Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn na otcovskou, ale jen co mi povolí zákon ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to ale není žádná novinka, existuje to víc než 20 let
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 myslel jsem ten týden volna po porodu.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato a jaka to je výhoda oproti "paragrafu"na 9dni?
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nevím, to nás v lese neučili, já jsem doma když je potřeba, nebo potom dovolená. Jak fungují paragrafy vím jen z doslechu.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tak spravne je to Osetrovani clena rodiny,trva 9 dni,pisu ho tatinkum"po porodu" ;-) pomerne casto nebo kdyz je maminka ditete nemocna a pod.. proto se ptam,ciste ze zajmu,mozna toto vypisovani ted odpadne
Odpovědět
Profilova fotka
omlouvam se za prispevek mimo misu,uz koncim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Přemýšlím, jak píšete o tmelení a profukování a dokonce zatečení.... Vůbec nic z toho neznáme. Izolace se doplňovala pouze kolem oken, pod lištama, když srub už tak nějak dosedl. Průvan si přeji tento týden v jiném směru ;-) , ale baráčku ať se nám ,nadále, vyhýbá. :-)
Odpovědět
@geodett u nas tiez prefukuje riadne, budeme musiet co najskor asi zvonku tmelit...citit to hlavne pri zemi, kde sa mala hra a ja to citim aj v posteli, ako mi taha na hlavu...som na to dost citliva...to ze v drevenici prefukuje s tym som pocitala, ale ze bude tahat aj cez vsetky lišty zhora aj zdola, s tym som veru neratala.. otazka je, ci teda prefukovanie je vinou zle zvoleneho stylu zalistovavania a mal by to riesit stavitel drevenice? alebo to je cisto na nas, ako si to vyriesime? poradite, ako by ste to riesili vy? u nas fuka teda asi 360dni v roku, teda stale... @pekbit cim ste tmelili? kedy (jar, leto. jesen)? robili ste si to sami, alebo ste to nechali na firmu?
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia Koukal jsem na fotky.... vidím, že to máte už zatmelené a asi i čerstvě postavené.. Nevím jaký je princip spárování u roubenek, ale určitě by tam nemělo foukat jak popisuješ :-S . To bych řekl, že je to na reklamaci nebo minimálně na odbornou konzultaci s nějakým nezávislým odborníkem.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia nám taky foukalo jako blázen.. přesne jak píšeš, to bylo na spaní v čepici skoro :-D ještě hrubou se nám vrátila celou zvenku vytmelit firma, jedním místem nám tam i zateklo, i ted to občas dle potřeby přetmelíme... a uvnitř máme vycpáno ovčí vlnou... ted už se to zdá celkem dobré
Odpovědět
@petronia Do správně postavené roubenky nebo srubu všeobecně nefouká. Může profukovat tu a tam, kde se vlivem nerovnoměrného sedání vytvoří mezera kterou nepobere izolace mezi kládami a tu je potřeba dodatečně doizolovat. Rovněž se objeví profuk pokud přijde vítr z neobvyklé strany a protlačí se tam kde je sice mezera, ale dosud si jí nikdo nevšiml. Trvalé protahování je opravdu na konzultaci s odborníkem, reklamaci, a pravděpodobně kompletní opravu izolace. Z toho jak to popisuješ byla při stavbě použita izolace nedostatečne flexibilní, nebo nedostatečně silná vrstva. Nebo objem izolace degradoval z jiného důvodu, třeba vlnu sežrali moli .... (jen vtip).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
praktické zkušenosti s profukováním nemáme, ale když jsem o tom mluvil s našimi srubaři, říkali, že podstatou utěsnění spár je použití dostatečného množství izolace, tzn. nešetřit. na druhou stranu příliš velké množství izolace zase brání sedání, takže je otázkou, jaké množství je skutečně optimální. tady jde opravdu o praktickou zkušenost stavitelů dřevěnic, kteří musí sami vědět, jaké množství je optimální. proti profuku bude asi lepší perodrážková lišta, která by měla podstatnou část průvanu zachytit. tyto lišty ale mohou degradovat při sedání, takže se zase může objevit problém někde jinde. pokud bych měl roubenku a řešil bych tento problém, zvážil bych, jestli lišty nevyházet a nejít do klasické vymazávky: http://www.picas.cz/sparovani-roubenky/ http://www.hlinenestavby.cz/index.php... http://pracesedrevem.cz/sparovani-rou... http://tmelenisrubu.cz/charakteristik... rozhodl bych se podle ceny a trvanlivosti. hliněnou vymazávku bych se naučil vyrábět a aplikovat sám, což u woodchinku bude minimálně s výrobou problém. vytmelení roubenky kupovaným tmelem nebude levná záležitost, což samo o sobě nevadí, ale vzhledem k tomu, že tmelení nebude navěky bych volil asi hlínu, o které ale nevím, kolik by ve srovnání s woodchinkem stála. sestřenice má roubenku zevnitř obezděnou. sice jí tam nefouká, ale není to ono. v jejich případě by stačil porotherm a falešné roubení...
Odpovědět
@fredd1e zatmelene nemame, iba postavene, potom po cca pol roku zalistovane zvonku, potom sa osadili okna po roku a zalistovalo sa to zvnutra... medzi tramami je ovcia vlna - manzel hovori, ze od zaciatku sa mu zdalo, ze jej je tam malo - stavitel tvrdil ze to staci... teraz vidime, ze asi nie... pripadne je chyba niekde inde... aby tam tolko netahalo, tak som prelepila skoro celu drevenicu zvnutra papierovou lepiacou paskou - nieco pomohlo, ale odlepuje sa to... kedze to musime riesit hned, lebo tam byvame a spime dole, kym nie je hotove podkrovie - aspon velmi improvizacne riesenie... pchat tam ovciu vlnu to nemalo vyznam, lebo do vsetkych spar pod listu som sa nedostala a tahalo aj tak...do dalsej zimy to musime vyriesit... dakujem za rady ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia srubařské tmely. Vyrábí je p Kostovský najdeš ho na netu. Tmelil soukromník cca dva týdny. Tmelit se může jaro-leto-podzim.
Odpovědět
@pekbit diky za info...mam pocit, ze vytmelit zrub je jednoduchsie a na material menej narocne ako roubenka - my tam predsa len mame tie medzery medzi tramami vacsie ako medzera ktora sa tmeli medzi zrubovymi kladami, ak som pochopila spravne z videi, ze lista zvonku musi ist prec :-( bude to zaujimave okolo okien, pretoze za oblozku sa zvonku uplne neda dostat, pripadne je to problem... skusim napisat, nech mi daju nejaku cenovu ponuku...a oslovim aj stavitela roubenky, ako sa k tomu postavi...uvidime...
Odpovědět
@tomas80 dik za info... ved prave - roubenka vnutri obhodena uz nie je ono...preto to asi tak robili aj nasi predkovia, aby im tam tak netahalo... vela veci z minulosti som pochopila az teraz, ked skutocne byvam, preco boli veci tak alebo tak :-)
Odpovědět
@obludak ved prave, preto neviem, ci je roubenka zle postavena, alebo je to tym, ze u nas extremne fuka :-) po dotaze u stavitela nam povedal, ze zatial takuto staznost u nikoho nemal... a on sam byva v roubenke, ktoru si postavil... mozno to citit o to viac, ze ten nas priestor je maly a otvoreny, takze z ktorejkolvek strany fuka, vzdy to citit... Izolacia je len ovcia vlna medzi tramami a zalistovanie zvonku a zvnutra drevenymi listami - nic viac - ci jej je dostatok ?! ked je den, ze nefuka, ale len povieva - netaha vsade, tak to staci relativne, ale inac zrejme nie... v kazdom pripade, budeme to riesit i so stavitelom...
Odpovědět
Profilova fotka
Neuvažovali jste jako možnost navázání vnitřních zděných stěn na strop (po sesednutí) a uzavření mezer pomocí výše zmiňovaný plastických tmelů místo dřevěných obložek? Podle mě to stojí za úvahu. Kdybych to dozdil a nechal tak 1-2cm mezery a ty ucpal bílým tmelem tak by to nemuselo k bílé stěně vypadat rušivě ;-) . Zatím není realizace aktuální, tak je čas to ještě prodiskutovat s "tmelařem" :-) . Případně dám vědět.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e podle mne se ti to utrhne, preci jen to bude pracovat i po seschnuti ten barak
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia máme utesnená uvnitř i všechna místa , kde je dilatační napojení zděných příček, tam profukovalo taky dost, můžu doma nafotit.., to ani obložky zatím def ukončené nemáme, na to je čas,...
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia jinak u nás taky strašně fouká... jsme na otevřeném prostranství za vesnicí.. fučí tam fakt hodně a skoro pořád
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett To se přece utrhnout nemůže. Maximálně slisovat. Jde o to jak to bude potom vypadat, jestli se to dá třeba oříznout a jestli ty 2 cenťáky na dilataci budou stačit....
Odpovědět
@jptn my tiez, na konci dediny, na kopci a okolo polia... tak to mate podobne... ked nafotis, budem rada :-) dakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e zalezi na pruznosti a pohybech po dosednuti, utrhnout ze muze vse :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Telefonoval jsem s "tmelařem" . Možnost to je. Důležité aplikovat až po dokonalém seschnutí min. po 5 letech. Jinak tomu nic nebrání. Objednal jsem si vzorky. Pokud to bude barevně shodné s barvou stěn, tak tom budu vážně uvažovat. Na konečné rozhodnutí mám ovšem ještě čas. Před tím si nechám zatmelit stubovinu.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia fotky jsem ulozila do alba
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ja jdu zatim cestou castejsiho zatopeni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim rodinku "drevakov" a "drevaciek". 3 mesiace citania tejto temy dalo zabrat a to co tu niektory z Vas pozazivali by si naozaj zasluzilo hadam aj knihu. Obrovska poklona pred esmeraldou a jej huzevnatostou, proste smekam, to bolo ako Hlava XII - nech sa teda dielo podari. To co sa o panoch z Rajca zatial len hovorilo, tu uz nabralo realne kontury a viem koho radsej neoslovit (xavik a spol vsetka cest, magdatr je toho smutnym prikladom), zial tento sposob komunikacie predajcu som si zazil na inom fore a vysledok bol uplne rovnaky, drzat hubu a krok, cize v tomto ma admin zial pravdu. Ale aby sme pri zlom neostali, znalcov ako jumpmans, geodett ci vorelmato beriem do buducnosti ako odbornu pomoc ( aj ked je ich tu o mnoho viac ). Zial som este len v stadiu uvah co kde a ako, chystam sa na vystavu v Holesoviciach buduci vikend, tak hadam sa utvrdim v tom ze nic lepsie na byvanie neexistuje a vy mi to len potvrdite. Chcel by som to stavat v okoli Trencina (cize @flexaretista ci @kamenica budete mojimi patronmi), ale az potom ak bude pozemok a povolenie na stavbu :-D . Pokial sa Vam bude niekto chciet votriet na profile do priatelstva, to len preto ze sa chcem nadalej inspirovat Vasimi projektmi. Vela zdaru a este raz vdaka za cenne info.
Odpovědět
Profilova fotka
@devotom Vítej v naší diskusi. Gratuluji ke skvělému rozhodnutí. Nenechal se ničím odradit a ptej s na cokoli.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?