Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @jptn špagát je základ :-) ať se daří a nezapomeňte na externí přívod vzduchu ke kamnům, pokud tam budou, jako že jo, a na dveře u podezdivky (záleží na nule a hydroizolaci).
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ja mam letni pauzu jak je vic nez 15 nejsem schopen delat nic narocnejsiho nez klofat do klavesnice :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 my uz v kamnech nakej rok topime ;-) (bez ext privodu ;-)) Tohle uz jen tak pro zabavu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Jituško,,, copak to stavíte? garage? altanek? malý srub? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha muz si stavi hernu ;-),kdyby se nudil ;-) tak rikame garaz,ale bude to spis dilnicka
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn taky nemam externi privod vzduchu zas tak vzduchotesny ty sruby nejsou :)
Odpovědět
Profilova fotka
Na tohle jsem narazil: http://www.lowlevel.cz/log/cats/czech... Třeba to někomu do budoucna pomůže
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tož to je těžký amaterizmus, bohužel nedělám si iluze, že to není možné.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jenže i popis stavitele ukazuje že o tom vím dost málo,,, tak nevím komu to pomuže,,, spíše se muže hodně vystrašit ..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem zjistil že v se náš srub nelíbí jenom nám, ale i pilořitkám :-(. V pátek jsem objevil docela hodně výletových otvorů a zahlédl a posléze i se srubařem (který reagoval ihned ) odchytil s největší pravděpodobností pilořitky. Naštěstí to nejsou tesaříci.. Dočetl jsem se, že larvy rostou tak 2-3 roky, což odpovídá době dovozu dřeva a počátku stavby srubu. Co @thomson jako můj skladový soused??? Nemáš taky nějaký estetický vylepšení klád? V tomto týdnu přijdou ještě nějací odborníci, tak uvidím jaký bude další postup a co reálně hrozí. Fotky mě se nejdou dát, tak je dávám do alba
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Buď v klidu, nám z toho také vyletěly ňáký potvory, ale na funkci to nemá vliv ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn Jednou...jednou :-) Pokud soused odprodá ještě ten kousek vedlejší zahrady, si tam vybuduji taky zašívárnu. Pro své kostýmy a vše kolem toho. Ještě že jsme postavili tzv kotelnu v suterénu, je z ní zatím sklad těch kostýmů, ale ráda bych si to rozvěsila...A k tomu stoleček pro čaj a zašívárna :-) Takže jsem zvědavá, co vybudujute? A to bude zděné, srubové, nebo jaké?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 bude to zděné.. v režii staršího syna, co k nám dojíždí z Prahy..
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak se pak pochlub. My letos plánujeme jen natřít plot a jinak není nic třeba. Možná vymaluji podkrovní 2 pokojíčky, když bude nějak nálada a chuť.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 my musíme letos natřít tu jižní stranu roubenky..... po 5 letech a s jedním nátěrem... ostatní zatím necháme no tu garáž.. myslím, že letos budeme rádi, když se postaví obvod zdi
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn My máme snad barák na pár let natřený :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jak píše vorelmato. myslím, že hodně lidí se nechá zlákat cenou, čehož u nezkušené firmy nebude tak težké dosáhnout a pak to tak dopadá.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e mikrovlnka by nepomohla (nemyšleno ironicky)? http://www.sanace-dreva.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Myslím, že asi ne, protože co se vylíhlo, odletělo. Jen doufám, že se do suchýho dřeva teď něco hladově nepustí . Srubaři se dušují, že je všechno ošetřený :-| . Ty pilořitka snáší do mokrýho dřeva a larvy vrtají až 60 cm :-. chodbičky. Nechci dělat předčasný závěry a bláznit...... počkám na odborníky. Každopádně jsem četl, že takový mikrovlný ošetření přijde na desetitíce jen na elektrice a potřebuješ 3x32A Já mám omezený a dočasný 3x16A - takže nic pro mě ;-( .
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e zdroj elektřiny se dá provizorně vyřešit. mikrovlnka bude drahá, ale pokud bude zasaženo pouze určité místo, jako že snad jo, tak tohle by byla jistotka i za ty prachy. držím palce a přeji, aby se vše vyřešilo bez problémů!
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e tady toho ruzne poletovalo, nebo behalo dost, vetsinou jsem to rychle exportoval z baraku...vetsinou zive, dokumentaci nemam. Vylezove otvory v interieru nejsou, venku omrknu jak budeme natirat. Nejsem odbornik na hmyz, tak pak dej info co na to srubari.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e prosim bud v klidu,,, docela dost dírek mám v kládách,, některé větší jiné menší, používám na veliké hřebíky a věším na to kalendář :-D,,, a dum máme z dřeva z roku 2008 a mám místečka, kde stále někdo něco chroupe, už jsem si zvykla,,, komunikovala jsem to,,, fakt nám ten dum nikdo nesežere :),,, mimochodem, mikrovlna vyjde na nehorázný peniz a neučinné, celý dum přeci nedáš do mikrovlnky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @thomson Po prvotním šoku z toho, že mě spadne novej srub na hlavu, jsem už více v klidu a pokud to tak zůstane a nebudou považovat pilořitky můj srub opakovaně za svůj :-), tak to ani řešit nebudu. Ale ty tesaříku máš zákaz !!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :))) já myslím, že mám doma tesaříky, asi dva a co, povídáme si,,, chvíli v koupelně nebyl a už mi to chybělo, tak od někud přilezl :))) však oni také nejdou do starého suchého dřeva, jsou tam z původních larev :))
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, můžu se zeptat, jaká je vhodná minerální izolace na zateplení štítů a půlštoku? na střeše bude puren protec (nadkrokevní pir deska). čekám na cenovou nabídku od pavatexu, ale nevím, nevím. asi to bude chtít levnější variantu. zatím jsem posbíral tato moudra: s minerální izolací může být problém s kondenzací par uvnitř stěny jednak špatně provedenou parozábranou, a i tím, že použijete nevysušené hranoly (namísto kvh), kterým v uzavřené skladbě hrozí hniloba, protože jejich vlhkost nemá kam jít. ten pavatex by byl lepší, protože je prodyšný, ale cenově to bude opak. tak nějak se v tom topím ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e do suchého se nepustí skoro nic, jen tesařík krovový a obyč. červotoč, ti ale nemají rádi průvan, jinak snad už nic. Pilořitky a dřevokaz čárkovaný jsou asi jediní škůdci, které lze velice těžko odhalit při odkorňování a výrobě srubu, je to vidět teprve když se prohryžou ven a vyletí, na druhou stranu neudělají žádnou velkou škodu, výsledkem jejich činnosti je spíš estetická vada v podobě dírek (kolíček, nebo sirka to v pohodě vyřeší. Červotoč a tesařík krovový dokáže vyrobit už vážný problém - hodný mikrovlnky, ale tyhle kámoše tam snad nemáš.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Zatím .......klepu do dřeva..... jiný kámoše snad ne. A na památku po pilořitkách si hold nakoupím pár balíčků sirek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e sirky maji hned dvoji ucinek, bud na zacpani der po broucich a nebo na podpaleni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pokud ti zbyde puren, tak ho tam urcite flakni, pak co ti zbyde z podlahove/krocejove izolace, z izolace soklu a pak to prekryj cedicovou vatou abys srovnal tloskove rozdily a samozrejme to cele prekryjes pojistnou hydrolaci, ktera Ti zustane z nadkrokevky :-D , jak snadne :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?