Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr JESTE docela podstatný dotaz - KDE bereš jistotu, že Ti Bronček dá peníze???, škoda, že je vše zaplaceno,,, oni mají dost tvrdé smlouvy, už kvuli te smlouvě bych s nima nikdy do stavby nešla,,, PROSIM tě napiš mi ještě, když by jste to nechali jak je to, kolik cm by bylo ke kulatině a kolik k podhledu? podle projektu a skutečnosti. to mi ted uniklo,,, viděla jsem jen, že je to o 36 cm nižší, ale výslednici jsem nikde neviděla. děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Já chápu, soudit se , že nechtějí uznat záruku, to jako chápu. Prostě ale záruka je daná..... Ale můj myšlenkový pochod :-) Chci bydlet ve srubu, můžete mi dát řešení (firmo Rájec), jak tam tu jednu řadu kulatiny dát? Kolik to bude stát? Co proto uděláte vy, co mám udělat já? Udělám co je třeba, bude mě to stát tolik a tolik-zaplatíte to nebo ne? Když řeknou že ne, že teda dodají řadu , ale rozebrání neudělají, to si musíte vy, spočítala bych si, kolik by mě to stálo. No a pak bych zvážila tu sumu versus jít do soudu a bydlet v nízkém domku a být pořád naštvaná-2x , nespokojena s domem a ještě na nervy ze soudu. A nebo zda to teda odvezou, nemám kde bydlet, kolečko znovu dokola a jistota navrácení peněz tam není (a nebo zase soud) Takže, pokud by mě to stálo a fláknu cenu-100 tis to rozebrání, ale oni dodají patřičnou výšku a vše bude dále probíhat , jak má. Já bych ty peníze dala. Čas a možnost, že už budu bydlet a klid bez souzení by pro mě zvítězil.
Odpovědět
Profilova fotka
Teď je k stropu 277 - 278 cm. Po odečtu podlahy cca 16 cm jsme na 262 cm. Seschnutí budu optimista tak 15 cm, jsme na 247 cm k podhledu, ke kulatině cca 210 cm.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@magdatr Aha, takže tahle možnost neexistuje. Neřekl vám pak Koudelka, kolik by +- ta sranda (rozebrat střechu, přidat řadu) stála? Dívala jsem se doma, kolik máme kulatiny nad dveřmi a je tam 2,5 kulatiny. Vím, že jsem chtěla větší okna a právě kvůli statice (kolik kulatiny musí nad oknem ještě být) nám okna větší nepovolili (v souvislosti na šířkou a výškou srubové stěny to statika nepovolila) Prostě to vypadá, že máte menší průměry...to jinak nesedí. Pokud si to odvezou, vrátí vám peníze, vrátí vám vše, kromě teda těch peněz , co vás stály vícepráce kolem střechy? A ty vícepráce -je to velká částka? A budete mít kde bydlet, až to odvezou a bude na začátku, hledat novou firmu ?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@magdatr Hm, tak to vypadá na verzi, že si to odvezou a dostanete peníze...Přemýšlím na co tedy ty 5-ti leté záruky na skelet jsou? Je mi to teda moc líto, ani si nedovedu představit ty pocity, kdy by mi rozebíraly srub...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 nedá se nic dělat, nás nejvíc mrzí ten čas, který jsme tam strávili. K ničemu, můžeme začít od zacatku, tohle je hrozně demotivující.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha promiň, špatně jsem napsala konečně číslo... Teď je k stropu 277 - 278 cm. Po odečtu podlahy cca 16 cm jsme na 262 cm. Seschnutí budu optimista tak 15 cm, jsme na 247 cm k podhledu, ke kulatině cca 220cm.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr mě to nepřijde nějak nepřekonatelně nízko. Já bych dostavěl a zároveň se soudil o slevu.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr milá,,,, to není na nebydlení,,, kuláč je jen občas (pro mne a většinu národa je to ještě i na vyskakování, máme kuláč nad schodištem tak tak pro mne podchozí - 1,6m),,, jestli mohu svuj názor - chtěla bych po rajci dost vysoké bolestné a s radostí začala dodělávat a s radostí začala bydlet,,, absolutně bych nepřipustila variantu že toto není k bydlení, vypadá to moc hezky,,, A pozor na variantu nedobytnosti penez. moc držím palečky,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Ta výška není k nebydlení..Pokud nevadí nějak statika, že nad dveřma je jen půlkulán. Ale to si zcela laicky myslím, že by až tak nemuselo. Já si fakt nedovedu představit to rozmontovat. A vy už máte okna že ano? A ty budou do otvorů pasovat? Osobně bych se raději soudila o "bolestné" , než se strachem čekala na vrácení všech peněz a pak demontáž (hlavně ne obráceně) a nebydlela.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@morana128 okna máme, takže pokud se nebude opravovat, pasovat by měla...
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr je zajimave nabizet odvoz a penize zpet kdyz je udajne vse v poradku - soud je cesta do pekel - pokud odvoz chtel bych nejakou zaruku ze ty penize fakt dostanu Tech 220 pod kladu mne neprijde tak hrozny mame to ve finale mit 235, takze pokud date lepsi izolaci do podlahy usetrite jeste par cm, jediny co bych resil zda nad tema dverma staci jedna klada ale to asi rekne pan Koudelka
Odpovědět
@magdatr dobrý den,že se do toho vměšuji,ale jen by mě zajímalo,jaká výška je uvedená v projektu a počet kuláču v projektu? my měli od projektanta rozkreslené trámy na ks. pokud dle projektu, který jste si vybrali je nějaká odchylka,tak máte právo na opravu, ,,odškodnění". Určitě bych kvůli tomu dům nevracela. my máme např.v roubence 2,68cm od podlahy ke stropu a bydlíme od r. 2014, postaveno na jaře 2013.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett vracení peněz a srubu bude v každém případě probíhat přes našeho právního zástupce. Sepíše se nějaké odstoupení od smlouvy s termínem vracení peněz. Připadne to lze udělat před úschovu u advokátka.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery dobrý den, v projektu je světla výška 278 Cm. Počet kulatiny se muže lišit, záleží na průměru, dle soudního znalce. Aktuální rozměry si můžete přečíst výše, tudíž odchylka je oproti projektu velká.
Odpovědět
Srubům tedy prakticky nerozumím, ale proč nejde celý srub nebo jen střecha zvednout a vložit ještě jednu kládu? Běžně se zvedají mosty, kostely, a kdoví co ještě, takže přeci zvednout malou chaloupku nemůže být v dnešní době problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied my o teto možnosti mluvili se znalcem v oboru, který možnost nedoporučuje. Pokud by se zvedl cely srub i se střechou, mohlo by dojit k popraskaná krokvi, dale klady nad otvory by nemuseli celou střechu udržet, poněvadž už máme položenou střešní krytinu.
Odpovědět
Profilova fotka
Půlkulače nad dveřmi a okny snad nevadí, pokud nad nimi neni zatížených stropák. Zatížená stropní Klada např.sloupy, ktere drží vaznice ,ma mnohem větší tlak. Záleží na velikosti prořezání i na průměru kulatiny. Jelikož jsme něco takového řešili s našimi srubaři, něco málo o tom vím. Posouzení je samozřejmě na panu koudelkovi.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 p Koudelka přijede příští týden, dle telefonátů a fotek, které ma k dispozici, proste nedoporučil. Uvidime, co řekne, až se přijede podívat a udělá zprávu.
Odpovědět
@magdatr tak asi záleží na postupu zvedání... dovedu si představit postup, při kterém komplet celou střechu i s poslední kládou zvednu o 40cm, vložím kládu a celé to zase pomalu pustím dolu. Investici do celé této akce bych viděl tak na 20-30tis i s zabezpečením Jak je ten dům velký? nějaký půdorys nebo fotky? Nevím při čem by mohly krokve prasknout, když celá střecha by šla rovnoměrně kolmo nahoru.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied Není to velké, 10 x 11,5 m. My opravdu čekáme na vyjádření znalce na místě. Proto bych se nerada přela o to, zda to možné je nebo není.
Odpovědět
@magdatr není to o pření nebo dohadech jestli to lze (lze to na 100%), ale o tom že každý máme jiné myšlenkové pochody a každý navrhneme jinou více či méně bezpečnou technologii pro zvedání konstrukce.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied Přesně tohle jsem si představovala..tenhle postup, nezvednutí i s tou poslední kulatinou. Ale byl to vyloženě jen můj laický pohled. Říkala jsem si, že i ty tašky by asi nebylo problém sundat, aby pohybem nepadaly, ale pak sám krov by měl na poslední kulatině při nějaké fixaci držet. Ale už zase nevím, jak tam máte opěrné sloupy, zda nebudou krátké, když nyní asi jsou k poslednímu stropnímu kulánu... Právě jsem si říkala, že kdyby tohle vše mělo stát do 100 tis, že bych to dala..jen aby to bylo vyřešené a netáhlo se to měsíce a roky. Vy píšete cenu mnohem menší, o to lépe..
Odpovědět
Profilova fotka
"Rajec ma dle záruky uvedené ve smlouvě možnost opravy nebo odškodnění (sleva), pokud budeme v pracích pokračovat, znemožňujeme Rajci možnost opravy, připadne navyšujeme náklady na opravu." ......... Tohle mě tedy nedává smysl. Buďto Rájec je ochoten opravy a nebo není, v tom případě se nemůže ohánět navyšováním ceny za opravu, kterou nechce dělat. Podle toho co píšeš se spoléhá na to, že si to necháte tak jak to je a nebudete po nich nic chtít..... no ....Super firma :-S Divím se, že jim to stojí za tuhle reklamu, protože tady to už bude navěky, co je ta firma zač a jak se staví k reklamacím :-|
Odpovědět
@morana128 tašky a celá střecha by zůstala nedotčená... pokud tam jsou nějaké sloupy, tak ty by se musely vyměnit za delší. Jen by se do horní (zvedané) a dvou kulatin podtím vyvrtaly 16mm díry (u každého rohu nebo jiného spoje) pro uchycení přípravku a pak by se to prostě celé na heverech zvedlo. Díry se pak zatmelí a nikdo nic nepozná. Navíc když se firma nebo člověk co to bude zvedat dobře pojistí, tak není co ztratit :) rozhodně lepší než se soudit nebo rozebírat a vracet se ztrátou celý srub.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@magdatr tak v tom případě ano, držím palce ať to dobře dopadne, jinak co se týše stavění jako takového, takových problémů a starostí ještě bude mraky, možná budete teď dobře proškoleni a nic vám už neuteče, ale co byl u nás řemeslník-firma, vždy nějaký průšvih
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?