva. Chápu a respektuji
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans máš zkušenost s dodavateli sibiřské borovice? Nějaký kontakt?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 máš nějakou zkušenost? Nebo kontakt na dodavatele?
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro nee. My mame z kanadskeho cerveneho cedru. Ten nam zahistili primo tesari co nam roubenku staveli Na webu jsem nasel jen www.sibirskycedr.cz
Odpovědět
Profilova fotka
Pripadne jeste cedarme.cz
Odpovědět
@flexaretista co to je koncentrované savo? To je nějak naředene nebo druh výrobku?
Odpovědět
Profilova fotka
@misa2015 nevim jak je na tom sibirsky cedr. My mame zapadni cerveny a ten ma temer 2x tsk velky tepelny odpor nez smrk.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans takže "usetris" na sile stěny. Každopádně toto drevo je nad naše finanční možnosti, ale co se týká trvanlivosti dřevěnice, jsem jedine pro, i kdyby měla být ze železa :-) cedr je cedr
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :-D no škoda, kafe prej dělám dobrý. Tak příště.....Dej vědět dopředu. Ještě tam nebydlíme. :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?