Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik rad bych poradil, ale zkušenost chybí. Pokud je to hniloba, vím jen, že snižuje pevnost, ale pokud by se nešířila, což nevim, jak funguje, tak si z laického hlediska myslim, ze relativně malá hnilobna plocha na tak velké kulatině staticky nic neznamená. Držím palce!
Odpovědět
Profilova fotka
Srubaři, ráda bych se zeptala, jak jste řešili ubytování pro řemeslníky, kteří přijedou poskládat srub. Mám totiž v tuhle chvíli byt, 3 + 1, kde nám odešel nájemník a byt je momentálně prázdný. Od místa stavby to je cca 1 km. Je to vhodné? Nebo máme raději volit nějakou ubytovnu či hotel?
Odpovědět
@magdatr mě se to zdá vhodné, protože to budou mít blízko do práce. Jak daleko to budou mít do restaurace na oběd a večeři?
Odpovědět
@misa2015 Savo je normální kyselina. V malobchodní síti se prodává už dost naředěný. K nám pacákové přivezli sajrajt, který sice měl název Savo, ale bylo to asi 10x koncentrovanější. Smrdělo a do očí to štípalo docela vydatně. Podle mě to v maloobchodní síti normálně k dostání není nebo leda přes dodavatele průmyslové chemie.
Odpovědět
@magdatr tohle si firma řešila úplně sama, já jim maximálně dal tipy po okolí. Nicméně jako prostor na jednání o ceně je to dobrý.
Odpovědět
Profilova fotka
@masar @flexaretista Požadavek jediný, najít ubytování, kde se mohou vyspat. Netrvají na žádném jídle, které mame zajistit nebo něco podobného. Ubytování hradíme ze svého, v prvé řadě na tomhle ušetříme. Oni jsou prý zvyklý na ubytovny, kde jsou sociální zařízení na chodbě pro celé patro. Tohle mi přijde jako vhodnější řešení jak pro ně, tak pro nás. V okolí bytu je vše, Coop (200m), hospoda, restaurace, případně cca 1 km Albert, Lidl. Jen tam prostě jsou 4 místa na spaní, musíme sehnat ještě nějaké postele nebo alespoň madrace. Tak snad se s nima na tom domluvíme, protože místní ubytovna je narvaná a za hotel je to fakt palba... :(
Odpovědět
@magdatr to budou chlapi úplně spokojený, skvělé řešení! Postele půjčte od příbuzných a je to :-) Nás to čeká na podzim, máme smůlu, byt máme plný :-( , ale mám tip na ubytování, kde si mohou dát večer pivko. Kolik jich přijede? Pět či víc?
Odpovědět
Profilova fotka
@masar - No my s tím bytem stejně máme v plánu rekonstrukci (umakart). Takže se to hodí i nám, necháme tam chlapce a pak se pustíme do rekonstrukce, než se opět pronajme. Zatím máme info, že by jich mělo být 5 (+/- 1 osoba) na cca 10 dní. Zatím ještě nevíme. Zítra se dokončuje základová deska, takže v Rájci už tyhle info mají a čekáme, kolik lidí a na kolik dní k nám pošlou :)
Odpovědět
@magdatr tedy vy fakt jedete, jako dráha :-) Gratuluji! Za chvíli se zde budeme kochat vaším srubem :-) Ubytovat 5 lidí na 10 dní v bytě, dobrá úspora. A to ještě není konec, budou další etapy, co?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato odpoledne bývám doma,,, tojo :) @flexaretista neexistuje savo koncentrovanější,,,dělala jsem tam :) a navíc savo už není v bohumíne,,, kdoví co tam ted dávají, nám běleli chlornanem :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny srubaře!! a také přidávám foto aktuálního stavu - naprostého začátku ;-) Domeček už se nám staví a cca za tři měsíce bude fotka snad už veselejší :)
Odpovědět
@grapea máte hezké místo :-) Ať se daří! Mohu se zeptat s kým stavíte?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@masar Děkuji :) stavíme se Sruby Polák - firma kousek od Brna. Vám ať se taky daří, místo máte fakt krásné :) a vy stavíte s kým?
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea krásné místo
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea vítej! užasné... skvostné místo :) To je krásné, kolik sroubečků nám přibývá po naší zemičce! :)
Odpovědět
@grapea nám už srub stojí v Rajci u Žiliny, čeká na nás :-)
Odpovědět
Profilova fotka
asi to všichni víte, ale pozor na jednu věc při základové desce. pokud budete vyzdívat podezdívku (sokl), tak v místech, kde jsou dveře snižte sokl o několik cm, aby vám tam vlezla hydroizolace (pokud je tam v těch místech v plánu), podlahový polystyren, potěr a práh dveří (pozor na navrtání izolace). bohužel jsem to nedomyslel, takže to musíme upravit. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kasha Díky :) jsme rádi, že vše klaplo a můžeme ten počet srubů rozšířit i my :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 díky za radu, zatím jsme ve fázi základů, tohle by mě nenapadlo, budu hlídat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím radu. Dodělávámě koupelnu v podkroví roubenky. Betonový potěr jsme v koupelně odmítli, dlažba nebude, skladba je: trámy, palubky 27 mm, mirelon 3 mm, dřevovláknité desky Pavaboard 2x 40 mm a OSB 18 mm v jedné vrstvě. Nyní máme problém v místě sprchové vaničky - je zde lokálně mezi trámy výškový rozdíl asi 7 mm na dlouhé straně a 3 mm na krátké (120x90 cm), čili vanička je skloněná. Vzhledem k tomu, že téměr plochá, tak musí být v absolutní rovině. Jak nyní vypodložit?? Samonivelační stěrka jen pod vaničku dřevěné klínky, mirelon?? Řešili jste někdo, díky za rady
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 asi bych volil samonivelacni sterku. Bodove vypodlozeni se mi nelibi. Melo by to byt podeprene v cele plose. Btw co hydroizolace? Na vlastni kuzi jsem si vyzkousel jak blbe a dlouho pavaboard vysycha kdyz mi prasklo tesneni na tom plastovem spuntu co se pouziva nez se osadi ventily k baterii.
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 hlavně bacha na použitý materiál, bude to pružit, normální nivelačka popraská....chce to nějakou flexi. Řeším ve srubu něco podobného, ale ještě nám nedosednul, raději počkám co sklon podlahy udělá po dosednutí baráku (asi letos) a podle toho budu rovnat... Rozhodně tam ale musí přijít něco pružného...
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 @vorelmato My máme dlažbu lepenou přímo na osb desky a ano, šlo tam flexi lepidlo. A tady , ve vrchní koupelně ,není vidět jediný pohyb, nikde nic neprasklo. (jako například v jednom místě,u komínu, kde se sádroš projevil, ale víme, kde vznikla chyba..je to jediné místo, kde se neohlídalo napojení něčeho a sesedání srubu) a s vaničkou neporadím, nahoře máme jen vanu a ta stojí na nožičkách a má kolem sebe ten svůj kryt, takže v případě nouze by se jen nožičky pootočily.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans @vorelmato @morana128 díky moc všem za rady, půjdem do té flexibilní samonivelačky, snad to vydrží... :-)
Odpovědět
Nazdar zrubaci,ideme prave natierat nasu stavbu.Co si myslite o olejovej lazure prodrevo colorlak o1020? http://www.colorlak.cz/o1020 Premyslal niekto o tejto volbe resp. pouzil ju niekto z vas? Aky mate na nu nazor,celkom sa mi pozdava ci uz technologicky,tak aj cenovo. Vdaka
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname natiram s ni piskoviste tak uvidime za par let :)
Odpovědět
Profilova fotka
Když už jsme u toho. Co je lepší? Osmo nebo kraidezait? A jak to vychází cenově? Budeme hoblovat a natirat vazbu, takže bych se měl rozmyslet... Diky
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 osmo dražší a prý ekologičtější (v německu levnější), kreidezeit mám, spokojenost :) a jsou i levnější :) jiné,,,
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za reakci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chci se zeptat - co jste dávali do základové desky za materiál, který jste zhutňovali? To co jsme získali vykopáním základových pasů je nepoužitelný jíl (i když i ten někdo dává zpět) my jej ale určitě použít nechceme.. nabízí se tedy nějaký betonovo-cihlový recyklát (levné ale pokud bude moc cihel asi to taky není dobré),nebo odval frakce 0-32 (dražší). Kdo co jste použili? Díky :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?