Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 ohledně toho zhutňování, kluk, co to dělal se mnou, říkal, že než vibrační desky do 250kg je lepší vibrační noha - sice má menší plochu, ale větší tlak v místě doskoku. dělali jsme nohou.
8. čer ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 kdyby někdo měl PUR/PIR desky tloušťky 3 nebo 6 cm, měl bych zájem.
8. čer ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @tomas80 ve stitech mam klasickou vatu, nez to neprodysne uzavru a zakreju finalni stenou urcite budou mit tramy cas vyschnout a jinak jak pise thomson, co dum da a zbyde jinde vse se tam da pouzit
9. čer v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @flexaretista mam 2 desky 16 cm, leda by sis to z nich narezal, ale to by chtelo neco vetsiho nez rucni pilku, ja rezal par kousku na tretiny a je to sileny
9. čer v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
 @flexaretista ano, my právě v těchto dnech zhutňujeme vibrační nohou a jde to skvěle. jinak náš výpočet že budeme potřebovat 100 tun odvalu byl opravdu chybný - včera jsme museli ještě 20 tun doobjednat emoticon
9. čer v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @grapea Věřím tomu, já sám jsem potřeboval 13 tatrovek
9. čer ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @geodett díky, ale spíš se poptám ještě - tomuhle bych se chtěl vyhnout.
9. čer ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 tomas80- ahoj Tome popisu me nekolika mesicni tapani izolace strechy.
chtel jsem izolaci nad krokve:
- pur pir desky jsem zavrhl. drahe, neni prirodni, nizka izolace proti hluku, nizka schopnost v lete fazovy posun prostupu horka do interieru.
- pavatex nebo steico nad krokve 20 cm taky dost drahe a dost se zvedne vyska strechy.
- nosniky steico joist a mezi ne foukana drevovlaknita izolace steico zell nebo baliky slamy taky dost drahe. u slamy velka vyska izolace.
- rozhodl jsem se pro pavatherm combi 60 mm nad krokve. presahy strecha palubky 19 mm. dorovnani vysky pomoci kontralati. vyska krokvi 180 mm idealne foukana izolace steico zell. na krokve rost z lati 40x60 mm vyplneny ovci vlnou a zaklop sadrokarton. samozrejme jsou nutne parobrzdy.
- izolace stity a bocni steny podkrovi baliky slamy
9. čer ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 pohledove v podkrovi zustanou dva kulace a klestiny
9. čer ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @ammma PIR desky funguji proti teplu vyborne pri celodennim slunci je pod krytinou kolem 55 stupnu a v interieru se teplota za cely den prakticky nehne, jinak s cenou souhlas ta je desna a prirodni to teda moc neni, ale zase echt prirodni veci budou cenove taky silene
9. čer ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @ammma ahoj, jak je mineno...fazovy posun prostupu tepla v lete? Protoze na to vsichni davame tezkou krytinu, tak ta pres den akumuluje teplo (Bramac Tegalit - 44kg/m2!), ktere pak dlouho do noci vyzaruje. To ale je bez ohledu na izolaci pod krytinou, tady je dulezita konstrukce strechy...sklon, dostatek odvetracich tasek, hrana strechy.....zda tam je nasavaci skvira aby vzduch dostatecne stoupal.... Samotna Pur/Pir deska toho moc nepobere, je pravda ze nema idealni zvukove vlastnosti, ale pokud jsou sendvicove stity, nebo zdi tak ten rozdil je znat pouze pri vydatnem desti. Cena - souhlas, jsou i vyrazne levnejsi varianty.
Pokud nekdo uvazuje nad pur/pir deskou rozhodne volte min. 14 cm tlousku (pokud mene, tak v kombinaci s dalsi izolaci), cenovy rozdil vuci 12cm neni uz tak dramaticky a v lete se Vam to vrati ve forme 2-3 stupnu teplotniho komfortu. HAWK
10. čer ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @ammma
@ammma
@thomson

Ogaři, mate pravdu oba dva. Čekám na cenu pavatexu Vs puren
10. čer v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @fredd1e tak mam piloritky taky, abych se pridal do klubu, ale otvory jsem nehledal jen jsem zaregistroval asi 5 letajicich jedincu, vetsina skoncila ve vysavaci tak uvidime jaka bude dalsi uroda emoticon
12. čer v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @geodett a aby toho nebylo málo, tak jsme včera při hoblovani krovu našli napadeny kus. Byly v něm dvě chodbicky, ktere jsme vyhoblovali. U dalšího trámu mame podezření, ze v něm něco bude. Docela mazec. Vzhledem k tomu, ze jsme rezali i desky a latě na cely barák, múzou byt ty potvory kdekoliv.

Študoval jsem Deron I. Píšou ze slouží k ošetření již napadnuteho dřeva bez nutnosti tlakové injektáže. co si o tom myslíte? Vzhledem k síle kulatin a krovu u srubu mně to reálné nepřijde, ale pokusím se zjistit víc.
12. čer ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 Ahojte, niekto to uz asi spominal ale veru ze sa mi to tu nechce hladat...... robim akurat vnutorny podhled, otazocka znie, ked budem forsne sroubovat, tak staci ich skrutkovat na koncoch? po dve skrutky? Alebo mam skrutkovat na kazdom nosnom trame strechy roubenky? Ja by som to skrutkoval na koncoch, v buducnosti tam planujem v podkrovy na podhlad dat rosty omedzi izolaciu atd...

dik za odpovede.....
12. čer ve 22:06  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @petronia urcite bych daval kazdy tram, jestli mas rovne stropaky jako ja, tak nekde jsem pridaval i 6x120 vruty aby se to udrzelo emoticon
12. čer ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1012 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @petronia kazdy tram. Krome sroubovani je varianta pribijet konvexnimi hrebiky 3,1x90. Do kazdeho spoje prkno tram 2 hrebiky nebo srouby.
13. čer v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 ještě jsem ten záklop nedělal, ale slyšel jsem od známého, který má překládáný strop doma, že se mu při vrutování desky štípaly, takže je musel nejprve předvrtat...
13. čer v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @tomas80 se stipanim jsem problem nemel zalezi kolik od hrany to clovek dela
13. čer v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1012 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @tomas80 chce to pouzit konstrukcni vruty (s vrtaci spickou a castecnym zavitem) spravneho prumeru a presne jak pise @geodet nedavat to uplne tesne ke kraji. Na konci je lepsi predvrtat.
hrebiky jsou v pohode...
13. čer v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @geodett
@jumpmans dobré vědět.

deron - I. z důvodu ceny (ředění 1:3), se používá pouze na zasažená místa. podle výrobce by měl pomoci, nicméně neošetřené praskliny ve dřevě nic takového nezaručí. řeč jak z parlamentu emoticon
13. čer ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @tomas80

ano, diery na vruty som predvrtal, pre istotu aby sa to nestiepalo, spodne doksy su delene na kazdy tram, doska na lavo a na pravo po dva vruty a vrchna doska je cela dlzka a priblizne kazdy pol meter dva vruty, akurat mam dalsiu otazku, je to zaujmave ze cloveka to nenapadne hned ale az ked robi a popri praci..., takze dalsia otazocka, medzi kupelkou a chodbou mi vznili tiez tie fugy pri preklade, ako to zatesnit aby mi v buducnosti vlhkost s kupelne nesla do chodby pripadne do obyvacky?, je jasne ze sa to po kupani hned vyvetra velkym oknom - stavebny otvor 1300mmx1000mm, no jedna sa mi o to ked sa napriklad v zime budem valat vo vani a bude tam tzv savna, aby to vsetko neslo mimo kupelku... dik za odpovede emoticon
13. čer ve 20:58  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 technický dotaz. dávali jste někdo na strop nevysušené desky? četl jsem zde o tom nějakou polemiku, takže se ptám jen ze zájmu, protože jsme si desky už nechali vysušit.
14. čer v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @tomas80 My jsme pokládali jen půl roku proschlé na vzduchu na štíty i na strop - zatím dobrý...
Štíty jsou na kovaných nerez vrutech, strop přibitý hřebíky - oboje na každém nosníku po obou stranách.
14. čer ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @vorelmato já je mám nařezané od ledna, ale minulý týden jsme je nechali vysušit na klobůcké lesní. myslel jsem, že to musí být vysušené, aby to nedělalo binec.
14. čer ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @tomas80 vysusene je samozrejme lepsi. jednak to tolik nepracuje jednak do vysuseneho drivi ti nevlezou brouci.
14. čer ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 chacháááá
14. čer ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Zdravím Vás srubaři. Za pár dní nám už dovezou srub a my řešíme otázku úspor energie. Ráda bych Vás proto oslovila s dotazem, jak jste toto řešili. My uvažujeme nad tepelným čerpadlem vzduch - voda, podlahové vytápění, krb s teplovodní vložkou, rekuperace a hybnídní fotovoltaiku. Pořizovací náklady celkem dost vysoké. Proto bych se ráda informovala, zda někdo něco podobného nemá, kdo by poradil... Nějak si nevíme rady, co firma, to názor. Někdo doporučuje tepelné čerpadlo vzduch voda, jiný vzduch - vzduch. Další aby vložka v krbu byla teplovzdušná... :( Nejsme z oboru a proto hodně čteme, zjišťujeme, ale... Poradí někdo, kdo s tím má zkušenosti? emoticon
14. čer v 19:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @magdatr troufnu si nesmele rici ze ten navrzeny system mne prijde hrozne slozity a moc veci, krb napojeny do systemu se bude tlouct s tepelnym cerpadlem protoze TC je nizkoteplotni system, rekuperace mne ve srubu prijde zbytecna, preci jen pasivni ani nizkoenergeticky standard srub asi nebude tak mne prijde jednodussi otevrit okno, podlahovka proc ne to je otazka nazoru a toho co chcete mit na podlaze (na drevo se to moc nehodi) - jinak topeni je veda uz jsem mel asi 20 variant emoticon takze drzim palce
14. čer v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @jumpmans to je fakt, ale myslim, ze do suchého dřeva leze červotoč a snad Tesařík. Zbytek haveti láká surové drevo
14. čer ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš