Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda a mohl by mi někdo vysvětlit, co to más společného se srubem? je to překrásný masňácký dům,,, ale do každého netonového domu mužeš naistalovat cedrové sloupy... předsazená obří okna nemají nic společného se srubovinou :) chtěla bych vidět tu hlavní nosnou konstrukci,,, vnitřek je pohádkový, to ano :) a u tohoto domu hovořit o pasivním,,, chichi :) nevadí, ten kdo si toto muže pořídit, pasivitu neřeší a JAK vidno, našel se způsob, jak postavit srub v době, kdy se budou muset stavět jen pasiváky,,, v této chvíli zcela odpadneme ale my, co si mnoho děláme sami, abychom ušetřili :) @xavik fakt bych chtěla vidět rosný bod ve dřevě,,, ty jejich teorie jsou ulítlé jako lidé na měsíci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik mne se nelibi odstin ty vyrivky takze bych do toho nesel :-D
Odpovědět
@kasha Koho teorie ? To je fyzika. Proč by ve dřevě nemohl vzniknout rozný bod ? Ono se to vlastně netýká ani tak toho železa ale toho utěsnění, jak psal Martin. Když někde bude škvírka, železo neželezo, se to tam potká a už to kape, už tam rostou žampiony :) Otázkou je kolik vody vznikne a jak si s tím dřevo poradí, jestli to v určitým případě má cenu řešit. A dětský centrum v mozku mi říká, že železo je hrózně studený :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik díky za konzultaci i skicu :-) . posouzení bych nechal již na každém stavebníkovi.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik :))) dětské centrum v mozku je třeba vypnout, nebo nechodit do školy, fyzika je zíležitost, která motá hlavu hlavně chlapům :-D dřevo nasaje a žampion nebude, tak to cítím ja :-D a každý si samozřejmě na svém písečku udělá co chce a jak je mu hlavně LIBO :-D,, a ještě bychom měli řešit tepelný most, ten mám také velmi oblíbaný :-D všem aktérum zdejším přeji kouzelný víkend
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @xavik já bych spíš řešila teplýho kulicha, zvlášt v prvních letech :-D :-D :-D :-D jinak my 5 let bez žampionů se studeným kovem dokonce máme i hliníkový práh 8-)
Odpovědět
@kasha já věděl, že se toho "dětského" slovíčka chytíš :-D Chlapi jsme pořád trochu chlapci, díky přírodo za to :-D @jptn a není to škoda, že tam ty žampiony nejsou ? Mňam :-) O kulicha jsem napsal až Ježochovi, takže musíte lidi pochopit, že mi zatím namrzá dětský mozeček a kape trochu na karbid 8-( =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik krasne !!!
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik se ti líbí mexičanky? @jakuda technologie Post and beam ma se srubem společný jen materiál, ale věřím že touhle technologií asi jde postavit pasivní dům. Nevěřím ale, že ta kanadská hacienda je pasivní....
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato pokud ma clovek na takovout haciendu je mu asi jedno co da za topeni :)
Odpovědět
Profilova fotka
Dámy a pánové, neboť jsme toho tu nakecali už 500 stran, tak nám všem blahozelam a tímto vyzývám admina k alespoň mediální podpoře setkání srubolidi... Třeba u nás v Radíkovskem kulturaku. Pokud by byl zájem lze domluvit i účast odborniku , hudba vlastní :-o Nájemné na den jest 1500,-kc, takže čím víc nás bude tím líp. Drevakovemu potlachu zdar 8-) :-o :-D |-| =-) PS: maso sezení, Kashenko aj cizrna se najde...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Vzhledem k tomu, ze definice pasivního domu nezohledňuje celkové náklady na vytápění ale pouze měrnou spotřebu tepla na metr čtvereční vytápěné plochy, tak by mě to ani nepřekvapilo. Ale kdo ví.
Odpovědět
Článek se načítá
Zdravim, natrel jsem srub z venku dvema vrstvami lnene fermeze. Nyni pri sychravem pocasi se fermez "vyplavuje" . Kapka ktera nestece a uschne na dreve vytvori tmavsi flek. Mate s tim nekdo zkusenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma info, kterou mám, je z ciziny a nevím, jaké jsou momentální možnosti, ale do té femeže se míchá borovicová pryskyřice, a takto by to mělo i udělat potřebnou konzistenci, i nahradit pigmenty. Ovšem pokud to není nějak výrazně ošklivé, nezabývala bych se tím - je to příroda
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma yes
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato určitě ano - asi by bylo vhodné sdělit termín s dostatečným předstihem
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato proc ne navrhni nejake terminy
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma ahoj, proč ti si tento odkaz: http://www.cestadreva.cz/page/obchod/... Chce to zkusit. Jak budu mít čas, koupím vzorky a xavika zbavím par desítek litru tungoveho oleje. Sušidla koupím zvlášť, ale možná nebudou potřeba. Chce to zkusit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Martinku. Jsi zlatecko. Hlavne by nemelo byt moc sněhu. Nemam rada natahovat řetězy :))) ja Ti nevim. Vidim to spíše na jaro :)
Odpovědět
@tomas80 u nich jsem lnenou fermez koupil. mozna dve vrstvy je moc. druha se tolik nevsakla a nyni mlha a dest ji vyplavuje a dela kapky - fleky
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Taky souhlasím a taky z jarem! :-) Pojďme házet termínky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Přátelé, už nás nebavilo čekat, až bude (snad) příští rok náš sroubek hotový, tak jsme si ho udělali hned! Během dvou dnů! A máme ho! :-) Krásný adventní čas vám všem, užijte si ho plnými doušky, žádný stres, jen pohoda, úklid počká do jara. Napečte trošku curkoví, ať vám krásně provoní domov a pak už si jen užívejte se svými milovanými!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova peknej model ja jsem dostal pred stavbou toho naseho toto http://beruna.cz/misc/srub-model.jpg
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Tak to je taky supééér! No měli jsme oba krásný mustr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova no nádhera, jak jsi udělala ty kulatiny,,, já je kreslila :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Hm, a ta nadkrokevka ...
Odpovědět
Profilova fotka
super dřeváci, už je nás 5, to je na hlavu 300,- Tak počkáme do jara, až nás bude víc. Termíny pište vy, dáme tomu nějaký rámec nejdříve tu pak teprve půjdu za starostou, kulturák je většinu víkendů volný, takže by to nemusel být problém. Když nás bude "jen 5" uděláme to za kulturákem, tj. u nás na zahradě 8-)
Odpovědět
@tomas80 Dodatek k oknům. Helemese, jak pěkně to má Pyrus vykresleno https://goo.gl/3itDJr No a ten olej nebude pořád :-) Rozhodně bych natíral až bude teplíčko, měl udělat jen jednu vrstvu, aby srub nečernal a příští rok pokračovat...ale to je aby, kdyb, pozdě žejo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Se taky hlásím na sruboslezinu :-) zima nebo jaro je mi jedno. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se omlouvám za případnou absenci na slezině...jsem tak trochu ta "sedící za pecí" ;-) Jinak ta perníková chaloupka je prostě nádherná. Já hlásím předvánoční setření prachu z celé sruboviny, ten pocit vždy miluju :-) A protože se zapálila první svíčka, tak ukazuji ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?