Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @corneg problem peny je v tom ze drevo jak sesycha tak meni rozmery a pena tyto zmeny nezvladne, odtrhne se od dreva, udela vam tam mezeru a prestane plnit svoji funkci, drtiva vetsina srubaru tam dava technicke konopi, nebo ovci vlnu
ja mam srub od Sruby Bohemia, zadne zasadni problemy nebyly
16. lis v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 zrcadla jsou podle mě k tomu, aby po nich kulatina při sesychání klouzala směrem dolů. proto je také vrchní kláda, která je kolmo nad zrcadlem, o pár centimetrů více prořízlá, aby měla do budoucna místo k sedání. estetika zrcadel je věc názoru. mně se líbí, protože dávají srubu takovou dynamickou linii a podtruhují celkový dojem z řemeslného zpracování. každopádně se tam nedávají pro potěchu oka, protože je to otevřený řez, který kulatinu oslabuje jak po objemové stránce, tak z hlediska pronikání vody.

mně by spíš zajímalo, jak bude srub sesychat bez zrcadel. jestli se to časem nešprajcne na mrtvém bodě, protože pokud je to zasurova uděláno napřesno a nemá to kam jít, musí se to později otevřít. na druhou stranu si nedovedu představit, že bych měl firmu na sruby a vyráběl je s takovým rizikem. to mi nejde do hlavy. představte si, že vyrobíte 20 srubů a za x měsíců vám všichni volají, že tam mají škvíry jak do ...

nám stavil papežík. pocity z naší stavby zatím stejné jako geodet a doufám, že to tak zůstane. firmu si asi budeš muset vybrat sám. pouze tě upozorníme na nedávnou negativní zkušenost s firmou drevodom rajec, která nám vzala díky jejich chybě naši kamarádku magdatr.
16. lis ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @corneg mrkni na toto http://www.woodlandia.ca/technologies/log-home-basics-1/copy2_of_log-home-basics
Jsou tu na jedné straně jednoduše vysvětleny principy běžně používaných rohových spojů. Ten spoj co dělá Srub.cz , resp.kombinace technologií kterou používají je takový prasopes. Používalo se to hojně v Rusku, ale bez metody podkreslování, počítalo se s postupným dotěsňováním mezer mezi kládami i v sedlech - protože se vlivem vysychání dřeva otevírala. Ta pěna je samozřejmě špatně kvůli vlastnostem které popsal geodet, ale problém tohoto systému neřeší asi žádný typ izolace - dokud barák nevyschne - potom už to samozřejmě utěsnit jde, ale nebude to nikdy 100% a hlavně to nebude vypadat pěkně, ale proti gustu... pokud to bude za půlku peněz (třeba).
Většina srubařských firem používá sedlový spoj a podkresluje klády (Saddle notch, full scribe), tzn. že povrch spodního věnce kulatin je speciálním srubařským kružítkem doslova obkreslený na povrch kulatin v místě "dosedu", které na těchto budou ležet .Díky preciznímu obkreslení povrchu vzniknou na horní kládě jakési dvě klikaté čáry, jež ohraničují budoucí drážku, která se teslicí vydlabe. Pokud je vše správně, tak 100% váhy stavby nad horní kulatinou je přenášeno na sedlové spoje, při sedání a sesychání stavby se na hrany drážky roznáší cca 25% zátěže, díky tomuto relativně velkému tlaku se hrana drážky v místě styku vmáčkne do povrchu spodní kulatiny a spoj je téměř dokonale utěsněn. Není třeba jej prakticky spárovat, přetěsňovat atd. Proti profouknutí spojů silným větrem, se vydlabaná drážka vyplňuje konopnou vatou, či ovčí vlnou. Konstrukce sedlového spoje je vymyšlená tak aby se spoj během sesychání zavíral a po doschnutí byl uzavřený, samozřejmě se taky pojišťuje vrstvou izolace
Výsledkem této tesařské magie jsou spoje, které při dodržení všech zásad a potřebné časové dotaci (která stojí peníze) není třeba „pojišťovat“ různými páskami s delší, či kratší pamětí a neověřenou životností (které taktéž stojí peníze).

Tolik ve zkratce emoticon
16. lis ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
 @morana128 jste super, úžasné
16. lis ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
 @thomson to máte už zkolaudované,...když ano, co po vás vše chtěli
16. lis ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
corneg
Registroval se 15. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 4 přátele. Region Břeclav.
fotoportrét
fotoportrét
corneg
Registroval se 15. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 4 přátele. Region Břeclav.
 No chlapi dakujem za taketo obsiahle vysvetlenia. Dali ste mi poriadneho chrobaka do hlavy. Zacinam chapat dolezitost tych podkreslovanych spojov.

Na tejto ich stranke som si precital, ze oni vlastne pouzivaju flexibilnu/pruznu penu, ktora by mala pracovat tak ze sa stahuje pripadne roztahuje spolu so sadanim zrubu. http://www.srub.cz/srubove-stavby/podelne-srubove-spoje/ . Nic to ale asi nemeni na tom, ze spoje v tych rohoch by malo fungovat tak ako popisuje @vorelmato

Tu ale zase rozmyslam nad tym co pisal @tomas80. Tie zruby robia uz niekolko dekad a nejak im to asi dobre funguje. Co sa tyka drevodomu rajec, tak s nimi sme cca pred 3 rokmi mali 1 stretnutie a 3 telefonaty a hned sme vedeli, ze s nimi nechceme mat nic spolocne. Uz na komunikacii bolo vidiet, ze im neslo o zakaznika ale o to vytlct z neho co najviac penazi. Boli dokonca asi jediny, ktori nam tvrdili ze ziadna technologicka prestavka nieje nutna a v zrube sa moze uplne kludne byvat hned po dostavani. Co sa nam teda zdalo velmi podozrive vzhladom nato co hovorili vsetci ostatni. Ak sa mozem opytat, co sa stalo tej vasej znamej magdatr?

Chvilu sme komunikovali aj s panom Hanisom (http://www.srubovedomy.cz/) a Jiri Urbanom (http://www.ju-sruby.cz/), kde sme mali tiez velmi dobre pocity uz s komunikacie. Boli sme aj pozriet ich niekolkorokov postavane sruby a pytali sme sa majitelov ako su spokojni a velmi si pochvalovali. Maju ale veeeelmi dlhe cakacie lehoty... Mate nejake reference na tieto 2 spolocnosti?
17. lis v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @corneg pruzna pena je takova pohadka, jasne ze se delaji verze peny ktere by mely jiste dilatace zvladat, ale napr. ze zkusenosti oknaru co mne osazovali okna je to v podstate z vetsi casti reklamni trhak, pokud to ma byt pruzne tak jedine neco jako iilbruck pasky, ale to je cenove nekde jinde
zda jim to funguje nebo ne by bylo dobre overit navstevou nejakeho srubu co staveli a nekolik let uz je pouzivan

myslim ze za zminene spolecnosti hovori to ze maji na dlouhou dobu plno, ani s jednou neslapnete vedle emoticon
17. lis v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @corneg jj, jak se ti vyrobci zalibi, sedne ti, tak nevahej navstivit nekoho, komu staveli. Hanis, Urban, OK Pyrus, Polak [Blazovice] jsou urcite dobra volba. Me stavel takovy samotarsky zkuseny srubar, myslim, ze velmi dobre ale ted je docela zaplnen, kazdopadne se klidne stav, porad je to rozestaveny, na vlastni bulvy je vic, nez procist cely forum. Ostatni zde ti taky nedaji kosem. Zatim se dame do pratel at mas pristup k fotkam.
17. lis ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @corneg s Hanisem jsme staveli my,ale roubenku,mame zname se srubem I roubenkou od nej a celkem spokojenost,s Hanisem je komunikace dobra,ale u vsech firem taky pak zalezi,jakou chytnes montazni partu
17. lis ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @barborka53 ano, kolaudovali jsme cca rok a pul zpet a byl to celkem fofr, protoze jsme dostali seznam predem od SU a v podstate jsme jenom odskrtavali odrazky, nakonec si pani pouze spocitala okna, dvere, zkontrolovala zakladni dispozice domu s tim, ze nic nemerila...do pul hodiny byla pryc. Ten seznam jsem nenasel, ale byly tam revize, vyjadrovaci posudky atd. Zeptej se na urade zda tam nemaji podobny seznam.
17. lis v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @corneg odkud jsi a kde by jsi stavěl... máme mapku, kde má kdo postaveno, ale musíš být mým kamarádem (myslím) emoticon
18. lis v 06:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @corneg ať je to, jak je to, já osobně bych do takového spoje nešel. kdyby byl tak úžasný, dělali by ho všichni, protože bude méně pracný. na to není co dodat. navíc nechápu, jak může srub.cz udělat barák za 2 miliony na klíč, ale to už jsme tu řešili.

proč pořád trváš na této firmě? je to samozřejmě tvoje věc, ale nikdo z fóra ti tuto technologii asi neposvětí, takže se o tom buď budeme bavit donekonečna nebo se na to vykašli a zkus vybrat jinou firmu.
18. lis v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
corneg
fotoportrét
fotoportrét
corneg
 @tomas80 Vobec netrvam na tejto firme. Nechap ma zle. Snazim sa len ziskat co najviac info aby som sa spravne rozhodol. Podla toho co vsetci pisete je mi jasna dolezitost danych spojov. A 2 mil na klic neviem kde komunikuju ale cenovo su na tom uplne rovnako ako vsetci ostatni...zatial som sa este nestretol s firmou ktory by bola vyrazne cenovo vyssia alebo naopak vyrazne cenovo vyssia...
18. lis v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @corneg v pohodě, chápu tvou situaci. byli jsme na tom v určité době všichni stejně nebo podobně. možná by ti pomohla i tato kniha:

https://www.levneucebnice.cz/p/srubove-domy-z-kulatin-9788090441460/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=B2B-API-SE-Popularne+naucna&utm_content=9788090441460+-+Srubov%C3%A9+domy+z+kulatin&utm_term=srubov%C3%A9+domy+z+kulatin

barák podle toho nepostavíš, ale za dlouhých zimních večerů je to dobré čtení oprostěné od reklamních a propagačních keců z webových stránek výrobců

autora knihy najdeš zde emoticon

http://www.okpyrus.cz/kontakty-1.html
18. lis v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 přátelé, vypadá to, že tudy cesta vede:

http://www.cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo

pokud by se někdo z vás rozhodl tyto nátěry využít, podělte se s námi ostatními. jelikož máme čerstvě natřeno, učiním tak až v době obnovy. myslím ale, že cenově může být spojení dřevního dehtu a např. tungového oleje rozumná varianta.
18. lis v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 13 příspěvků. Má 17 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 13 příspěvků. Má 17 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
 Zazimovali sme sa emoticon Natrete zakladnym olejom a okna zabednene igelitom. Pokracujeme az na jar emoticon
18. lis v 19:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @dadajanko drzim palce, apropos - ani igelit už není co býval.
18. lis ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @dadajanko po zimě ten igelit budete sbírat po okolí. Strečka je materiál budoucnosti emoticon
https://goo.gl/ziAB70
https://youtu.be/esQpDI1CO_0
Před týdnem jsem vyměnil za eurookna, bude z nich ještě slušnej foliovník emoticon

@corneg na klíč 2 mil. = k finále 3 mil.
18. lis ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @dadajanko to je krásný srubík. Strašně se mi líbí, kolik různých tipů a tvarů jsme taky každý vymysleli, žádný nen stejný emoticon Můžu se zeptat na půdorys (m x m) domu?
19. lis ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @corneg Martin má zcela určitě pravdu, ale nebrala bych to jako dogma - jako jediné správné řešení. Ten starý spoj je v mnoha ohledech (ve většině, nebo možná i ve všech) překonaný. Dnes již neutěsňujeme fuky v domě mechem a blátem. Ale mrkni se na toto: http://www.modrastrecha.cz/blog/esmeralda2/album/kdo-umi-umi-yt0zwd/22847033/
19. lis v 15:09  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
  • Stavím dům
 @hankahorakova Dakujeme😊 rozmery su 10x12m
19. lis ve 21:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
  • Stavím dům
 @xavik dufam ze nie🤔 uvidime na jar ako to vydrzi😉
19. lis ve 21:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @dadajanko nádherný domeček,,, v kterých končinách je? hodně sněhu? jen že máme podobných užlabí ks 4 a sníh jede a dělá hory emoticon)) máte domeček do T nebo do kříže? vypadá, že hory jsou za Váma?
21. lis v 08:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @dadajanko Máte moc krásný dům!
23. lis ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
 Ahojte srubaři, jdu si zase pro radu, řešíme okna, můžete zase krátce napsat firmy, od které máte okna, pokud jste spokojeni? A máte dvojsko, trojsklo? A dělali vám oknaři i ty dilatační rámy nebo ty pak zase někdo jiný? Zatím máme nabídku od RI OKNA, OKNA ŠENK a LOMAX. Budu rád aza vaše doporučení!
23. lis ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @hankahorakova mám od souseda http://www.testo-cs.cz/ . Eurookna 78mm dvojsklo + balkonovky. Instalace na šrouby a širokou paměťovou pásku Illbruck. Otvory ve srubu vyříznuty do špalety. Není na tom žádná věda, řekl bych, že je celkem jedno kdo to vyrobí emoticon . Pokud diltačními rámy, myslíš zalištování, tak to jsem ještě neřešil , v mém případě stačí pouze zakrytí horní mezery. Buď vyrobím sám, nebo opět stejná firma ale spíš řeknu kamarádovi stolařovi. Jsou to jen laťky, kde bude nutné dodržet stejnou barvu (u mě Adler, odstín Eiche hell). Spíš mě zájíma jak to mají zdejší přidělané k té srubovině...
23. lis ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @hankahorakova copak to je dilatační rám??? dvousklo by mělo stačit emoticon lišty nemáme, horní těsnící "věc" jsme vyřešili stalčitelným mirelonem,,, okolo pamětové pásky,,, po bocích lišty, po kterých muže okno chodit,,, spodní spáru jsme nechali zastříknout pěnou i když jsem nechtěla, ale tam jsem to pochopila, že dole je to dobře emoticon-spodní spára a horní patro celá okna na pěně,,, okna ve srubovině jsou uložena a dotlačena tak, že boční stěny stěny s kulatině byly seříznuty na doraz pro okno... já vím, neumím to lépe popsat-prostě okenní otvor není hladce seříznut, ale má odskoky pro okno emoticon
23. lis v 15:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
3
 @xavik moc děkuji za tip. Řešili jsme, jestli trojsko nebo dvojsklo... v nabídkách máme trosklo, ale nevíme, jestli je to nutné...
@kasha omlouvám se, myslela jsem tím rámem ten rám, kde se pak vsadí okno a nechá se fuk pro sedání, nevěděla jsem, jak to nazvat emoticon. Karin, díky za super popis postupu.
23. lis v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @hankahorakova mam trojsklo od Albo oken, byla to nejaka akce ze to vyslo prakticky jako cena za dvousklo, vsude to mam zadelane penou (pokles zatim o 4-5 cm a pena OK), oblozeni z venku jsem jeste neresil, mezeru mam zadelanou mirelonem jen se mne nezda ze se bude chtit tolik stlacit takze asi ho jeste ceka cesta ven a zestihleni
23. lis v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
  • Stavím dům
 @morana128 dakujeme😊
@kasha dakujeme😊 je postaveny v tvare kriza kusok od Žiliny v blizkosti Malej Fatry a Terchovej. Tento rok uvidime aka bude zima a ako strecha zvladne pripadny sneh😊
23. lis ve 22:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš