Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha podlahu mam jasnou dokonce jsme byli dohodnuty i na to kolik vyriznu zakladni tram dolu aby to sedlo ale chlapci to nejak vic podlozili z neznamych duvodu, kazdopadne tragedie to neni, jen jsem mel puvodne nad dverma nechano 20 cm a ted mam 17 cm, tak uvidime
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak jsem si tak v tichosti říkal co na to řekneš 8-) Vyříznout okýnko i s broukem není špatný nápad, já jsem ale mluvil o nosných prvcích, tam to vidím jako velký problém. Sloup vyměníš, ale stropáky, průvlaky, nebo krov - když je podkroví obydlené - to už tak jednoduché nebude. Takže nezbývá než nemyslet, ale když už chroupe, tož asi jedině sluchátka a metal... Jednou jsem 3 dny honil po bytě cvrčka a to mi nešlo o barák, ale o nervy - byl slyšet i se špunty v uších a těžařské sluchátka...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 vyšťárat až na dřevo. Já jsem slyšel, že klade vajíčka jen do zbytků kůry na řezivu, ale už jsem se potkal i s tvrzením, že klade i do prasklin ve dřevě. Nikde jsem to nečetl, jen slyšel. Když se nad tím zamýšlím, moc se mi tomu nechce věřit, ale třeba to někdo vážně vysledoval.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :-D :-D tak to mně z neznámých důvodů ani nenapadlo, že by brouk byl v něčem jako stropák,,, :) máme je prostě v nosných svislých obvodových "zdech",,, a cvrček doma, to musí být dobrý metál :-D
Odpovědět
@vorelmato to bude dost práce navíc. Je fakt, ze kůra je pro nás nepřítel. Ty mas ty pupky vyškrábané? Možná by stačila smrtící kombinace neředeneho deronu do těchto míst.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@misa2015 Joo, dával jsem si na to pozor, byl jsem svědkem činnosti tohoto tvora na chatě, kde za 7 let dokonale "zpracoval" sloupky na verandě. Tehdy nebyly mikrovlny atp. ale úspěšně přežil injektáž tatíkových jedů a dílo dokonal až do úspěšného vykuklení.
Odpovědět
@fredd1e Díky, určitě je oslovím a třeba to tentokrát vyjde. Každopádně dám vědět jestli to vyšlo.
Odpovědět
ahojte, dakujem za komentare ku francuzskemu oknu, rad by som sa Vas spytal a poprosil ci nahodou niekto nema pozicat rezacku na xps polystyren, nechce sa mi vyhadzovat dalsie peniaze za 2cm a 3cm polystyren, rad by som si upravil 6cm polystyren podla potreby... dakujem za rychle reakcie.... :-)
Odpovědět
Ahojte, chceli by sme do nasho zrubu takuto kachlovu pec☺ len kazdy z kachliarov ktorych sme oslovili nam odporuca iny komin. Vedeli by ste mi prosim poradit nejaku osvedcenu znacku komina? Pripadne aky mate vy vo vasom zrube a skusenosti s nim. Dakujem velmi pekne☺
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko mam Skorsten pruduch 200 mm, je to z pemzy, jednoduche na montaz jen se naskladaji kostky na sebe, nema to zadnou vnitrni vlozku, a pri teplote spalin do 400 stupnu je odstup od horlavych materialu 0 cm
Odpovědět
@petronia tak řezačku na EPS bez problémů uděláte z toho co se najde doma... nic složitého v tom nehledejte :) kus odporového drátu (ze staré žehličky, fénu, bojleru, pračky, atd...) + autonabíječka nebo autobaterie + pár lamino/osb desek Klidně může vypadat třeba takhle: https://www.youtube.com/watch?v=NyRKq... jen on pro napájení používá laboratorní zdroj, kdežto u Vás se bude muset vhodná teplota "nastavit" posouváním napájecí svorky po odporovém drátu.
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko mame Schiedl 200mm vyhovujici
Odpovědět
Článek se načítá
@dadajanko mam z keramika Letovice 200 mm, vse ok, stavel jsem sam. K peci jen nekupovat klasickou sestavu a domluvit se s pecarem, jake je potreba komponenty. U me napr. 2x vstup, zadna vetraci mrizka, zadne napojeni na odtok kondenzatu, 1x cistici dira v patre. Mam finskou pec viz.fota v albu. Pecari sice preferovali svou znacku (viz. Geodett) ale jinak jim je jedno jestli Shiedel, Heluz nebo, co jsem uz mel koupeno.
Odpovědět
Lidi, jak mate vysoky okna ? Asi jsem to trosku nevychytal a diry mam v prizemi na vysku 115 cm, tzn okna budou jen metr. Na vykresu je psano 130cm. Do klad to vychazi pekne do prvni tretiny. Sirka 150cm. Asi bude tma, co? V patre budou vysoke 120cm, to uz by slo. V planu je euro dvojsklo smrk IV-78 vyrobce http://www.testo-cs.cz/drevena-okna-e...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik diry 140-145 okna 125-130 sirka oken 2 m profil 92
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik mame okna vysoka 120cm, jsou tak akorat
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik máme mnoho druhů oken, kuchyn jsou jih a západ a jsou pouze metr na výšku a jsou úplně v pohodě, další jsou 1,2 m další 1,4, záleží kde to je... jedině nahoře jsou 2,5 vysoké u balkonu a to je fakt hodně :)))) - profily IV 78, stačí zcela, dvouskla.
Odpovědět
@xavik @thomson @geodett dakujem vam☺ tak manzel nakoniec vybral schiedl
Odpovědět
Ahojte zas mam jednu otazocku☺ Ako byva tym ktori mate izolaciu z ovcieho runa v podkrovy a aku hrubku ste pouzili. Pripadne co ste si vybrali vy do vasich zrubov a preco? Dakujem☺
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko my máme přes 20cm skelnou vatu, parotěsku a na to pujde 4cm ovčí vlna a na to palubka,,, to je v čase budoucím :) a to je v podkroví...
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko 16 cm PIR ve forme nadkrokevni izolace (BramacTherm)
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko nemame ovci vlnu ale volili jsme taky castecne prirodni materialy. Steny jsou 24cm drevovlaknita izolace pavatex, strecha nadkrokevni izolace 6cm pavatherm plus a 14cm pir
Odpovědět
@dadajanko puren protect 14 cm nad krokve. Zbytek bude vata. Důvody jsou jasné. Zvažoval jsem drevovlakno, ale diky slušně řečeno neochotě personálu upřesnit elementární věci při montáži a skladbě stěn včetně ne dodání cenové kalkulace jsme na to nakonec zanevreli. Některé firmy mají prace tolik, ze už nepotřebuji vydělávat drobné :-) z mě strany to nebyl rozumny tah, protoze nadkrokevní pir desky jsou také dost drahé, ale nebyl čas na špekulace. Návaznost řemesel nezná slovo nevím
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny srubaře a mám malý dotaz.. řešíme teď věc ohledně zakládání srubu na desku - konkrétně zda zakládat na smrkovou nebo modřínovou fošnu.. jak jste to měli nebo budete mít? Díky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea my máme roubenku ze smrku, první dvě prahové klády z modřínu
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea my mame zalozeno na penovem skle
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea na fošnu bych nezakládala ani náhodou,,, bud hranol a nejlépe z modřínu,,, jinak to máme na betonovém soklu a polystyrenovém pásku kvuli nerovnostem
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea pokud to bude v suchu (což předpokládám bude :-)), je to jedno.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @vorelmato @jumpmans @jptn ano jednalo by se o hranol a teď řešíme zda ze smrkového dřeva (to chce výrobce) nebo si prosadit modřín na který jsme slyšeli více pozitiv.. výrobce srubu ale říká že je to jedno jestli smrk nebo modřín..
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea mam smrkovy hranol 20x20, modrin proc ne jde jen o cenu mne by vysel 2,5 x vice
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?