Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Máme číslo popisné a na katastru už nesvítí "rozest.", Díky všem co pomohli...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato wow gratuluji k oficialite ted hura upravit priznani k dani zacit platit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato gratuluji!!! My jsme zatím zvládli částečně vybrousit, postříkat deronem a natřít krokve, aby se to dalo příští týden zakrýt. Žádná rychlovka to teda není
Odpovědět
@jumpmans vraj to robi preto, aby nemusel zo suterenu ťahať kable po celom baraku...že by to potom narastlo poriadne na metroch
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 ono se tak vleče s tím srubem všechno. za dva měsíce to bude tři roky, co jsme kopli do země a pořád nic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica u nás si elektrikář pomohl tím, že si potřebné kabely propojoval v rozvaděči, abychom nemuseli tahat dlouhé štreky z přízemí do podkroví nebo ven. máme dost velkou bednu, aby to tam všechno vlezlo
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 vsechno chce svuj cas s tim nic neudelas, postupne jsem prisel na to ze nektery veci se stanou az na ne prijde chvile a moc to neovlivnis :) @esmeralda2 udelali jste v zime to privizorni zakryti nebo nakonec ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Přesně tak, i kolaudace má svůj čas, kdyby mě k tomu nedokopalo refinanc hypotéky, tak tam načerno bydlíme dalších 5 let. Bylo mi blbě, jen jsem se na ten fascikl podíval a ty hádky doma... Fčil to zasvištělo a během 14 dní hotové 8-) A včera mi moja říká," tatínku ty nám šedivíš" a já na to "ale za to ty nám jenom kveteš" , no nebudu to rozvádět, prostě všechno má svůj čas... :-o S finančákem samozřejmě počítám, dlaň státu se otevírá vždy jako první. Minule jsem ještě neměl dceru z porodnice doma a ve schránce už byla složenka za odpad i s pozvánkou na vítání občánků - jak praktické...
Odpovědět
Profilova fotka
koupil jsem lněnou fermež, dřevní dehet a terpentýn. pigmenty jsem nekupoval, protože stojí stejně jako oleje. místo pigmentu jsem použil dehet. smíchal jsem to s tungovým olejem a s výsledkem jsem velmi spokojený. zpočátku je ta barva (myšleno odstín) taková divná, ale po týdnu, kdy odstín zesvětlal, paráda. cenově to vychází na polovinu. řekl bych, že tudy cesta vede.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ne, nechali jsme to tak. Dlouho jsme přemýšleli, jak to nejlépe udělat, ale protože tam bude nadkrokevní izolace, tak před konstrukcí střechy musí mít krokve finální úpravu a to v zimě nešlo. De facto bychom museli při zdejších sněhových poměrech udělat provizorní střechu a tu na jaře sundat. Tak jsme se spolehli, že když ty stromy vydrželi zimy a deště 450 let, tak že ještě jednu zimu vydrží
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 to mě náramně zajímá, škoda, že jsi tak daleko. Také jsme o tom uvažovali a ještě jsme nerozhodli. Do interiéru jsme pořídili přírodní pigment a mícháme no s horkým olejem, ale je s tím s.aní, tak možná na exteriér přijde něco jiného a vrátíme se k dehtu
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 kup si vzorek. od každého litr a uvidíš. jde i o to, co to bude dělat za delší dobu. je fakt, že ten kraidezait (máme natřeno 1x základem a 1x oleji s pigmentem) zatím drží i na jížní straně (na druhou stranu po dvou letech by to mělo být samozřejmostí). uvidíme, co bude dělat ten dřevní dehet po x letech. příjde mi, že časem jakoby bledne, ale nevím. budu zkoumat a hledat dál, protože 70 tisíc za barvu už odmítám platit. je to nelidské a nemorální :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 dřevní dehet je klasika, která se používá tisíc let. Také dnes se hodně používá v severských zemích. Možná je snaha o předkládání něčeho jako módního trendu, ale je to takové na můj vkus neobvyklé, že se vracíme k přírodě, k tomu, co je těch 1000 let staré, a přitom podléháme módním trendům. Borovicový tér prý smrdí, ale časem vysmrádne, a to asi tak může být doba mezi nátěrem a nastěhováním. Do interiéru by si to člověk nedal, ale staré sruby natřené térem stojí dodnes, mnohé z nich desítky let nikdo nenatíral. Držím pěsti
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 tady nabízí nátěr včetně práce za 65 kč/m2. https://www.kreidezeit.cz/provadime-n... pokud počítám správně, tak metr barvy stojí podle nich necelých 50 kč, takže metr natřou za 20 kč/práce. to bych bral. jenom nevím proč mám v bordelu hromadu desetilitrových plechovek stejné značky. jsem si jistý, že jsem natíral pouze jeden srub :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Gratuluji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A to já teď sonduji a koukám se na tzv. opalované dřevo na fasádu :-) Bezúdržbové. Pokud to vše dobře půjde, možná tady za 3 roky začnu spolusdílet nový stavební počin. Tentokrát syna :-) A tohle se jim zalíbilo...žádný nátěr dokonce života :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak to musím googlit,ještě nemáme fasádu na garazi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato gratulace ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato huraaa, moc gratuluji! Nas to ceka ted v nejblizsich mesicich. Uz se tesim na c.p., vuci poste a balickum je to ted silene!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ja mel postu jednodussi nez jsem mel c.p., do adresy jsem proste napsal Srub a kazdy vedel, je tu jen jeden, ted mam cislo 307 a postak uz mne rikal - piste tam zase ten srub to bylo takovy jasny :))
Odpovědět
@vorelmato Gratulujeme drazí sousedé! Od 1.1.2018 je dle nového Stav.zákona kolaudace svépomocných RD zrušena, (stejně tak statut dočasného užívání stavby), proto se krapet divím, že po Vás úřední šiml ještě požadoval kolaudační řízení, ledaže byste jej započali ještě vloni.... Mno, též je pravdou, že sami úředníci nevědí, jak se s novelou vypořádat, tak radši jedou v zajetých kolejích. ]-( Věřím, že když Vás teď Vorlíčata vočíslovali, bude se Vám žíti stále stejně svobodně 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova no je pravda, že my píšeme taky srub, ale k tomu i č.p. nejbližšího domu a pořád to v poznámkách vysvětluji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@darqiin jak zrušená kolaudace??? a jak je to s bankou atd.??? to je nějaká blbost.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ano, klasicka kolaudace uz neni - je tu mnoho diskuzi na toto tema. banka by mela dodat dodatek ke smlouve...
Odpovědět
Profilova fotka
To je ňáký podivný :-o , protože my máme normálně kolaudovat 26.6.a neumím si představit, že tu protivnou babu z SÚ budu přesvědčovat, že kolaudaci už vlastně nepotřebuju, že nás celou dobu buzeruje zbytečně a ať bez reptání vytáhne číslo na barák :-D Je asi jasný jak by to dopadlo. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e naprostý souhlas! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e tak zrovna baba ze SU cislo ze supliku tahat nebude :-). To davaji na obci. (Teda pokud vase obec zrovna neni poverena a nema svuj stavebni urad) Ono ve skutecnosti se dokumentace predklada v podstate stejna jen je malinko jiny postup a zakon uz nevyzaduje prohlidku. Nicmene urednici vyuzivaji institutu kontrolni prohlidky v prubehu stavby a vetsinou chodi.
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to bude jeste slozitejsi ;) treba pelhrimov pise http://www.mupe.cz/uvadeni-staveb-do-... no, nezbude nez se zeptat na tom mistnim uradu jakou ma metodiku
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím jestli v rámci "kolaudace" někdo chodí (u nás nikdo nebyl bo nebyl cas 8-) ), ale rozhodně jsme museli doložit všechny potvrzení, revize, atesty, stanoviska obce atd. jako ke kolaudaci, c.p. vydala obec, st. Úřad to navedl do RUIANu a šli jsme na katastr. To vše během jednoho dne a večer už to v katastru svítilo, sám tomu ještě moc nevěřím, ale fakt to tam je 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans to je prepsano jen to co v zime vydalo MMR jako vysvetleni k tomu "gulasi", skutecnost je takova ze kazdy SU si vyrazil vlastni cestu - ja jsem podal vse podle noveho zakona a prislo mne ze jsem vlastne pozadal o kolaudaci dle stareho :-D ale hlavne ze to proslo na urade
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?