Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 to je ta firma, která dává do podélných spojů pěnu? viz.tady: https://www.youtube.com/watch?v=sO3vZ...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 na tom videu jsou ty spoje udělané úplně stejně blbě...
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko překrásné místo,,, co jsou to za kopečky :) sroubeček také moc miloučký :) @tomas80 hej, to je brutus-pěna, to jsem si myslela, že naposledy nabízel pacák v 2008 a pak s tím raději přestali :) a obrázky,,, bez komentu, nebot je to scifi :))
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Dobrý den, ráda bych si nechala poradit. Nemáme stále hotové úpravy kolem domu a pořád se rozmýšlíme, co dát na chodníky, terasu a příjezdovou cestu. Kdbybychom měli kámen,dám jednoznačně kámen,ale museli bychom ho koupit a to by jsme se nedoplatili. Takže další varianty,je betonový kámen nebo klasická zámkovka,třeba šedá. Ale nejsem si úplně jistá,jestli se hodí k dřevěnici. Ještě mně napadly žulové kostky. Máme velké plochy,takže to není záležitost 10m2.Děkuji za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery ny máme žulové kocky,,, mohu se konečně pochlubit, že v sobotu UKONČENO,,, ještě to změřím, ale počítám že toho je cca 200 m2, chlapík to dělal kvuli počasí od konce dubna,,, ufff,,, ale ještě přijede vibrační deska a hotovson,,, trochu upravit okolo obrubníků,,, a zbyly kostky, ty pujdeou na spirálu,,, JUPI,,, ale je to takto pro vytrvalce, nebo hodně drahé,,, a ještě jeden chlapík tady nastínil, že se dá udělat levněji takové plochy ze zbytků ze žuly, ale to bude ještě náročnější na ukládání,,, mně se tedy zámkovka nelíbí, to bych šla raději do kačírku :) záleží co všechno po plochách bude jezdit, chodit a podobně,,, ale je to pouze jeden pohled :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery taky jsem řešil, co kolem domu, a nakonec zvítězil kámen. Raději jsme jezdili pár let po štěrku, než se našetřilo a letos se z kameníků jen kouří, ale vypada to velmi dobře. Lepší je chvilku počkat a být spokojený, než na to tlačit a pak se škrábat za uchem, že to není ono ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :-) to sem si ani nevšiml. Každopádně co se dá očekávat od srubu za 2 mil.na klíč, jak nabízí...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery No my kolem domu máme-na jedné straně dřevěnou terasu a kus portfyru, kamene, co máme obložený sokl a kamenné zídky(viz druhá fotka).Ten je použitý i na přístupu k domu. Ovšem u příjezdu ke garáži máme zatím vrstvu štěrku (jako je docela praktický, voda se nedrží, nemusím nic uklízet :-)-viz.třetí fotka , a stále si říkáme, že už už se do toho pustíme, že dokoupíme opět kamen a položíme ho. Jenže..není už nějak čas:-) A taky nás moc láká mít tam takový ten nepravidelný, odštíplý kámen z dlažebních kostek. A jak nevíme, co přesně, tak to zatím stojí. Naštěstí ten štěrk nevypadá špatně a stejně tam pořád stojí auto :-) My pomalu, opravdu pomalu, konečně natíráme plot, aby barevně ladit s baráčkem, když už jsme ho přetřeli na tmavo. Tenhle kus plotu je práce 2 dnů-cca 18 hodin, jako nechápeme, že to jde tak pomalu, ale natírá se to 2x, musí se plot rozebrat, už při tom znovu natíráme i kovové tyčky.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery my zatím máme část terasy šterk a část položené a natřené palety( pod střechou( ten droboučký štěrk, skoro drt, je paráda, vše se vsákne a nemusím absol nic zametat:-D jinak do budoucna chci obě plochy sjednotit, jestě nevim jestli nášlapy nebo kamenný koberec, asi vyhraje cena ;-) přijezd ´k práve stavěné garáži a plocha před ní, bude zámkovka, protože ji prostě máme.a je šedá, máme šedé gabionové zdi.. tak to půjde, ale to vše je hudba budoucnosti. zatím vše souvisle poseču a hotovo ;-) ted potřebujeme natřít alespoň jižní stranu roubenky... nevim... je toho pořád tolik....
Odpovědět
@pekbit @morana128 @kasha @jptn děkuji, no mně to táhne taky k tomu kameni,i jsme s tím počítali a taky si nechali tím obložit komíny, s tím,že bude i sokl a chodníky a příjezdovka,no asi uděláme obrubníky a zatím štěrk,teď to máme hrozný :-S ,nedá se po tom projet ani s kočárkem,snad s tím už trochu pohnem
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Aha, já ze štěrkem bojuji jedině, když tahám sekačku z garáže, zapnout ji ještě na štěrku nemůžu :-D a tak ji tlačím a boří se. Jinak jízda s kolem, nebo s autem, úplně bez problému. Kdysi jsem v nějakém Chalupáři viděla článek, který zněl: Jako hlídače jsme si pořídili štěrk :-) Byl tam domek a majitelé měli všude kolem štěrk a mezitím zelené ostrůvky kytek. A psali tam, že ano, že každý příchozí se tím zvukem ze štěrku prozradí :-) Jinak, jak píše jpm@, že dají betonovou dlažbu. Já vždy byla proti, hlavně ta klasická, šedá se mi nelíbila.Jenomže poslední dobou vidím, jak krásné věci z toho betonu umí firmy udělat, a jak to vypadá docela pěkně, tak už tak přísná nejsem. I když teda u nás nakonec někdy bude ten kamen :-) Aby se to netříštilo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 já z tý zámkovky nijak nadšená nejsem, ale my ji máme, jakože jsme k ní přišli:-D je jí hora u našich na zahradě... takže... sem půjde no
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Já to chápu, neboj :-) ono si to nějak sedne.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 no, ono než k tomu dojde.... muž je málo doma, zvlášt ted přes léto..... a ta garáž do toho....takže tohle zatím neřeším, ještě musíme teda natřít alespoň tu jižní stranu
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Hele, my ještě musíme to jedno pole zepředu a pak máme celý bok plotu...Jenomže přes týden to prostě nestíháme a o víkendu bychom potřebovali více hodin, abychom vše stihli, co chceme zažít , užít :-) No a náš syn teď koupil byt v Praze, tak mu jedeme poprvé (jsme hrozné rodičostvo :-) pomoc. Přivezou mu celou sestavu ložnici a sám by to nesmontoval, tak tam jedeme , aby mu taťka pomohl :-) Ale jak píšu, zatím si vždy poradil sám, s každým stěhování, teď tam pojedeme a hlavně okouknem, k čemu se na tolik let hypotékou upsali :-) Ale máme z nich radost, je jim 22 let, ještě by mohli blbnout :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo, náš synek tam taky má byt... ;-) to jsou desný dardy
Odpovědět
@tomas80 A to je hodně špatně ??? zatím si pořád o tom jen čtu, tak neztíhám vstřebávat informace.... Do návrhu srubu o pěně firma nic nepsala.... takže by tam měla být jen vlna ??? ....mám tedy raději zvolit jinou firmu ??
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 rozhodně
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 staci si precist tech necelych 500 stran tohoto fora a budes celkem v obraze
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 nikdo z nás ti nechce poradit špatně. Tady "nejde" o peníze. Kdo umí postavit srub, bude za nej chtit zaplatit už jenom z toho důvodu, ze v současné době je zájem veliký. Poloz si otázku: budu dělat stejnou věc za 150 Kč na hodinu nebo za 250..? To je celé. Jednal jsem se třemi firmami, o kterých si myslim, ze umí postavit srub. cena, kterou mne nabídli, byla pevná. Jinými slovy, pokud s naší cenou nesouhlasíš, fajn, postav si to třeba sám... Proč chceš zrovna tuto firmu??? Kvůli ceně? Podívej, jak dopadla magdatr cca 2.str.zpet. Srub neni jenom kulatina. Je to základová deska, vazba, krytina, voda,elektrika, podlahy, barvy, dveře, okna, topení... Pokud bude něco z toho špatně, je vynalozená investice smutná
Odpovědět
Profilova fotka
Nejsem žádnej odborník a sám sám bych si tam tu chemii nedal, ale existují vysoce pružné montážní pěny, které dilatují i > 50% objemu. Tak si myslím, pokud někdo s pěnou, jako takovou, problém nemá, jako těsnění mezi kládami to účel splňuje. Nebo ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e neznám pěnu která by neměla pamět... jakmile se jednou stlačí, tak?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Na mě třeba vybaflo toto: http://www.stavmachem.cz/index.php?me... Paměťový pásky jsou taky jen chemie, tak proč by něco podobnýho nemohlo existovat i ve formě pěny?
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e a to vypadá zajímavě :)
Odpovědět
Ještě se zeptám, pokud bychom daly kámen,musí být obrubník?moc mi k tomu nepasuje,spíš bych zabetonovala krajní kameny,aby se to nerozjíždělo. nebo jste betonovaly všechny kameny? kdo vám to dělal, sami nebo firma? děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery hodně záleží na pozemku,,, odkud kam ,,,, nám jedna strana dlažby končí u svahu, tak jsme si tam dovolili podbetonovat větší žulové kostky,,, tedy podbetonovat první řadu určitě,,, ale jaké kameny a na jaké podloží a a a :)
Odpovědět
@bilbery ahoj, kamenou dlažbu máme i terasu. Je to bez obrubníků , ale v betonu. Dělal nám to kameník . Ale byla to fuška, tedy pro mne :-) ... protože se všechny kameny museli hned omývat, aby na nich beton nezaschl. Něco se hned nestihlo a pak to šlo dolů velmi těžko, skoro vůběc. Pak nám někdo radil,(ale to už jsme měli hotové) že je dobrý kameny nejdříve natřít nějakou penetrací ,že se snadno umývají.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Máme to jako pojezdovou plochu, takže obrubníky a kameny jsou také v betonu a ještě na karisíti. Celá rodina něco váží :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ty kameny s betonem.... no nevím.... asi to je potřeba odvodnit, co? a ještě jak uklízíte sníh, to taky asi nepůjde jen tak shrnout. Taky jsem ve fázi rozmyslu co do okolí (dvůr a příjezd) Zatím to u mě vypadá na nějakou jednoduchou zámkovku a na příjezd jen štěrk.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?