Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 na jednu OSB desku pres vatu bych rost skutecne nedaval, mel si se radeji spokojit s nizkou skladbou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jaký měl Papezik důvod nechat tam tak vysokou zavírací, třeba by to šlo seříznout...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato seříznout ji můžu a taky musím, ale ne až k deskovému záklopu. v nejvyšším bodě vyčnívá až cca 20 cm nad deskový záklop. něco by šlo vyřešit tím, že na zavíračce postavím příčku, ale na chodbě v podkroví to nepůjde. pokud se zvednu o 10 cm nad záklop stropu, je to všude v pohodě (po seříznutí). se seříznutím počítá i papežík, ale nepočítal s kročejovou vatou a tím pádem nízkou skladbou podlahy, jelikož jsem mu to neřekl. v projektu to řešeno není. dokonce mně bylo od jedné nejmenované firmy řečeno, že podle našeho projektu se dá těžko stavit když tam nejsou konkrétní specifikace na dokončení srubu :-D tady to vidíte. šetřit na projektu se nevyplácí :-D . kdybych si tenkrát připlatil 50 tisíc za podrobnější projekt, možná bych teď nezakopával o ten zavírací průvlak :-D jsem to ale vůl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 njn "spořínek", já jsem si taky myslel, jak neušetřím na projektu a nakonec mě to vyšlo dráž a ještě s nervama a to nevím co mě čeká u kolaudace...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 do vašich pánských debat si netroufám zasahovat, ale konkrétně u tvých přispěvků mě už nekolikrát napadlo, jestli máte projekt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jestě jste nekolaudovali?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato kolaudace? To se musi? :-D Projekt jsem zas tak levnej nemel, mel jsem tam vse a polovinu veci jsem udelal jinak takze jsem na tom podobne
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Taky jsem myslel, že už máš po "K" . Mě to čeká asi do léta. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nevím, co obsahuje podrobně rozepsaný projekt, ale pokud je doplněn oproti našemu o skladbu souvrství, výpis materiálu apod., má to smysl pro člověka, který v tom dělá denně, aby si vše dokázal napočítat a nacenit. v (mém) opačném případě je to celkem k ničemu, protože pro mě jako budovatelského panice je důležité zjistit pracovní postup, který nebudu mít ani v projektu za půl mega :-D na druhou stranu to tak potom vypadá. mám zatepleno a zůstalo mi 6 balíků isoveru uni :-D byl to jen hrubý odhad, který jsem ponížil o cca 10 m2. to by člověk neřekl, jak může hrubý odhad klamat :-) co se týká ceny projektu, 120 tisíc bych za ten plánek nedal už z principu.stavební povolení jsme si vyřídili sami, takže i z toho důvodu jsem asi platil méně než vy. srubařům jsem zaplatil vše bez reptání a ještě je vybavil trnkovů, což se nám nakonec vyplatilo, protože nám barák sami obrousili za hubičku.pracuji ve školství a žena je na mateřské, takže si ani nemůžeme moc vyskakovat. jsme rádi, že vůbec máme šanci něco takového postavit a splnit si sen o vlastním bydlení a ještě takovém. za 5 miliónu umí postavit barák kdejaký blb, ale my jsme v jiné situaci. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 hehe, blb 5mega bude asi mít problém vydělat, Teda mel by, pokud nepočítám politiky, ale ti staví za víc 8-) Podle této teorie jsem skoro blb, protože včetně pozemku jsme skoro na 4. @jptn @fredd1e no tak nějak na to nebyl zatím čas no, ale letos to uz urco dame ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ja se taky hlasim mezi skoro blby, az to bude hotovy :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ja jsem 100% v klubu :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
řekl jsem něco špatně? měl jsem napsat za 10 mega, aby se vás to nedotklo? nebuďte vztahovační. nemám důvod do vás rýpat, ani vám závidět. spíš naopak. fakt, že dřepíte na stejném fóru jako já, mně říká, že ve finále na tom o moc lépe nebudete. navíc to, že pracuji ve školství neznamená, že jsem učitel (bejvávalo). tudíž vaši reakci vnímám jako možnost, jak se otřít o současné kantory a jejich platy. takže to vracím na těch 5 mega. sorry jako
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ja myslim ze se to nikoho nedotklo, max. si nas vsechny na..... ze to umis za pulku a my ne :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 myslim, že smajliky někdo vymyslel proto, aby nemusel vysvětlovat náladu, v jaké píše, nebo tak. Pokud už neucis, děj si panáka trnkovej, bo letos asi nebude z čeho palit, zaaretuj nohy nahoře a v klidu si nastuduj 4 dohody. Jinak mám v rodině 3 učitelky a jednoho školníka a špatné se nemaji 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @geodett má pravdu predsedo
Odpovědět
Profilova fotka
nechtěl jsem se nikoho z vás dotknout ohledně výše příjmu. k tomu nemám nejmenší důvod. spíš naopak. nevím, na kolik nás barák ve finále výjde, ale určitě to nebude půlka. nevím jak vy, ale mám strach z dluhů, protože (nejenom mně) stačí několikaměsíční výpadek v práci a je zaděláno na problém, jelikož nemáme ani korunu jako rezervu. všechny peníze letí do stavby. dá se říct, že hodně věcí ve srubu táhneme z výplaty. ted jsem koupil palubky a cihly. než to stihnu zpracovat, bude další výplata. tak to jde pořád dokola. tento systém mně vyhovuje. příjde mně, že jakmile začnu platit věci z hypotéky, stav konta letí raketovým tempem dolů a kde nic tu nic...
Odpovědět
Profilova fotka
koupil jsem si novou motorovku. jelikož je to srubařské nářádí, zmíním se o tom zde. husqvarna 36 (r.v. cca 1992 - donedávna naprosto spolehlivá věc) po dědovi si začala dělat za studena a za tepla vyloženě co chce. po třetím servisu mně řekli, ať to dám do muzea a koupím si novou pilu, tak říkám, že jo. nevěřily byste, jaký je dnes problém koupit pilu :-D teda né, že by na trhu nebyly, ale s mými požadavky je asi něco špatně. měl jsem jasnou představu. výkon cca 2,5kw, spolehlivost, servis po ruce. cena nebyla prioritní, jelikož mně šlo o spolehlivost. poučen radami místních lesáků jsem se vyhnul modelům hq 550 xp a 560 xp, které jsou sice boží, ale údajně kvůli váze (tenké bloky motoru nestíhají dobře chlazení) a automaticky řízenému vstřiku dost poruchové. prodejci ze mě byly z počátku nadšeni, protože jsem jim jasně řekl, že chci kvalitní pilu za jakýkoliv peníz (jsem zvyklý na to, že pilka musí hobbíkovi vydržet alespoň 20 let). nakonec jsem vybral hq 545. sranda byla, že si o řadu vyšší model (555) koupil cca 3 měsíce zpět kamarád, kterému se asi dva dny před mým nákupem pokazila. prodejce reagoval tím, že mně nabídl nějakou farmářku, která vypadala i podle ceny jak hračka pro děcka. situaci jsem chtěl řešit nákupem hq 55 (má ji tchán), která je podle mě taky vysoce spolehlivá. jenže jsem slyšel, že dnes už se dělají v brazílii a ne ve švédsku jako ty staré (100% to ale nevím). naštvaný na celý husqvarňácky svět jsem letěl naproti do stihlu. v podstatě podobná story. od koupě ms 361 mě odratila údajná poruchovost kliky a ms 271 mně přišla dost těžká, což by ale mohlo značit kvalitnější a trvanlivější matroše. naprosto znechucený jsem koupil echo (komplet made in japan) a můžu jenom konstatovat, že pokud bude spolehlivá, udělal jsem velmi dobře. pokud sháníte pilu, doporučuji vám na ně mrknout. jsou boží.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.echojapan.cz/produkty-echo...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 myslim, ze Shindaiwa je dobra volba ;-) Ja pred par lety vybral Dolmar PS4605c a spokojenost velika.
Odpovědět
@tomas80 Garantuji ti, ze postavíš za podobně velký peníz jako @vorelmato @geodett i já a další, co děláme svépomocně, budeš úplně stejný milionář. Jenom o tom ještě nevíš :D Já chtěl taky do 2 mega, nyní 2 443 003,10 Kč (projekt 66 tis.) a min. půl mega ještě padne..... ale to si jen bláhově myslím, a ještě nevím, že to bude mnohem víc :) Neřeš některý věci tak do podrobností, nikdy nebudeš rozumnět všemu, vždycky to půjde líp nebo jinak, něco nech koňovi ale hlavně zbytečně nestůj na místě a makej, spousta věcí přijde sama. ;-) Alespoň neřeš ty, který se dají případně napravit. ....Taky se teda musím krotit, někdy bych si nafackoval, jak to řeším :-S A když jsi u té pily, tak já každopádně nelituji lepší elektriky ( Dolmar ES-2135 A ), je to tichý, nesmrdí, zmáčkneš čudl a řežeš. Palivo do krbu zvládne s přehledem, drážky pro příčky v pohodě, na stavbu si myslím ok. Jestli chodíš do lesa nebo nemáš ele. , tak k tomu benzínovka je jasná. To jen tak, že jsi to nakousl, jinak bych to detailně řešil na jiným fóru. A ještě se Tě chci zeptat, mě to furt nedá, ale prozraď nám, proč vlastně stavíš dřevodomek, když máš z toho dřeva takovou fobii ? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 dokud do toho nezačali rvát chytrou elektroniku, nebyl problém. Jináč chlapi s 5 řadou Hq běžně dělají a moc problémů s tím není, ale musí se do toho lít 98oktanový benzín, na běžný natural to moc nechce jet. Servis se ale prodražuje, protože napíchnutí na diagnostiku - 500kč a to ještě nic nespravili, zbytek je potom asi nastejno. Já vlastním Hq 357 a nedám na ni dopustit, měl jsem 266 a 257 a taky bez problémů. 266 má spousta lidí dodnes, stará těžká ale spolehlivá kvalitka. Echo a Shindaiwa asi bude porovnatelná s OleoMac, na hobby asi v pohodě, ale nejsou to moc rozšířené značky tak těžko říct.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans shodou okolnosti si kamarád včera koupil dolmar. šel bych do ní nakonec taky, ale chtěl jsem zkusit "tichý vánek" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nejde o celkovou nedůvěru. mě spíš štvou ti brouci, protože to je od nich prasárna. člověk se s tím sere a ty potvory to nakonec prachsprostě sežerou. spíš je to o tom, že mi to příjde líto. dřevěnice jsou kus umění. pokud je něco degeneruje, mrzí mě, že jde taková nádhera vniveč. dřevo je krásný materiál sám o sobě a roubenky jsem měl rád od malička, takže je to všechno tak nějak řízeno i osudem...???
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato 357 mě doporučovalo víc lidí, ale pro mé potřeby je to už zbytečně silná a tím pádem těžká pila. jinak echo a dolmar je občas k vidění i v lese, ale je toho zatím jako šafránu, takže praktické zkušenosti ohledně spolehlivosti opravdu chybí...
Odpovědět
@tomas80 hmmm, tak to hoď za hlavu nebo se zblázníš :-D
Odpovědět
Profilova fotka
co se týká ceny našeho srubu, v současné době (1,9 mil) to po dokončení interiéru odhaduji na cca 2,7 mil - 3 mil (pozemek a okolí neřeším). stačí si spočítat kamna, kuchyň, dvě koupelny, interiérové dveře a mám takový pocit, že půl mega vyletí komínem jenom škrabot :-D a to nám chybí voda, elektrika, zdění, podlahy a nevím, co ještě.takže vlastně všechno kromě toho komína :-D šlo by to udělat o něco levněji, ale musel bych zrušit kachláky, což by byl hřích. já to počítám trochu jinak. pro mě je důležitá suma, kterou dlužíme bance. to, co do baráku nasypu z jiných zdrojů, mě vlastně nezajímá... nejraději bych ve finále dlužil na hypotéce 1 - 1,2mil. , ale to bude nereálné i přes budoucí prodej našeho bytu.
Odpovědět
@tomas80 HQ 445 mám 7 let a zatím měním jen spotřebák.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem teda echt zabořenej v klubu. A tak 1,5 mil pře svý původní odhady. Ale blížím se konci ;-) . Zrovna dělám zavlažování, trávník, na podzim skleník atd. Ještě nějaký blbosti dovnitř až na to bude ( sedačka světla, koup doplňky, zábradlí....) a dávám nohy na stůl a popřemýšlím o pořadí splátkek věřitelům :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e už jsem myslel, že se do klubu nikdo další raději nepřihlásí 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?