Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@fredd1e u mě to tak vypadá, každá firma tvrdila(samozřejmě) jak mají vysokou úspěšnost. Ve výsledku jsou pouze vizuálně poškozené klády - jsou černé od ohřevu a larvy jedou dál. Buď jsou extra odolné a mají plavky s logem "S" nebo mám prostě smůlu.
Odpovědět
Prosím vás,toto je také tesařík? pár už se jich nám tu prošlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vam lidi nevim. U nas take neco chroupe. Přítel neslyší. Mne skoro vadilo kdyz v koupelně přestal. Nebojím se vubec. Za naš život nam dum nesezerou. A pak. Kdo muze říct : mame dum k sežrání :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@makaro ty mě děsíš
Odpovědět
@kasha :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik zdarec, pokud mne zrak nesali, je to tesařík zavalitý (ergates Faber) v tom případě není čeho se obávat. Ne každý má tu čest, aby mu sezral barák zákonem chráněný Brouk :-) Hehe, tenhle leze jen do čerstvého dřeva, udělá jen jednu hakovitou chodbu do dřeva, cca 10cm tam se zakuklí a pak se ven prozere dospělý Brouk. Tesařík krovovy to rozhodně není! @makaro má asi vetší problém a to je ta sediva mrcha s kresbou na křivkách a tu bezpečně zničí jenom oheň. Do té hloubky co se dozere tenhle prevít, nedosáhne bezpečně ani technika, ani chemie. Možná tak v laboratoři.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery jak je to velké?
Odpovědět
@vorelmato můžeš poslat odkaz na google obrázky jakou šedivou mrchu s kresbou myslíš?
Odpovědět
@vorelmato cca 1,5cm
Odpovědět
Poloroubeni z borovice asi 4-6 let stará,dum bude částečně že slámy a podsklepený,Sovolusky.
Odpovědět
Sauna pro kamaráda
Odpovědět
Profilova fotka
@misa2015 treba tady: http://www.desinsekta.cz/cs/atlas-kdc... Tohle bych do baráku určitě nechtěl, roubenke je ještě opravitelná, ale srub - to je pruser.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@xavik nedala mi ta velikost, prahovy trám nemáš prozrany chráněným broukem, ale jeho menším bráchou - tesarikem hnědým. Jinak platí to co už bylo řečeno, tj. Pokud nemáš na dřevě někde kůru, tak už nikam nevleze.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ahoj, proč je Roubenka narozdíl od srubu průser? Kvůli síle kulatiny nebo možnosti odkryti spár u roubenky? Jak se tedy bránit takovým škůdcům, když drevo praská. To můžeme impregnovat donekonečna. Novou trhlinou se dostane dovnitř zcela zdráv... 8-(
Odpovědět
Pokracujeme☺nas zrub vo firme ktora nam ho stavia a skoro dokoncene pivnice na pozemku☺
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko vítám tě v naší diskusi. Kdepak ten krasavec bude stát a kdo ho vyrábí?
Odpovědět
@esmeralda2 dakujem☺ Bude postaveny v dedine medzi Žilinou a Terchovou( Jánošik☺) A stavia nam ho taka partia chlapov, co stavaju zruby v Rajci
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko super, tam je moc hezky. Drevodom Rajec?
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman proč se rybinovy spoj děla s drobným přesahem (asi ne každy)?jde o estetiku nebo je to i funkcni? Mne se to moc libi
Odpovědět
Nie, tu u nas v okoli je viacero takychto zrubarskych firiem. Niektori z nich pracovali v drevodom Rajec a ked sa to naucili tak si zalozili vlastne. Posielali sme vsetkym v nasom okoli projekt na cenovu ponuku a zistovali recenzie a vybrali sme si taky zlaty stred ☺ @esmeralda2
Odpovědět
Profilova fotka
Všem na vědomi se dává, ze zítra p. Ing. Koudelka dorazí na vypracování posudku na nás srub. Tak Vás budu informovat, jaké bude jeho stanovisko.
Odpovědět
@magdatr fajn, věřím ze to klapne k vaši spokojenosti
Odpovědět
@tomas80 Cauky,me se to líbí,proto já ty přesahy delam,vetsi riziko zatejkani vody,ale většinou má střecha nějaký přesah.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@misa2015 Děkuju, zatím to tak moc nevypadá.... Ale když se rozhodneme stavět nový srub, asi oslovím firmu, která staví srub Vám. Dle fotek to je taková nádhera a kvalitní práce, se kterou se náš "zmetek" nemůže rovnat...
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr držím palečky!
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to je super, když víš, co ti může sežrat barák. Taky nám něco chrupe v ložnici, ale jak mám poznat, co to je za strávníka?
Odpovědět
Profilova fotka
Nedá se identifikovat odkud že to chroupkání jde a potom tam zaměřit přesnou úročnou mikrovlnou zbraň? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Samozřejmě, že útočnou.... za úročnou mají v bankách :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit @fredd1e nejjednosdušší je ignorovat,,, jeden stavitel srubu mi na to napsal, že to prostě srub nesežere,, tak mu věřím a jsem v klidu,,, mám 2-3 místa kde to vrže a chroupe,,, a fakt se nebojím!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?