Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @grapea já se omlouvám, ael nerozumím otázce - co dávat do základové desky,,, to je betonová deska,,, tak se nic nedává,,, pod základovou desku? mezi pásy? nechali jsme co tam bylo-skála jíl ruzně a dali jsme železa,,, pohoda, horší to bylo o patro výše, tam jsme také nechali co bylo a -kus stavby máme nepodsklepené a tam to trochu sedlo, ale také už ted pohoda emoticon, je jedno co tam dáš, pakliže to neuhne,,, ani cihly nevadí, pročby, pro svou jistotu bych dala karisíť emoticon
25. kvě v 09:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
 ano bylo to myšleno co dát pod desku emoticon potřebujeme tam navozit cca 100 tun "něčeho" na co pak přijde vrstva štěrku, karisítě a pak vylít betonem.. jen zvažujeme co by mělo být těch 100 tun něčeho..
25. kvě v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 hodně lidí zaváží pod desku hlínu a postupně ji zažehluje. dříve se tak dělala většina domů a bez žehliček (tu nahradili poléváním hlíny vodou a pak do toho mlátili kladivem - takže i to je cesta, protože ty domy pořád stojí a fungují emoticon ) - osobně bych do toho ale nešel, protože to jde dnes udělat lépe.

u stavby svépomocí se pod desku často dává lidově řečeno bordel. ten jsem naháněl půl roku. sehnali jsme směs kamenité hlíny (opravdu ale silně kamenité), přestože jsme pěkné hlíny měli a máme zatím dostatek, pak jsem byl na několika demolicích, odkud jsme si dovezli beton frakce xxl emoticon (část šla do základových pásů), nakonec jsme za půllitra sehnali betonový recyklát a koupili makadam (frakci nevím, ale tak akorát...).

tu kamnitou hlínu jsme prokládali recyklátem a betonem frakce xxl a postupně zažehlovali. vznikla z toho zajímává hmota, po zažehlení se tvářila velmi hutně, což ale klame. každopádně tu kamenitou hlínu jsme použili spíše jako výplně prostor mezi většími kusy betonové sutě. navíc se jí dávalo nejmíň. nahoru pak šel makadam, karisíť a beton.

hlínu, cihlu a pískovec pod deskou nemám. nejsem stavař, tak jsem dal na rady zkušených...

jde to udělat i lépe a samozřejmě dráž, ale zatím nevidím důvod.
25. kvě v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @grapea u mě odval 0/32, stačilo 20t + občas jsem tam prohodil kolečko hlíny a prosívky. Hutnil jsem vibrační deskou. Tady je důkaz emoticon https://youtu.be/mh9bvrpI5IQ#t=1m28s
25. kvě v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 hlíně a cihle se také chceme vyhnout, i když finančně vychází nejlépe recyklát beton-cihla. Odval by nás včetně dopravy vyšel podle mě strašně draho na to že je to opravdu "bordel"... na ten náš objem cca 30tis.
25. kvě ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @grapea koukám, že jsme skorosousedi emoticon Co inzeráty typu "stavebni sut za odvoz" ?
Namátkou: http://dum.bazos.cz/inzerat/59219869/Za-odvoz-sut.php . Ale je tam cihla, já bych se ji asi nebránil, beztak je to na padrť. Ale jestli chceš něco echt, tak budeš muset platit emoticon
25. kvě ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @xavik tento inzerát jsem už viděla ale odradily nás ty cihly a tašky emoticon ale i když si připlatíme případně za něco echt stejně nás to svépomocí vyjde ve finále mnohem mnohem levněji než jaké jsme dostali nabídky od stavebních firem, které byly docela síla emoticon
25. kvě ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 pokud převedu bordel na kubíky, bylo jich cca 40. mně se zdál jako nejlepší podloží betonový recyklát. tuna se prodává za cca 150 - 200 kč za tunu = 1,6 kubíku. odvoz suti, kterou jsme si částečně vybourali stál několik set - už nevím přesně. nepočítám práci a pomoc kamarádů. i kdybych měl platit 20 tis. za recyklát včetně dopravy + makadam, tak je to pořád dobrý. neuděláš desku za 120 tis. ale třeba za 135 tis. no a co. pořád to není 300 apod., že jo...
25. kvě ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @grapea a prosím tě kdo Vám vykopak takovou šílenou díru, aby jste naváželi 100tun? to je nějaký ústřel,,, a proč to hrotit, proč ne cihlu a beton a tašky nejlépe pálené? jde jen o zpěvnění plochy, kam stejně dáš karisíto a zaliješ betonem,,, z čeho jsou obavy, nechápu,,, také se prodávají dost levně ruzné betonové pražce,,, dřevěné bych nebrala emoticon))
když máš dostatečně tlustou betonovou desku, z dobrého betonu, není se čeho bát!!! jistě jsou pod ní pásy?
25. kvě ve 14:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 navíc co jsem slyšel, většina podloží pod deskou časem sedne, takže je fakt, že se vyplatí raději zainvestovat do kari sítí a silnější vrstvy kvalitnějšího betonu. cihlu a pálenou krytinu bych nepoužil do cesty, tam je totálně k ničemu. možná, že pod deskou bude stálejší. jinak těch 100 tun jsem si nevšiml. to je fakt úlet. to bych šel do crawl space, jak to má tady na videu:

http://www.prirodnibydleni.cz/crawl-space/
25. kvě ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @grapea vetsina hlina, kameni a cihly ze stareho baraku, to jsem srovnal do roviny na to asi 5 aut omlacene omitky z klastera a finale 0-32 frakce nejakych 20 tun a az finalni vrstvu jsem poskakal zabou
jinak 100 tun materialu neni zase tolik, pri velikosti desky napr. 100 m2 je to neco malo pres pul metru
25. kvě v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @geodett ALE proč,,, pochop, ptám se proč tam toho tolik předepisují,,, když jsou pásy, kari, beton,,, ,,, ,,, nedivím se, že pod cestu chtějí pulmetrový kufr, ale ani to já netoleruji,,, na dálnice dávají metrové a více,,, v poslední době všechno všichni přehánějí a já se nestačím divit a na druhou stranu nedají do solárního systému odvzdušnovák a ty se bodni, když se hodí do stagnace,,, hmm emoticon)))
25. kvě v 15:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 chiiiii, sedne sedne a co,,, deska se nezlomí, to by muselo přijít zemětřesení,,, ano, pod komín svuj základek, pod kamna také,,, zbytek je předimenzovaný, aby lidi vystrašení valili prachy,,, jinak to prostě nevidím,,, stále se lidé straší, čímkoliv :(
25. kvě v 15:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @kasha pul metru jsou 2 rady ztracenyho bedneni, takze kdyz udelas desku normalne na terenu a zvednes to o 2-3 rady ZB tak hned zasypavas 50-75 cm, to neni o tom ze je to predepsany emoticon to je proste fakt
25. kvě v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Pokud by někdo chtěl něco oskenovat, mám zrovna knihu doma a mám v plánu si ji oskenovat i pro sebe... emoticon
25. kvě v 18:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @magdatr řekla bych, že tuto knihu mají (téměř) všichni doma
25. kvě v 19:05  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @esmeralda2 - To je jistě dobře, ale kdyby náhodou někdo neměl, tak proto nabízím emoticon
25. kvě v 19:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @kasha
@geodett
@tomas80
zakladové pásy máme a řekla bych že až zbytečně echt a nejde o vykopanou díru, jde o to že máme svažitější pozemek byť se to na první pohled nezdá.. ve vrchní části jsou dva šáry bednění a v nižším místě tři.. plocha je nějakých cca 130 m jedná se o bungalov, takže není nic předepsaného ale je to realita.. emoticon 60 m3 - cca 100 tun tam prostě musí přijít. zatím vyhrává odval.. emoticon každopádně těch 25-30 tisíc je sice dost, ale v tom celku to asi není tak hrozné.. deska se nám finančně bude pohybovat kolem 150tis (snad emoticon) ..nabídky od firem byly od 370tis do 450tis vč. DPH emoticon takže odval sem odval tam :D
možná se s těmi základy moc pipláme ale chcem mít pak klid že je to vše ok..
25. kvě ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @grapea odvalu kup míň a níž přisypej i hlínu a bordel. Hutní se asi po 20 cm (vibr. deska 162kg - 1400Kč/2dny - http://pujcovnanaradi.kvalitne.cz ) . Zarovnal jsem 5 cm pod vršek ztrac.bed, plocha asi 90m2, 1 až 3 šáry ZB, spodní šár vyloženě jen hlína. Desku mám tlustou 15 cm (C16/20, fr.16 mm ,14 m3, 28 tis), karisíť v jedné vrstvě. Výplň si určitě ještě sedne ale vzhledem k vnitřním vylitým patkám pod pec a sloupy se ničeho nebojím. Cena za základy celkem 132 tis., svépomocně, a myslím, že to mám docela poctivě.
@magdatr Máš poněkud starší vydání emoticon . Každopádně moje rada zní: Požádej admina o smazání Tvého nabídkového příspěvku, jelikož se může jednat až o trestný čin porušení autorských práv. Věř, že zcela chápu Tvoji šlechetnost ale mám s něčím podobným dost neblahou zkušenost, systém funguje. Dnes aby se člověk bál pomoct babičce přes přechod :/
25. kvě ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 emoticon já ji doma nemám,,, už bych do ni stejně nenahlídla emoticon
@grapea emoticon jo,,, svažitý pozemek, kvuli němu máme sklep emoticon a základová deska se sklepem vyšla na 750 tisíc
@magdatr @xavik systém schválně straší a kdo se bojí je vtažen do kola,,, když se nebojíš a nemyslíš na to, jsi v pohodě,,, na ulozto je mraky knih a kdo s tím něco dělá? a také proč?
26. kvě v 06:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @kasha pleteš se, je to trochu jinak, když se nebojíš, nesmíš se bát ani trestu. Jestliže nastane situace "je žalobce, je soudce", pak věř, že systém funguje a policie není vůbec hloupá. Mě to stálo "pouhých" 30 tis. (z toho 18 tis. právník), naštěstí bez záznamu v rejstříku, taky jsem to myslel dobře, a nešlo o filmy, soft. apod., v podstatě prkotina, k rozjetí mašinerie stačilo aby někdo jednoduše podal trestní oznámení na neznámého pachatele...soudní příkaz, ip adresy, prohlídka, zabavení pc, hodnej a zlej polda....to pak už není strašení. Když už, tak @magdatr by to měla napsat spíš formou "odkaz na knihu jsem našla ..odkaz.., " Takto veřejně se označit za "zloděje" je holý nerozum.
Kniha je dobrý průvodce, když to myslíš se srubem vážně, tak ty dvě kilča nic není.
26. kvě v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @xavik tak to jsi dostal slušnou školu,,, mám pocit že se nepletu, ale to je celá životní filozofie a toto není to pravé forum emoticon přeji Ti jen to NEJ,,, bez knihy jsme se obešli, mám pocit, že po přečtení mi bylo prospěšnější zdejší forum emoticon ale mám mnoho knih, které nesou užasné informace a ještě jsem se k nim nedostala emoticon
26. kvě v 10:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janinka606
1
Registrovala se 31. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Má 2 přátele. Region Ústí nad Orlicí.
fotoportrét
fotoportrét
janinka606
1
Registrovala se 31. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Má 2 přátele. Region Ústí nad Orlicí.
 @jptn děkuji, až se to bude blížit ráda využiji tvou nabídku...zatím řešíme pozemek
26. kvě v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Lidi tak se omlouvám, pro sebe jsem si oskenovala důležité stránky a snad nebudu za zloděje. Můj záměr vycházel z ochoty, snad za to nebudu trestaná :D
26. kvě ve 14:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr jejda, proč se omlouváš emoticon je to náramné,,, že je systém praštěný, co už s tím? vždyt ho všichni nějakým dílem podporujeme nebot zatím není moc jiných možností emoticon
27. kvě v 06:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
Registrovala se 15. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 20 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
Registrovala se 15. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 20 přátel. Region Praha.
 Tak se jdu podělit o zkušenost s vyrovnáním plochy pod sprchovou vaničkou v podkroví - samonivelačka opravdu nefunguje, i v tloušťce cca. 8 mm popraskala během vysychání za pár hodin. Co by fungovalo je možná kari síť a 15 cm betonu. Takže jsme samonivelačku zase sundali (loupalo se to jak perníček) a rozebrali celou podlahu pod sprcháčem a dali si opravdu záležet vrstvu po vrstvě, aby to bylo rovné (lehké vypodložení mirelonem do ztracena...) nakonec jsme jeden pavaboard řízli na poloviční tloušku a místo jednoho OSB jsou dvě křížem a sešrouvané, nato už půjde mramorová vanička. Vypadá to skoro rovně, tak snad to bude fungovat. Tak třeba to někomu pomůže... emoticon
27. kvě ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1010 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1010 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @kees_2 osobne bych ty osb jeste plosne slepil pro co nejvyssi tuhost.
Drzim palce at je vse v pohode

Jinak ja si ted uzivam lepsi starost. UKacka mi zrejme blbe udelaly hydroizolaci ve sprse v prizemi a nekde tece - az do sklepa. Takze asi budu vysekavat dlazbu :(
Drzelo to rok a pul. Barak si sedl o 4mm. To jsem doufal ze paska udrzi ale asi ji dali blbe :(
27. kvě ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Teda tady je slušně mrtvo. emoticon všichni všechno víme, takže s chutí do toho emoticon sezóna je v plném proudu emoticon
3. čer v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8284 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8278 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @tomas80 napr my makame
3. čer ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @jptn
@jptn špagát je základ emoticon ať se daří a nezapomeňte na externí přívod vzduchu ke kamnům, pokud tam budou, jako že jo, a na dveře u podezdivky (záleží na nule a hydroizolaci).
4. čer v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš