Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz nech konopi mam to taky tak a jeste jsme nezmrzli :) ono to zas tolik neprofukuje, zvlaste kdyz se hodne stlaci
Odpovědět
Profilova fotka
@mikeone zdar 8-)
Odpovědět
@lukyn.cz TP652 illmod Trio+ mám na oknech (10-45) i dveřích (6-22), za mě bezva věc, pěkně čistě vyplňuje mezery a je to takový hutný, plastický, žádný molitan. Míň bezva je ta cena. Na profuk ti ale neodpovím, nad okny mám mezeru 8 - 10 cm, tam je zatím vata a ani ještě nebydlím. Mezi kládami mám TP600 illmod600, takže jsem illmodem obalen. Kupoval jsem osobně v https://www.okentes.cz .
Odpovědět
@geodett @xavik uvidim jak se bude vyvíjet zima a kdyžtak je objednám :-) zas za rok by mi už stačily třeba nižší, uvidim jak to ještě hodně sedne.... dík za info, a zkušenosti...
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz měli jsme nad dveřmi 20cm rezervu a teď je tam po 4 letech max 10 a letos to už prakticky nasedalo. Máme ten prostor vyplněný min. vlnou ve futrale z fólie a jen oblozky jsou utěsněné paměťovou páskou 3-15mm. Neprofoukne to a určitě to vyjde levněji.
Odpovědět
Profilova fotka
Srubik v plamenech https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/...
Odpovědět
Ahojky,zdravim vsechny po hodne dlouhe dobe a rovnou se chci zeptat na pricky v podkrovi ze sadrokartonu...kdo mate,jak se to prosim chova,nejsou pricky moc popraskane?Dost lidi nas od toho odrazuje.Manzel od ledna meni praci a pres tyden nebude temer doma,tudiz on uz to podkrovi tezko dodela a ja vymyslim nejrychlejsi a nejlevnejsi variantu pricek,na kterou si muzu najmout firmu.Diky za nazory!!
Odpovědět
Profilova fotka
@iil ahoj, my máme sádroše hotové cca měsíc. moc nadšení z nich nejsme. je to takové... divné. s ohledem na funkčnost a materiál je to i dost drahé (70 m2 podkroví bez střechy (nadkrokevní izolace)- 2 štíty předstěna, půlštoková předstěna, příčky mezi třemi pokoji, koupelnou a wc = zhruba 70 tisíc práce, sádra, konstrukce, vata). už bych do toho nešel, ale chtěli jsme trochu urychlit stavbu, takže jsme se do toho nakonec nechali uvrtat. pokud můžeš, udělej vše ze dřeva nebo z ekopanelu. jinak tu konstrukci máme udělanou tak, aby byla pohyblivá, ale nevím, jestli to pomůže. nějaké praskání zatím neřeším (ešče to tak), ale sádra do masivního baráku podle mě moc nepatří, toš tak...
Odpovědět
Profilova fotka
mám dotaz ohledně plísně. cca před dvěma lety jsem si do stodoly zaparkoval pár 3metrových kuláčů (zdravá borovice, vše odkorněno pořízem, naimpregnováno deronem, zimní těžba). bohužel jsem na ně nějak zapomněl a některé nechal hodně při podlaze (podloženo pouze střešními latami), takže ty spodní klády napadla plíseň (pouze ze spodní strany = cca polovina průměru) a samozřejmě to pod ní i zamodralo. ilustrativní foto: https://www.nationalpallets.co.uk/blo... plíseň a vrchní část dřeva jsem vybrousil flexou ale některá místa zůstala modrozelená až hnědá. pak jsem to napatlal savem, které tomu dalo grády, takže po vizuální stránce je to v podstatě ok. myslíte, že takové dřevo můžu použít do interiéru? pevnost bych řekl, že zůstala stejná, ale nevím, jestli to nebude přitahovat dřevokazný hmyz. oni to asi ucítí, že to bylo zapařené... je mně líto ty kuláče vyhodit. nejde o těch pár set, ale tu práci a čas, který jsem jim kdysi věnoval.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Ahoj, přícky ze sádrošů nahoře máme,delali jsme sami,manžel přes týden i déle pryč po celou dobu stavby a zvládnout se dá, dodelávali jsme při bydlení, stehovali jsme se dolu, podkrovi hotové nebylo vůbec, nijak divné nám to nepřijde, nahoru jsem dřevo nechtela, dole je ho dost ;-) , máme jen olistováno palubkami na spojich, viz album podkroví, v koupelne jsme natáhli lepidlo a perlinku a vyštukovali, ptže sem tam je obklad....jinak jen vybíleno,, tam kde je na zdi tv, se už delala zpevnená příprava, takže bez problému, ale bydlíme sami, bez malých detí...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ja bych se toho nebal, kdyz jsem jeste nemel strechu a vesele mne prselo do baraku, taky cast klad zmodralo a dneska je to v pohode, nepritahuje to uz ani oko :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil myslim ze palubky nebo sadrose ze to vyjde rychlostne ve finale na stejno, palubky clovek naboucha, natre a je to, sadros ma tech mezi fazi vice, je to spis o vkusu, ja bych to nechtel
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 se to trochu zapařilo, na těch. Vlastnosti to nebude mít vliv, ale ta barva jde mnohdy do hloubky, tak počítej s tím, že to bude vidět, no nebál bych se toho...
Odpovědět
Profilova fotka
a ja si rikam proc mne sem tak tahne, jeden spoj se mne zacal otevirat svetu - aspon je videt ze ve srubu to neni zadna nuda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Sadroš máme a v pohodě. S tím, že to někde v rozích popraská, to jsem počítali. Na mě by s i dřevěným podrovím bylo už předřevováno. U Ekopanelů jsem trochu měli strach z myší. Někdo psal, že pořád slyší v noci nějaký hrabošení. Z toho by mě asi hráblo,..... takže zvítězil sádroš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Přetěsňoval jsem konopím loni v zimě. O dost se to zlepšilo, ale stejně si říkám, že asi půjdu za 2-3 roky do zatmelení.
Odpovědět
Profilova fotka
hm, asi ty klacky použiju. nic není dokonalé
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett taky někde máme, nefrajeř :-D namaž to sádlem, at to líp klouže :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e konopi docpavam prubezne na tmel to nevidim nejake prirozene vetrani asi zanecham :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Taky máme nahoře sádroš, tento týden doděláváme. Nevím, asi to taky cítím tak, že sice je to jiné, jak dřevo, ale dole je dřeva hodně, tak co. A děti chtěly trošku klasičtější pokojíčky, tak jsme spokojení všichni, my dole srubovinu, oni téměř klasiku nahoře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Topímééé! Teda budeme jen trošku, spíš temperovat, ale manžel i řemeslníci už nějak zamrzali v těch 5 stupních vevnitř, takže byl nejvyšší čas. Sotva krbař krb připojil, zatopili jsme. A teď se bude dodělávat :-). Ale víc jak 15 st zatím nedovolíme :-).
Odpovědět
ahojte mate krasne te zruby ja si akurat stavam ako skridlu som si dal ciernu bobrovku ale stale stojim na tej izolacii budem mat priznany krov bol som rozhodnuty pre Steico ale vaha by tam isla cca 4,5t zrubar mi povedal ze to nevadi ale aj tak je to dost rozmyslal som nad pir doskami ako ma @geodett ....a teraz naposledy som objavil aluhermo ze to odraza energiu a pri hrubke 5cm nahradza cca 45cm vaty....je to tazke sa rozhodnut:Dnemate niekto znameho co pouzil aluthermo????
Odpovědět
@ron26 Aluthermo jako praktická izolace je u nás nevyzkoušený materiál a myslím že nemá ani žádnou certifikaci. Ve světě se používá několik let a ano, je to vyzkoušená vesmírná technologie. Na to aby fyzikální hodnoty které uvádějí na jejich webu platily by asi bylo potřeba aby byl okolo izolace vesmír - nulové proudění vzduchu. To si nejsem jistý jestli lze na Slovensku dosáhnout, u nás to nejde. V reálu se to nahrazuje vrstvou klasické mineální izolace z obou stran, minimálně 100mm z každé strany. Aluthermo je velmi háklivé na správnou montáž, zejména na zakončení okrajů a místa kde je montážně proraženo, pokud se při instalaci nedodrží přesný postup, získáváte jen velmi nákladnou parozábranu. v každém případě je těžké najít nějaké relevantní informace od uživatelů, dvě starší diskuse v angličtině zde: https://www.boards.ie/b/thread/205538... a zde o podobném produktu: https://passivehouseplus.ie/forum/arc...
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Máme také sádroš. Důvody dost stejné, jak u některých spolusrubařů. Nahoře jsem chtěla bílé zdi. Sem tam prasklina je, v některých pokojích zase ani jedna. Špatně jsme to udělali kolem procházejícího komínu, tam to budeme muset opravit, dokonce se tam i růžek sádroše zlomil. Ale o chybě víme. Lištování, jak má @jptn, nás nenapadlo. Při určitém úhlu sluníčka je vidět i to napojení, ač jinak by to člověk skoro nepoznal. Teď si nevybavuji kdo, ale někdo tady z nás má nahoře palubky. Moc se mi to líbí a dokonce jsem prohlásila, že bych už ty bílé zdi nahoře nemusela mít, že se mi tohle líbí asi více. Jinak jsme si to dělali jen my, s manželem, dole už jsme bydleli a nahoře se budovalo. Amatérsky, jen co jsme načetli :-) Manžel je ovšem makáč a nebojí se do něčeho pustit. Chyby jsme nakonec udělali dvě-kolem komína a pak úhel pod střešním oknem, nemáme tam topení a okno se rosí.(Příště bych nedávala vůbec střešní okno, ale udělala vikýř)
Odpovědět
ahojte, viete mi dať odporučenie na dřevovláknité desky - výrobca? Plánujem použiť na záklop podrovia /20CM konope + drevovlaknitá doska/ vraj to má fungovať dore + do podlahy ako kročiva izolácia
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica výrobce: http://www.steico.com/cz/ https://www.insowool.com/ můj nejoblíbenější prodejce: http://www.mta.cz/ chlapi se vyznají, poradí, jsou ochotní, rychlý a mají dobré ceny za dopravu (ani jsem se neobtěžoval škemrat u švagra o dodávku :-) ). pokud jim dáš jakékoliv ičo (třeba kamarádovo), dostaneš velmi zajímavé slevy. mrkni na jejich egger osb 4 (nová generace oproti osb 3). luxusní osbéčka za dobrou cenu. dřív jsem kupoval konkurenční osb 3. nesrovnatelné jak v kvalitě, tak v designu (žádné zamodralé štěpky, perfektní impregnace a pevnost). doporučuju. nezapomen na to ičo!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova romotop s akuprstenci?
Odpovědět
@obludak diky moc za radu....vypada to lakavo ale ako aj ty pises tak sa bojim ist do toho asi idem dat drevovlakno od steico a cakam este na ponuku od isoveru ale musel som zmenit zlozenie tej izolacie tak som to skresal o cca 1tonu materialu som si vobec nemyslel ze to steico je tak tazke.:-|
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica doporucuju pavatex. Dodava insowool. To steico jsem vzal na nejake interierove veci a prislo mi dost horsi nez pavatex. Strasne se z nej sypal bordel. Jinak na rezani je docela “must” tandemova pila s nozema na izolaci. Bud bosch gfz 16-35 ac nebo dewalt alligator - ale ti maji dve velikosti a noze na izolaci jen do jedne. Ja koupil tu boschku v bazaru po te co jsem se pokousel 10min uriznout rovne jednu 14cm tlustou desku normalnim rezakem - nejde to. Vzhledem k tomu ze jsem izoloval vsechny predsteny a daval to i do pricek a do podlahy - bratru 350m2 tak se ta investice mnohonasobne vyplatila...
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jak dlouho jsi to měl odkryté?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?