Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e ono nic jiného nezbyde,, když započneš boj je to boj a boj nikdy nemuže skončit dobře,,,
8. srp ve 14:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @kasha Když nám to chroupalo loni, tak jsem to ignoroval, věříce tvrzení, že jak se to prochroupe, tak to vyletí a bude klid. Taky byl až do teď, kdy se opět něco probudilo emoticon
8. srp v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @pekbit jo, je výhoda, že nejsem hned nervní, když někde najdu dírku a jejího tvůrce a vím, že to není fatální, ale nedokážu si představit, že doma najdu Tesaříka krovového. By mě asi čert vzal, sice to barák nesežere, ale dokáže to sežrat místa, kde žer,e úplně naprach. Schody vyměníš, ale nosné prvky rozhodně ne, takže takový průvlak (kde mu je teplo ze všech stran a bude se mu tam líbit) to prostě naráz nevydrží a....
No do dobře opracovaného dřeva bez zbytků kůry (třeba jen v pupku kolem suku) a dobře ošetřeného při stavbě, by neměl vlézt. Ani si ho nepřivezeš z lesa, protože do čerstvého dřeva nejde. Ale stane se, boj sice vždycky pro jednu ze stran dopadne špatně, ale v tomto případě bych hlasoval pro výhru, jakýmkoli způsobem.
8. srp v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @tomas80 u srubu je to průser, protože rovný hranol vyměníšt relativně snadno, ale jak chceš ze srubové stěny vypreparovat kládu, obkreslit ji shora i zespodu a ještě zevnitř a zvenku podle těch co tam mají zůstat a pak ji tam vsadit do sedel zpět. Neumím si to představit.
Měnit hranoly v roubence už jsem viděl...
8. srp v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 Ahojte srubari a roubenkari, mam na Vas dalsiu otazku , potrebujeme poradit, v roubenke mame stavebny ot vor pre francuzske dvere - okno, o rozmere 230 vyska a 260 sirka. Jedna sa mi o sirku 260 ci ju mam rozdelit polovicu pevnu a polovicu otvaratelnu, alebo tu otvaratelnu mensiu, a to este co sa tyka otvaratelnej tak bud bude posuvna alebo kridlo do vonku, do vnutra mat nechceme lebo by zavadzali dvere pred schodami na poschodie. Dalsia dilema je ci zvolit francuzske okno starym stylom - drevom kde budu dve tabule skla a budu sa dat otvarat pre pripadne umytie, alebo novym - euroknom kde je dvojsklo . diky za navrhy a postrehy, co sa tyka financne je tam asi desat tisic ceskych korun rozdiel v cene takze to neriesime
8. srp ve 21:57  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @petronia k francouzskemu oknu mam jen jednu radu a to nechat si udelat horni pricku pro zpevneni, protoze jak to neni nahore k nicemu uchyceny, tak aspon to moje je dost "zive", nad vchodem pricku mam a je to vse OK
pro lepsi pochopeni pridavam naroznou ukazku - http://beruna.cz/misc/okna.jpg
8. srp ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @petronia My máme otevírání na "harmoniku"
http://www.modrastrecha.cz/blog/fredd1e/album/stavime-srub-na-pozemku-v2upk6/22150332/
a jsme s ní velmi spokojeni. Otevřeš to celý, nikam se to nezasouvá, nic to nepřekrývá a zůstává jen cca 30 cm složených křídel po jedné straně. Skla výplně máme dvojskla s folií (heat mirror )
9. srp v 07:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @geodett ahoj, my mame stejné okno jako ty. Ten hranol nad dveřmi je napevno uchycený ke dveřím a nad ním je dilatace? Pokud ano, jak si ho uchytil z boku, aby ho srub nepožmal?

2) menší okna se uchycují jak? Boční vymezení chápu, ale nevim, jak se řeší uchycení rámu okna pod parapetem a nahoře.

Dik
9. srp v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @vorelmato bohuzel souhlasím. Mame zbraně hromadného ničení, roboty, letame na měsíc a neumíme si poradit s broukem ve dřevě... Něco je špatně emoticon
9. srp v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
makaro
Registroval se 5. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
makaro
Registroval se 5. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Hradec Králové.
 @pekbit oni můžou chroupat několik let, pak odlétnou. Pokud nejsou ošetřeny všechny praskliny, tak se vrátí zpět a nakladou tam další vajíčka.Pokud dojde k impregnaci během jejich pobytu, tak by měli chcípnout při prokousání výletového otvoru.Spokojil jsem s s tvrzením, že je srub ošetřen proti dřevokaznému hmyzu a houbám minimálně na 10 let. Po šesti letech se mnou začali bydlet tyto (ne)tvoři. Nechci nikoho děsit, jen bych to nepodceňoval.
9. srp v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
makaro
fotoportrét
fotoportrét
makaro
 @fredd1e vlastně celá rodina nedělám nic jiného než posloucháme kde to chroupe.Zvuk se v kládách poměrně rozléhá, ale +/- to určit lze. Pro jistou to ozařovali 2 metry před a dva za místem odkud je slyšet zvuk - a nic, žerou dál. Myslím, že pokud je hlouběji pod povrchem, je i na něj mikrovlna krátká.
9. srp v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @makaro To snad ani není možný .... když vím kde je, že se nedostanou mikrovlny skrz celou kládu . To je tak málo výkonný zařízení?
9. srp v 09:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 http://stavba.tzb-info.cz/drevene-konstrukce/11774-mikrovlnna-sterilizace-drevenych-prvku-napadenych-biotickymi-skudci
Píšou tady ,že se musí ohřát nad 60°C aby se zničil.Tuhle to úspěšně testovali do hloubky nějakých 6 cm a to je asi málo.
9. srp v 10:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
makaro
fotoportrét
fotoportrét
makaro
 @fredd1e těžko říct, měl jsem dvě firmy a nezničili ani jednoho. Některá místa se ozařovali několikrát. Kulatina je celá spálená, pryskyřice doslova bublala, každou část ozařovali cca 40 minut. Možná jsou moc hluboko, jinak fakt nevím. Do tlakové injektáže se mě vůbec nechce.
9. srp v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 pak už snad jen tlaková injektáž. rozvrtat barák a natlačit to dovnitř klády. myslím, že při tak silných průměrech kulatiny je nahřívání k ničemu
9. srp v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @tomas80 hranol vubec neni uchycen ke srubu, je soucasti okna, resp. dveri, ale nad francouzskym oknem prave zadny takovyto hranol neni a proto to neni tak stabilni jako nad tema dverma
okna stejne jako dvere se uchycuji jen z boku na srouby a pak se zbytek zapeni, pripadne se tam vklada nejaka paska - nahore neni nic
9. srp v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @makaro a na kolik to bylo nahrato stupnu? kdyz uz je spalena i kulatina clovek by rekl ze to bylo az moc
9. srp v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @geodett pokud to chápu správně, tak veškerá okna budu do sruboviny uchycovat pouze z boční strany skrkz kluzný systém, čili ani pod rám okna u parapetu se hranol nedává?

u těch velkých dveří (270 cm délka) mám teda uchytit do horní strany rámu kvh hranol?
9. srp v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 co budeme dělat s těmi brouky? asi budeme deronovat každý rok emoticon
9. srp v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @vorelmato to jsem se chtěl zeptat na tu kůru u (jak tomu říkáš) pupku suku. co s tím?
9. srp v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
makaro
fotoportrét
fotoportrét
makaro
 @geodett stupně fakt nevím, to jsem nechal na nich, když jsou to odborníci. Každopádně larvám to vůbec nevadilo.
9. srp v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petronia máme obří okno místo televize, šířka 3,6m. půlka je pevná a pulka jezdící. Tzn. že celé okno je ve velikém a silném rámu. Zde chci pouze upozornit, že ani tento rám nepomuže, když není dobře vyřezaný otvor pro takto veliké okno. Nesmí zasahovat více jak 1/3 do kulatiny,,, jinak prostě začne tlačit na rám a i ten ohne,,, odborníci se divili, laici žasli,,, dveře se přestaly otevírat,,, došlo na dvojchybku, ale ta se během času opravila a ted vše chodí jak po másle...
@geodett tím co jsi kreslil, máš na mysli prostě rám okna? jinak si to nedovedu představit,,, emoticon
@tomas80 okna jsou zajištěná pouze z boku,,, ze spodu se nerovnosti pění emoticon a zhora se dávají nad všechny otvory nějaká izolace, která se dá bud zmenšovat a nebo my jsme dali mirelon a ten klidně slačíš na milimetr emoticon boky se pak těsní pamětovou páskou a já jsem ještě podle foukání cpala ovčí vlnu...
...když přestanete řešit brouky, odejdou, když je řešit budete, dotujeme je svými myšlenkami, tedy energií a tím je posilujete,,, emoticon a kdyby čirou náhodou někde náhodou kousek klády vypadl-vorlíkuemoticon dám tam prostě okýnko a hotovo,,, fakt se nemívím tím vubec zabývat a bát se dopředu... žijeme v přírodě, tak jo emoticon zatím jsem ještě nedospěla do stádia, že mi nebudou vadit mravenci emoticon)))) venku jsou ale opravdu naprosto všude,,, a ještě jsem nedočetla tu filozofii, jak je mravenec duležitý, ale vypadá že hodně a čím více budeme ničit zemi, tím více jich bude,,,
ZDAR všem srubařům a hlavně kliiiid emoticon
9. srp v 11:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @geodett mimochodem, také nemáš moc dobře seřízlou kládu nad francouzským,,, my jsme ji 2x dořezávali až nakonec odešla celá,,, to jen tak, kdyby se Ti něco nezdálo emoticon ale jde to,,, i při zařízeném obýváku,,, sice jsem soptila a syčela, že brousit nebudou, nebot zpusobili poranění na kládě,,, tak jsem vyvalila oči a že nikdy! vím co dělá bruska v obýváku, že emoticon))) prosili a škemrali a smáli se, že tam napojí všechny vysavače, které v domě najdou,,, tak jsem dovolila emoticon))))
9. srp v 11:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @kasha jasne myslel jsem ram okna
ano zarezani je na prd, moc z klady tam nezustalo, ja to jeste prosrouboval ctyrmi velkymi vruty aby se to neprohybalo, takze az dojde na rezani bude to super emoticon)
9. srp v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha/album/2012-krasny-to-rok-stale-stavime/10131793/ první odlehčování OKNU
https://www.modrastrecha.cz/blog/kasha/album/2012-krasny-to-rok-stale-stavime/9690805/ naše tv emoticon
https://www.modrastrecha.cz/blog/kasha/album/2011-dalsi-rok-vystavby/7674871/
https://www.modrastrecha.cz/blog/kasha/album/2011-dalsi-rok-vystavby/7164865/ takto vyčuhuje pevné okno
9. srp v 11:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @geodett když to máš prošroubované, tak mužeš být v klidu emoticon nám se prostě ta horní kláda normálně prohla,,, neměla moc hmoty,,, také jsme uvažovali o sešroubování, ale ted už jak, že,,,
9. srp v 11:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @kasha no v klidu proti prohnuti ano, ale oknari moc prizvedli to francouzsky okno a vstupni dvere takze uvidime kam jednom doklesam emoticon
9. srp ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @geodett proč a jak je přizvedali? nemáš jasnou podlahu???
9. srp ve 13:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @makaro že se v tom furt vrtám emoticon´ale nemohu přijmout dřevožerný hmyz s takovým nadhledem a smířením jako @kasha ......
Dočetl jsem se, že by to snad šlo napřed lokalizovat pomocí RTG přístrojů.... takže odposlechnou přibližnou polohu nepřítele, nasadit RTG měřidla udělat 3D mapku s přesnou lokalizací a potom přesně zamířit pořádnou zbraní (Mikovlny nebo injektáž nebo třeba snad laser ?)......a ..... vítězství a osvobození srubu od nezvaných hostů.
viz: http://elektro.tzb-info.cz/12684-rtg-detekce-miry-poskozeni-drevenych-prvku-staveb
9. srp ve 13:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @kasha podlahu mam jasnou dokonce jsme byli dohodnuty i na to kolik vyriznu zakladni tram dolu aby to sedlo ale chlapci to nejak vic podlozili z neznamych duvodu, kazdopadne tragedie to neni, jen jsem mel puvodne nad dverma nechano 20 cm a ted mam 17 cm, tak uvidime
9. srp ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš