Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 prirodni material pritahuje prirodu :) ale mravence ve vetsim mnozstvi zatim nemam
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 my je v kuchyni chovame kazde jaro, ale moc se nam nedari, protoze do leta nam nekam zdrhnou. Parchanti, horsi nez rybicky!
Odpovědět
Profilova fotka
ještě něco, o čem bych měl vědět ? :-D :-D :-D vytvořím speciální mravencolapku kolem srubu. nalepím ji pod prahovou kládu po celém obvodu srubu.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 když jsem hrábli do země, bylo na každém m2 aspoň 5 mravenišť, takže mě ted nepřekvapuje, když si na jaře zkouší najít novou cestičku přes barák. Zatím vždycky stačilo stříknout jednou biolit a celej rok už to nezkoušeli :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
:)))každé jaro si něco u nás v kuchyni najdou,,, vloni medík a letos se nastěhovali do drahého kokosového cukru :)) lumpici jedni,,, koupili jsme domečky a už tam nejdou, ale nemohu potvrdit, že by mně to bavilo, je ráno potkávat na lince :))) a venku jsou všude, zcela, úplně, :)
Odpovědět
mravence měla i mamka v paneláku, prostě mají hlad, stačí vše před nimi schovat a uklidit :) už žádné drobky nebo zrnka cukru ! :)
Odpovědět
Mravenečky máme všude na zahradě a je jich hodně... naštěstí do srubu si cestu nenašli. :-) :-) Ale díky jezírku tu máme hodně žab a ve vřesovišti zase bydlí ještěrky a slepýši a ty si na nich pochutnávají :-) . Sýkorkám taky mravenci chutnají.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 na mravence působí obyčejná školní křída. Prostě nakreslíš křídou čáru, nejlépe na prahovou kládu, a mravenci přes ni nepřelezou. Jestli vylézají odněkud uvnitř, tak vypozoruj, odkud, a kolem toho východu opět uděláš čáru křídou
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @esmeralda2 to jako fakt? Zkusíme :-)
Odpovědět
Ahojte, prosím, čím jste natírali nesámované desky na záklop stropu?Může být světlicový olej, kterým chceme natírat interiér?Děkuju za reakce.
Odpovědět
@radouche ano, světlice.
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche světlice
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 :))) drahá moje, zatím nám nic přírodního nefungovalo :) a to mně osobně hodně mrzí,,,
Odpovědět
@kasha ani odvar z rozemletých šnečích ulit proti slimákům ? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik leda s ropusim sadlem
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik @kasha ad slimáci..... Hele, letos se něco děje a nebo je to pozdější reakce na homeo přípravek. Letos jsem potkala 2 kusy slimáků...a ani šneci nejsou vidět. Tak jiné homeo nám minulý rok zachránilo pejska a te´d to vypadá, že i slimáci šli o dům dále. Jen tedy na padlí růže to zafungovalo moc a nebo vůbec :-) Růže mi celá omrzla, ale po ostříhání už se zase krásně po oblouku pne. A třeba bude mít zdravější listy...třeba.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak u nás v baráku mravence nemáme..se jim asi nechce lézt po těch schodech k nám :-) Na zahradě to jo, tam běhají a ty rezaví nejvíc při kousnutí bolí :-) Jinak všechny rohy srubu máme plné pavučin a pavouci u nás ten azyl docela i mají. Pavučiny likviduji, když už je to i na mě moc a když vidím, že tam žádný nebydlí.
Odpovědět
A máte někdo zkušenosti s foukanou izolací?
Odpovědět
Slimáků je málo, páč zima byla krutá a pomrzli jim snůšky. U mě brablenci vlezli do srubu loni (bez oken a dveří), asi bylo dřevo ještě trošičku šťavnaté. Pak zmizeli a teď už nic. Na pozemku jich mám jinak taky hafo a to i ty obří lesní.
Odpovědět
Profilova fotka
Obří se ukázali letos..dřív nebyli, brablenci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche remmers tenkovsrtva lazura.
Odpovědět
Děkuju za odpovědi. Použili jste někdo světlicový olej z Fichemy? Náš dodavatel nám říkal, že je potřeba do něj přidat ještě nějaké tvrdidlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche na doporučení zdejšího fóra jsem použil olej z fichemy. tvrdidlo jsem nepoužil, protože mě o tom nikdo neinformoval. nicméně to je za 3 dny i bez tvrdidla bezpečně suché. kreidezait podle technického listu prodává saflórový olej bez přísad, což chápu tak, že v něm také nemají žádné tvrdidlo. pokud to chceš mít echt ( :-) jak říká dodavatel), kup si osmo a je po špekulaci. cca 3 km od nás je roubená zvonice natřená fermeží, térem atd - www cestadreva (maji ji tam vyfocenou i na webu). nátěr je podle mě cca 2 nebo 3 roky starý a vypadá pořád fantasticky a za poloviční cenu jako oleje od skopčáků :-) . pro mě je to výzva. řekl bych, že do pěti let budu schopný namíchat takový olej, že skopčáci nám budou klepat na dveře, abych jim prodal recepis :-D ještě jsem neviděl čecha, který by si s něčím neporadil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha s tou křídou jsi to zkoušela? Oni prý nemají rádi to bílé. U nás to teda funguje. Také mě to překvapilo, když jsem se to kdysi od pratetičky dozvěděla jako starý babský recept
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 za pokud to rozhodně stojí :-)
Odpovědět
@radouche mam vse z fichemy (lneny,tungovy,svetlicovy,pomerancovy) , tvrdidlo netreba. Natirej za tepla a at to nezmokne nez se to vpije. V techto paracich 2-3 dny staci. Uvnitr se svetlicovy vcucnul za den, je ridky. Druhou vrstvu jsem daval na strope na borovy nesamky , ktery byli natreny lnenym ol. a taky v pohode. Na zesvetleni jsem jen pridal lehce bileho pigmentu ale to je jen experiment.
Odpovědět
Profilova fotka
hlavně nenatírejte jak my včera :-| pařák a v noci bouřka... doufám, že se to moc nespláchlo
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ja mam svetlicovy s tvrdidlem a na nekterych mistech je to lepkave uz 3 mesice, zejmena kolem vypinacu jsem jsem udelal nechtene 2 vrstvy
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no homeo mám, ale u nás pořád prší,,, a on postřik se musí pořád opakovat :( a já nejsem moc vytrvalá,,, tedy jich mám všude dost :) a moje zahrada je zcela přírodní,,, :) @esmeralda2 popravě jsem zkoušel a100 přírodních rad, křídu zatím ne,,, máš pravdu zkusím příští rok, když se budou opět stěhovat, jen nevím odkud k nám chodí,,, kládama :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett kde jsi koupil tvrdidlo? nebo co se používá jako tvrdidlo?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?