Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko,,, pískovala jsem v práci jednu stavbu,,, ten bordel bych nechtěla vidět v domě :) to za a), za b) i když mně ruce bolely (firma měla broušeno na 40, my jeli na 80 a nečekali by na mně, až si klády obrousím, přivezli složili odjeli), i když mně tedy ruce kurnik bolely,, tak dodnes si vzpomínám, jak to náramně vonělo i přes šátek na nose :´),,, tak trochu chápu, že je príma odloupat kuru vodním paprskem a dobrousit větve,,, zůstane to hladké, v nejlepším případě v jednom letokruhu... hladký brus to také vyhladí, ale stejně jako hoblík, jsou to zásahy nerovnoměrné do letokruhů,,, a to je krásná filozofická debata,,, nakonec, když nemáme cedr-tuji jako Petr, tak to všichni chceme natírat, aby to nemělo šedou klasiku,,, a je to jedno, jak jsme se popasovali a za kolik s broušením či jiným nástrojem,,, natíráme, natíráme a nakonec to možná na 15 let budeme mít všichni krásně šedé? máme jižní hodně exponovanou stěnu,,, kdo to bude co 3 roky natírat?,,, ale o čem bychom tady psali, kdyby to bylo tak jednoduché,,, v zimě zimě, v létě léto a ve srubě báječně :) i když bydlíme několik v nedodělaném,,, co už,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
přátelé, mám dotaz ohledně přepínání vysokého a nízkého tarifu. náš elektrikář si myslel, že se uvedené přepínání instaluje do domovního rozvaděče, ale bohužel jsme pozdě zjistili, že se zařízení musí instalovat přímo do krabice (hranice pozemku), ze které vede přípojka do domu. bohužel nám chybí jeden drát, který by posílal impuls do domu (máme tam čtyři žíly). elektrikář nám řekl, že to je jeho chyba a že se bude muset vykopat a položit další vodič. vzhledem k tomu, že přípojka má cca 70 metrů, se chci zeptat, jestli neexistuje nějaká jiná varianta. elektrice vůbec nerozumím a dotyčný elektrikář je kamarád (dělá slaboproud), takže o reklamaci nemůže být řeč. rád bych se vyhnul novému kopání kvůli jednomu drátu. nevíte, jestli se tento problém nedá řešit nějakým jiným způsobem/zařízením? díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 chtel jsem napsat ze elektrikar je de.il ale vzhledem k tomu ze je kamarad tak se silnych slov zdrzim. Bohuzel jina moznost neni, je potreba natahnout dalsi kabel nejlepe 3x1,5. Potrebujes signaly TUV a primotop, to jsou 2 draty, treti bude do rezervy. Jinak podminky pripojeni ma kazdy provozovatel distribucni soustavy celkem podrobne popsane. Kdo ti bude delat revizi?
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans nepotěšil jsi mě :-( revizi bude dělat známý). ach jo...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 A ty to nemáš v chráničce? Tam by se měl dát drát protáhnout, ne? Jinak to znám " kámoši".... udělají - levněji (možná), ale s reklamací je problém - taky to řeším na několika místech (kuchyně, svody).
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e chráničku tam mám, ale takovou dálku neprotáhneš. navíc je na dvou místech překoplá. tím opraveným kusem neprojde. zkusíme alespon částečně. je to pakec :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 musis dat dalsi drat skutecne jinak prepinat nepujde - taky mne tam chybel drat, mam to cca 35 m a protahnul jsem to nakonec - zkousel jsem vysavacem vtahnout provazek, to se bohuzel nepovedlo takze nakonec jsem to udelal ze jsme odpojili privodni kabel vytahli jsme ho z chranicky ven, tim jsme protahli na druhou stranu lano a pak za lano zpet i s dratem na HDO
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji za duševní podporu ;-(
Odpovědět
možná trochu ex-post, ale stejně. Pro HDO doporučuji protáhnout 5x1.5, nebo i více žil, pokud je nějaký kabel k dispozici. Ty HDO krabice umí celkem dost povelů a i když je teď energetici nepoužívají, do budoucna se to může měnit. Cenový rozdíl nebude tak velký, zejména ve srovnání s cenou výkopu. Dále pokud je přípojka umístněna nějak inteligentně u okraje pozemku, poblíž sítí CETINu doporučuji natáhnout i chráničku HDPE 40mm. Nejsem sice příznivce telefoniky, ale faktem je, že ty optiky tahají i na malých vesnicích, a tam kde to je, tam jim to frčí slušně. Připravená chránička ušetří velké bolení hlavy až na to přijde .....
Odpovědět
Profilova fotka
vy ste fšeci emigrovali, či co ???!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 vsichni jsou venku a makaj to je jasny ne :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett no jo, to je jasný, ale že nikdo netahá z nikoho rozumy... :-D no nic, tak zase v zimě... :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 vsichni uz vsechno vedi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sotva vystrčily paty z baráku, už jim Čouhaly prdele z rybízu...
Odpovědět
u nás toľko roboty že neviem čo skor a to mi robí firma :-) vybrúsili zrub na 120 zrno no a na niektorých miestach sa mi to nezdalo tak som 2dni prebrusoval na 150... klobúk dole, kto si brúsil zrub sám... tak by som to nedal
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica ja mam brouseno vsude na 60-80 a jsem spokojen, protoze jak pises to brouseni je desny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Moc zdravim vsechny, my taky makame, finisujeme a pokud vse klapne, jak ma, tak se do mesice stehujemeee! Neskutecne, sen se stava skutecnosti 😍😉👍
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tím pádem můžeme prohlásit naši sekci za relativně úspěšnou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dámy a pánové, máme olištováno i podkroví. zbylo mně x desítek metrů lišt trojúhelníkového profilu 3x3x3 cm. kdyby měl někdo srubík rozumných rozměrů (geodett, kamenica, vorelmato a spol. jsou mimo hru :-D ), můžete si přijet. jeden srubík se z toho dá ještě naplácat. lišty jsou ze zimní těžby, takže kvalita je zaručena :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
ještě dotaz. jakým způsobem se spojuje kulatina na zábradlí? myslím tím madla do sloupu (viz.obr1). zelenou šipku chápu (čep a dlab), červenou ne. ten "červený spoj se dělá tak, že se přesně obkreslí obvod kulatiny a ta se do sloupu zasune nebo je na to nějaký fígl, spešl čep či kýho šlaka??? mám dost silné sloupy (20 Cm) i madla, takže cylindrickou frézu nevyužiji). jedu opět z jednoho stromu stejně jako schody. dík! už se to rozjíždí, tahám rozumy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova hele, nepředbíhaj s tím stěhováním, jo!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 😂😂😂. A kdy se stehujes ty? A ty listy myslis kolem podlahy? Zrovna zaciname resit, potrebujeme prizemi olistovat. Odkud jsi?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ještě zábradlí, balkón a milion drbek :-) podlahové lišty nemám. jsou na olištování příček a stropu
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova listovat neni nutne, na tom dum nestoji :-D
Odpovědět
@tomas80 Na připojení zábradlí by asi měl být správně (tradičně) čep a dlab, spodní rovina dlabu a čepu vodorovná, aby to nevyjíždělo a tak, aby svisle nesahal až k okrajům madla zábradlí a nebyl vidět. Alternativně, pokud už máš zkrácené zábradlí na míru, nebo se ti nechce řezat a dlabat, použij nábytkářské kolíky, nejlépe několik a zalep to. Další možnost, pokud ti nevadí prořez na spodní straně madla a použití více strojařského přístupu, je umístit do sloupu závrtnou matku s metrickým závitem, do zábradlí udělat zespoda zádlab ve tvaru T a prostě madlo pověsit na pořádný metrický šroub s šestihrannou hlavou. V tom případě nezapomenout na širokou podložku kvůli vymačkání. Dlab se zá potom zase vyrobeným T kusem zakrýt, případně zlehka zalepit až se to přestane vysoušet. Taky by šlo do madla, pokud je dost velké, z čela zadlábnout kovovou destičku s prořezem ala obrácená klíčová dírka a šroubem pověsit za to.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak a co tohle (viz.obr.). udělal bych tam jenom takové plošky, do kterých bych posadil madlo a chytl vrutem (červeně). není to žádná prudká elegance, ale fungovat to bude, ne?
Odpovědět
@tomas80 mechanicky je to asi v pořádku, akorát budou konce těch vrutů vidět, i když je zakryješ kolečkem, vycházel jsem z toho že to má být "neviditelné" a sloup je hodně masivní. Dřevo je předpokládám vysušené a viceméně rozměrově stálé. Jedna věc mi na tom ale trochu vadí, i na těch mých návrzích popravdě řečeno. Když to bude jen na dvou bodech, bude to mít vůli k otáčení/viklání, aretace svislýma šprlatama určitě stačit nebude, postupně tam vzniknou vůle. Madlo zábradlí by asi mělo být tak nějak nafest, bude hodně namáhané víceméně všemi směry. Minimálně na jednom konci, musí být dlab a čep, nebo dvojice kolíků
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak vysušené není (těžba únor tento rok). maximálně to můžu ještě slepit PU lepidlem (D4). čepovat neumím.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 mně by se lišty hodily,, ale nepochopila jsem tvou poznámku v závorce... jako že se může hlásit jen ten co má pidisrub a nebo opačně? asi si jdu namíchat kaši,,, třeba mi to dojde? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-D ne, bylo tím myšleno, že na větší srub by to asi nevyšlo :) lišty už má zamluvené xavík
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?