Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za potvrzení, že svépomocí to jde :-), samozřejmě s pomocí a radou živnostníka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ceny tasek podle mne dnes uz moc nezalezi na rocnim obdobi, pokud poptate celou strechu dostanete pomerne zajimavou slevu, ja mel od bramacu slevy 20-45 procent a kdyz jsem poptaval pres stavebniny slo to jeste o kousek niz, pripadne kontakty poslu do PM
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett fakt? já myslela, že přímo u výrobce budou levnější než přes stavebniny a velkoobchodníky. Tak jdeme rozesílat poptávky :-) Ještě jednou moc díky všem za cenné rady a tipy!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova výrobce ti nikdy střechu přímo neprodá. byl by sám proti sobě. pokud chcete levnou krytinu, zavolejte přímo obchodnímu zástupci km beta. jejich cena mně šokovala. byla úplně mimo tento komerční hampejz. bohužel jsem tvor nezkušený v oboru materiálů, ovlivněný reklamou firem ala bramac a tondach. každopádně si musíte ujasnit, jestli beton nebo hlínu (cena bude vždy vyšší). životnost bude stejná, věřím, že u betonu i vyšší (a mech se ke srubu hodí), ale to nikoho z nás už zajímat nemusí :-), neb schránky tělesné jsou koncipovány na 1/3 žívotnosti srubu. názory na betonovou krytinu od lidí od fochu: zedník: beton patří do základů, ne na střechu (má na domě pálenou tašku) pokrývač střech: co chceš posrat na betonu... (jedno jestli bramac, km beta nebo mediterran - jdi po ceně) kamarád ferda mravenec, práce všeho druhu: má 3 budovy spojené v jednu (dům, krček, dílna = půdorys cca 400m2) - krytina bramac a km beta. "ty vole, ten bramac je proti tej km betě úplný shit, furt mně to praská. eště že to ide doplnit tů km betů". Pak si teda vyber... můj osobní názor: trvanlivost betonu a hlíny je asi podobná. mech se vsákne, takže pokud bych chtěl opravdu 100% šetřit, beton je ideál. cenový rozdíl se samozřejmě nebude pohybovat v rozpětí statisíců... ;-) zbytek je na vás
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett souhlasím, je to jen bouda na zákazníka a mají to sakra dobře vymyšlené
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha kasho, mile rád se tohoto úkolu ujmu, jelikož se cítím podveden :-) oficiální stanovisko kraidezait dám zdejším kolegům samozřejmě k dispozici ihned po jejich echu. budu mluvit za všechen prostý lid z dřevákova :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Tomáši, díky! Musím se do toho více ponořit a názory řemeslníků - víc než zajímavé! A co se týká toho nátěru, bojuj za nás všechny! Jestli je to stejné, tak to je fakt zlodějina!
Odpovědět
@hankahorakova Donutila jsi mě sesumarizovat náklady na moji střechu (238 m2): Desky na pobití střechy 10,4m3 (+hoblování, sušení, doprava) 55.700,- Střešní latě 1500 bm 20.100,- Doprava 2000,- Práce pobití, laťování 36.740,- Folie Delata Max 375m, páska pod kontralatě 31.423,- Folie montáž 2.175,- Plachty (zakrytí střechy přes zimu) 1100,- Krytina Bramac Tegalit Star (15% DPH, sleva taška základní 45%, sleva tašky ostatní 30%) 111.016,- Okapnice, větrací pásy, uzávěra hřebene 4.872,- Práce (pokrývání+hřeben, krajovky+hromosvodovky, okapnice, výtah, doprava 62km 30.224,- Vrátka za poškozené tašky -1.720,- Odvětrání (2ks) 3.412 Podlomenice Krytina (stejná jako předchozí) 8.171,- Podlomenice Okapnice, oplechování, spoj.mat., doprava 6.185,- Podlomenice práce (deskování, laťování, folie, pokrývání) 16.680,- Okapy, svody 20.000,- Střeš okno Roto Q (1ks + lemování + sluneční markýza) 15.386,- montáž střeš. okna 800,- CELKEM 364.264,- z toho práce 86.619,- ==================================================== Střechu mám komplet zabedněnou, pohledové části hoblovány, olejovány. Veškeré stříkání a olejování jsem dělal sám. Jak vypadá viz fotky. Střešní okno a větrací komínky jsem si usmyslel během prací. Do výroby střechy bych se sám nepustil, to bych zešedivěl (nic jsem o tom nevěděl) a dělal bych to doteď. Leda bych zaplatil někoho zkušeného, takže jsem vlastně zaplatil :) To máte, deskování, foliování, laťování, pokrývání, okapnicování, mřížkování, hákování, plechování, půjčení vercajku atd. Přibíjení pneumatikou byl frkot a výtah na tašky taky urychlil práci. Sleva na krytinu byla větší než bych si vyhádal sám, tesař jako dejmetomu velkoodběratel, má lepší ceny od obchoďáků v Dektrade. Taky tam občas zajedu a přímo za obchoďákem, (ten dá ještě lepší cenu než na netu) ale na cenu tesařů bych se nedostal. K tomu mám záruku na komplet střechu. Bramac Tegalit Star má takový blbý vylepšení, a to jakousi glazuru, je to dost hladký, klouže, takže se muselo pokrývat jinak kvůli hromosvodu. Nejdříve kraje, nasadil se hromosvod, potom hřeben, nasadil se hromosvod, nakonec zbytek. Prostě lozit po tom moc nejde. Takže se to muselo koordinovat s elektrikářem a klempířem, kteří naštěstí reagovali pružně. Také komín jsem raději udělal předem. Jo a to nemusím mít výlez a plošinu pro kominíka, celkem prodražuje střechu (doporučuji předem najít fajn kominíka a domluvit se, jak co chce !)
Odpovědět
@tomas80 Jo, to bude nemlich to samý. U Kreidezeitu platíš hodně za značku. Doteď nechápu, že si to lidi kupují :D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik my kreidezeit máme :) ale ne bodlák :), ALE, také se budu muset někdy zahloubat, zda je nepřeplácíme a případně přejít na jiný vnější olej :) s tou střechou jsi neskutečný!!!! :))) a tleskám TI, mně se pro jistotu ztratily všechny účty, tak nevím co kolik stálo :) a ani kolik jsme do toho nacpali,, jen se domnívám a tajně si přeji, aby se to stejné stalo v bance! :) kde máme půjčené prachy :))
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik peknej vycet z ktereho je jasne videt ze vlastni tasky nejsou na strese nikdy ta nejvetsi polozka on i normalni tegalit bez STAR upravy neni moc pochozi, ja jsem napr. z tohoto duvodu delal jako prvni hreben a par hornich rad a vsichni co chodili si klepali na hlavu ze ani nevim odkud se zacina delat strecha :) ja mam vycet trochu mene rozpitvany, je to 300 m2 s nadkrokevni izolaci 16 cm, taska tegalit cerna tasky, krajovky, hreben - 133167 izolace, folie, vruty - 208754 zaklop strechy suseny, brouseny, natreny prkna - 165140 late, kontralate, hranoly na nezateplenou cast - 39885 okapy, oplechovani - 14707 hromosvod - 8367
Odpovědět
Profilova fotka
Kluci a holky, moc děkuji! Tak podrobné info jsem ani nečekala, všechno kopíruju mantželovi do složky střecha budeme čerpat cenné rany, až přijde na věc :-) Jsem ráda, že jste si ty náklady tak pěkně sesumarizovali :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
střecha (včetně sukénky a podlomenic): cca 240 m2 dřevo na krovy, desky na všechno, latě, schody (těženo a řezáno svépomocí): cca 80 tis. včetně ceny za vyvezení z lesa a pořezu a dokoupení kulatiny k pořezu (30 tis.) palubky: cca 35 tis. osb desky a dhf desky: cca 35 tis. nadkrokevní izolace včetně spojováku: 100tis. krytina tondach stodo plus komponenty: 130 tis. práce tesařů na krovu, podbití, nadkrokevní izolaci, laťování, dhf desky ve štítu: 110 tis. včetně spojováku hoblování vazby a desek: cca 7 tis. (3 tis. stálo půjčení hoblíku se záběrem 30 cm) oplechování střechy, komínu a srubu: prozatím 7 tis. - (chybí koupit a nasadit žlaby a svody) přesně si to nepamatuji, ale sedí to s tím, že nás celá střecha stála zhruba půl milionu s tím, že nám srubaři dělali jenom skelet. vazbu dělali místní tesaři.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik můžu znát tvého dealera ??? :-)
Odpovědět
@kasha @geodett @tomas80 Snažím se v tom mít pořádek, a to je u mě něco nechopopitelného :) Někdy to zpětně doplnit je fuška ale teď už se na to nemůžu vyservisovat. Posuďte sami, dole (dočasně) přikládám náhledy dokumentace. Žasněte a tleskejte :-D Přimyslete k tomu haldy fotek řádně seřazené, zejména časosběry, mrak videí, scanování úředních listin, uspořádání mailů, návrhy-nabídky-poptávky, 3D modelování, stovky hodin strávených na samotné stavbě, věnování se rodině, výdělečná činnost....ale to už všecí znáte. @hankahorakova Pokud zamýšlíš dokumentovat podobně, MUSÍŠ začít hned na začátku, jinak je to marný, zpětně lze kratší úseky, dejme tomu max. 7-14 dní (dle pamětischopnosti). Včetně toho mít pořádek v číslování (datum), správném pojmenování souborů atd. Je to pak blažený pocit, když najdeš přesně, co potřebuješ. ...o to opačnější pocit, když i přes ten pořádek, nenajdeš, i to se může stát 8-( . https://goo.gl/gk1uTx (výdaj střecha je vč. štítů a nějakých dalších věcí, vazba je v ceně HS, HS by dnes byla cca 1,5 mil.) https://goo.gl/BRlwmq https://goo.gl/HezGYn https://goo.gl/JHxOmF Jako bonbónek náhled deníku: https://goo.gl/En18yb
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik to je drsnéé, smekám kloubouček :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik .....a to ti zbývá čas ještě na stavění ? :-D
Odpovědět
U tabulky na sedání srubu mám nějaký renonc, první hodnoty neplatí, musím najít desku se zápisem, snad nevyletěla komínem :D @fredd1e Práce mě to umožňuje, vydělávám hlavně přes noc ale taky letos méně.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik já si myslela že to vedes hodně dobře, v tuto chvíli mi došly slova!!! nechápu, asi jsi mimozemšťan a to pak chápu :),,, no vždyt to říkám mimozemšťan a ještě k tomu noční pták,,, hmm :)
Odpovědět
Profilova fotka
vyjádření kraidezait: zastupujeme renomovanou německou firmu KREIDEZEIT. Zboží dovážíme z centrály z německa a dodáváme po celém Česku a Slovensku. Opravdu netuším proč konkurence prodává olej takto levně. Konkurenční firma nemá dostupné technické ani bezbečností listy. Pokud jde sehnat levněji saflór, půjde určitě i olej na exteriér... Kdyby to někdo věděl, pochlubte se ZDE :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik můžeš si podat ruce s manželkou. ta tam snad má i to, kolik jsme propili 8-)
Odpovědět
@tomas80 Světlicový neboli saflorový jedině na interiér. Na venek jsem koupil lněný a tungový v http://www.fichema.cz/ . Pomerančový taky a ten zrovna zdražil. Čím větší balení, tím lepší cena. Jinak tungáče mám ještě docela dost navíc. Prodám za 120 Kč/litr. Nějaký žrádlo a chlast pro pomocníky tam taky zapisuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik tak to je pecka! Když jsi psal, že je třeba v tom mít pořádek už od začátku, tak jsem ti chtěla hned odepsat, že máme velkýýý šánón s pěknými oddíly přes kasu, tipy, stav. deník, ... a pak jsem rozklikla tvé soubory a spadla mi brada! Klobouček dolů, fakt! @tomas80 Tome, díky za vyjádření. No tak nevím, jaký závěr si mám pro sebe udělat, jestli je opravdu takový risk koupit olej bez technických a bezpečnostních listů a mnoho levněji? Co vy ostatní si o tom myslíte? Jo a s tou evidencí propitého tady mám taky položku - 1 rum! Byl grog pro řemeslníky :-). Prostě přesná evidence musí být!
Odpovědět
Na čistý olej snad technický list netřeba. A bezpečnostní ? Co je dneska bezpečný ? :D
Odpovědět
@xavik neskutečné :-) taky smekám ☺
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Potřebuješ technický list? Dej vědět na co - vyrobíme... Konečně se začnu živit něčím jiným... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nepřekvapils... vidím to tak že budeš po dokončení stavby mít kameru před i za valem a budeš monitorovat okolí a vegetaci své zahrady, odůvodnění sníženého výnosu jahod a třešní bude otázkou okamžiku, stačí jen sáhnout do statistického souboru dat a porovnat směrodatnou odchylku s konkrétním výkyvem... :-D No - chlap si musí s něčím hrát...
Odpovědět
@vorelmato To ne, ekozahrada nepotřebuje monitoring, ta se o sebe stará sama. Možná spíš až to bude hotový a vymazlený, tak položím nálože a... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Teda to je pečlivost!!! Já vám snad ofotím mé zápisky:-) Pořídila jsem si tenkrát na to krásný blok s pevnýma deskama a pěkně ručně zapisovala :-) Bylo to rozdělené-základy, podkroví,...A pak na konci konečný součet, 3x podtržený.:-) A v té částce bylo v baráku vše , včetně linky, sanity, obkladů, světel, zábradlí :-) A tu konečnou sumu jsem si jako jedinou uložila do paměti. Ostatní jsem nechala v minulosti. :-D A teď přemýšlím, co to tady řešíte s olejem? My také natírali vnitřek Kreidezaitem.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik A když v podobné cenové relaci ten olej nabízí i Fichema, taky si myslím, že na to není potřeba speciální list na normu a tak..Úspora koukám je sakra pěkná. Takhle šetříme s údržbou bazénové vody...Předražené věci do bazénu nekupujeme v shopech pro bazén, ale tady na Fichemě.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?