Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@magdatr @tomas80 @esmeralda2 @kasha pusobi to, ze pan majitel se snazi postavit za sve zamestnance, to je logicke, ale bylo by skoda kdyby timto pristupem hodil do kopriv tu spoustu dobre prace a krasnych staveb, ktere realizovali, protoze jak pise @xavik toto je nej forum v CR ke srubum a drtiva vetsina majitelu a fandu do tohoto typu bydleni o nem minimalne slyseli, tak chci verit, ze se k tomu Rajec postavi celem a pro mnohe dalsi budou tou profi firmou, kterou stoji za to poptat.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Tady se ukazuje naivita lidi,kdyz si myslí že firma musí být lepší za každou cenu než 2remeslnici.delaji tam zaměstnanci kteří nejsou buhvijak placený.Hanis nabízel 80kc na h třeba,coz je k smichu,vetsina šikovných chlapu mu uteče a udělají se pro sebe,takze zbývá levná síla ze Slovenska,Rumunska.Ano mají halu,jerab,projektanta,sekretarku atd.Lidsky faktor nejde obejít a věřte,ze šikovných a hlavně spolehlivých lidí je málo
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr :)) těch 100 srubu ročně bych skutečně chtěla vidět,,,papír snese všechno,,, přeji hlavně at se Vám vše vydaří podle vašich představ!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Kanadský sruby jsou super, ale myslím že to bude celkem drahá záležitost...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasisk :))))))))) a vítáme objevitele,,, domy jsou drahé přesně tak, kolik do nich dáš :) a mužeš mít dřevěný levný a mužeš mít zděný na 50 milionu :)))))
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman máš recht, taky jsme nechtěli, aby nám stavila srub nějaka kolosfirma. nakonec nám jej dali dohromady otec se synem :-) jak jsem psal dříve, pokud si to děláš sám, máš přehled a odpovědnost za všechno. jakmile se spoléhá jeden na druhého, jde to do kytek. navíc začínám mít pocit, že srub u nás umí kvalitně udělat pár firem. v pátek jedeme pro první fůru. sobota, neděle, pondělí stavíme skelet u nás na základové desce. už se nemůžeme dočkat :-) :-) :-) uvidíme, jestli nám taky nespadne úsměv kvůli nějakému problému, ale věřím, že ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasisk co znamená celkem drahá záležitost? :-) my máme celkem holou pr..l a zatím to jde. sice hodně svépomocí, ale jde to... 8-) každopádně za milion to nepostavíš :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pozor, už tady byla za náma na naávštěvě paní a má nějakou roubenku za milion,,, tak pozor :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ktera?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nezapomen pak pridat fotky!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Nedá mi to, ale musím ještě odkázat na stránky pana Urbana: http://www.ju-sruby.cz Sekce jak nenaleťet neserióznímu dodavateli. Pan urban naš srub NESTAVÍ, takže neproťežuji naše srubaře! Ve vašem případě bych volil OK pyrus. Každý druhou šanci nedostane (ani my ne, vzhledem k množství svépomocných zásahů)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr to je neskutecna arogance
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr u pana Brončeka jsem nic jiného nečekala. Jestli srub po roce už nesedne, tak velmi nehezky hraje na neznalost. Je to smutné, že nechce nést odpovědnost, když se někdo sekl. Určitě na na toto pojištění. Jsem zvědavá co na to řekne pan Koudelka. tady jsem pouze slyšela, že když by jste chtěli nějaký nestandard, tak to nedělá,,, a dobře dělá :) držím palečky... Druhá varianta se mi líbí méně... a už jste panu Brončekovi všechno zaplatili a nebo ho máte tak trochu ještě v šachu?
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JItuško, to já si už nevzpomenu, ale vím, že to tady proběhlo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr pročítám a nestačím zírat.. jsme ve fázi kdy se náš srub dokončuje u výrobce a musím říct že když jsme tam s přítelem byly nedávno podívat tak tam běhal s metrem měřil a přeměřoval a já si říkala že je to zbytečné přece.. no a vidím že tady sedí pořekadlo "dvakrát měř jednou řež" víc než kde jinde.. až nám srub přivezou na pozemek budu s metrem běhat taky :D držím palce ať vše dobře dopadne.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea a kdo Vám staví?,,,, mimochodem, nic jsme neměřili a bydlíme, někdy nevědomost uklidnuje :) ale není to pravidlo samozřejmě :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Sruby Polák od Brna.. taky si říkám že kdyby jsme měli řešit každou maličkost a přemýšlet nad vším donekonečna tak se zblázníme.. ta stavba (už od projektu) tak nějak plyne sama.. co se nám zdálo nemožné už je hotovo ani nevíme jak :) takže věřím že to tak bude postupovat dál..
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson fotky budou u manželky misa2015
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ovšem to oběhnutí s metrem nic nestojí a člověk může pak klidněji spát :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Já bych jednoznačně šel do varianty 1. Podle Vašeho popisu to má vady, ale nejsou nepřekonatelné, srub by mohl být obyvatelný a pokud soudně nebo mimosoudně vymůžete podstatnou slevu, tak to bude podle mě lepší varianta než var2. Navíc ty tlachy o tom, že má kupce atd.... možná i může mít, ale za půlku ceny a ještě s mnoha dalšími náklady, takže bych se nebál říct o velkou slevu. Jen bych to projednal na SÚ jestli nebude problém s kolaudací a podle toho bych asi volil další řešení. Já si nedokážu představit celý srub rozebírat a nechat odvážet, ty možné komplikace a tahanice o to co kdo jaké náklady má platit. Hodně štěstí
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Bronček moc dobře ví, že je v loji, ale hraje všechno na čas. Naše soudy jsou hrozně pomalé, možnost protahování veliká a vy potřebujete bydlet. Zkuste ho potrápit přes televize, které se rády chytají takových témat a pro žádnou firmu to není žádoucí reklama. Koudelka je vynikající odborník na sruby, nám dělali i štíty ze sruboviny, ikdyž se to nedoporučuje. A zvládli to. Posudek od něj bude pro soud rozhodující a nemůže být jiný, než že chyba se stala na straně dodavatele. Pokud vydržíte, nemůžete prohrát. Držím pěsti a pevný nervy..
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha včera jsem to doma líčila manželovi...co se někde událo. My jsme si hned řekli, jaké jsme měli štěstí. My byli tak důvěřiví, že to firma zvládne, že ví, co dělá a že jediný zájem , co má, je postavit nám dobře srub :-) Nás to vůbec nenapadlo , být ostražití, něco hlídat....No ještě že tak, byli bychom snadná oběť. Mimochodem, bavili jsme se doma, zda to ještě sedá. Dům máme 10 let a normálně asi na 3 místech je vidět, že tam ještě nějaké malé sednutí proběhlo ,ale už milimetrové (třeba množstvím sněhu v zimě na střeše). Máme takové krycí polyst. desky, které kryjí mezeru mezi vyzděnou zdí a dřevěným stropem. Ty desky se dávali s malou vůlí a někde ta vůle není a desky se malinko prohnuly . A 100% se to událo až nyní, v posledních 2 letech. Nebo je viditelný důkaz o tom, že to sedlo. Dám sem dvě fotky, jaké desky myslím.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr A proč neexistuje řešení dodat jednu řadu kulatiny? To nějak technicky nejde? Tak či tak by se něco rozebíralo, buď komplet a proplácení nákladů na štít, nátěr...a nebo se nyní doplatí ta demontáž+položení řady kulatiny? Jaká by to byla částka? Soudy...tam prostě já jsem skeptická..Představa, že se roky soudíte, nebydlíte, máte nervy, otravuje vám to život...to už bych spíše to vše vyřešila nyní, byť s finanční ztrátou, ale pokud možno bydlela...Mě by to bralo energii 100x více a hlavně trvalo by to dlouho a výsledek nejistý. Zeptala bych se , kolik by to stálo a pak bych se rozhodla. Zase , když to bude dělat jiná firma, určitě vám klekne záruka..
Odpovědět
Profilova fotka
Všem děkuju za názory... ;-) My teď řešíme hlavně časovou osu, když půjdeme k soudu, bude to otázka určitě pár let. Do té doby bude stát srub na pozemku a nehneme se z místa. Když ho necháme srub odvézt, je to otázka měsíce, max 2 měsíců a můžeme začít budovat znovu. Všichni víte, že než je možné srub zabydlet, trvá to pár let. A teď je otázka, zda tuhle dobu ještě prodlužovat o soud nebo raději skopit uši, přistoupit na dohodu a ještě letos můžeme mít novou hrubou stavbu srubu... :( Pokud teda do srubu znovu půjdeme...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo, vidím,,, a je to jasné, že to sedá stále :) děkuji,,, a k tomu problému o rajce - když po roce řekne že není záruka, tak by padla tak jak tak,,, kdyby neměli všechno doplacené, tak bych si to nechala jako bolestné,,, :) také jsem to tak udělala, naší firmě, a těmi penezi zaplatila těm, kteří práci odvedli,,, byly nějaké výkřiky o soudech,,, nojo,,, slova plynou :)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?