Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Srubaři, ráda bych se zeptala, jak jste řešili ubytování pro řemeslníky, kteří přijedou poskládat srub. Mám totiž v tuhle chvíli byt, 3 + 1, kde nám odešel nájemník a byt je momentálně prázdný. Od místa stavby to je cca 1 km. Je to vhodné? Nebo máme raději volit nějakou ubytovnu či hotel?
15. kvě v 09:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
Registrovala se 25. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
Registrovala se 25. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
 @magdatr mě se to zdá vhodné, protože to budou mít blízko do práce. Jak daleko to budou mít do restaurace na oběd a večeři?
15. kvě v 09:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 @misa2015 Savo je normální kyselina. V malobchodní síti se prodává už dost naředěný. K nám pacákové přivezli sajrajt, který sice měl název Savo, ale bylo to asi 10x koncentrovanější. Smrdělo a do očí to štípalo docela vydatně. Podle mě to v maloobchodní síti normálně k dostání není nebo leda přes dodavatele průmyslové chemie.
15. kvě v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @magdatr tohle si firma řešila úplně sama, já jim maximálně dal tipy po okolí. Nicméně jako prostor na jednání o ceně je to dobrý.
15. kvě v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @masar
@flexaretista
Požadavek jediný, najít ubytování, kde se mohou vyspat. Netrvají na žádném jídle, které mame zajistit nebo něco podobného.
Ubytování hradíme ze svého, v prvé řadě na tomhle ušetříme. Oni jsou prý zvyklý na ubytovny, kde jsou sociální zařízení na chodbě pro celé patro. Tohle mi přijde jako vhodnější řešení jak pro ně, tak pro nás.
V okolí bytu je vše, Coop (200m), hospoda, restaurace, případně cca 1 km Albert, Lidl. Jen tam prostě jsou 4 místa na spaní, musíme sehnat ještě nějaké postele nebo alespoň madrace.
Tak snad se s nima na tom domluvíme, protože místní ubytovna je narvaná a za hotel je to fakt palba... :(
15. kvě ve 13:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @magdatr to budou chlapi úplně spokojený, skvělé řešení! Postele půjčte od příbuzných a je to emoticon
Nás to čeká na podzim, máme smůlu, byt máme plný emoticon , ale mám tip na ubytování, kde si mohou dát večer pivko. Kolik jich přijede? Pět či víc?
15. kvě ve 14:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @masar - No my s tím bytem stejně máme v plánu rekonstrukci (umakart). Takže se to hodí i nám, necháme tam chlapce a pak se pustíme do rekonstrukce, než se opět pronajme.
Zatím máme info, že by jich mělo být 5 (+/- 1 osoba) na cca 10 dní. Zatím ještě nevíme. Zítra se dokončuje základová deska, takže v Rájci už tyhle info mají a čekáme, kolik lidí a na kolik dní k nám pošlou emoticon
15. kvě v 15:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @magdatr tedy vy fakt jedete, jako dráha emoticon Gratuluji! Za chvíli se zde budeme kochat vaším srubem emoticon
Ubytovat 5 lidí na 10 dní v bytě, dobrá úspora. A to ještě není konec, budou další etapy, co?
15. kvě v 16:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato odpoledne bývám doma,,, tojo emoticon
@flexaretista neexistuje savo koncentrovanější,,,dělala jsem tam emoticon a navíc savo už není v bohumíne,,, kdoví co tam ted dávají, nám běleli chlornanem emoticon
15. kvě v 18:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
 Zdravím všechny srubaře!! a také přidávám foto aktuálního stavu - naprostého začátku emoticon Domeček už se nám staví a cca za tři měsíce bude fotka snad už veselejší emoticon
15. kvě v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @grapea máte hezké místo emoticon Ať se daří! Mohu se zeptat s kým stavíte?
15. kvě ve 22:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @masar Děkuji emoticon stavíme se Sruby Polák - firma kousek od Brna. Vám ať se taky daří, místo máte fakt krásné emoticon a vy stavíte s kým?
16. kvě v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @grapea krásné místo
16. kvě v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @grapea vítej! užasné... skvostné místo emoticon
To je krásné, kolik sroubečků nám přibývá po naší zemičce! emoticon
16. kvě v 09:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @grapea nám už srub stojí v Rajci u Žiliny, čeká na nás emoticon
16. kvě v 09:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 asi to všichni víte, ale pozor na jednu věc při základové desce. pokud budete vyzdívat podezdívku (sokl), tak v místech, kde jsou dveře snižte sokl o několik cm, aby vám tam vlezla hydroizolace (pokud je tam v těch místech v plánu), podlahový polystyren, potěr a práh dveří (pozor na navrtání izolace). bohužel jsem to nedomyslel, takže to musíme upravit. emoticon
16. kvě v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @jptn
@kasha Díky emoticon jsme rádi, že vše klaplo a můžeme ten počet srubů rozšířit i my emoticon
16. kvě ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
 @tomas80 díky za radu, zatím jsme ve fázi základů, tohle by mě nenapadlo, budu hlídat emoticon
17. kvě ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
Registrovala se 15. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 20 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
Registrovala se 15. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 20 přátel. Region Praha.
 Prosím radu. Dodělávámě koupelnu v podkroví roubenky. Betonový potěr jsme v koupelně odmítli, dlažba nebude, skladba je: trámy, palubky 27 mm, mirelon 3 mm, dřevovláknité desky Pavaboard 2x 40 mm a OSB 18 mm v jedné vrstvě. Nyní máme problém v místě sprchové vaničky - je zde lokálně mezi trámy výškový rozdíl asi 7 mm na dlouhé straně a 3 mm na krátké (120x90 cm), čili vanička je skloněná. Vzhledem k tomu, že téměr plochá, tak musí být v absolutní rovině. Jak nyní vypodložit?? Samonivelační stěrka jen pod vaničku dřevěné klínky, mirelon?? Řešili jste někdo, díky za rady
17. kvě ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @kees_2 asi bych volil samonivelacni sterku. Bodove vypodlozeni se mi nelibi. Melo by to byt podeprene v cele plose.
Btw co hydroizolace? Na vlastni kuzi jsem si vyzkousel jak blbe a dlouho pavaboard vysycha kdyz mi prasklo tesneni na tom plastovem spuntu co se pouziva nez se osadi ventily k baterii.
17. kvě ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @kees_2 hlavně bacha na použitý materiál, bude to pružit, normální nivelačka popraská....chce to nějakou flexi.
Řeším ve srubu něco podobného, ale ještě nám nedosednul, raději počkám co sklon podlahy udělá po dosednutí baráku (asi letos) a podle toho budu rovnat...
Rozhodně tam ale musí přijít něco pružného...
19. kvě v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @kees_2
@vorelmato
My máme dlažbu lepenou přímo na osb desky a ano, šlo tam flexi lepidlo. A tady , ve vrchní koupelně ,není vidět jediný pohyb, nikde nic neprasklo.
(jako například v jednom místě,u komínu, kde se sádroš projevil, ale víme, kde vznikla chyba..je to jediné místo, kde se neohlídalo napojení něčeho a sesedání srubu)
a s vaničkou neporadím, nahoře máme jen vanu a ta stojí na nožičkách a má kolem sebe ten svůj kryt, takže v případě nouze by se jen nožičky pootočily.
19. kvě v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
 @jumpmans
@vorelmato
@morana128 díky moc všem za rady, půjdem do té flexibilní samonivelačky, snad to vydrží... emoticon
19. kvě ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mioniname
Registroval se 19. července 2013 na modrastrecha.sk. Přidal 21 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mioniname
Registroval se 19. července 2013 na modrastrecha.sk. Přidal 21 příspěvků.
 Nazdar zrubaci,ideme prave natierat nasu stavbu.Co si myslite o olejovej lazure prodrevo colorlak o1020?
http://www.colorlak.cz/o1020

Premyslal niekto o tejto volbe resp. pouzil ju niekto z vas? Aky mate na nu nazor,celkom sa mi pozdava ci uz technologicky,tak aj cenovo.

Vdaka
20. kvě ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @mioniname natiram s ni piskoviste tak uvidime za par let emoticon
20. kvě ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Když už jsme u toho. Co je lepší? Osmo nebo kraidezait? A jak to vychází cenově? Budeme hoblovat a natirat vazbu, takže bych se měl rozmyslet... Diky
21. kvě v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 osmo dražší a prý ekologičtější (v německu levnější), kreidezeit mám, spokojenost emoticon a jsou i levnější emoticon jiné,,,
23. kvě v 11:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Diky za reakci emoticon
23. kvě ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 chci se zeptat - co jste dávali do základové desky za materiál, který jste zhutňovali? To co jsme získali vykopáním základových pasů je nepoužitelný jíl (i když i ten někdo dává zpět) my jej ale určitě použít nechceme.. nabízí se tedy nějaký betonovo-cihlový recyklát (levné ale pokud bude moc cihel asi to taky není dobré),nebo odval frakce 0-32 (dražší). Kdo co jste použili? Díky emoticon
25. kvě v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @grapea my davali 0-32
25. kvě v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš