Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte vši, ne že by to snad souviselo s nátěrem srubu, nicméně kdo ví. Dneska ve 3 ráno se do našeho hnízda přilíhla malá Hanička a všechny hned velice pozdravuje 😅
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 z venku bych to natřel hned jak to bude pod střechou, pravda je třeba dávat bacha na igelitenty kteří budou chtít flexou řezat cihly apod. Vnitřek bych určitě vybrousil ještě před příčkama a natřel před vylitím podlah.
Odpovědět
@vorelmato gratulujem a prajem Haničke štastný život
Odpovědět
@esmeralda2 Ahoj Evi, nám začnu o mesiac uzatvárať štíty a dokončovať balkon, brusiť a natieriať exterier + okna. Je to 7mesiacov po hrubej stavbe. Následne spravia prekladaný strop a potom vybrusia interier. Natierať interier budeme až keď dokončia podkrovie, predpokladám že 3 mesiace bude interiér nenatretý, vraj tomu nič neuškodí, keď už budú okná. ..
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato toz gratuluji a drz se :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 nater jsem mel prakticky hned po dokonceni skelety, v podstate jeste pred dokoncenim strechy je pravda ze se na to nejakej prach usadil, ale slo to zlikvidovat vysavacem nebo hadrem, pokud by se natiralo az po vsechny vnitrnich pracech neumim si predstavit ten bordel z brouseni, ten by taky byl na vsem a kdyz to zbrousis pul roku bude dodelavat a pak natres tak to podle mne dost ztmavne pred naterem cely srub vyfoukali kompresorem, takze to ze nebyla okna byla jednoznacna vyhoda
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za rady, asi začneme, až bude trochu tepleji
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tobě gratuluji, Haničce i mamince přeji rychlé zotavení, Haničce krásnou budoucnost, tobě pevné nervy a pořádnou dávku odvahy do těch dalších 5 kousků, ať je mezi nimi i kluk
Odpovědět
@vorelmato velka gratulace ☺
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jasně...už vidím jak jednomu utiram zadek a dalšího drbu za odflaknutou maturitu, 3 musí stacit :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato hodne zdravi Hanicce a trpelivosti rodicum prejeme za kopec
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko, ted se natírat nedá,,, musí být vhodné počasíčko,,, :), uvnitř jsem natírala dost pozdě :) venku tak různě,,,
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 Můžu poprosit foto, jaké háky tam dáváš, když zalištováváš? Taky nás to čeká, tak sbíráme inspiraci. Díky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Obrovská gratulace k malé Haničce, ať je zdravá a šťastná a hodňoučká! @esmeralda2 My natírali interiér první vrstvou ještě před oknama, bylo léto, tak jsme toho využili. Druhou vrstvu jsem dělala až po příčkách - před vylitím podlah. Ale nedodělala, takže část druhé vrstvy mi ještě zbývá. Zeptám se na podlahy. Vylito máme od začátku listopadu. Moc jsme teď srub netopili, jen když jsme tam pracovali. V sobotu jsme měřili poprvé vlhkost a byla 14%, teď jsme celý víken usilovně topili a podlahy mají cca 10%. Zeptám se, máte někdo zkušenost, za jak dlouho bychom se mohli dostat na 2%, abychom mohli položit dřevěnou podlahu? Topit teď budeme usilovně, aby tam aspoň těch 16-18st bylo. Nebo pokládali jste někdo při vyšší vlhkosti? A nevíte jaká je norma zbytovké vlhkosti pro pokládku dlažby?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato další ženská to baráku :-D , budeš mít veselo, tak at je v pořádku a pěkně Vám roste ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova minulý týden jsem měřili vlhkost podlahy. pokládkové hodnoty si nepamatuji. máme el.podlahovku. už jsme ji provizorně zapnuli, tak uvidíme... ohledně toho olištování - naohýbal jsem si železné pásoviny do účka, abych to nemusel laťovat. ty účka chytám vrutem do stropu a z boční strany na ty packy šrubuji osbéčka. do osb pak chytám pohledové desky... každopádně je to dost časově náročné.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no a málem mi tato krásná zpráva utekla :) ono by se samozřejmě nic nestalo, ale obrovské gratulace a vítám do této dimenze Haničku i já :) a všem Vám tam v srubčím hnízdě přeji božskou jízdu!!!
Odpovědět
Profilova fotka
chápu správně, že vorlíci mají nový přírůstek do hnízda? pokud ano, tak se přidáváme ke gratulačce. pak že je srub antikoncepční barák :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Samozřejmě, že běžím s velkou gratulací i já a také ji moc zdravím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 a to povidal kdo? mne deti postavili pred rozhodnuti ze jestli nechci ty 2 kocky co chteji tak aspon dalsiho sourozence :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett mě před to nedávno postavila manželka.tady končí veškerá sranda. dva prcky už máme, rozdělanou stavbu a nula procent energie. zřejmě chce být vdovou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova žena ti to vyfotila. já sotva lezu. dělám to už skoro dva týdny a nemám ani půlku. všechno, co se týká sedání srubu, vždy smrdí pakárnou :-) to bílé je železná pásoviny, kterou jsem si navrtal a ohnul. zbytek je myslím jasný
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pekna pakarna taky mne neco takovyho ceka jen to asi chci delat podelne, aby to slo jeste hur :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nerad bych vypadal jako hnidopich ale nemluvilo se tu loni o nejakem setkani u @vorelmato :-) nebo mne to uniklo?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Tome, moc díky za super fotky a inspiraci. My se chystáme o podélný způsob z vždy 1 ks lamina (ltd). No tak jsme zvědavá, jak to půjde
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett johoho setkání je stále ve hře, ale jestli mi organizace bude trvat jako kolaudace, to dřív budu mít asi toho kluka 8-) . Jestli by nebylo lepší, aby to zorganizoval někdo, kdo má po kolaudaci a odrostlé děti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 máš to dobré a hlavně ještě nebydlis, jak to budu dělat já za běhu, netuším, snad poslu ženu s dětma na měsíc k mamince a potom zmizim s dětma na týden já a panička to s tchýni uklidí. To by šlo...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato je to velice časově náročné. doslova s každou deskou musíš jít nahoru, tam si ji označit, kvůli překládanému stropu s oblinou seříznout buď rovně nebo pod úhlem. nedá se s tím nijak "vydrbat". kolem stropáků je to taky dost velká zdržovačka. těch pakáren bylo na srubu víc, ale tohle je jeden z největších zádrbů. dnes jsem za 10 hodin intenzivní práce udělal 3 metry příčky a to pouze z jedné strany.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 to znam kdyz jsem dokoncoval pricky v podkrovi, to byl mesic kazdodenni prace a clovek udelal treba 10 palubek za den
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett zítra nám kamarád doveze z lesa dřevo na zábradlí do srubu i na balkón. kdybych se náhodou nudil, můžu odkorňovat 8-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?