Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@grapea ahoj. my bydlíme ještě v domě po dědovi a máme tam stejný problém. jde o starý zděný barák a mravenci žijí již několik desítek let někde pod lepenkou a v létě se nastěhují dovnitř. uprostřed jara máme doma úplnou dálnici mravenců. je to tak každý rok. minulý týden se vyrojili. použil jsem biolit, ale úplně se jich asi nikdy nezbavíme, protože jsou zřejmě daleko pod deskou. nevím, jak se s nimi vypořádat, ale pokud na něco příjdeš, dej vědět :-)
Odpovědět
Je to prášek, nasypeš kudy maji cestu a oni nanosí do hnízda. Jen pozor na jiné zvířátka nesypat ledabyle.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz diky, presne takove jednoduche bile napadly i me, tak diky za ujisteni
Odpovědět
na mravence stačí použít přípravek-jed (tekutý např. Mravenčí bufet, sypký např. dm Profissimo návnada -i ta se dá ředit vodou), a nechat doma dostatečně dlouho(i venku kolem domu u dveří a oken), třeba i půl roku, oni si to nanosí do hnízda a to celé vyhyne a už mravenci nechodí. Jen to není moc přírodní. Vyhynou všechna hnízda kolem domu, nejbližší mraveniště je v záhonu cca 10m a pak dále po celé zahradě, ale tam nic nehubíme.
Odpovědět
jinak záclony nebo závěsy asi takto, vždy jen jeden ks (nikdy ne současně dvoje). A je vidět kulatina po stranách..a ano, je to přírodní tyč na smeták za 20,- (protože ty uměle vypadající garnýže se nehodí). Na oknech a fr.dveřích nemáme nic-to je do zahrady k lesu a tam nikdo není. :-)
Odpovědět
@hankahorakova mame zaclonky aj zavesy, ale v roubenke... na zaclonky som sa najviac tesila :-) kupovala som ich hned ako sa spravili okna :-) zavesy su zatial v stadiu rozpracovania, zatial nastrihane a neobsite, ale uz zavesene z praktickych dovodov - okrem vecerneho sukromia sluzia aj na slniecko v lete, aby sa tak neprehrievalo vnutro :-) ich foto pridam ked tak neskor, nenasla som ziadnu foto v pc aj so zavesmi
Odpovědět
opat sa vraciam k otazke utesnenia spar roubenky... chlapik, ktori nam staval roubenku nema s tmelenim spar roubenok skusenosti a tak nam navrhol verziu zatesnenia pomocou tesniacich pasok illbruck pod listy zvonku... co si o tom myslite? mate s tym niekto skusenosti, ako by sa to mohlo spravat a ci su tam nejake rizika?
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia zkušenosti s těmito páskami nemám, ale třeba na okna jsou super (pěna se může jít zahrabat). o rizicích jsem slyšel následující. prej to za těmi páskami může zahnívat, protože je to neprodyšné. říkal to polák /pokud si matně vzpomínám/ i papežík, ale nevím... oni to možná mysleli u srubu, kde se staví z čerstvého. vaše roubenka už bude částečně proschlá, tak snad by to mohlo být ok. pomohla by i vymazávka. je to přírodní a pokud se to naučíš, tak asi i levné.
Odpovědět
ilbruck pásky dělají v různých rozměrech, my máme cca 1,5*2 cm a je to úplně suché, nic to nedělá.. možná pokud by byla nějaká hodně silná a vysoká, tak by se tam mohly nějaké nečistoty za to uchytit , nebo tam zatéct, a nedýchalo by to, a mohlo by to zahnívat..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ho tam mám !!! :-( . odhalil jsem napadení sluchem. Vidět nic nebylo. Je prosím někdo, kdo se úspěšně s tesaříkem vypořádal? Zatím jsem vykutal asi 20 hnusnejch larev různých velikostí. Teď slyším ještě něco, ale myslím, že to je larva malá, která se nedostala ještě pod povrch. Naštěstí jsem napadení identifikoval pouze u jedné klády . Stokrát klepu na dřevo!. Asi teď pořádně natřu kládu ňákým sajrajtem a budu čekat jestli neidentifikuju další larvu.. Co jsem se dočetl, tak nic moc nefunguje chemie je asi nejdostupnější a na larvy, co se chcou prokousat ven by zabrat mohla. Každopádně ještě zkusím konzultaci s nějakým broukologem. Nevíte co dělá brouk když se vylíhne z kukly? odletí se někam rojit nebo se může spářit s příbuzným co taky vylezl a hned naklást další várku potomků? to už by byl problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e no to teda nic moc ;-( , to je pohled zevnitr nebo zvenku? ja zatim v noci slysim jen vosy a vcely v hnizdech chroupani ne myslis ze tam je od stavby srubu? si to mel preci strikany nejakym sajrajtem ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Jak jsi ho odhalil sluchem? Jako že si tam brouk chroustal? Nebo, že jsi zaťukal na kládu a byl tam jiný zvuk? A chápu dobře, že jsi urval kus dřeva a tohle bylo pod tím?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fredd1e no teda :-. :-. my už jsme možná i nahluchlí.. ale nic neslyšíme... je to fakt tolik slyšet?
Odpovědět
Profilova fotka
@mb1 Pěkný den sruby Pacák u mě vedou i když máme srub od Haniše tak při jednání při koupi domu velice vstřícný,ale po několika letech to říci nemohu.....šla by jsem do Pacáka: ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Tak to je pěkný.....my jsme ted také měli jakousi hnilobu v druhé kládě odspodu,ale tesařík to nebyl.Kus klády jsme museli vyříznout tak že asi 2m je kláda plochá bylo to do půlky tak snad bude klid :-. :-. :-. ....My usuzujeme že to tam už muselo být při stavbě.Vše jsme ošetřovali často,ale i tak .... :-S :-S :-S :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jitu my jsme také nic neslyšeli =-) =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 no taky nemáte tesaříka ne =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn My už jen tajně doufáme že tam nic není :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 snad už budete mít klid :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @morana128 Je to kláda zevnitř a slyšet jsou teda fakt dost. Pokud by byla napadená kláda v obytné části a ne v dílně, která je oddělená srubovou stěnou, tak bych to odhalil asi o dost dřív, protože mám dost lehký spaní. Říkám si jak takovej malej zmetek může vydávat taký rachot !. Hlasitost skoro jako když škrábete nehtem do dřeva. Já už si totiž minulý rok říkal, že parapet se asi sluncem kroutí a vrže (je to kláda pod oknem). Vůbec mě nenapadlo, že takovej rachot může dělat nějaká larva :-( . Dnes jsem na radu srubaře koupil Bochemit+ a budu napouštět chodbičky (ve kterých asi nic není), ale co kdyby ...... asi se to taky trochu do dřeva kolem dostane. A když polezou ven a budou se chtít zakuklit a vylítnout, tak je to možná otráví.... snad... :-| Jinak samozřejmě to dřevo bylo před stavbou ošetřeno a posléze byl provedeny nátěry s protibroukózní a protihoubovou přísadou. Alespoň mě to tvrdili natěrači. Podle mě již byla kláda napadena před stavbou srubu a larvy čekali se na stádium puberty, kdy se derou jednotlivě ven - tedy spíš pod povrch. Na jednu stranu blbý, že to tam mám, na druhou .... je to v dílně...obrousím klády, natřu a hodím na to třeba věšák s montérkama a nic vidět nebude. Hlavní, aby se nevrátil.!!!!! Příští týden budeme mít se srubařem schůzu a téma válka s tesaříkem, tak pak napíšu jaký budou navržený další kroky. ... a aby toho nebylo málo, zahnízdili se nám u ložnice netopýři a lítají nám do ložnice. Fakt dost dobrej víkend. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e kup deron -I. podle diskuzí na webu jeden z mála dobrých přípravku. íčko je přímo na napadené dřevo a je dost drahé. doporučují to srubaři i např. obchody s olejovými barvami. snad zabere. držím pěsti! http://www.moset.cz/produkty/deron-i.... nařeď ho 1:2. při malé dávce než je třeba není výsledek zaručen. doporučil mi to přímo výrobce.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e také se mi zdá DERON lepší. Možná je to větší sajrajt než Bochemit, ale cetla jsem, že Bochemit jako přípravek na bázi bóru vyprchává
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 on asi nevyprchává, ale je vodou vymyvatelný a zřejmě nemá tolik účinných látek. my máme srub vystříkaný deronem i zevnitř. výrobce garantuje, že je použitelný i pro interiér, tak jsem ho tam použil. důvod je jednoduchý. na nový dům už mít peníze nikdy nebudeme, tak nechci, abychom v případě napadení skončili pod mostem :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @tomas80 Já už to natřel Bochemitem+ - rozředěným trochu míň než v návodu. Ještě tu kládu plánuju několik dní důkladně máčet. Tak uvidíme, uslyšíme :-( , tedy snad neuslyšíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e tohle vzkazuje papežík: Toho tesaříka ať zkusí vybrousit a stříkat lignofixem jinak zavolat borce s mikrovlnkou.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e držím všechny palce. Jinak náš výrobce také preferuje Lignofix, akorát já to beru tak, že Deron on nezná a já jsem se dostala k takové informaci, že je Deron jako přípravek nejmodernější, s nejvyšší účinností a o něco méně škodlivý pro člověka
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @esmeralda2 Zatím to zkusím tím bochemitem+ s nižší koncetrací (v návodu je 10:1, tak dávám 5:1) Většinu těch potvor jsem asi fyzicky zlikvidoval, teď to poctivě prolejvám a věřím, že když se do toho napuštěnýho zakousne zbytek larev co by tam ještě mohl být (ještě něco lehce slyším asi jsou hlouběji uvnitř) tak že pochcípá. :-| Ty chemikálie .... těžko asi hodnotit co je lepší. Jasný, že čím větší sajrajt a čím větší koncentrace - tím líp. :-) Až vypotřebuju to co mám a nebude to účinný, přejdu na jinou chemikálii. Každopádně pokud to nevyhubím fyzicky a chemicky v nejbližší době, půjdu do mikrovlného záření. Přeci jen mám je dobře identifikovaný doufám jen v jednom prkně, tak bych se toho snad mohl zbavit a hmm.....snad mě to i nezruinuje. :-).
Odpovědět
@fredd1e Já měl možná ještě mám tesaříka taky. Ne tak moc jak ty ,ale jo. Po vybroušení několika chodeb až k larvě jsem zjistil, že jsou všechny závrty do 5 cm hloubky. Spíš ale okolo 3 cm. Po prostudování odborné literatury jsem zjistil , že je tesaříků spousty druhů. Zjistil jsem tedy, že mám tesaříka korového, kterýho ani není třeba likvidovat, protože po vykuklení pokud není na kládě kůra tak se nemá kam vrátit a tudíž už není nebezpečný. Přesto jsem vše po vybroušení nastříkal borovou solí "borowood" v prášku a zředil dle návodu 1:1 . Zdá se, že je pokoj. Pokud máš jiný druh tesaříka tak je problém, že se k larvám povrchová ochrana nedostane a mikrovlnka taky nefunguje, protože na mikrovlnku je kulatina moc silná. Pak jedině tlaková impregnace (strašnej balík). S tesaříkem je hlavní problém, že ani nemusí vyletět ze dřeva ven a naklade další vajíčka.
Odpovědět
@fredd1e Ještě bych pro 100% lokalizaci tesaříka a nejen jeho použil klasický lékařský stetoskop a nebo elektronickou verzi stetoskopu ( odposlech přes zeď , který umí zesílit zvuk i nekolikatísíckrát) toto zaručeně odhalí i larvy, které normálně nejsou slyšet.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ahoj, taky jsem to opakovane macel bochemitem+ a bylo to marne, po nekolika mesicich nastoupili s mikrovlnou a od te doby je ve sloupu ticho.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?