Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica četla jsem, že to existuje, měla by to být (relativně) novinka, akorát vzhledem k dosavadním nulovým zkušenostem s tím, bych do toho asi nešla
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 mam natreno prirodnim osmem 420. Lehce to zesedlo tam kde se nater vymyl - tam kde na to rok chcala voda pripadne kde byl jen jedna vrstva. Jinde vse v poradku. Mam to jak na cedru tak na borovici. Zatim to jsou 3 roky a kousek. Na te nechranene strane budu letos obnovovat, ostatni jsou ok a jeste aspon rok az dva vydrzi.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans a tam, kde nepůsobila voda, to nešedne?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ne, jinde zadna zmena neni videt. Vecer muzu vyfotit.
Odpovědět
@esmeralda2 ahoj, tiež sa toho obávam a nerád by som to testoval. Ale už mám info že je to výrobca diotrol a farba alk - farba smrek. Má to jeden pán už rok na zrube tak to pojdem pozrieť čo to spravilo. Ale je to hooodne drahé, tak asi pojdem skor do hnedej farby.
Odpovědět
@jumpmans ahoj, aby bolo foto, bolo by super :)
Odpovědět
Profilova fotka
btw - natiral jsem ted stul ktery jsem delal na terasu olejem Bondex extreme decking oil a neprezilo to venku ani dva mesice :-( takze budu zkouset taky Osmo.... jen nevim jestli bude lepsi tvrdy voskovy olej nebo ta 420ka....
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans to je zvláštní. To bych použil na interiér, aby netmavl...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 slibene fotky. Na prvni prselo druha ok. Treti horni cast natrena ok, spodni nenatrena chranena pred destem. Je videt vliv uv filtru. Je to na cedru. Borovice je na tom podobne akorat ty prkna ve stitu, ktera jsem spatne natrel jsou ted ve stinu... takze se to neda poradne vyfotit
Odpovědět
Tak to je výborný. Dnes mě přišel mail "Žiadosť o vyhlásenie legálnosti príspevkov." z MS. "Dobrý deň, píšem Vám ohľadom nemilej situácie. Na stránke Modrá střecha v diskusii o skúsenostiach s firmou Drevodomy Rajec ( http://www.modrastrecha.cz/forum/mont... ) ste zo svojho profilu "xavik" zverejnili príspevok ohľadom firmy Drevodomy Rajec s.r.o. Daná firma považuje tento príspevok za protiprávny a nepravdivý " ... bla bla bla, výhružky policíí apod. "...Petra Ďumbalová starostlivosť o profesionálov" Může mě někdo poučit, cože je na tom příspěvku protiprávního a nelegálního ???? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Nic! Absolutně nic! Za prvé každý má právo si zvolit svou firmu a každý má právo se svobodně vyjádřit, která firma se jemu líbí a nelíbí! Takových příspěvků doporučujících - nedoporučujících jsou na všech fórech mraky! Ať si Drevodom Rajec zamete před svým prahem a pak reaguje na takových diskusích. Já vím o více nespokojených. Tak na tom asi něco bude. Chtějí po tobě nějaké vyjádření nebo je to jen email s tímto vyjádřením a hotovo?
Odpovědět
@hankahorakova ok, celý text je tu: https://goo.gl/uGBP2z V příloze je také ubrečený dopis o tomto strašném zločinu: http://docdro.id/3g9PQJy Další pachatelé @magdatr a @tomas80 si už jistě balí papuče a kartáček na zuby :-D Mě to přijde jako neskutečná drzost. A co se týče mého příspěvku, není v něm ani zbla toho, čeho se domáha advokátní kancl. ]-( ]-( Prý svoboda.... 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jumpmans dobrý. To. Bych nevěřil...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik tomu bych taky nevěřil.
Odpovědět
@xavik fuj, hnus! Pred mesiacom som bol v Zrube Pstruh a tak odflaknutú prácu som ešte nevidile!!! a kto ju staval? Drevodom Rajec. Ak sa im nebude pačiť príspevok- možem pridať fotodokumentáciu :D práve pre toto som si ich nevybral! Pomaly by si mohli otvoriť aj fabriku na Tmel - toľko ho používajú ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no pekny, ted k tomu pripis jeste zverejneni dopisu advokatni kancelare a bal kufry :-) pokud to chapu spravne tak kdyz jim do 5 dnu napises ze si to psal ty tak advokatni kancelar pujde po tobe, takze pokud chces mit klid musis chte nechte pozadat o smazani pak zaregistrovat domenu jako Franta z Horni Dolni a dat prispevek tam :-)
Odpovědět
@geodett já to pochopil tak, že když nic nenapíšu (resp. neobhájím domnělý poškozující tvrzení), tak si smažou, co potřebují a uzavřeno. Na zveřejnění mojí pošty taky nevidím nic nezákonného. Jsme někde v Číně nebo jsem se posunul v čase o 30 let zpět ?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik vida takze nemusis delat nic a je klid :-) jestli ma advokat napr. 2t za hodinu a cetl cele toto forum to bude pekna faktura :-)
Odpovědět
ahojte lidičky, nehodim sem teraz casto, kamna dokoncene, teraz makame na podlahach, akurat sa chcem spytat na uzemnenie baterii, bojlera vane ci drezu, je to potrebne? vana akrylatova, bojler na poschodi, dres mozno bude kovovy, ale trubky vodovodne budu plastove. sused ktory nedavno staval dom hovoril ze take nic nema a kolavdoval mu to bez problemu, moj kamos mi to nakazal ze si to mam dat, pod podlahu a pripravit keby daco, a ked som sa spytoval projektanta, tak vravel ze davaju to on by to dal. tak ako? aby som si nezakryl podlahu a potom uz to tam nedam kua ]-( .... dik za opovede
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik teď jsem si zpětně projel diskuzi k problému od str. 478 a vůbec nechápu, že mají z Drevodomu odvahu chtít smazat nějaký příspěvek. Zvorali realizaci projektu, tvrdili hovadiny o vyschnutí kulatiny za 1rok, navrhovali nesmyslné řešení, aby nakonec pod sklapli a zmizeli Měli by být ticho a doufat, že se na ten jejich průser zapomene a zapadne na stránkách fóra. Pokud jej kdekoliv předložíš jako důkaz k tomu, co jsi napsal, nemáš žádnej problém. A Drevodom opět ukazuje, že je něco shnilého v jejich filozofii.
Odpovědět
@kamenica @pekbit Tak, a jste další na řadě :-D Modrastrecha si nastavila svoje pravidla (ktera nejsou zakon) uplne nesmyslne a tim nahrava takovymu zpusobu jednani. Totalni nesvoboda rict cokoliv. 1. dal jsem odkaz na zkusenost nekoho jineho (dle zakona pouhe poskytnuti odkazu na cizi zdroj neni jakkoliv postihnutelne) 2. napsal jsem vlastni nazor, ze bych s nimi nestavel. Bez jedine osobni narazky ci vulgarnosti. Co je toto za pomluvu ? Kde to zijeme ? To nemuzu mit nazor ? Takovych nazoru tu prece koluji mraky. Jak jako dolozit legalnost prispevku s uredne potvrzenym podpisem ? Co to je za nesmysly ? To je nejaka skryta kamera nebo co ??
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny srubaře :) @xavik @pekbit @kamenica Všem Vám děkuji za cenné rády, které jsem tady od Vás dostala při stavbě srubu. Po událostech, které se tu právě odehrávají jsem se rozhodla zrušit účet a poděkovat všem zúčastněným. Jsem ráda, že jsem Vás poznala, at se Vám sruby dále daří a krásně se Vám v nich žije. @xavik - A přímo k Tobě - Kdyby náhodou se něco dělo, posílám Ti na sebe kontakt, ať se můžeme spojit v případě nesvobody slova :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik @magdatr pokud to bude pokračovat, asi brzo toto vlákno skončí. Přitom je jedno z nejživějších a je to tady, jak má být, spousta informací od zkušených, nových nápadů od nováčků, nikdo nikoho neuráží a neprudí. Myslím, že na to inzerenti reklamy slyší. Pokud správci vadí názor z vlastní zkušenosti, stačí naznačit a asi se začnem potkávat jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ako vám, nespokojným zákazníkom, ani nám, prevádzkovateľom Modrej strechy, nie sú podobné situácie po vôli a najradšej by sme sa im úplne vyhli, všetky vaše príspevky ponechali, pretože si vážime ich hodnotu, vážime si vaše skúsenosti, o ktoré sa chcete podeliť s ostatnými, pomôcť im. Plne si uvedomujeme, že bez nich by táto stránka nebola ničím a úplne by stratila zmysel. Sú však prípady, ktoré sa inak riešiť nedajú. Žiaľ, celá legislatíva je napísaná tak, že nie vždy stojí na strane spravodlivosti. Aby som uviedla na pravú mieru, čo znamená vyhlásenie o legálnosti príspevku: autor príspevku sa k nemu prizná pod svojím vlastným menom (príspevky na stránke sú písané anonymne, takže my ako prevádzkovatelia portálu nesieme čiastočnú zodpovednosť za príspevky, ktorých pravdivosť nevieme overiť), vyhlási, že jeho príspevok je pravidivý a že je legálny (nijakým spôsobom nezasahuje do práv druhej strany). Vyhlásením preberá plnú zodpovednosť za daný príspevok/príspevky. Platilo a stále platí, že ľudské práva nie sú neobmedzené a práva jednej osoby končia tam, kde začínajú práva druhej osoby. V tomto prípade, právo na slobodu slova končí tam, kde sa začína právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti a dobrej povesti. Na túto tému som mala dlhú debatu s naším právnikom, pretože sme sa zaujímali o to, aká je tá najefektívnejšia cesta pri boji s firmami, ktoré žiadajú o zmazanie príspevkov z verejného fóra, no z tejto debaty som odchádzala sklamaná. Vraví, že aj keď príspevky sú objektívne a pravdivé, no zasahujú do dobrej povesti firmy alebo dokonca spôsobujú ušlé zisky, sú z právneho hladiska nelegálne. A my ako prevádzkovatelia stránky sme podľa zákona povinní odstrániť nelegálny stav zo stránky, čo mnohým firmám, ktoré chcú zametať problémy pod koberec, vyhovuje. Chápem váš hnev a vaše sklamanie, máte na to plné právo, aj keď ma veľmi mrzí, že je to tak. Ja osobne sa s týmto mazaním príspevkov tiež neviem stotožniť a vždy ma to vnútorne zožiera. Po reakcii @magdatr ktorá na základe danej situácie požiadala o deaktiváciu profilu mi napadlo, či by sa neoplatilo založiť súkromnú diskusiu, do ktorej by ste mali prístup vy a tí, ktorých do diskusie pozvete, resp. odsúhlasíte ich účasť v diskusii. Tiež to nie je úplne šťastné riešenie, tak rozhodnutie nechám na vás. Ďakujem za pochopenie, ak máte akékoľvek otázky, pokojne mi ich adresujte, budem rada, keď dospejeme k obostrannému porozumeniu. Záleží mi na tom, aby ste chápali naše kroky a rozhodnutia. Prajem krásny deň, Jana, 4nets team @xavik @hankahorakova @tomas80 @kamenica @geodett @pekbit @magdatr
Odpovědět
Profilova fotka
@janamartish děkujeme za vysvětlení. Musím ale říct, že pokud se na Modré střeše nebudu moci dočíst, že firma A má špatné reference, firma B lepší, firma C má dlouhé dodací lhůty, atd, tak má pro mě účast tady jen poloviční smysl. Firmy tvoří své jméno svou prací. A pokud někdo nenís spokojený, tak má právo se vyjádřit. A Drevodom kope kolem sebe, protože už má hodně nespokojených, čili hoří jméno. Ale jen a jen vlastní vinou, ne naší! Vím, že vy s tím asi nic nenaděláte, ale toto je opravdu hloupá situace. Můžu se jen zeptat, zaznamenali jste podobnou situaci u jíné firmy? Já ať jsem koukla kamkoliv, tak třeba u oken, garážových vrat, atd, všude se citují dnes a denně dobré a špatné firmy. Vždyť to by musela být salva stížností. Ale já věřím, že Drevodom je ojedinělá výjimka. Měli by se zamyslet na svou prací a ne kritizovat nás, koncové zákazníky, kteří nejsou spokojení.
Odpovědět
Profilova fotka
Drevenice jsou specifické stavby. Pokud firma nemá 100% know-how, způsobí jejich technologické nedostatky v podstate neodstranitelne škody, což je pro budoucí majitele v teoreticky likvidační. Právně by se mělo posuzovat takové jednání. Upozornit na fakt, ze takový dům muže byt v podstate bezcenný je povinnosti každého rozumného člověka. postoj provozovatelů tohoto webu chápu, ale zbytek je tragédie dnešní doby. Musíme najít řešení, kde můžeme svobodně upozorňovat na nedostatky firem, ktere pro nás staví tyto nádherné domy. Problémových stavitelů je více a my všichni nechceme, aby dělali z dalších zákazníků nešťastníky. Sruby a roubenky si necháváme stavit z opačného důvodu. Platíme si za to a mame právo, aby nam byl dodán kvalitní dům. Tento příspěvek je pouhou glosou. Nelze jej posuzovat jako kontextově úplný
Odpovědět
Profilova fotka
@janamartish mimo nase vlakno sleduji jeste jedno brutalni (ekonomicke stavby) a kdyz srovnam obsah, ataky, rizenou manipulaci a dalsi aspekty tak mi to nedava smysl. Pravni zajisteni stavebnich/dodavatelskych firem je nesrovnatelne s fyzickou osobou, ktera si s celozivotni hypotekou plni sen a hleda pomoc a radu od stejne postizenych, ale doporucuji zeptat si i jinych pravniku.... Nezbyva nez si pockat na nekoho kdo si stavi srub a ma po ruce sve firemni pravni oddeleni, ktere si to pak da jako jednohubku mezi dulezitejsimi pripady ? Proc brutalni vlakno jede a tady se sype pisek do motoru?
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @tomas80 @janamartish Mozna by to stalo za to na reportaz na nove, v cernych ovcich atp. Tohle mi prijde jako zajimavy utok na svobodu slova coz alespon v CR je jedno ze zakladnich ustavnich prav a zadny zakon mu nemuze byt nadrazen....
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Ide o ojedinelý prípad. Občas sa nejaké žiadosti o mazanie príspevkov zo stránky vyskytnú, ale v prvom rade sa vždy snažíme firmám vysvetliť, že mazanie príspevkov nie je riešenie, snažíme sa ich presvedčiť, aby do diskusie vstúpili, na zákaznícke príspevky reagovali a pokúsili sa riešiť daný problém. Žiaľ, nie všetky firmy sa k problému postavia zodpovedne, otvorene a proklientsky, avšak nie je v našich silách, aby sme zasahovali do filozofie jednotlivých firiem a menili ich rozhodnutia. Mnohé firmy si neuvedomujú, že svojím konaním si poškodzujú ešte viac, celú situáciu iba vyostrujú a pôsobí v ich neprospech. My sa im to vždy snažíme vysvetliť, ale občas je to zbytočné. @thomson s Ekonomickými stavbami sme si tiež užili svoje, ale v ich prípade sa nám podarilo vybojovať zachovanie mnohých príspevkov, ktoré chceli zmazať. @jumpmans vôbec sa žiadnej reportáži nebránime, ak by to malo pomôcť sklamaným zákazníkom, tak určite treba ísť do toho. Len sloboda slova je v dnešnej dobe vnímaná úplne zle, vôbec nie je neobmedzená, ako si väčšina ľudí myslí. Ako som písala už aj vyššie, každé právo sa končí tam, kde začína iné právo. Teda právo na slobodu slova končí tam, kde sa začína napríklad právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti a dobrej povesti, alebo akékoľvek iné základné ľudské právo. Nebudem to prevádzať do extrému, každý si asi vie predstaviť, že rasistické slovné útoky nemôžu byť vnímané ako prejav slobody slova a vyjadrenie názoru. Ešte jeden krásny príklad o tom, prečo sloboda slova nie je neobmedzená: "Sudca Najvyššieho súdu USA Oliver Wandell Holmes uviedol príklad o divákovi v divadle, ktorý svojím zvolaním „Horí!“ spôsobil paniku, aj keď oheň v skutočnosti nevznikol. Zvolanie dostalo konkrétny význam vďaka svojmu kontextu. Samotný výraz „horí“ vyrieknutý v prázdnej sále nie je neprijateľný. Pod ochranu slobody prejavu prestáva však spadať, ak výkrik v preplnenom divadle spôsobí prostredníctvom paniky škody na životoch či majetku."
Odpovědět
Profilova fotka
Teda...mně je z toho až ouvej. :-( Sušné vlákno, pomáhající vlákno...vždy jsme to tady dokázali ustát s grácií a obyčejnou slušností, kterou by nám mohla jiná vlákna závidět. Tohle hodně změní, pachuť zůstane, ať se uděje, co se uděje. Vlastně mám šílené štěstí, že nám stavěla firma, na kterou jsem si nemohla ani malilinko postěžovat, naopak...protože bych zřejmě také mohla narazit. Těm "postiženým" přeji ...já vlastně ani nevím, co přát, protože současně zuřím..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?