Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@bigr ahoj, viděl bych to taky na odborníka nebo srubaře. pokud ses o sruby již dříve aktivně nezajímal a momentálně s koupí z různých důvodů spěcháte, asi bych se na někoho obrátil. určitě bych se snažil zjistil: - kdo srub stavil (kvalita řemeslného zpracování) - proč ho majitel prodává (skutečný důvod) - napadení dřevokazným hmyzem - stav dřeva (hniloba, plíseň, abnormální trhliny - vždy se něco najde, ale tak nějak rozumně) - technologie výroby (pomůže srubař = systém podelných a rohových spojů, druh izolace mezi kládami) - statické řešení stavby (nedeformuje se srub někde???) - konstrukční ochrana dřeva (rozumné přesahy, zda-li někde nestojí voda...) - profuky To mě teď napadlo, ale určitě těch věcí bude víc. Oproti tobě máme jednu velkou "výhodu". Většina z nás byla u narození srubu, takže k lidem, kteří ho stavěli, máme nebo jsme měli důvěru. Tím chci říct to, že i když tvůj srub bude postaven skvěle, chvíli asi potrvá než se to ukáže. Rozhodně bych si dal pozor a spojil se s odborníkem. Už tady jednou pomohl pan Koudelka s OK Pyrus, tak proč ho znovu neprubnout :)
Odpovědět
Profilova fotka
nechcete nekdo super srub https://www.sreality.cz/detail/prodej... pry vse dokonale pasuje :-D
Odpovědět
Moc děkuji za reakce :) Příspěvky si pročítám :) bude to na dýl....s tím sníženým stropem, tam jsem už došel, což budu muset i já ověřit u tohoto srubu výšku stropu, aby prošel. Dle info má mít 250 cm k dolní kulatině a nevím, až se vylijou podlahy, aby to mělo, čímž se to pak nezkolauduje. Nebo? To je info, co jsem aktuálně zjistil.....no, je fakt, že mi to šrotuje ve dne v noci a hledám a doptávám se, kde mohu, je to na rychlo. Srub stavěl p. Pacák, aktuálně jsme se s ním spojili ohledně zvednutí té střechy, tak se nám na to podívá....pochopitelně reference na jeho práce nemáme. Zhruba to zatím odhadl kolem 200tis. jenom to zvednutí střechy - bude vyšší krov bez přidání kulatin. Teď je to takto - viz foto. Majitel ho prodává z důvodu rozvodu, akorát ho prodával za hodně peněz s velikým pozemkem, teď šel s cenou dost dolů a menším pozemkem k tomu. A odborníka od západu můžete doporučit? Jsem od Chomutova. U toho topení...je to zděný krb, podlahy nejsou, není tam žádná příprava na tepelný zdroj ani v přízemí. Teď nám také někdo říkal, že na vyhřívanou akumulační nádrž krb.výměníkem je potřeba stálý tlak vody, který je v řádu, tady je studna. Nevím zda to tak je opravdu či nikoliv. Co vím, tak při výpadku elektriky musí být náhradní zdroj pro čerpadlo, tak nevím.....takže můj plán je teplo vést do podlahy v přízemí výše uvedeným způsobem a nahoru jsem zvažoval přímotop v případě nutnosti.....ale info mám, že se vršek prakticky nepřitápí.....jak vy? :-) Takže asi tak, aby mě to nevyšlo na majlant...obrovský bonus je ten pozemek, který je potíž tady někde sehnat. Díky za vaše zkušenosti :-)
Odpovědět
@bigr Výška stropu bude asi dobrá, jednoduše to změř, kde bude začínat podlaha bys měl vědět. Jak si uděláš skladbu podlahy, záleží na tobě. Dle fotky to vypadá , že nemá sokl, tož bude podlaha zalitá v první kládě. No jestli to je jen chata, tak bych to nepřeháněl, jako se vším ostatním (vč. akumulačky). Evidovaný to bude tedy jako rekreační objekt ? Od toho se možná odvíjí další stavební povinnosti i ohledně topení, to nevím. Jinak bych hlavní zdroj tepla dal el.kotel, podlahovka v přízemí, a na zimu ten zatracenej krb. Do patra buď teplovzduch z krbu nebo nachystat trubky pro radiátory. Možností je víc, indicií jsi dal málo :) Práci bych nechal klidně na Pacákovi, to je zkušená firma, a zná svou konstrukci. Nicméně nezávislý odborný posudek bych doporučil též, mohl by odhalit, "kde nechal tesař/Pacák díru". K odhadní ceně si raději něco přidej. Že se nebude zasahovat do kulatin je supr, jen nechápu ty štíty, na fotce to vypadá, že právě jsou z kulatiny. Se holt odebere a nahradí klasikou (vetikální fošny).
Odpovědět
Profilova fotka
@bigr vitej mezi potrefenymi :-) vetsinu uz napsal xavik, k tomu tlaku vody - toho bych se nebal to by nikdo kdo ma studnu nemohl mit aku nadrz, ze studny je take vicemene staly tlak vody, zalezi na tom na kolik si clovek nastavi dolni mez na tlakovy nadobe co ma v baraku Pacaku bych se nebal, pokud nezavisly posudek bez ohledu na vzdalenost bych doporucil mistra Koudelku z Brna, je to mimo jine soudni znalec na sruby (mozna jediny v CR :-) )
Odpovědět
Je to jako rodinný dům, sokl tam je a měřil jsem to, ke kulatině je to 220, ke stropu 250. Pán sám divil, že si to také bude zjišťovat jak to je....tak nevím, jak to opravdu je :-D Štít by byl z fošen, kulatiny by šly pryč....prostě nám tam chybí místnost,nejlépe dvě...,,v tuhle chvíli spíše člověk platí to místo a srub se dá přizpůsobit...no jo, ale když máte rozpočet a není nafukovací.... Byli jsme se podívat teď ve dvou srubech...v jednom pán jel podlah.topení na elektriku, ve druhé na horko vzduch....tam paní říkala,že je pořád prach, ale neměl to dodělaný.... Máte někdo zkušenost s tím horko vzduchem?
Odpovědět
Profilova fotka
@bigr kde ti něco odněkud fouká, tam je (a vždy bude) prach, ať ve srubu nebo kdekoli jinde, navíc bych byla opatrná s potrubím s horkým vzduchem kolem dřeva
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett srdce mykologa plesa, jen jestli je výměna shnilych klad v ceně 😎
Odpovědět
Profilova fotka
@bigr Padací umí, samozřejmě střecha jde predelat do jiného sklonu. 200 tis. Si myslim snad tak akorát dřevo a tesařina. Já bych do toho nehrabal až tak, co takhle vetsi vikyr (třeba po celé délce domu) na jednu, nebo obě strany, stavajici krokve nechat v interiéru přiznané, dat tam nadkrokevku atd. Jak vysoká je vubec střecha v hřebeni? Já jen, že bys zachoval ty kulatinove vazby ve štítech, podbití apod. Věci které jsou drahé, když už si to sedlo...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato máš opět mateřídouškovou plantáž?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 mám stále, už i na výkopových svazích se mi množí...
Odpovědět
@bigr Těch 220 je ke stropáku ? Tak to abys průvlakovou kládu natřel reflexní barvou a vyšším návštěvám rozdával přilby. Na str.481 začala @magdatr řešit nízký strop, měla to podobně vysoký. Ten nápad @vorelmato s vikýřem je dobrej nápad. Ale jinak ti moc nezávidím si takhle komplikovat život ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@bigr krb s vymenikem je obvykle jisten proti pretopeni dvojite: - zalozni zdroj (ups) na cerpadlo krb-akumulacka - dochlazovaci smycka ve vymeniku napojena na vodovodni rad, tj. nezavisla na elektricke energii (to je tlakova nadoba ze studny jen castecne). S prvnim muzes po urcitou dobu topit jak kdyby elektrika sla, druhe slouzi jen jako pojistka chranici vymenik pred poskozenim teplem (horka voda z vymeniku se misto do akumulacky vypusti do odpadu). Bydlet nekde "na samote u lesa", kde vypadky v zime muzou byt castejsi a delsi, poridil bych si vedle zalozaku jeste benzinovou centralu...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme zkolaudovali studnu. Přišel chlapík.... teda spíš "úředník turista" - přijel autobusem z města a potom cca 5km pěšky, kouknul se do studny, řekl fajn, napsal v teple při čaji zápis a odkráčel turistickým pochodem opět přes les....asi si někam zaúřadovat :-). Takže klídek a pohodička na všech stranách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e parada urednik mel cas vyvetrat si cestou hlavu tak byl v pohode :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak si tak delam ty podlahy az mne doslo ze kdyz v projektu byla skladba podlahy 15 cm a v realu je 21 cm, ze ten sloup bude asi moc vysokej, takze bude na poradu dne zariznout sloup :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, mám dotaz ke štítům. nevím, jestli se na okrajích štítu (vyznačeno červeně) nechávají mezery na provětrávání stejně jako u provětrávané fasády nebo jestli desky můžu dorazit natvrdo. myslím si, že natvrdo, ale raději se ptám... díky
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 my máme co nejnatvrději :) nevidím žádný duvod pro větrání,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 mam to dorazeny kam to slo, mezery se casem stejne vytvori
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 zkus to natvrdo - ono to stejně časem změkne jako ostatně všechno...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 urcite natvrdo at se ti tam nedostanou kuny
Odpovědět
Profilova fotka
takže je to jasné :-) díky všem!
Odpovědět
nekdo z exterieru vyreze drazku v poslednim kulacu , do ni dat desku a na ni dorazet zaklop stity. zespoda je to peknejsi. taky me to ceka a premyslim zda radsi nedat zespoda vetraci mrizku...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @ammma v mojem albu http://www.modrastrecha.cz/blog/vorel... je to na té fotce trochu vidět, teda jestli víte co chcete vidět. Myslim že i na fotce č. 64 je to viditelné.
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma ja tam mam zvenku drazku v ni je okapnice a na ni jsou zakonceny prkna http://foto.beruna.cz/ber/srub-nat/20...
Odpovědět
@Vorelmato a @geodett diky je to viditelne. Cim jste vyrezavali drazku na okapnici? u soklu na bednakach mam xps 5 cm a obklad 4 cm je potreba dat okapnici takze do podkladniho hranolu chci vyrezat drazku pro plech. pri polozeni okapnice na polystyren by nemela spad od kulace
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma delali to srubari a normalne motorovou pilou ostatne s tim oni delaji vse :)
Odpovědět
@geodett kamarad mi pujci neco takoveho http://www.bosch-naradi-cz.cz/multifu...
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma nevim nikdy jsem s tim nedelal, ale motorovkou to bude podle mne jednodussi, da se pouzit i mensi elektricka tam se clovek tolik nenadre, nevim jaky toto ma vykon, ale nakonec kdyz se chce jde to i rucne :)
Odpovědět
@geodett jde mi prave o co nejtenci drazku na zasunuti plechu 0,7 mm. pokud bude drazka tlustsi tak mam jezirkovou folii kterou prehnu pres hranu plechu a zasunu do drazky. teoreticky by to mohlo fungovat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?