Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Pořád si říkám napíšu a pak to dopadne no později......já jenom, že jsme zkolaudovali, paní byla suprová, takže vše o.k. , mějte se tu hezky...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 blbě se dýchá, sesycha se podlaha, palubky apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 velika gratulace!
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 - taky jsi nachylnejsi k nemocem (vysychaji sliznice) a casto lidem praska kuze na rukach. palubky bych neresil, ale ten vliv na zdravi zde bohuzel je.
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 také ti gratuluji, jinak ale mě to mate - já jsem tu novelu stavebního zákona pochopila tak, že od 1.1.2018 se nekolauduje, a to bez ohledu na to. kdy se se stavbou začalo. Dokonce je tady o tom jedno celé vlákno http://www.modrastrecha.cz/forum/urad... Nebo se ze stavebních úředníků zase stali bohové a oni sami určují, které zákony a které jejich části budou a které nebudou respektovat?
Odpovědět
@esmeralda2 je pravda, že jako taková kolaudace není, ale paní byla u nás, zkontrolovala pár věcí, ještě se ptala na stavební deník, samozřejmě chtěla doložit: revizi el., komín, hromosvod, zkouška vodotěsnosti a plynotěsnosti vnitřní a venkovní kanalizace, geom. plán, .....a pak nám přišlo od obce cca za 14 dní přidělení čísla a to bylo v polovině června, takže ten zákon už by měl fungovat, ale....no tak jsme rádi, že to nebylo tak jako před tím, tady se vykládalo, že jednomu měřila dokonce základovou desku a že to neměl přesně, tak mu to nepovolila, jestli je to pravda nebo ne, nevím. Jinak máte krásný srub.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 skutecne si to kazdy urad dela jak chce, mne v unoru napsali nejaky paragraf ze proste budou delat zaverecnou prohlidku a navlekli to na to tak ze ja jsem o ni musel pozadat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @jumpmans tak nakonec je bydlení ve srubu nezdravé :-D no jo, všechno je relativní, tak co se divím. asi budeme muset koupit zvlhčovač :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 děkuji. Než budeme v tom stádiu jako vy, to bude ještě dlouho a hodně práce.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Je pravda, že finská pec má tzv sálavé teplo - pokud myslíš tohle. Ovšem maximální povrchová teplota na rozdíl od krbů je jen kolem 50°C, takže teplotou pece by to být nemělo. Tím sáláním snad...teoreticky.... podle mě to sálání ohřívá a tím i vysušuje okolní stěny ve vizuelním dosahu. Tak si to zatím vysvětluju, ale jestli je to tak...hm... :-S .
Odpovědět
@fredd1e Myslel jsem to tak, ze sala daleko vetsim povrchem, teplovodni krb prakticky pouze pres sklo, ale jestli je to opravdu duvid ze vasi nizke vlhkosti netusim.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e je to cca 14 dni co topim kazdy den a vlhkost se pohybuje mezi 30-40 procent, zlvhcovac bezel asi 2 dny kdy to bylo kolem 30, jestli k tomu neprispiva jeste ta tvoje podlahovka
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@geodett @pavelk Netušil jsem jak veliká je závislost na venkovní teplotě. Dnes např. teplota cca +5 a vlhkost 35. Když venku mrzne klesá to i na 25 a míň. Těmi zvlhčovači to trochu reguluju, ale žádná velká sláva. Nu což, budu si muset zvyknout :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ja mel dnes venku pres den 4 stupne a vlhkost v rozmezi 70-90 procent, tech 35 venku co pises mne prijde dost malo
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett To jsme se asi nepochopili - blbě jsem to napsal. Se snižující se venkovní teplotou klesá vlhkost uvnitř. Takže venku +5 uvnitř 35%. Dnes -2 venku, uvnitř vlhkost 28% s celodenně puštěným zvlhčovačem :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e tak to jo :) to mam stejny ja jsem dneska na 34
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @fredd1e hele, vy naše vlhkoměrky, :-) to nemůžete hlásit, že musím víc topit, když se dostaví mráz :-) celý listopad doma zmrzlou manželku (děti lítají po srubu svévolně nahaté) utvrzuji v tom, že srub je vlastně moderní pasiv. jakmile zamrzne, tak manželce je najednou teplo, jenom mně je kosa :-D tak teď už fakt nevím, která páčka. mosím začat topit 2x /za den.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 zalezi na tom kolik stupnu povazujes za teplo, mne staci 19, ale rodina se vetsinou bouri :-) ted to na tech par dni nema cenu, v sobotu uz bude kolem nuly a pristi tyden zas kolem 5-6 stupnu
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett my se s tím teprve seznamujeme. každopádně pokud je nad nulou, stačí topit 1 x za den. v mrazech to vychytané zatím nemáme.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jsem na tom uplne stejne, dnes rano bylo -9 tak uz to vychlada rychleji ja vzhledem k tomu prostoru narazim na limity co to topeni je vubec schopno vytopit, kdyz je delsi dobu venku v noci tech 10-15 pod nulou a pres den kolem -5, tak to pres 20 proste nedostanu, ale s tim jsem pocital takze mne to neprekvapuje, proste to tak je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett A ty teda máš jaké topení? Máš podlahovku? My máme v patře podlahovku (voda), pak žebřík v koupelně,2 radiátory -chodba a jedna stěna v kuchyni, kde je cihlová zeď. A vytopíme to lehce. I v těch mrazech. Měli jsme i zátěžovou zkoušku před x lety v únoru, to byly mrazy -20-24 st, my byly v Rakousku na horách. Odjížděli jsme z baráku, kde bylo +21 st, po 5-ti dnech jsme v baráku měli 10 st. Máme záložný zdroj elektrokotel, ale ten jsme tenkrát nepustili. Vytopeno zpět jsme měli za dva dny. První den jsme byly v obýváku u krbu, do večera se to vytopilo na 16-17 st, i v noci jsme přikládali, což neděláme normálně. A druhý den odpoledne už tam bylo normálně 21 st.Pustil se i elektrokotel. Dnes, jak bylo u nás -8 st, tak to přes noc, bez přikládání do krbu spadlo o 2 st, zatopíme zase až odpoledne, to tam bude 19 st a během chvíle už zase máme teplo. A to i mimo hlavní prostor.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jen tu pec, zadna podlahovka, zadny zebrik, zadny radiator, v koupelne a v loznici dole je primotop (dohromady cca 2,5 kW), to jsou mistnosti co jsou za "rohem" od pece takze tam se tomu teplu moc nechce, nahore mam pripadne roztahane elektrookruhy na primotopy, ale to nebylo zatim potreba
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Jasně, my nahoře nemáme taky nic (jen teda zásuvky na elektriku, na VT a NT), a dole teda máme krbová kamna s výměníkem a podlahovku, za rohem v koupelně žebřík. Dole v suterénu 4 radiátory, ale ty jsou vypnuté...tam se drží teplota 12-15 a jsou to technické místnosti. V dílně má manžel přímotop , když je třeba. Nám se stihne ta voda prohřát, takže to teplo drží asi ona.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tim ze to zenes do podlahy tak ti to hreje vsude to je jasny, ja mel puvodne mit podlahovku, ale ve finale zvitezila drevena podlaha, takze se podlahovka zavrhla
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett My právě od začátku věděli, že tam bude podlahovka, aby se teplo mělo kde hromadit, když zdi nebudou skoro žádné. A tak šla dlažba.
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo....19°C fakt mít nemůžu to bych riskoval rodinné povstání :-D . U mě se to pohybuje (dole v obyváku) mezi 22-24°C). A to je obecná spokojenost. Topím v peci tak 2x denně, hlavně teď při větrném počasí (horší než velké mrazy). To mě nutí na jaro zatmelit, protože je to při studeném větru fakt cítit, že se teplo vyfoukává. Takže můj poznatek dřevo - dobrý izolant s velkou slabinou ve spojích (hlavně v rozích).
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jo jo vitr je potvora, kdyz fouka u TV v rohu je 17 stupnu a muzes topit jak chces :-) jsem zvedav na tve zkusenosti se zatmelenim
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím, izoluje to perfektně. slabinou jsou spoje. nám to moc neprofukuje a máme malý půdorys (cca 7x9 z vnitřní strany), takže to vytopíme na jeden nebo dva zátopy. máme timpex regulaci. čidlo máme u vložky i v komíně, takže vidím, co to dělá. pokud je mráz, kamna topí mnohem lépe než když je blbý tlak. včera jsem dal 4 brikety a v topeništi bylo relativně dlouho 750 stupňů. předevčírem, když nebyl mráz, jsem dal 5 briket a teplota se tak tak vyšplhala krátkodobě na 500. všechny ty kamna s tahem je potřeba pořádně rozhořet a poté přivřít na polovinu, pak na 10% a jak je tam žhavé, tak úplně zavřít. hodně to ovlivnuje výstupní teplotu spalin. pokud bych nazevřel přívod vzduchu, může být výstupní teplota, poté co se tah nahřeje, i 350 stupňů, což je topení do komína. přivřením vzduchu se člověk motá kolem 200 stupňů u komína.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ja mam teplomer jen v troube co je nad peci, tyhle teploty v horenisti mne aspon neznevorznuji :-) u mne bud otevreno kdyz hori a nebo zavreno kdyz nehori, vic neresim jinak se nam pekne rozfoukalo, bude zase cerstvy vzduch ve srubu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jak to máš rozhořené, tak to trochu přivři. plamen ti nesmí dělat moc velký cirkus. když ti kmitá pomaleji, víc tepla ti zůstane v kamnech. jak máš dlouhý tah a z čeho je postavený?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?