Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jj, tohle je nejkrásnější část stavby. Srubaři si se vším poradí sami. Až to přivezou a seskládájí, začne kolotoč dodělávek, který se nezastaví, dokud se nenastěhujete. A to je vždycky v ten okamžik, kdy má každej stavby plný zuby :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Přesně tohoto se trošku obáváme. Je nám jasné, že předáním hrubé stavby idylka končí, tak si ji zatím vychutnáváme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Neboj, začnou jiné radosti:-) Mě kupodivu nejvíc vystresovalo a nejhůře jsem nesla první bagrování. Jak máme i polozapuštěný suterén, tak se bagrovalo hodně. ALe vím, že tohle bylo pro mě nejhorší. A pak už to nějak šlo, někdy lépe, někdy malinko drhlo, ale šlo to. Pamatuji si, jak nám dovezli srub na místo, tenkrát napadlo šíleně sněhu, my chodili kolem v tom metrovém sněhu a ten barák milovali hned:-)A pak na jaře, když jsme odzimovali a začali budovat už my, ne firma, jsme si sedli do "podkroví" , kde nebylo nic a koukali ven, jak vše zelená a jaký jednou budu mít výhled z ložnice. To unesení...ta radost..
Odpovědět
Ahojte😊🏠chcela by som vas poprosit a sa spytat na vas nazor. Mne sa velmi pacia vyrezavane balkony s nejakymi ornamentami, ale manzel chce klasiku so zrdovinou. Co si o tom myslite vy? Ma niekto z vas iny balkon? Prve 2 fotky su nas domcek, druhe 2 foto su so zrdovinou a posledne 2 su moji favoriti. Dakujem. ☺
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko podle mého názoru je srubovo kouzlo v té hrubosti přírodního povrchu. Roubenka uz ma hranol jeden jak druhý a tam už mi zase nesedí třeba nesamovane desky a spíš se mi tam hodí ta řezba. Všechno má svoje kouzlo, ale tam kde to patri... no jak si to uděláte,tak to budete mít 😎
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko Za mě druhé 2 fotky, stejně jako to máme my. Kombinovat typ z posledních dvou fotek se srubem.... hm, .....to mi nějak ke srubu nepasuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko bavím se o těch posledních dvou foto. podobně to vypadá v Luhačovicích na kolonádě , kde roubil Jurkovič. Sice tam nedal tolik ornamentů, ale jedna věc je jistá. Nestavil sruby. Tohle by na srubu vypadalo jako u těch, co bydlí v Bratislavě (Praze - aby to nebyl mezinárodní konflikt) ve skleněné krychli a srub teď mají, protoze doba tomu nahrává... Tohle by šlo pořešit z nesámek. Pak by to byl mazec, ale chce to nápad. Víc k tomu dodávat neni třeba, protoze pokud to opravdu chceš, budeš mít nápad, jak propojit nespoutané dřevo s uvězněným. Doporučuji zakoupit přímočarou pilu. Myslim, ze kurz dadajanko vs manžel je 10:1. Tvůj postřeh chápu. Neustále se snažím o to, aby srub zapadl na valašsko. Podobný balkon na roubence by pomohl, ale realita je jiná. Pomůžou včelí kláty nebo photoshop. Měj se!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ahoj, vzhledem k vašemu půdorysu to vypadá minimálně na 9 řad. Dřevo je jedle? Polak každopádně V jedné věci nekecá. Umí postavit masivně vypadající dům již v základu. Mě tato sranda vyšla na x tisíc navíc
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko my jsme se zatím nesmířili ani s jednám takovým žbrlením,,, nebot, když chceme sedět uvnitř a kochat se výhledem, tak neuvidíš NIC! zatím máme provizorium, které i tak chceme snížit, aby prostě ten výhled byl :)
Odpovědět
Profilova fotka
Přátele, v pondeli zaměřujeme okna. Firma, která to děla s tím nemá zkušenosti. Mam tedy opět dotaz na okna. Výšku oken chápu, ale co nevim, je šířka oken. Rám se měří natěsno, tzn.od kulatiny ke kulatině nebo se tam nechává třeba centimetr dilatace na cele šířce okna? Další věc, kterou nechápu je, jak osadit okna prostřednictvím železných t-profilů. Princip je mne jasný, ale pokud bude rám od kulatiny ke kulatině, nevsunu ho při montáži mezi t-profily na kterých bude upevněna lať, která stavební otvor zúží. dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 sirkove bylo okno na kazdy strane cca o 10-15 mm mensi nez otvor, coz je misto na penu nebo nejakou pasku, natesno se to nedela to by to tam taky nemuselo vubec jit dat
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 firma nemusí mít zkušenosti se srubem, chová se to úplně stejně jako u běžných staveb - změří otvor a hotové, akorát u výšky je třeba od rozmeru odecist sedání. Předpokládám, že dilatační hranolky, nebo železa s hranolkem do kterého se šroubuje rám okna uz máš osazené. Zkušenost, nebo spíš rozum v hrsti musí mít ten, kdo bude dělat oblozky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato železa a s hranolkem ještě osazené nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Si myslím, že u mě to měřili oknaři až po osazení železa s hranolem. Asi by vadit nemělo odměřit to i předem, ale jistota je měřit skutečnost.
Odpovědět
Ahojte roubenkari, po dlhsom case sem mam co pridat, mame konecne špaletove okna, - v albume, akurat by som sa spytal na niekolko detajlov a to je pri dverach zakoncenie na prahu. Nemaju byt dvere nahodou zakoncene so zubom na spodku? je pravda ze tam je nejaka mala gumicka ale aj tak sa mi zda ze tade bude fučat. a co sa tyka okien, tak nam ich namontovali pomocou PU peny Mega - zimní, ziadne pevne kotvenie pomocou skrutiek, a na vrchnej casti kde to bude este klesat dali cadicovu vlnu, a nie je tam ziadna tesniaca paska, dik za odpovede... prikladam nejake to foto
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia to jako ze mate okna jen na penu bez uchyceni srouby? To mne neprijde jako dobre reseni
Odpovědět
Profilova fotka
zaměřeno, všechno do sebe zapadá. myslel jsem si, že ty rámy mají z vnější strany účkový profil, ale je tam buď tupá hrana nebo tupá hrana s frézováním. zaměřit to po osazení dilatačních prvků by bylo opravdu přesnější, ale co nebude sedět, dopchám vlnou nebo zhobluju. nedá se nic dělat. nezapomněl jsem na to vrchní vyztužení trojkřídlých dveří, o kterém psal geodett nebo xavík. udělají to přímo ve výrobě. prej se to dělá i pro nějaké uchycení žaluzií, takže no problém s tím, že profil výztuže jsem si mohl udělat libovolný.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia nešťastné okna. taky kolem toho maturuji. před hodinou jsme zaměřovali okna u nás, takže prodávám, jak jsem nakoupil: práh dveří se dělá buď z nějakého hliníku či kýhošlaka (nízkoprofilový), který se hojně používá u vstupních dveří, což je logické, nebo klasika - dřevěný rám kolem dokola jako u balkonových dveří. víc nevím, ale takovou gumu, jakou máš na fotce bych spíše čekal u pojezdových dveří. Tam by to dávalo smysl v tom, že se po zapadnutí dveří guma přitlačí k prahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Tome, přesně tak, je to jedle :-). A těch 9 řad to nakonec asi bude. A je to fááák masivní, žádná kláda nemá pod 40 cm :-). Paradoxně, jejich nabídka ale nebyla nejdražší.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia Nechce se mi věřit, že při instalaci oken je nepřišroubovali, i to použití pěny bych si rozmyslel. A mezi rám okna a trámy roubenky přijde ještě nějaká obložka? Okna i dveře jsem nechal osadit firmou, která stavěla srub, myslím, že to je nejlepší varianta, jak se pojistit, že to bude v cajku.
Odpovědět
@dadajanko Z akeho materialu mate tu stitovu stenu?To je nejake drevovlakno?(ak ano,od koho prosim?)
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname ahoj, řekl bych, že je to dhf deska: http://www.egger.com/shop/cs_CZ//null... měl jsem problem ji sehnat - nakonec přes mta dřevostavby
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ještě než se na pár dnů odpojím od netu , bych vám všem popřála klidné vánoční svátky, pohodu nejen na duši, ale i kolem sebe. A příští rok ať je rokem dobrým, na který budeme v dobrém vzpomínat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 DHF desky ma standardne v nabidce treba JafHolz. jako alternativa se pak nabizeji tvrde drevovlaknite desky od Pavatexu (distribuuje insowool) nebo Agepanu (au-mex).
Odpovědět
Profilova fotka
Krásné zasněžené Vánoce a skvělý rok 2017 ve zdraví přeji všem.
Odpovědět
Profilova fotka
Všem dřevákům krásné Vánoce, hodně zdraví, nadšení a elánu. Ať v roce 2017 se podaří vše co si naplánujete!
Odpovědět
Profilova fotka
Děda mi kdysi říkal, že když byl děcko, žádné dárky pod stromečkem nebyly, jenom cukroví a ovoce co unesl stromek, dodržoval se půst a štědrý den a večer byl štědrý hlavně co se stolu týče. Jako děcka celý den strávili venku ve sněhu, roznášely jabka a vzácnější ovoce zveri do lesa a statku do chliva. Nepracovalo se, všichni odpočívali a byli spolu! Tak mi je tak nějak divně, když slyším, že se každý šestý cech zadluží kvůli darkum a markety se populace snaží ze všech sil vykoupit. Přitom jablek je po skarpach plno, co by se dalo aspoň zvěří do lesa zanést, když už konfrontace s velkochovnym cunikem není možná. Přeju nám všem štěstí na lidi, zdraví na veky a no stress!!!
Odpovědět
PF 2017! Mějte se krásně. Hlavně zdraví .... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkne svátky a šťastný nový rok bez brouků zatim pořad ještě z bytu přejeme všem dřevákům! Děkuji také za rady a připomínky, ktere zdejší fórum poskytuje a těším se na společnou spolupráci v roce 2017. Ps - Zatim marně čekám na oblevu. Potřebuji impregnovat 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak at se dari i ten dalsi rok http://beruna.cz/misc/pf2017.jpg a hlavne at vas neprejde humor
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?