Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Protokol mám z 09/2017. Ale je na mé jméno ..kdyžtak mi do SZ pošli svůj e-mail a pošlu Ti ho. A pak buď v nějakém PDF editoru nebo jednoduše v malování přepíšeš objednatele na své jméno ..
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett uf
Odpovědět
Ahoj všichni, chci se zeptat, zda jste někdo kulatiny v interiéru umývali před nátěrem olejem? Máme je v domě hodně zaprášené - řezání dřeva, ytong, omítky jim daly zabrat a vysavač na to nestačí. Nebo jim voda spíš ublíží a vsákne ten prach dovnitř? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche mam teda roubenku a navic jsem ji zevnitr nenatirel, ale pred nastehovanim jsem vsechny tramy myl vlhkym hadrem - toho prachu bylo straslive. neboj se toho, kladam to urcite neublizi
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche pred naterem bylo ofoukano kompresorem, pred stehovanim jsem to umyl hadrem a zvenku jsem dnes zacal myt srub vapkou, zatim mam jednu stenu a dovnitr nic nenateklo drevu myti neublizi, vadilo by kdyby to bylo dlouhodobe ve vode jinak bez problemu
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche taky jsme měli zaprášeno, před nátěrem jsme omyli vlhkým hadrem. A před nastěhováním jsme už natřené opět museli komplet umýt. Jsem říkala, že utírání prachu ve srubu je fakt celodenní šichta se žebříkem :-)
Odpovědět
@tomas80 problem to nie je, my mame drevenicu tiez natretu iba 1x... druhy krat som stihla akurat minuly rok jednu stenu... a je to rozdiel, ta 2x natreta vyzera pekne a tie co su 1x natrete, tak uz pytaju druhy nater, tam je to poznat, ze je to iba 1x, su take vyblednute a zacinaju chytat sedy nadych... tak sa chystam tuto jesen, ked mala pojde do skolky, ze natriem ten zvysok druhy krat...
Odpovědět
@thomson Ako si dopadol s bojom proti tesarikovi mikrovlnami? Pomohlo,uz je klud? U mna to bol tiez uz jeden pan pozriet, spravil mi aj cenovu ponuku na cca dokopy 6m kulatiny co by chcel ozarovat...380e,celkom som bol prekvapeny kolko za to pytaju..u teba to bolo kolko? Taktiez mi vravel,ze by bolo dobre vystriekat aspon z vonkajsiej strany(vnutornu urcite nechcem) zrub nejakym insekcidom,najma kvoli vysusnym puklinam,ktore nie su osetrene naterom.
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname Nenechal jsem brouka zit, a timto se omlouvan vsem sdruzenim, ktere tak urputne bojuji za vsechny skutecna i neskutecna zviratka, ktere ziji na nedostavenych usecich dalnic ]-( . K dotazu...dva borci zhruba 10 hodin prace s hromadou kabelu,stojanu a zaricu, udelali 5 metru kulatiny, cena 8t. Vytekla smula, nic od te doby nechroupe, takze OK. Samozrejme jsem taky soucasne dostal skoleni, ze je potreba zvenku ten srub opakovane otravit Deronem i :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson a nějaké vizuální poškození od mikrovlnky? asi ne, co?
Odpovědět
ahojte, izoloval niekto s isover? chcel by som vedieť či ta sklená vata až moc škriabe :-) konopa došla a pod štít strechy chcem už čosi lacnejšie
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica .. trošku:-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn vám to dělali ufoni nebo jste koupili dřevo v radioaktivním lese? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica v zimě se s tím dá dělat, teď to bude hnus - pot, horko, vata. :-) ale dělá se to běžně, tak to neřeš. budeš se jenom víc drbat :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 dělal manžel a syn.. fakt přijemná práce
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 kromě té smůly nic viditelneho
Odpovědět
@tomas80 @jptn tak díky :) vyriešené, ide sa drbat :-D
Odpovědět
@thomson Vdaka za info, 8tisic,tak to vychadza podobne...a ides to aj striekat teda?
Odpovědět
@kamenica jsou i vaty nekousavky,resp minimalne drazdive,u me s tim tesari delali bez obleku i bez masky. Ja si dal aspon rousku. Vata Ursa Pureone.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica delal jsem s vatou z DEK stavebnin a celkem pohoda, rukavice ano, ale oblek a nic podobneho nebylo potreba a i kdyz delal clovek obcas bez rukavic tak to slo
Odpovědět
@xavik @geodett super dík. Ešte som dostal radu, že sa osprchovať v studenej vode. Vraj tepla voda otvorí pori a koniec :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica jo, to je pravda, ale není to taková hrůza. každopádně na horkou lázeň to opravdu není :-D :-D :-D já jsem z té vaty taky neměl dobrý pocit, ale pár známých lidí dělá občas v práci z vatou (sádroše a obytné kontejnery) a žádné ochranné pomůcky nepoužívají (netvrdím, že je to správně). za komára by to tak nešlo. to byl ultra bordel, ale dnes už to taková hrůza není (zdravé to ale taky nebude). dělat s tím každý den, bych nechtěl, ale těch pár dnů... ze začátku jsem měl alespoň rukavice, ale pak jsem dělal bez nich, protože mně zavazely a vata se pod ně stejně dostala. řekl bych, že nejhorší je dýchat ten vatový prach, ale my jsme ogaři z dědiny, takže nás nemůže rozhodit ani hnůj ani vata :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname zatím ne, zvenku jsme nic destruktivního neobjevili co by vyžadovalo takovou dobrotu :-D, a dovnitř NEE!
Odpovědět
Otazka k elektrike. :-) ake ste prosim pouzili kable nemam elektroprojekt a neviem co pouzit
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica no tak to radsi nech na elektrikarovi. To neni sranda. Jinak obecne plati ze zasuvkove okruhy se jisti 16a jisticem a tahaji cyky-j 3x2,5 a svetelne 10a jisticem a kabel cyky-j 3x1,5 3f okruhy se tahaji min 5x2,5, pokud mas mit nekde 32A zasuvku tak 5x4. Pak musis mit i spravne dimenzovany jistic Privod do baraku je cyky 4x10 plus min 3x 1,5 na hdo a casto jeste separarni zemnici vodic cy10. Detaily ale resi projekt. Stejne tak pocty okruhu a dimenzovani jisticu, chranicu prepetove ochrany atp. V drevostavbach by mel byt navic instalovan hlavni chranic 300mA
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica k prispevku od jumpmans neni prakticky co dodat, ja mam jeste nejake 13A jistice ale paradoxne jsou drazsi nez 16A a na svetla mam vetsinou 6A jistice ale chtel jsem rict ze jsem si na srubu troufnul temer na vse ale to elektriny bych teda bez zkusenosti nesel @jumpmans ten chranic 300mA vyvedl u mne z miry i revizaka, ktery dumal proc to tak je :-D
Odpovědět
@jumpmans díky, elektriku mi bude robiť odborník :-) ale chcel sa uistiť, lebo keď mi poslal revizák návrh čo odporúčajú do zrubu, aby splnalo normy, tak meter kablu vo velkosklade vysiel na 8 eur, čo ma skoro vykotilo :-D preto zistujem, nakolko to preháňať. Okurhy mi spraví elektrikár 3. Každé poschodie bude mať vlastný rozvadzač. @geodett zatial som zvladol náter :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica kabely nemusi byt zadne specialni i bezke CYKY kabely jsou dnes samozhaseci takze bezproblemu
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jj, u mne revizak nad tim, ze tam ten chranic nemam primhouril oko, protoze ja ho v realizacnim projektu, ktery jsem platil extra, nemam - ale divil se, rikal ze by tam mel byt. Mam v rozvadeci misto tak je mozne ze casem az se budu nudit tak ho tam doplnim. dava se z duvodu ochrany pred pozarem - sice to neni tak ucinne jako obloukova ochrana AFDD ale pomuze taky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica no, proc kazde patro vlastni rozvadec to teda dost nechapu, ale jestli to tak chces.... ja mam rozvodnici na 120 modulu (5x24) a veslo se tam celkem v klidu vse - nechtel jsem teda zadnou chytrou elektroinstalaci.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?