Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova já bych skolaudoval a potom bych nad studnou postavil sklep a nikomu nic neříkal. Pokud je mezi ctěnými sousedy libovolný udavač - postavil bych sklep legálně 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova z vlastni studny se nikomu nic neplati, jen musi probehnout kolaudace a musite mit povoleni ze z ni muzete cerpat vodu
Odpovědět
Profilova fotka
díky všem za názory. Teď už vím, že stočné platit musíme , protože voda pak odtéká do kanálu, ale vodné ne. Díky za podnětné rady a tipy, jdeme si to uspořádat v hlavě a jednat dál :-)
Odpovědět
@xavik Děkuji za radu, pásy mám vylité do výšky cca 80cm v rostlé hlíně a zbytek bude ZB, mám tam výškový rozdíl cca 1metr na délku 12metrů. Možná jsem to trošku přepísk s těmi základy, ale raději poctivě, než aby mi to potom ujíždělo, nebo jinak pracovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jj, stočné platit budete a někdy je to i nevýhodné, protože k výpočtu pravděpodobného množství vody vypouštěné do kanalizace se používá předpokládaná průměrná spotřeba podle nějakých tabulek a ne faktická.
Odpovědět
Profilova fotka
My museli mít dokonce studnu schválenou dříve než bylo vydané stavební povolení. Kdybychom neprošli s pitnou vodou, tak jsme neměli zdroj vody a to u povolení na barák nesmí být. Takže prvně studna, kolaudace a pak teprve barák. Jo a minulý rok jsme žádali o prodloužení povolení na užívání studny a vody-prvně to bylo na 10 let. Vodné a stočné neplatíme, odpad jde do čovky a následně jímáme. Jak studna, tak i čovka se nám už vrátili, to jsme rádi ;-) Ale jinak bych moc o studnách nemluvila ;-) ..myslím si , že je otázka času , že se to zdaní nebo bude nějaký poplatek.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Jo a ještě čtu, že byste v případě mála vody ze studny, brali vodu z řádu. Tady je třeba mít ale dvoje rozvody, musí být oddělené. Aspoň tady u nás v Ji na tom trvali při stavebním povolení u kolegy, který užívá oboje.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 myslím, že se částečně mýlíš. K baráku musíš mít vodu, ale nemusí být bezvadně pitná. Můžeš mít užitkovou vodu a pitnou si kupovat v lahvích nebo balonech. Vím, že mnohde se šíří názory, jako máš ty, ale moje informace je od člověka, který přímo na tom dělal
Odpovědět
Profilova fotka
my v obci vodovod nemame,mame studnu,na tu muselo byt stavebni povoleni(dum byl na ohlasku)'a musela byt zkolaudovana pred kolaudaci domu,nebot to byl jediny zdroj vody.Ale jestli je pitna,nikoho nezajimalo,pouze zdroj vody.
Odpovědět
@jptn Samozřejmě, někdo třeba pije jenom pivo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Já jsem to asi špatně napsala, že jsem použila slovo pitná. Stačilo jen slovo voda. Podmínka byla zkolaudovaní studny a s vodou. Jak jsem psala, kdybychom neprošli...tak to jsem myslela, žekdyby tam nebyla voda, byla jen třeba povrchová, malá vydatnost. Jako že by nám vůbec nezkolaudovali studnu. ;-) A paní na úřadě nám právě říkala o té vodě v petkách, že je to možné pro to pití. To si pamatuji. Vůbec mě nenapadlo, že tohle může způsobit :-) každopádně, rozbor vody jsme ke stavebnímu řízení přikládali. Byl to rok 2003 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My kolaudujeme studnu příští týden, tak potom napíšu zkušenosti. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojte cim ste natierali vase zruby? Manzel kupil nejaku boritu sol na osetrenie a este bude treba aj nejaku farbu. Najradsej nejaku prirodnu🙂dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko :) kreidezeit
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko řešíme teď stejnou otázku :) uvažujeme nad Livosem..
Odpovědět
@dadajanko Zvenku DeronPlus, pak lněný olej, pak tungový olej. Zevnitř jen světlicový olej. Barvičky až to nepůjde jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko my venku osmo ochranny olej 420 vevnitr krovy a zaklop krovu osmo olej 410 a strop v prizemi osmo olejova lazura. Osmo je bohuzel pekne drahe. Steny vevnitr nemame natrene nicim
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko kreidezeit
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kashi, někde jsi připnula mapu, kde kdo z nás staví, postavil . Ty jsi taková technicky zručná, asi dostaneš domácí úkol :-) :-) Někam připnout, kdo čím natíral :-) :-) @dadajanko První nátěr kreidezeit-olej přírodní-to se nějak mělo nasáknout, pak se dal olej s pigmentem , i vevnitř. Druhý,po 8-mi letech opakovaný nátěr se zkusila tenkovrstvá lazura-zatím dobrý. Vevnitř se použil olej a pak vosk Kreidezeit. Po 10-ti letech zkušeností, vnitřek se nebude muset natírat, jen smývám prach. Exteriér , budu doufat, že zase min těch 8 let bude klid..Trochu jsme z té lazury měli strach a dobrý.
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko uvnitr svetlicovy olej s vcelim voskem, venku moravia bio premium olej a pres to olejova lazura
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :-d :-D nenene, bud odpovíme a nebo se to dočtou v naší překrásné a moudré :-D komunikaci zdejší...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha presne tak, v zime se stejne neda natirat tak si staci precist par stranek, vzdyt jich jeste neni ani 500 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko svetlicovy olej v interieru a tenkovrstva lazura venku
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko livos nějaký čirý napouštěcí a potom s pigmentem tuším kaldet ořech, akorát jsme donatirali podruhé 😉. Vevnitř jen svetlicovy olej.
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko zvenku olej Impredur od Flugger,letos po peti lech druhy nater,odstin borovice uvnitr bezbarvy olej Kreidezeit,stropaky a sloupy jako venku
Odpovědět
@dadajanko ahoj :-) také jsme použili bor. sůl na ošetření a nátěr je zvenku Kreidezeit olej základní, pak olej s pigmentem. (ted si nejsem jistá jestli máme zvenku 2 nebo 3 nátěry, ale po pěti letech zatim dobrý.) Nic jsme nepřetírali. Myslím, že to tak ještě 3 roky vydrží :-) Uvnitř na srubovině je základní olej a na tom je přírodní vosk a na schody a strop je použit tvrdý podlahový olej. Kreidezeit vosk jsme ještě použili na palubky v podkroví, ale to se nám neosvědčilo vůbec. Neschne to, muselo se to přebrousit. :-p
Odpovědět
Ahoj, tak jsem se právě zaregistroval a sháním informace a rady ke srubu. Zvažujeme koupi srubu, je 8 let starý ve fázi hrubé stavby + střecha a výplně. Uvnitř krbová vložka bez výměníku. Budu rád za každou radu, osobní zkušenost: 1. Potřebovali by jsme zvednout střechu, je to přízemní, nemáte někdo zkušenost? 2. Topení - spodek má cca 80 m2, je tam krbová vložka 14kW, pán chtěl rozvod tepla horkovzduchem, tvrdil, že by se mu tam výměník nevešel, když to stavěl. Jaké jsou dle vašich zkušeností možnosti? Zvažujeme podlah.topení dolů, nahoru ne, že prý to je zbytečná dávat nahoru podl.topení. 3. Když je to už sedlý, dají se vyříznout do srubu další okna - je jich tam málo. Děkuji moc za vaše zkušenosti :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bigr Zdar, buď vítán mezi postiženými, když to vlákno celé přečteš - mnohé bude zodpovězeno, ale tady všichni strašně rádi radí :) Vlož sem nějaké fotky - bude to jednodušší ...
Odpovědět
@bigr Ahoj 1. Pozval bych si odbornika. Nejlepe srubare nebo aspon projektanta. Klidne i za uplatu. Ale zvedani strechy... do toho bych nesel. Par stranek zpet se tu resil nizky strop a skoncilo to vypovezenim smlouvy a drevodom rajec musel vratit penizky a odvezt. Jen zvednout strechu by melo jit reverznim postupem - rozebrat, zvysit, slozit - bude to ranec penez. 2. Topeni muzete zmenit. Jestlize je to zdenny krb, tak to bude bouracka ale pujde to. Je to o usili a penezich. Nahoru bych podlahovku taky nedaval ale jsou tu nekteri s podlahovkou v horni koupelne. Primarni vytapeni je v prizemi do podlahy ? 3. no problem
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?