Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Dobrý den, Již nějakou chvíli se snažím pročítat tuto mnohaset stránkovou diskuzi a ráda bych se k vám připojila neboť také uvažujeme o stavbě ze dřeva.
Odpovědět
@corneg Zateplení střechy jsem kvůli jakési úspoře řešil mezikrokevní a povím ti, že to byl drobný nerozum. V dnešní době bych volil nadkrokev a bylo by to hotový. Mezikrokevku úplně sám stejně neuděláš a co ušetříš na materiálu, projedeš na práci a času. Navic na úkor místa v domě, tloušťka skladby je u mě skoro půl metru (36 cm vaty + rošty atd.), tzn. skoro o metr méně na šířku domu. Samozřejmě i na výšku, což v podkroví docela zásadní věc (tzn . pri mezikrokevce bys s tím měl počítat už pri projektu). ...No, u nadkrokve je jen větší riziko čelního střetu s krovem :-D . Střechu mám celou pobitou deskama = pri nadkrokevce by se rovnou nabili pohledové palubky, u krovu by přibylo hoblování. Kleštiny hoblované mám, jelikož teplím až do hřebene. Ve výsledku bude cena nadkrokevky vyšší o míň než se na první výstřel zdá. K broušení gratuluji, taky jsem to absolvoval. Nejdříve fíbr P24, potom znovu fíbr P80. Naštěstí jen zvenku, zevnitř dělal srubař s brigoši, tam je to o zdraví. I tak mám na koleni věčnou památku v podobě tučné jizvy.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 netušila jsem, že jsi za rohem, jinak bychom se určitě zastavili, tak příště. Také nejsem in, resp. Facebook odmítám, byť jsem si vědoma, ze se jednou budu muset přidat. Jinak není to Monivet, ČR jsme první jejich stavba. A ano, jak dřevo tak práce je o dost levnější než u nás. Jen nemám srovnání, neboť takto velký srub s krokvemi z kulatiny málokdo má. Velmi drahá je doprava, ale i s tím bych řekla, že náklady jsou srovnatelné, byť to nemám ještě vyčíslené. Člověk ale často porovnává neporovnatelné, třeba se nemusíš starat o takové detaily, jako je jeřáb, izolace, spojovací materiál, nářadí i jine, no a hlavně a především o celníky a DPH.
Odpovědět
Profilova fotka
Měli jsme ještě 2 pozoruhodné zážitky s celníky, se kterými se musím podělit. V Rusku jeden celý den trvala diskuse s celníky, jestli srub je výrobek ze dřeva nebo je to surovina - kulatina. Neboť cedrová kulatina se nesmí vyvážet, ale smí se vyvážet výrobky z ní. Po 1dni diskuse se podařilo ruské celníky přesvědčit, ze jestliže se něco půl roku vyrábí, tak je to výrobek. Ovšem naši celníci ty ruské trumfli, neboť nám se nepodařilo přesvědčit české celníky, že rodinný dům je k bydlení, a tak po dlouhém a složitém vyřizování, které možná jednou popíši, jsme rezignovali a smířili se s tím, ze zaplatíme tu vyšší sazbu DPH. Rozdíl činil cca 120 000 Kč, v náš neprospěch, jak jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 a to se říká, že ruští celníci jsou mafiáni :-D kámoš jezdil kamioném rusko (jsme ti to mohli převézt - vezl i náš srub :-D ) a šéf mu dával pár set eur na úplatky. u nás podle všeho potřebuješ pár tisíc eur na úplatky. akorát se tomu v čr neříká mafie, protože to dělají v kanceláři pod záštitou státu :-D komedianti my jsme se museli postarat o jeřáb i o dopravu, protože nám eon v pondělí oznámil, že za týden budou dělat přes naši cestu výkop a umístí tam ty jejich krámy - už tak nám to tenkrát oddálili asi potřetí a naposled. srub musel být nejpozději do neděle na pozemku, jinak by hrozil vrtulník :) celkem mazec. jeřáb problém nebyl, ale sehnat jen tak kamion na převoz srubu do míst, kde nevede cesta a kde hrozí převrácení se do potoka, je problém. srubaři měli domluvené auto na pondělí (překládalo by se), což by nám už bylo k ničemu, takže jsem povolal kamaráda, který byl zrovna s kamionem ve francii. říkám mu nespi, nejez, jinak jsme v pr... stihl to, ale pak spal pořád na kládách a ještě k tomu musel jezdit na otcovu kartu :) dnes staví domek pod náma. mám co vracet :) až pojedeš pro svetr, dej echo. ač to nevypadá, svetru není nikdy dost :-) jinak od nich bere i papežík, který stavil srub nám. problémy s jejich vlnou údajně nemá stavit srub je prostě úlet. to mně tady potvrdí asi každý. nic pro slabé povahy :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tralali20 ahoj, toš vitaj u nás. sedá to, praská to, šedne to, furt to chce něco spešl... to je tak v kostce, co zhruba potřebuješ o dřevěnicích vědět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 co se všechno člověk nedozví při takové diskusi. My jsme také uvažovali o naší dopravě, ale byla o tolik dražší, že to nešlo. Srub nám vezly 4 kamiony celkem 6500 km. Bylo to dobrodružství, v červenci byly zostřeny sankce proti Rusku a přitom byly ještě víc zredukována povolení pro ruské dopravce, takže jak jich bylo málo, tak od července jich bylo ještě míň. Rozebraný srub čekal 2 měsíce, pak byl vnitrostátně dopraven do Moskvy a tam naložen. Vyjížděly všechny najednou v pátek odpoledne. První jel přes Litvu a Polsko, přijel v úterý. Druhý jel přes Bělorusko a Polsko, v Brestu na hranicích měl problém, naštěstí zrovna tento kamión jezdil pro mezinárodní společnost, tak to šlo vyřešit tím, že přepřáhli koníka a dovezl to polský koník v pátek. Třetí a čtvrtý jeli spolu, nepovolili jim průjezd Polskem, tak jeli přes Ukrajinu a na ukrajinsko - slovenské hranici čekali asi 4 dny, přijeli další týden v úterý. Jo, stavět srub je prostě úlet, nic pro slabé povahy, v tom se s tebou naprosto ztotožňuji
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Myslím, že vyhráváš první místo ve všem :-) Nejen, že jste měli tolik let tak velké problémy "papírové". Ale tohle, co popisuješ, tak to je bonus :-) Ten váš dům (jak není na bydlení? tak v jaké kategorii nakonec je?) A třeba tu koordinaci kamionů, to jste si zajišťovali přímo vy osobně? Dělám v kamionové dopravě, měla jsem osypky, když jsem tě četla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 děkuji za uznání. Kamiony organizovala ruská strana, my bychom to byli zvládli o víc než čtvrt milionu dráž. Vlastně ještě o víc, neboť by přišla ještě česká DPH. Jestli děláš v kamionové dopravě, tak by se ti určitě líbilo, jak jsme uřezávali sloup plotu, neb jeden z těch 4 neuměl vyjet z pozemku. Povedlo se to po 3 hodinách pokusů. Nutno ale dodat, že to nebylo jenom šikovností toho řidiče, byť zrovna tento byl nejslabší, ale střídavě pršelo a lilo, bylo bláto až za uši, různě se podkládala a podsypávala kola a tak
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 :-) Čtu tě a je mi z toho ouvej :-)
Odpovědět
@tomas80 dekuji moc za prijeti a za prvni info.;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tralali20 také tě vítám v naší diskusi, ať nás je víc, nebudeme se bát bát vlka nic
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 Teda Evi....mate fakt muj obdiv,ja bych to cele co vy,od sameho zacatku,nedala
Odpovědět
Profilova fotka
@tralali20 Vitej,tady si poctes,nez to cely prelouskas ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg zkus "AAA poptávka" zadej tam co chceš a do kolika peněz se chceš vejít a uvidíš s čím firmy přijdou, ovšem firmy co se ozvou hned prolustruj na nejremeslnici.cz, nebo někde jinde, aby ses potom nedivil.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn precteni tohoto fora je prvnim testem zda je clovek na drevenicu pripraven :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 gratuluju, máš evidentně ráda adrenalinové sporty, z toho vyplývá, že stavba srubu je adrenalinový úlet...
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg kdybych tehdy věděl, že existuje nadkrokevka, jdu do ní. Hlavně že tomu nevadí, když zateče. Ve srubu to dost dobře vypadá.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato myslím, že tu zkušenost máš také, byť toho adrenalinu nebylo tolik
Odpovědět
@vorelmato, @xavik dakujem...nejak som uz prepadol presvedceniu ze do toho pojdem. Takze si uz "LEN" zvolit material. Este jedna mozno blba otazocka. Je vseobecne zname ze tie nase sruby trpia na svetlo, prave koli tomu som chcel mat stropy v podkrovi biele aby mi to tie izby presvetlilo. Ked, ale pojdem do nadkrokevky tak ma laka moznost pohladovej palubky, tym ze nebudem musiet davat izolaciu medzi krokvy (tie by som vyhobloval), presne ako pisal @xavik . Pozeral som si aj tvoj album @geodett a vyzera to fakt brutalne pekne. Nebude tam potom ten problem s tym svetlom? Nebudu izby moc tmave? Ci vykompenzujem to vacsimi oknami? :D
Odpovědět
@esmeralda2 tak to cumim cim si si presla. Klobuk dole a velky obdiv. Dufam ze sa vam ten sen splni a predci vase ocakavania. Srubik vyzera monumentalne, urcite to bude riadna pecka. My sme si vybavovali stavebne povolenie 4,5 roka, kedze staviame v extravilane medzi dedinami, pod lesom, na poli :D takze som bojoval s 23 instituciami co mi do toho kecali, ale podarilo sa. Pri tomto vasom exempore cez 4 krajiny som oproti vam ale medovy cajik :D :D Super ze ste do toho sli.
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg muzes palubky natrit olejem do ktereho pridas bilou barvu budes to mit svetlejsi, svetla obecne ve srubu je mene nez v normalnim baraku, tedy jak pises to vyresi jen vetsi okna mne zase nevadi koupit si silnejsi zarovku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg máme taky nadkrokev. v šikminách a na stropě (na kleštinách) máme palubky. obvodové stěny (štíty a půštok) a příčky jsou ze sádrokartonu (bílé). pokud by byl i strop sádrový, bylo by tam možná o cosi víc světla, ale nebyla by pochozí "půda" nad kleštinami a nevyniknul by dřevěný strop, který je s bílou stěnou nádherný. navíc je s palubkama fajn práce. koupil jsem na strop ty nejširší borové - paráda. překládaná varianta nesámovaných desek by byla ještě lepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 udělali jste pro váš srub maximum. vím, o čem mluvím. že je to paráda, když nemusíš jezdit očumovat cizí sruby a potupně u nich slintat :-D :-D :-D :-D zasloužíte si ho, tak užívejte euforie. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg pokud půjdeš do nadkrokevky: bylo mně projektantem doporučeno panely v první řadě opřít, aby časem neujely dolů. vyřešili jsme to deskou na kant, která je zapřena o krovy podlomenic.
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg jestli se rozhodne pro nadkrokevku, určitě se podívej do Polska, Rakouska nebo i Německa. Zjistíš-li na internetu tak strašný rozdíl jako já, tak se ti vyplatí investovat nějakých 800 EUR za kamion z Německa nebo méně za menší auto nebo menší vzdálenost. Světlo ano, vykompenzuješ většími okny, bílými stěnami, či už z ekopanelu nebo sadroše. To, co jsem zatím zveřejnila, je jenom menší část toho, čím jsme si museli projít. Ty toho ale za sebou také musíš mít dost, 4,5 roku stavební řízení není žádná legrace. Že my jsme sáhli po dodavateli z Ruska, to nebylo z touhy po adrenalinu. Prostě jsme udělali jednu moc ošklivou zkušenost s jedním českým srubařem na začátku, a tak jsme až do nabytí právní moci našeho stavebního povolení s nikým seriózně nejednali. Mezitím skončila krize, začal boom a všichni, které jsme měli v hledáčku, měli svůj výrobní program plný na 2 roky dopředu. Mohli jsme 2 roky počkat nebo najít jiné řešení
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak oprit je musis tak jako tak, nez zasroubujes prvni radu spadlo by to dolu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg jestli se rozhodneš pro nadkrokevku, určitě se podívej do Polska, Rakouska nebo i Německa. Zjistíš-li na internetu tak strašný rozdíl jako já, tak se ti vyplatí investovat nějakých 800 EUR za kamion z Německa nebo méně za menší auto nebo menší vzdálenost. Světlo ano, vykompenzuješ většími okny, bílými stěnami, či už z ekopanelu nebo sadroše. To, co jsem zatím zveřejnila, je jenom menší část toho, čím jsme si museli projít. Ty toho ale za sebou také musíš mít dost, 4,5 roku stavební řízení není žádná legrace. Že my jsme sáhli po dodavateli z Ruska, to nebylo z touhy po adrenalinu. Prostě jsme udělali jednu moc ošklivou zkušenost s jedním českým srubařem na začátku, a tak jsme až do nabytí právní moci našeho stavebního povolení s nikým seriózně nejednali. Mezitím skončila krize, začal boom a všichni, které jsme měli v hledáčku, měli svůj výrobní program již plný na 2 roky dopředu. Mohli jsme 2 roky počkat nebo najít jiné řešení
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 puren se šroubuje a také má zámky a kus samolepící pásky na všechny strany, kdyby náhodou některý panel se přišroubovat nedal
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?