Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak dobry u kraje mistnosti u podlahy je porad nad nulou, asi kolem 7 stupnu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tak podle všeho to bude opravdu tím, že sokl není zateplený a výškově končí nad podlahou uvnitř. Taková zima alespoň ukáže priority stavebních úprav na další rok:)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett já to tam snad taky budu muset změřit ;-)
Odpovědět
@vorelmato Diky za info. Proste vobec nevieme, odkial sa ta voda berie. Teraz ideme vyskusat to potiahnut foliou a pozorovat, kde sa ta voda objavuje prva a ci sa objavi - ci pri rurach, ci pri stene. Pretoze bez prykrytia, to je uplne suche - cokolvek to je, stiha sa vyparovat. Citam, ze ludia tu maju medzi prvou kladou a betonom polystyrem. My tam mame len tu foliu. Nemoze byt problem v tom? Zvonka je oteplenie cokola len asi 5 cm a celkom hore pod foliou je asi 1 cm spara. Vo vnutri nam beton ide az 10 cm na drevo, takze tam ziadna spara nie je.
Odpovědět
@geodett Co mas polozene na podlahe? Kotol ma svoj odtok v kotolni, to je na druhej strane domu a tam sa nic nedeje - alebo to aspon pod kachlickami nevidno.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit presne tak, ukolu je v seznamu hodne, aspon vim jak je radit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@unities dole mam skladbu podlahy beton izolace (ipa) rost z tramku 8x8 cm (2 vrstvy) - vyplnene vatou OSB 25 mm dub podlaha 18 mm
Odpovědět
Profilova fotka
@unities musíš udělat tlakovou zkoušku = natlačit vodu (lepší) nebo vzduch (kompresorem) do systému a někde na jeho konec upevnit měřák tlaku. udělá ti to každý instalatér.
Odpovědět
Profilova fotka
čusík všichni :))) a kdo se nechce moc upracovat s těmi horními pojezdy, tak u nás zvítězila vlna :) prosttě jsem si nastříhala pásy a nastřílela sešívačkou do kuláče a zdi :) zatím pohoda :)
Odpovědět
@tomas80 Skusku tlakom sme robili ako prvu vec na vsetkych instalaciach, vode aj co, stahovali sme vsetky radiatory .... a nenasli sme nic, instalater to uzavrel s tym, ze vsetko tesni a problem bude niekde inde. S tym zrazanim sa vody to bol napad instalatera.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha mě se zase líbí silnější lano. Ale ta vata vypadá taky super!
Odpovědět
Profilova fotka
@matkabohu tak to je smutné :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Zdravim, topite ve srubu v techto mrazech jen drevem? Kolik jste ztopili za 24 hodin dřeva?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jooo, ale tak hrubé lano jsme nesehnali a jak to připevnit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma ahoj, topíme, ale jenom cca na 15 stupňů, protože tam ještě nebydlíme, takže náš údaj není relevantní. topíme ráno a večer - 2 x 1cca 2 kg dřeva = cca 12 polen nebo 10 briket. teplota je konstantně na 15ti stupních. víc to asi ani nejde, protože máme nad dveřmi pásek polystyrenu a kabely na elektriku, takže tama trochu protahuje :-D v podkroví je teplota vyšší, ale kolik nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha někdo mně to nedávno tady radil - byla to holka (snad morana - nevím jistě). chytá se to hřebíčkama. https://eshop.romak.cz/category/lana-...
Odpovědět
@tomas80 taky ješte nebydlím tak topím ať si srub " "zvyká". Ztopil jsem 20 kg dřeva - cca 70kwh tepla. Z + 6 stupnu vevnitř se to zvedlo na + 10 stupnu a teplota se udržela 24 hodin. V noci -14 stupnu. Podlaha ješte neni zaizolovana jen holy beton. Zajimali by me tepelne ztraty srubu...
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma tepelne ztraty jsou v PENB jinak ja ted topim 2x denne rano a vecer a vzdy tak 10 kg dreva V podkrovi je 20, dole 19-20 a v zadni casti dole jedou 2 primotopy po 1kw Kdyz bylo tech skoro -20 jeste jsem obcas (tak 2x za den) na hodinu zapnul prenosny el topeni 5kw
Odpovědět
@geodett vytapim prizemi a podkrovi celkem cca 230 m3 . Pokud by byly ztraty na 1 m3 30 w tak by teoreticky tech 20 kg dřeva - 70 kwh melo ztačit.
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma to jsou takovy teorie, zkratka je potreba topit tak aby tam cloveku bylo prijemne :) 30W na 1 m2 se pocita pro zatepleny dum, drevo funguje jinak, napr. je zasadni rozdil mezi tim kdyz fouka a nebo nefouka, coz u bezneho domu neni
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma to co máš za chatku 230m3 prostoru i s podkrovím?
Odpovědět
@vorelmato 6x8 metru srub
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma aha ja myslel 230 m2 :) tak ja vytapim na prostor cca 850 m3 s temi 20 kg dreva, dejme toho ze toho vypotim 2/3 takze to je nejakych 570 m3, kdyz je venku do nuly tak staci polovina toho dreva takze 10-12 kg
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma jé, my nemáme nejmenší srub na světě??? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem teď v těch -15 mrazech s větrem cca 15m/s valil cca 10 kg buku 4*den abych se udržel kolem 20st. V noci byla zapnutá 7h 6Kw patrona v nádrži, ta spíná cca co půl hodky, tj cca 20Kw + drevo cca 170Kw, takže se motam kolem 8Kw/h na barák 9*10 s podkrovím včetně ohřevu TUV. No já su spokojený, ale dřevo mizelo teda to byl kalup. Vcil při stejných mrazech, bez toho ku....ho větru spalim 30 kilo, jinak je to stejné.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě dodám, že žena je doma s děckama, takže spotřeba TUV je fest, ohřívá se průtokem výměníkem v nádrži - dost to žere..., Furt se větrá, což je u srubu dost znát. Když, je kolem -5 -0, je to tak 20kg, bez top spiraly a máme doma 22st.
Odpovědět
@tomas80 maly ale snad se tam vše vleze :-)
Odpovědět
@vorelmato to je pravda vitr dela asi hodne v ochlazování
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma vitr je svina :) u mne kdyz poradne fouka muze byt venku treba jen nula a na vic jak 19 to nedostanu
Odpovědět
Profilova fotka
Hola, hola, jdu si pro radu. Máme od začátku listopadu vylitou betonovou podlahu (prý s malou příměsí anhydritu), takže už 4 měsíce. Asi před měsícem jsme začali topit každý den, aby to dovyschlo. Ale pořád tam máme 5-8% vlhkost. Kolísá to, když venku mrzlo, tak asi bylo větrání účinnější a vlhkost šla ven, a naměřili jsme kolem 5%, teď už zase kolem 8%. Už nás to nebaví, začátkem dubna potřebujeme položit dřevěnou plovoučku. Zkoušeli jsme 2x za sebou i test z foliovým čtvercem 50x50cm přilepeným k podlaze stříbrnou páskou. Jeden jsme nechali 1 den, druhý dva dny přilepený a poté sundali a byl naprosto suchý. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Myslíte, že to ještě má šanci vyschnout nebo že se případně podlaha už položit dá? Pod ní bude ještě igelit a miralon. Díky za rady.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?