Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @hankahorakova z vlastni studny se nikomu nic neplati, jen musi probehnout kolaudace a musite mit povoleni ze z ni muzete cerpat vodu
3. říj ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 díky všem za názory. Teď už vím, že stočné platit musíme , protože voda pak odtéká do kanálu, ale vodné ne. Díky za podnětné rady a tipy, jdeme si to uspořádat v hlavě a jednat dál emoticon
3. říj ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
Registroval se 14. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
Registroval se 14. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
 @xavik Děkuji za radu, pásy mám vylité do výšky cca 80cm v rostlé hlíně a zbytek bude ZB, mám tam výškový rozdíl cca 1metr na délku 12metrů. Možná jsem to trošku přepísk s těmi základy, ale raději poctivě, než aby mi to potom ujíždělo, nebo jinak pracovalo.
3. říj ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @hankahorakova jj, stočné platit budete a někdy je to i nevýhodné, protože k výpočtu pravděpodobného množství vody vypouštěné do kanalizace se používá předpokládaná průměrná spotřeba podle nějakých tabulek a ne faktická.
5. říj v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 My museli mít dokonce studnu schválenou dříve než bylo vydané stavební povolení. Kdybychom neprošli s pitnou vodou, tak jsme neměli zdroj vody a to u povolení na barák nesmí být.
Takže prvně studna, kolaudace a pak teprve barák. Jo a minulý rok jsme žádali o prodloužení povolení na užívání studny a vody-prvně to bylo na 10 let.
Vodné a stočné neplatíme, odpad jde do čovky a následně jímáme. Jak studna, tak i čovka se nám už vrátili, to jsme rádi emoticon
Ale jinak bych moc o studnách nemluvila emoticon ..myslím si , že je otázka času , že se to zdaní nebo bude nějaký poplatek.
5. říj v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @hankahorakova Jo a ještě čtu, že byste v případě mála vody ze studny, brali vodu z řádu.
Tady je třeba mít ale dvoje rozvody, musí být oddělené. Aspoň tady u nás v Ji na tom trvali při stavebním povolení u kolegy, který užívá oboje.
5. říj v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @morana128 myslím, že se částečně mýlíš. K baráku musíš mít vodu, ale nemusí být bezvadně pitná. Můžeš mít užitkovou vodu a pitnou si kupovat v lahvích nebo balonech. Vím, že mnohde se šíří názory, jako máš ty, ale moje informace je od člověka, který přímo na tom dělal
6. říj v 10:07  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 my v obci vodovod nemame,mame studnu,na tu muselo byt stavebni povoleni(dum byl na ohlasku)'a musela byt zkolaudovana pred kolaudaci domu,nebot to byl jediny zdroj vody.Ale jestli je pitna,nikoho nezajimalo,pouze zdroj vody.
6. říj v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @jptn Samozřejmě, někdo třeba pije jenom pivo emoticon
6. říj v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @esmeralda2 Já jsem to asi špatně napsala, že jsem použila slovo pitná. Stačilo jen slovo voda. Podmínka byla zkolaudovaní studny a s vodou.
Jak jsem psala, kdybychom neprošli...tak to jsem myslela, žekdyby tam nebyla voda, byla jen třeba povrchová, malá vydatnost. Jako že by nám vůbec nezkolaudovali studnu. emoticon A paní na úřadě nám právě říkala o té vodě v petkách, že je to možné pro to pití. To si pamatuji.

Vůbec mě nenapadlo, že tohle může způsobit emoticon

každopádně, rozbor vody jsme ke stavebnímu řízení přikládali. Byl to rok 2003 emoticon
6. říj ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 My kolaudujeme studnu příští týden, tak potom napíšu zkušenosti. emoticon
6. říj v 19:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 13 příspěvků. Má 17 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 13 příspěvků. Má 17 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
 Ahojte cim ste natierali vase zruby? Manzel kupil nejaku boritu sol na osetrenie a este bude treba aj nejaku farbu. Najradsej nejaku prirodnu🙂dakujem
11. říj v 16:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @dadajanko emoticon kreidezeit
12. říj v 07:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
 @dadajanko řešíme teď stejnou otázku emoticon uvažujeme nad Livosem..
12. říj v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @dadajanko Zvenku DeronPlus, pak lněný olej, pak tungový olej. Zevnitř jen světlicový olej. Barvičky až to nepůjde jinak.
12. říj v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @dadajanko my venku osmo ochranny olej 420 vevnitr krovy a zaklop krovu osmo olej 410 a strop v prizemi osmo olejova lazura. Osmo je bohuzel pekne drahe.
Steny vevnitr nemame natrene nicim
12. říj v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @dadajanko kreidezeit
12. říj ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha
Kashi, někde jsi připnula mapu, kde kdo z nás staví, postavil .
Ty jsi taková technicky zručná, asi dostaneš domácí úkol emoticon emoticon Někam připnout, kdo čím natíral emoticon emoticon

@dadajanko První nátěr kreidezeit-olej přírodní-to se nějak mělo nasáknout, pak se dal olej s pigmentem , i vevnitř. Druhý,po 8-mi letech opakovaný nátěr se zkusila tenkovrstvá lazura-zatím dobrý.
Vevnitř se použil olej a pak vosk Kreidezeit. Po 10-ti letech zkušeností, vnitřek se nebude muset natírat, jen smývám prach. Exteriér , budu doufat, že zase min těch 8 let bude klid..Trochu jsme z té lazury měli strach a dobrý.
12. říj ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @dadajanko uvnitr svetlicovy olej s vcelim voskem, venku moravia bio premium olej a pres to olejova lazura
12. říj v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 :-d emoticon nenene, bud odpovíme a nebo se to dočtou v naší překrásné a moudré emoticon komunikaci zdejší...
12. říj v 16:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @kasha presne tak, v zime se stejne neda natirat tak si staci precist par stranek, vzdyt jich jeste neni ani 500 emoticon
12. říj v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 emoticon
12. říj v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @dadajanko svetlicovy olej v interieru a tenkovrstva lazura venku
12. říj v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @dadajanko livos nějaký čirý napouštěcí a potom s pigmentem tuším kaldet ořech, akorát jsme donatirali podruhé 😉.
Vevnitř jen svetlicovy olej.
12. říj v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @dadajanko zvenku olej Impredur od Flugger,letos po peti lech druhy nater,odstin borovice
uvnitr bezbarvy olej Kreidezeit,stropaky a sloupy jako venku
12. říj v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @dadajanko ahoj emoticon také jsme použili bor. sůl na ošetření a nátěr je zvenku Kreidezeit olej základní, pak olej s pigmentem. (ted si nejsem jistá jestli máme zvenku 2 nebo 3 nátěry, ale po pěti letech zatim dobrý.) Nic jsme nepřetírali. Myslím, že to tak ještě 3 roky vydrží emoticon Uvnitř na srubovině je základní olej a na tom je přírodní vosk a na schody a strop je použit tvrdý podlahový olej. Kreidezeit vosk jsme ještě použili na palubky v podkroví, ale to se nám neosvědčilo vůbec. Neschne to, muselo se to přebrousit. emoticon
13. říj v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bigr
Registroval se 14. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Chomutov.
fotoportrét
fotoportrét
bigr
Registroval se 14. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Chomutov.
 Ahoj, tak jsem se právě zaregistroval a sháním informace a rady ke srubu. Zvažujeme koupi srubu, je 8 let starý ve fázi hrubé stavby + střecha a výplně. Uvnitř krbová vložka bez výměníku. Budu rád za každou radu, osobní zkušenost:
1. Potřebovali by jsme zvednout střechu, je to přízemní, nemáte někdo zkušenost?

2. Topení - spodek má cca 80 m2, je tam krbová vložka 14kW, pán chtěl rozvod tepla horkovzduchem, tvrdil, že by se mu tam výměník nevešel, když to stavěl. Jaké jsou dle vašich zkušeností možnosti? Zvažujeme podlah.topení dolů, nahoru ne, že prý to je zbytečná dávat nahoru podl.topení.

3. Když je to už sedlý, dají se vyříznout do srubu další okna - je jich tam málo.

Děkuji moc za vaše zkušenosti emoticon
14. říj ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @bigr Zdar, buď vítán mezi postiženými, když to vlákno celé přečteš - mnohé bude zodpovězeno, ale tady všichni strašně rádi radí emoticon
Vlož sem nějaké fotky - bude to jednodušší ...
14. říj v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @bigr Ahoj
1. Pozval bych si odbornika. Nejlepe srubare nebo aspon projektanta. Klidne i za uplatu. Ale zvedani strechy... do toho bych nesel. Par stranek zpet se tu resil nizky strop a skoncilo to vypovezenim smlouvy a drevodom rajec musel vratit penizky a odvezt. Jen zvednout strechu by melo jit reverznim postupem - rozebrat, zvysit, slozit - bude to ranec penez.
2. Topeni muzete zmenit. Jestlize je to zdenny krb, tak to bude bouracka ale pujde to. Je to o usili a penezich. Nahoru bych podlahovku taky nedaval ale jsou tu nekteri s podlahovkou v horni koupelne. Primarni vytapeni je v prizemi do podlahy ?
3. no problem
14. říj v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @bigr ahoj, viděl bych to taky na odborníka nebo srubaře. pokud ses o sruby již dříve aktivně nezajímal a momentálně s koupí z různých důvodů spěcháte, asi bych se na někoho obrátil.

určitě bych se snažil zjistil:

- kdo srub stavil (kvalita řemeslného zpracování)
- proč ho majitel prodává (skutečný důvod)
- napadení dřevokazným hmyzem
- stav dřeva (hniloba, plíseň, abnormální trhliny - vždy se něco najde, ale tak nějak rozumně)
- technologie výroby (pomůže srubař = systém podelných a rohových spojů, druh izolace mezi kládami)
- statické řešení stavby (nedeformuje se srub někde???)
- konstrukční ochrana dřeva (rozumné přesahy, zda-li někde nestojí voda...)
- profuky

To mě teď napadlo, ale určitě těch věcí bude víc.

Oproti tobě máme jednu velkou "výhodu". Většina z nás byla u narození srubu, takže k lidem, kteří ho stavěli, máme nebo jsme měli důvěru. Tím chci říct to, že i když tvůj srub bude postaven skvěle, chvíli asi potrvá než se to ukáže.

Rozhodně bych si dal pozor a spojil se s odborníkem. Už tady jednou pomohl pan Koudelka s OK Pyrus, tak proč ho znovu neprubnout emoticon
14. říj ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš