Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@dzairo77 ahoj. na straně 101 totiž ještě nikdo neměl obydlený srub. maximálně hrubou stavbu :-D to byl ještě pravěk ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
pořád nemáme ve srubu internet. už si zvykáme. :-) i děti se smířili s tím, že prasátko pepa již není samozřejmostí. jestli to tak půjde dál, tak zrušíme i elektriku, ať je to stylové.
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 u nás jsme nakonec zjistili, že to byly myšky. uff
Odpovědět
Profilova fotka
právě vyjíždím na stavební úřad zeptat se na kolaudaci a hromosvod :-D :-D :-D . tak nevím, jestli bych neměl jet na prasati a odrážat sa demijonem :-D
Odpovědět
Ahoj uz se tady kdysi davno resili sruby od Cedar home, je tady nekdo kdo poradi jestli se uz neco zlepsilo nebo jsou na tom porad stejne jak v roce 2012?? Chystame se stavet a ted vaaaham, protoze dnes jsem objevila tuhle diskuzi kde jsem se moc pozitivnich zprav nedocetla.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 my podbití natírali úplně stejně tím, co ostatní plochy domku. A vlastně už máme i opakovaný nátěr, kdy jsme měnili i barvu. Takže opět se natíralo i to podbití. Práce nic moc, ale dali jsme to, něco ze žebříku, něco se štaflema, něco dvoje štafle , mezitím deska na chůzi,....záklon hlavy není úplně nejpříjemnější (a je vidět, kde jsem natírala já a kde manžel :-)...je jasné, že ten kdo má práci čistou, slušnou, je manžel :-) Jestli ještě budeme opět srub natírat (zatím ťukám, že je to dobré) a nebudeme měnit barvu (už určitě ne), je možné, že podbití se vynechá-ochrana tam je dostatečná.
Odpovědět
Zdravím vás, ráda bych se zeptala jak moc důsledně jste si při stavbě srubu vedli stavební deník? Měli jste tam např. razítka od firmy, která vám přivezla ztracené bednění atp.? Stavíme svépomocí, firma doveze hrubou stavbu. Dekuji za odpověď, těm co staví hodně sil a těm co bydlí hodně srubové pohody.
Odpovědět
Profilova fotka
@alenka29 pokud se nic nezmenilo tak legalne nelze dovezt cedrovou kulatinu, jen tramy, osobne nevim o nikom v cechach kdo by mel srub z cedru
Odpovědět
Profilova fotka
@tomcat85 od firmy co delala HS jsem dostal stavebni denik, zbytek jsem neresil a nic nepsat, urad se spokojil s tema par papirama od stavebni firmy
Odpovědět
@geodett opravuji, myslela jsem roubenku :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomcat85 U nás jsme stejně jako Geodett dostali stav. deník od srubařů na hrubou stavbu a zbytek jsme si psali normálně do tabulky, datum - provedená práce nebo datum - nákup toho a toho. Stav.úřad to nakonec vůbec nezajímalo. Chtěli jen ten.stav.deník od srubařů, všechny revize a konečnou zprávu stav.dozoru. My měli domluveno s projektantem, že nám bude dělat dozor. Většinou jsme mu jen posílali fotky, jak pokračujeme a jak co děláme a před kolaudací přijel, vše s námi prošel a zkontroloval a případně řekl, co ještě má být doděláno, atd a dal nám závěrečné stanovisko, že doporučuje stavbu k užívání. To bylo vše. A kromě těchto věcí zajímaly stav. úřad hasící přístroje a požární hlásiče a to bylo vše.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak cóoo, jak jsi dopadl na stav.úřadě?
Odpovědět
Článek se načítá
Díky moc za odpověď ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alenka29 lidi s cedrovymi roubenkami tu par je ale od CedarHome tusim nikdo, ja o firme vim jen z internetu zadnou osobni zkusenost nemam
Odpovědět
@alenka29 a jak na tom měli být v roce 2012? My jsme s nimi stavěli 2011 a před námi petrfrenk, který se tu už pravidelně nevyskytuje (ale třeba to čte?)
Odpovědět
@geodett moc jsem na CedarHome pozitiv neslysel, spis naopak. Jedna firma u ktere poptavama drevostavbu mi rekla, ze po nich opravujou roubenku rok starou a je to solidni problem.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova už to zase začíná. bylo mi řečeno, jen tak mimochodem, že jeden nejmenovaný pán ze stavebního úřadu, který rozhoduje o vzhledu stavby a je to můj nepřítel číslo 1, se vyjádřil, že náš srub není postaven podle dokumentace. je to zmetek, kterému náš srub leží v žaludku už od vyřizování stavebního povolení. samozřejmě, že jsme stavili podle projektu. jediné, co jsme změnili je průměr kulatiny. v projektu je 35 cm. některé klády jsou na konci užší, tak doufám, že z toho nějak vybruslíme. každopádně nám nepřejí. řekl jsem jim, že mě vadí, že to u nás vypadá jak na floridě - všude samý bungalov. jde i o ekologické a zdravotní hledisko. plesnivý barák oplácaný polyšem jim nevadí,ale srub ze dřeva ano. hlavně že je vše podle regulí. nevidí dál než za svůj stůl.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomcat85 Deník jsem si psala já. Stavěli jsme napůl s firmou, napůl my. Vlastně jsem jen založila a napsala datum, kdy nám předali hrubou stavbu, a zápis o předání. Pak tam bylo jen razítko statika , když se stavěl suterén a dělal se strop. Dozor u toho taky byl. A pak už ne, žádná razítka..už to byly jen mé zápisy a deník jsem ani nepředkládala.
Odpovědět
@tomas80 nacpriemer gulatiny treba povedat ue sa jedna o stredovy priemer a nech su to skusi odmerat nikede v strede :-)
Odpovědět
@pavelk ja jen co jsem cetla tady recenze z r.2012 a jestli se smim zeptat jste spokojeni se stavbou? Bydli se Vam pohodlne zadne problemi?? Moc dekuji za odpoved :)
Odpovědět
@pedrop to nezni moc dobre, ze po roce je potreba opravovat hmmm. U nich teda reklamace neplati nebo co?Taky mame obavy aby to nedopadlo podobne, moc ale spechame na dum protoze musime co nejrychleji stehovat a zatim nic nemame:(
Odpovědět
Profilova fotka
@alenka29 jestli spechate tak ani roubenka ani srub neni zrovna to prave na spech, jen papirovani zabere skoro pul roku, firmy ted maji pomerne dost plno - pokud ma CH volno tak to mozna take o necem svedci
Odpovědět
@alenka29 to nevím, to jsme nerozebírali, ta firma u které jsem byl mi říkala, že to opravuje, u CH jsem poptával cenu typového domu a od té doby mě bombardovali ať u nich stavím, ať přijedu, že nám zaplatí ubytování a že nám pošlou zdarma lístky na stavební veletrh v Praze. V dnešní době, kdy nikdo nestíhá a termíny začínají v roce 2020 mi to přišlo divné.
Odpovědět
@alenka29 my jsme spokojeni, zadne problemy ani behem stavby (stavebni parta vyborna - bylo videt, ze vi co delaji a jsou sehrani, makali jak srouby) ani behem bydleni. Pridam si te do pratel, takze uvidis moje fotoalbum.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem dnes prolistoval nove cislo Sruby a roubenky a zaujal mne tam srub s 590 m2 uzitne plochy, ktery si postavili 2 lide na duchod :-) neda se rict ze by to nebylo pekne ale to aby mel clovek dovnitr kolobezku a pak taky dobrou tiskarnu na penize
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett v tom časopise jsem vlastně neviděl nikdy stavbu, na ktere někdo šetřil...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato asi tak, prece se nebudou chlubit necim co jsme placali x let sami se zadluzenim do konce zivota :-)
Odpovědět
@geodett tak na Slovensku este len cakame na 3/2018 vydanie. :-D
Odpovědět
Jedna prakticka otazka pre tych, co maju velke presklene plochy na zrube. Na ktoru svetovu stranu ich mate a ako je vnutri v lete?
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica to musiš odoberať...ja mam 4ku už týždeň...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?