Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

15. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
xavik
11
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 391 příspěvků. Má 39 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
11
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 391 příspěvků. Má 39 přátel. Region Blansko.
 Co to tu šumí a co to znamená pro mě ? Povolení 09/2014, termín dokončení 12/2017 ale snad to bude letos nebo i 2019. Teď na to kukám, že jsem to nějak prošvihl. Co s tím ?
6. čer ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1684 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1683 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @xavik je to zpetne pro vsechny stavby tusim od roku 2006, takze to toho spadas taky, ale jak uz jsem psal kazdy SU si to dela po svem, takze uvidis emoticon
de facto po tobe krome geometraku a cestneho prohlaseni ze si to udelal podle projektu a zadosti nemaji nic chtit, ale realita je ruzna
7. čer v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
94
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 845 příspěvků. Má 52 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
94
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 845 příspěvků. Má 52 přátel. Přerov.
 @geodett já čumím taky co se dá domluvit mezi normálními lidmi.
7. čer v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
darqiin
Registrovala se 20. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Má 3 přátele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
Registrovala se 20. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Má 3 přátele. Region Olomouc.
 @geodett Ano, ano, jak říkáš, dle novely St. zákona starý proce kolaudace nahrazuje tímto procesem: podáš si na příslušný obecní úřad žádost o přidělení č.p. (je na to formulář), + přílohy 1.)geometrák a 2.)čestné prohlášení,že stavba je v souladu s jejím povolením a eventuelně, když je nějaká změna oproti PDSP (projekt.dokumentace ke stav.povolení) tak 3.) DSPS (dokumentaci skutečného provedení stavby). Úřad zaeviduje stav.objekt do RÚIAN (registr územní evidence). Úředníci mají stále zákonné právo provádět kontrolní prohlídky stavby.
Rozhodně si ovšem každý stavební úřad vykládá právo individuálně, je to opravdu zas a jen o lidech. emoticon
8. čer v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
 @vorelmato Děkuji Martine za tvoji zkušenost, tím pádem vím, že nemusíme chystat chlebíčky, ale musím si pořídit pořádný šanón na všechna ta lejstra.....
...na to máme ovšem ještě "krapet" času emoticon
8. čer v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
 @xavik platí i pro tebe emoticon
http://www.mmr.cz/cs/Ministerstvo/Stavebni-pravo/Stanoviska-a-metodiky/Uzemni-rozhodovani-a-stavebni-rad/Kolaudace-RD-po-novele-SZ
a tady i pro všechny diskutující odkaz, kde MMV předává pokyny jednotlivým stavebním úřadům, jak postupovat po zrušení kolaudačního řízení:
emoticon1" rel="nofollow" target="_blank">http://www.mmr.cz/cs/Ministerstvo/Stavebni-pravo/Stanoviska-a-metodiky/Uzemni-rozhodovani-a-stavebni-rad/Zapis-stavebnich-objektu-do-RUIAN-po-1-1-201emoticon1)
8. čer v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (53 r.)
185
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3231 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 201 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (53 r.)
185
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3231 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 201 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 drazí,,, nevím zda jste to tady řešili,,, od 1.1.2018 není kolaudační souhlas, ale kolaudační prohlídka u domečků,,, opravdu není nic jiného v papírovaní,,, emoticon)) tak mi podala info známá, která minulý týden kolaudovala,,, ale jak je tady psáno, každý uřad po svém emoticon))
8. čer v 10:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
94
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
94
 @darqiin na chlebíčky bych se nevykašlal, kdyžtak je zbaštíte sami emoticon, jináč ten proces u nás byl úplně standard, ale o tom bych se tu nerad rozepisoval.
8. čer ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obludak
2
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 8 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
2
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 8 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 Zdravím.
Je to sice trochu se zpožděním, ale dovolím si vrátit se k týden staré diskusi o chráničích.
Proudový chránič rozpojuje obvod pokud je elektrický okruh uzavřen mimo standardní trasu, tedy například při dotyku uzemněné osoby nebo předmětu - proud nepoteče (kompletně) přes nulový vodič, proudový chránič toto detekuje a okamžitě obvod rozpojí.
V žádném případě nechrání před požárem a nemůže nahradit obloukovou ochranu, protože ta slouží k bezpečnému rozpojení obvodu při vzniklém oblouku ve vedení a instaluje se prakticky pouze do prostor s nebezpečím výbuchu - například provozy s těkavými látkami, hořlavinami a podobně.
Proudovým chráničem MUSÍ být podle platných norem chráněna každá zásuvka užívaná osobami laickými - to jsou v každém RD bez ohledu na metodu stavby všechny - a nově i světelné zdroje s vodivými dostupnými částmi, například kovaný lustr. Výjimka se připouští u zařízení kde by vybavení chrániče vedlo k významým škodám, například u lednic, mražáků nebo zabezpečovacích zařízení. Je to na posouzení revizního technika. A proudový chránič teoreticky stačí jeden na celou stavbu, i když se z praktických důvodů často osazuje více než jeden.
A protože se někdo může ohradit že norma je pouze doporučení, rovnou říkám že je tomu tak. Nemusíte se držet normy, ale musíte pak při revizi (a asi i pojišťovně) prokázat, že vaše řešení je lepší, nebo přinejmenším stejně kvalitní, tj. bezpečné, jako to, které předepisuje norma.
Jak tady někdo správně poznamenal, kabel CYKY, tedy kabel s dvojitou izolací je samozhášivý a naprosto v pohodě použitený do každého typu stavby. Do srubu se rozhodně žádné speciální kabely nepoužívají.
Pokud někoho zajímá podrobněji dimenzování el.rozvodů, jističů a proudových chráničů, nechť se ozve do SZ, do tohoto fóra to asi úplně nepatří.
8. čer ve 21:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 915 příspěvků. Má 20 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 915 příspěvků. Má 20 přátel. Region Zlín.
 máme malý problém. zjistil jsem, že jsme místo hřebenového pásu použili na střechu do hřebene komínový pás:

http://www.stawebniny.com/hpi-tesnici-pas-top-flex-olovo-butyl-sire-300mm-role-5bm-hnedy/d-85903/

jsou velmi podobné, ale ten komínový nemá uprostřed větrání. bohužel jsem to nevěděl a tak mi to poslali ze stavebnin, kde zřejmě udělali chybu.

je to velký problém? máme větrací tašky cca po metru. bude to stačit? předělávat to není sranda. hlavně to odlepit... díky za názory
14. čer v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 @tomas80 myslím že radši páš přeďelat. Kdyby tam nebyl žádný hřebenový pás tak to udelá míň škody než když teplý vzduch pod taškou nemá kam jít
19. čer ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1684 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1683 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @tomas80 vidis ja tam nemam ani jeden emoticon
19. čer ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @geodett to máš dobré emoticon
19. čer ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @ammma mluvil jsem s pokrývačem (střechu nám nedělal). říkal, že by to neřešil, protože střecha není neprodyšná.podle něj je to jen vytahování peněz z lidí. tím samozřejmě netvrdím, že je to dobré. problém je, že to už neodlepím, tak snad pomůžou ty větračky.
19. čer ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
fotoportrét
fotoportrét
darqiin
 @vorelmato Děkuji Marťo za sdílení tvé zkušenosti. Upřímně vlastně nejsem vůbec ochotna chystat ani chlebíčky, ani kvanta "ne"důležitých lejster..za toliko chyb, co udělali "drazí" úředníci v souvislosti s naší stavbou (a to jsou oproti úředníkům Esmeralda2 břídilové), jsem max ochotna prachobyčejně zažádat o přidělení č.p. s prohlášením, že je stavba provedena dle stav.povolení. Bude-li chtít úředník prověřovat mé prohlášení, budu chtít po úředníkovi totéž...nic horšího, než že se protáhne přidělení č.p., se nám stát nemůže, stavbu můžeme zákonně užívat předčasně i bez požehnání úřadu (viz.novela st.zákona), horší však pro obec: ne a ne a nepřibudou přispěvatelé do obecní kasičky. Tím tu nechci rozhodně tvrdit, že si stavíme, jak se nám to hodí! Jedeme podle klasických stavařských postupů a dle projektu (když to v něm zrovna není blbě, nebo když si to Bolek neudělal po svém emoticon). Komín/hromosvody/elektriku/vodu/odpady/atp. máme revidované, při stavbě srubodomečku neohrožujeme na zdraví/životě jediného tvorečka ( tesaříci se nám vyhřívají na kuláčích, kominíčci se nám tu rodí jedna radost,2 koloušci zrozeni 5m za terasou, 2 hnízda sršňů, motýli/čmeldové/a bůhvícojakýto hmyz ve spárách, atd.,atd. Klíšťat jsem letos nachytala zatím jen 6) ... Třídění odpadu je jednou z mých priorit , nemám však sil ukládat lístky a doklady o skládkovném (zde skláním velkou poklonu Romaně, tedy Moraně128 ( pozn. - klaním se více její tvorbě v zahradě i v interiéru, než její schopnosti "být úřednická").
Omlouvám se za delší vstup, pro mnohé z Vás asi nezajímavý... Chtěla jsem jen povzbudit všechny milovníky/stavaře/obyvatele/majitele dřevodomečků v tom, že není na světě žádného jiného práva, než toho ve vašich srdcích!!! Proto si ve vůni dřeva užívejte, žijte, stavte, bydlete...prostě BUĎTE emoticon
á propós, vedle nás má stát též srub ( od Haniše ) … majitelé jen/však/ještě/stále nemají stavební povolení….a to už jsme jim "cestičku" ušlapali
23. čer v 00:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 933 příspěvků. Má 127 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 933 příspěvků. Má 127 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
 @darqiin to je fajn, že jste ušlapali cestičku. U nás naopak sousedé, když koupili pozemek přes silnici, a byli kvůli základnímu info o budoucí stavbě, tak jim řekli, že postavit můžou cokoliv, jenom ať to není srub nebo bungalov (to mají jiní sousedé kteří také válčili se stavebním úřadem, akorát o něco kratší dobu než my). Tak sousedům také držím palce a ať se zde na fóru ukáží
23. čer ve 20:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
 @esmeralda2 se div ze jim rikaj at to neni srub, vzdyt si je tam s tim srubem otravovala skoro 10 let emoticon emoticon urednici chteji mit hlavne klid
co srubik uz se stehujete?
24. čer v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
  • Stavím dům
 @geodett momentálně se dělá strecha. Jenom mi dlouho trvá, než dám fotografie, neboť mi na velkém PC nefunguje modrá střecha a do tabletu se mi blbě dávají fotografie. Ale dodělám daně a vrhnu se na to. Se stěhováním to vypadá asi tak, že kdyby pánbůh dal, tak na jaře příštího roku
24. čer ve 02:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
17
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 249 příspěvků. Má 18 přátel. Říčky u Brna, Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
17
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 249 příspěvků. Má 18 přátel. Říčky u Brna, Region Brno.
 Holá, holá, prázdniny volají! Dětičkám skončila škola, paráda. Jak se všichni máte, doufám, že tady nebude mrtvo celé prázdniny emoticon. My už budeme slavit 2 měsíce bydlení ve srubu a je to jedna velká paráda. A musím říct, že zatím pořád docela držíme tempo v dodělávkách. Tedy můj manžel, on jen tak neposedí. A já mu sekunduju. Ale jsme nadšení, sen se splnil. A také ten o práci na terase (tedy když je pěkně a nefučí, což tady docela často.

A jdu si s jedním dotázkem, máte někdo ve srubu záclony a jaké? Hoďte fotečky. My máme zatím jen japonskou stěnu ve franouzkém okně a teď řešíme, co a jak dál pro zútulnění. Nemůžu přijít na to, co bude ve srubu to pravé ořechové. Moc díky a krásné léto všem!
1. črc v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
 @hankahorakova zatím ani závěsy ani záclony, dodělávky rozplánováno na 10 let
Prázdniny to zas bude všude hromada lidí emoticon
1. črc v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
  • Stavím dům
 @hankahorakova také se na to těším, akorát u nás to přijde do úvahy v létě příštího roku, pokud vše půjde dobře
1. črc v 15:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @hankahorakova jsem sice chlap, ale budu řešit nehořlavé voály
1. črc ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
33
  • Stavím dům
 @tomas80 co je to voály?
1. črc ve 22:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (53 r.)
185
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (53 r.)
185
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @hankahorakova nevím jak to máš s výhledama a viditelností, ale my jsme nakonec bez záclon, dokonce ani ve francouzském obřím okně nemáme nic, nebot chceme vidět ty hory a louky a podobně,,, mám tam trlusté závěsy, ale už přes 2 roky jsem nezatáhla emoticon v koupelně máme opět závěs, který zatahujeme na noční koupání,,, i když nás muže asi sledovat srna emoticon a v ložnici je také závěs na noc, kdyby nějaký čumil,,,, ale nakonec,,, emoticon a tak se nám to líbí emoticon,,,
@esmeralda2 voály budou asi volány emoticon))
2. črc v 08:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
77
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1999 příspěvků. Má 37 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
77
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1998 příspěvků. Má 37 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @esmeralda2 https://www.google.cz/search?q=voaly&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjEgLeZ8f_bAhWBBiwKHTkeB3EQ_AUICigB&biw=1920&bih=947
2. črc v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
111
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 683 příspěvků. Má 44 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
111
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 683 příspěvků. Má 44 přátel. Region Jihlava.
 @hankahorakova Ahoj, také nakonec záclony nemáme. Ač na začátku jsem je zkusila a pak šly nakonec pryč. Mám je závěsy, takové spíš symbolické. U mě najdeš, jak střídám období zelené, červené a béžové emoticon Takové závěsy tam střídám.
2. črc v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
34
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 11707 příspěvků a 2 alba. Má 58 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
34
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 11706 příspěvků a 2 alba. Má 58 přátel.
 @hankahorakova
mám to neco jako morana128, spíše symbolické závesy pro zútulnění, a střídám...
2. črc v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
3
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
3
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
 Mame pouze bilou bez vzoru, moc tomu nerozumim, ale vypada to i ve srubu dobre.
3. črc ve 14:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 37 příspěvků. Má 7 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 37 příspěvků. Má 7 přátel. Region Blansko.
 Zdravím srubaře! přírodu a zvířátka máme velmi rádi, nicméně mezi kuláče do konopí se nám nastěhovali mravenci.. a v ten moment láska k přírodě zakolísala :D Pár kousků sme vždy tu a tam potkali, když jich bylo povíc přišel na řadu biolit a pak i pastičky s návnadou.. nikde nic moc vidět nebylo.. trochu vyházených pilin a konopí, pár mravenečků.. takže jsme to až tak neřešili.. JENŽE před pár dny se nám mravenečkové začali rojit a tudíž jsme zjistili, že se jich mezi kuláčema zabydlelo opravdu ale opravdu hodně... je nám jasné že život ve srubu znamená i nějaké ty spolubydlící, ale pokud jich jsou tisíce.. emoticon Takže se ptám - má někdo podobný zážitek? Případné rady jak na ty malé potvůrky, když návnady na zničení hnízda asi moc nezabrali? Díky emoticon
4. črc v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @grapea ahoj. my bydlíme ještě v domě po dědovi a máme tam stejný problém. jde o starý zděný barák a mravenci žijí již několik desítek let někde pod lepenkou a v létě se nastěhují dovnitř. uprostřed jara máme doma úplnou dálnici mravenců. je to tak každý rok. minulý týden se vyrojili. použil jsem biolit, ale úplně se jich asi nikdy nezbavíme, protože jsou zřejmě daleko pod deskou. nevím, jak se s nimi vypořádat, ale pokud na něco příjdeš, dej vědět emoticon
4. črc v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš