Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

19. říj 2019  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
96
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 940 příspěvků. Má 54 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
96
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 940 příspěvků. Má 54 přátel. Přerov.
 @geodett mrkni na pefabet.cz , jsou z Podolí u Brna, celkem jednoduché a ani ne drahé. Hodně toho umí Poláci, ale je to daleko, tak to vyjde cenově nastejno.
19. dub ve 23:06  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1156 příspěvků. Má 130 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1153 příspěvků. Má 130 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
 @vorelmato jak nebo kde to hledáš u Poláků? Pro mně je zase dálka (= drahota) vézt něco velkého a těžkého z Uherského Hradiště
20. dub ve 23:44  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
96
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
96
 @esmeralda2 piwnice ogrodowe, Szamba betonove ...
Vyhodou výrobků prefy je, že můžeš postavit jak velký sklep chceš, Poláci dělají jen monolity a celkem malé.
21. dub v 08:42  • Odpověz  •  Líbí se mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
24
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 299 příspěvků. Má 19 přátel. Říčky u Brna, Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hankahorakova
24
Registrovala se 16. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 299 příspěvků. Má 19 přátel. Říčky u Brna, Region Brno.
 @mallik tchýně bude bydlet s vámi? ajajaj emoticon
21. dub ve 22:37  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 169 příspěvků. Má 9 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 169 příspěvků. Má 9 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 Tchýně a uzený, nejlepší jsou studený....
22. dub v 11:45  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
geodett
85
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 2262 příspěvků. Má 42 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
85
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 2260 příspěvků. Má 42 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @obludak ale tepla taky ujde ze emoticon emoticon
22. dub ve 20:08  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
jptn
37
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 13480 příspěvků a 2 alba. Má 51 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
37
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 13480 příspěvků a 2 alba. Má 51 přátel.
 však ono na vás taky jednou dojde.... budete tchán nebo tchýně.... emoticon
23. dub v 07:28  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @jptn No to asi určitě ano. emoticon. A taky nás budou mít mladí nejraději v přiměřené vzdálenosti. Dost blízko na hlídání děcek a dost daleko na pravidelné návštěvy emoticon.
Já už se na to psychicky připravuju, abych nezapomněl jak to vypadá z té druhé strany.
23. dub v 11:08  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
mallik
Registrovala se 14. dubna 2019 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
mallik
Registrovala se 14. dubna 2019 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Liberec.
 @hankahorakova doufám že ještě dlouho ne, ale jednou jí do Domova důchodců nestrcime. Teda asi emoticon prozatím než postavíme bydlíme u tchýně my a je to peklo na zemi (a to nejsem žádná citlivka) to je taky důvod, proč jsem spíš pro roubenku, do ní se dá nastěhovat dříve emoticon
23. dub v 18:12  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
mallik
fotoportrét
fotoportrét
mallik
 @jptn to určitě budeme, obecně proti tchynim nic nemám, ale bydlet s nima nemusím (alespoň ne s tou mojí) emoticon
23. dub v 18:15  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 214 příspěvků. Má 23 přátel.
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 214 příspěvků. Má 23 přátel.
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
 Ahojte, ja manzel som tu opät po nejakom case, a veru nemam urobene poznamky kde sme sa uz o tom bavili, co sa tyka zlozenia podlahy na poschodi. Kedze mam prekladove prkna. Moje zlozenie Vam tu napisem, ako si predstavujem zlozenie, akurat sa chcem spytat na sepacacnu foliu- parobrzdu ktoru tam chcem dat. Pisal som si poradcom z knaufu a odporucil mi dat tam kde je kupelna (nad kupelnou je cast detskej izby) homeseal lds flex plus- je to aktivna parna brana - parozbrzda ktoru mam z vnutornej strany strechy tak ju dam vlastne na prekladove prkna nad kupelnu lesklou stranou na dol. z presahom 0,5m za obvodove priecky kupelne. v kuchyni mi odporucil ze nemusim tam mat ziadnu. Tym ze budem mat teda izolaciu 12 cm - t.j. vyska prekryzeneho rostu v podlahe. Tak som chcel dat nejaku sepacacnu foliu samozrejme nie hocijaku ,aby mi tam nahodou nekondenzovalo a neplesnelo. Odporucil mi LDS - Homeseal LDS 0,04 FixPlus(parobrzda), no niesom si isty ci je to parobrzda vsade je pisane parozabrana, ktory som si sice objednal ale z knaufu mi zabudol pripomenut - zavolat ze to pride az za tri tyzdne pritom ja nemam cas cakat. Tak hladam alternativu a nahradu a v OBI som nasiel Gutta Podstřešní fólie Guttafol DO135. Rad by som to zakryl pred tym ako tam budem robit rost atd. aby mi v buducnosti nepadal prach z hornej podlahy na hlavu v prizemi. Dik za infa a vazim si ze sa vzdy dozviem nejake skusenosti a nazory. Zajtra by som zbehol do OBI a ak tam bude nahrada asi ju beriem. Pripadne ak nie pockam na ten homeseal.
27. dub v 15:36  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
geodett
85
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 2262 příspěvků. Má 42 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
85
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 2260 příspěvků. Má 42 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @petronia ja mam na cele podlaze v podkrovi jen igelit proti propadavani prachu a pak uz skladbu podlahy, s zadnyma brzdama bych se nezabyval jakakoliv vlhkost z koupelny aspon pomuze zlepsit klima v zimnich mesicich emoticon
27. dub v 16:27  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1547 příspěvků. Má 22 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1546 příspěvků. Má 22 přátel. Region Zlín.
 @petronia naprosto zbytečné řešení. máme to samé, co geodett
@geodett
27. dub ve 20:36  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
thomson
5
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 385 příspěvků. Má 38 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
5
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 385 příspěvků. Má 38 přátel. Region Přerov.
 @petronia máme tam obyčejný guttafol 120, ale jenom proto, že byl jaksi navíc emoticon
27. dub ve 21:42  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @petronia S parobrzou a parozábranou má smysl se zabývat, pokud by horní parto bylo v zimě nevytápěné, nyní nebo v budoucnu, a bylo tam riziko kondenzace. Jinak bych to pustil z hlavy. Do střech a a obvodových stěn se to dává kvůli velkému teplotnímu spádu na obou stranách stěny. Ve vytápěném interiéru nic takového nehrozí, takže cokoliv tam nacpete má prakticky jen protiprachovou a protiprůvanovou funkci.
Pokud chcete vysloveně udělat něco proti teoretické vlhkosti v konstrukci stropu pro případ dlouhodobého nevytápění horního patra, dejte na nejspodnější vstvu něco totálně nepropustného - parostop - a vrstvy nad tím by měly mít snižující se difůzní odpor. Pak se jakákoliv pára která se do podlahy nějak dostane postupně zase vyvětrá směrem nahoru.
Já tam budu dávat DEKfol N 110, nejobyčejnější fólii co se dává do SDK stěn, aby neletěla vata do místnosti.
28. dub v 08:24  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
 @obludak
@geodett
@tomas80
@obludak

dakujem za spravy, co som pocul ohladne roubeniek a srobou, je tam lespie davat parobrzdu vsade, je to postupne uvolnovanie par a vlhkosti. Parozabranu tam nik neodporuca , ta zadrzuje tu vlkost. Nad kupelnou sa prave bojim to nedavat, mame kupelnu 2x2metre a len ked sa zasebou ospchuju a okupu 3 ludia tak tam vznikne pekna sauna este aj s pionom. Okno mame velke ale to neotvarame, akurat otvorim dvere do chodbicky, Je pravda ze plesne nemame zaten rok a pol co tu byvame nikde. Akurat som si vsimol na vchodovych dverach z vnutra pri klucke. Asi niesu dobre utesnene dvere v tej oblasti. a vznika tam asi rosny bod. No v podlahe kde uz sa hadam nikdy nebudem musiet rypat sa bojim dat len igelit ktory neprepusti ziadnu vlhkost. Vo vrchnych izbach budem mat vytapeni len pionami a to len vtedy ako dideme na dva tri dni v zimnom obdobi niekam na vylet. Iny zdroj vytapeni hore nebude, akurat to co ujde z kachlovych salavych kamen smerom hore popri schodisku do uszkej chodbicky a pri otvorenych dverach do izieb. Teraz ked mam len zaklop. tak hore byva o dva stupne teplejsie v zime. V kachlovych kamnach mame zabudovany aj sporak, v zime manzelka dost varieva na nom a je orientovany v strede domu pod schodami, takze vecia cast pary a tepla vyjde hore, pri vareni sa zapne ventilator na odvetravanie, a po vareni este dost dlho sala aj z liatiny a to staci nechat pootvorene dvere a teplo prejde do izieb.
28. dub v 08:59  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1547 příspěvků. Má 22 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1546 příspěvků. Má 22 přátel. Region Zlín.
 @petronia chápu, nicméně tvé obavy jsou zbytečné. já jsem to tady taky tenkrát, když jsme to dělali, hrozně řešil a nad koupelnou obvzlášt. až po nastěhování jsem zjistil, jak se skutečně srub oproti zděným domům chová. to množství dřeva, které vás bude obklopovat ,pohltí mnohem víc vlhkosti než jste schopni vyprodukovat. podstatou dřevěnice je suchý vzduch. v zimě je to až nepříjemné.
28. dub v 10:17  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @petronia no, pokud se bojíš vlhkosti v kostrukci podlahy, tak mi dává smysl dát jako nejspodnější vrstvu něco co je úplně nepropustné.
28. dub v 15:43  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
 @obludak najpodnejsia vrstva su predsa prekladove prkna ,potom ta parobrzda - ta ale nieje uple nepriepustna.
28. dub v 18:57  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @petronia emoticon OK, nejspodnější vrstva jsou prkna, ale tam se asi nedá bavit o difuzi par, ty do toho nijak nezasáhnou.
Ovšem, teď mne napadá, že jsi nezmínil plánovanou krytinu. Co tam vlastně má být za podlahu?
28. dub ve 23:08  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
 @obludak
na prekryzene rosty dam akurat podlahove prkna o hrubke 4 cm. Ten homeseal LDS 0,04 Fix plus som predsa len objednal. Je to sice raz tolko penazi ako difuzne folie z OBI, ale budem mat pokoj emoticon
29. dub v 06:14  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @petronia
@obludak

dá se to udělat i takhle:

- překládaná prkna
- něco proti bordelu (igelit)
- rošt
- vata
- vzduchová odvětrávaná kapsa
- osb 2x do kříže

problém je ale v tom, že tam žádná vlhkost stejně nebude. spíš naopak. jakoukoliv vyšší vlhkost ze sprchování dřevo extrémně rychle vydýchá. u nás není v koupelně poznat pár minut po sprchování, že se tam něco dělo. pro klid duše bych ale volil pouze parobrzdu. gajda na jednom videu říká, že není dobré ten strop řešit hermeticky

http://www.prirodnibydleni.cz/strop/#video
29. dub v 11:58  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 http://www.prirodnibydleni.cz/skladba-podlahy/#video
29. dub ve 12:12  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
1
  • Stavím dům
    Region Ústí nad Orlicí
 @tomas80
ano prave preto tam nechcem dat igelit, ale ten homeseal lds fix plus, co je PP. A mam pokoj na dusi. Akurat v kupeln pouzijem parobrzdu co mam vstreche z vnutra.

Tu skladbu som kedysi rozmyslal tiez tak ze osb dosky by som dal, ale plavacka s ami na osb dosky nelubi, mam v prizemi prkna tloustky 4 cm a sirky 26 cm, a nieco podobne alebo stejne rozmyslam dat na podkrovi.
29. dub v 15:39  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @petronia tak ono je těch způsobů víc, jak udělat ten strop. my tam máme igelit pouze mezi roštem a není nikde dolepený. navíc je tam vzduchová mezera. ta parobrzda je samozřejmě dobrý nápad.
29. dub ve 20:33  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1156 příspěvků. Má 130 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1153 příspěvků. Má 130 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
 Prosím o názor. PENB máme z roku 2014, není tam uvedena celková TZB, kterou potřebujeme kvůli nadimenzování jednak tepelného čerpadla, jednak kamen na dřevo.. Oslovila jsem autorku, tak mi slíbila, že to spočítá, a zatím jenom tak přes palec bez počítání a hlubšího přemýšlení to odhadla na 13,5. To mě šokovalo. Máte někdo zkušenost? Pak je tady ale ještě jeden fakt, a to ten, že tito odborníci, držíce se litery zákona, u srubových stěn za tloušťku stěny považují tu nejmenší tloušťku, která je v místě napojení klád. Když bychom vzali do úvahy, že je to cca půlka průměru klády, tak potom ano, ty sruby vycházejí ve výpočtech mnohem hůř než ve skutečnosti. Možná by stálo za to nechat spočítat TZB na tu stěnu o nejmenší tloušťce a pak ještě jednou na stěnu o největší tloušťce a nějak to zprůměrovat. Kdybychom měli kamínka v každém pokoji, tak by to bylo jedno, člověk si zatopí tak, jak potřebuje. Jenže to čerpadlo není dobré naddimenzovat, zrovna tak jako kamna na dřevo, pak nepracují v optimálním režimu, kamna se zas...rají. Jak jste to řešili? Poradíte? Zde nikdo z řemeslníků se se srubem ještě nesetkal. Jak čerpadláři tak kamnáři mají hodnotu TZB za svatou. Jak jste to dělali vy? A můžeme si poručit, jaké parametry chceme a ne jaké nám doporučí kamnáři? Jak je to pak se zárukou, když neuposlechneme jejich rady?
3. kvě ve 22:40  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
geodett
85
fotoportrét
fotoportrét
geodett
85
 @esmeralda2 ahoj neni to tak dlouho co jsme to tu probirali a u sebe jsem dosel k zaveru ze protopim cca polovinu energie nez mam napoctenou v PENB
pri stavbe kamen co tu mam se nikdo udajema z PENB nezabyval, ono to ani u tech tezkych kamen nema vyznam, maji urcitou velikost a diky postupnemu uvolnovani tepla nejake pretopeni nehrozi a kdyz hodne mrzne tak vic proste taky topit nebudou emoticon
3. kvě ve 23:44  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
  • Stavím dům
 @geodett když ty máš kamna sálající do prostoru, tak mně se zdá, že v takových si zatopíš tolik, kolik potřebuješ. My budeme mít kamna s vodou do systému i čerpadlo a ty by měly pracovat v nějakém režimu, myslím, že práce třeba na půl optimálního výkonu není bůhvíco. Máme nízký dům na velké ploše, takže taková sálající kamna (která jsou perfektní pro patrové kompaktní domy) by u nás nebyla to pravé. Pro mne je cenná informace, že potřebuješ topit tak půlkou toho, co předpovídá PENB.

Mohl by se ještě někdo další pochlubit s takovou zkušeností?
4. kvě v 00:59  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
obludak
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @esmeralda2 máte akumulační nádrž? Kolik tepla z kamen jde, podle výrobce, do vody a kolik do vzduchu?
5. kvě v 08:19  •  staví dům  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @esmeralda2 pokud budeš mít akumulačku, tak bych raději volil o něco větší výkon. s těmi kachlákami má geodett pravdu. velikost kachlových kamen musí být úměrná velikosti domu kvůli teplosměnné ploše. u vás vzhledem k výměníku je to úplně jedno. valná většina výkonu půjde do vody, takže se těmi kamny nemusíš až tak zaobírat. nám počítal kamnář tepelné ztráty jako u sendvičové dřevostavby. řekl bych, že pokud k tomu malinko přidáš kvůli profuku, bude to sedět emoticon .
5. kvě v 11:49  • Odpověz  •  Líbí se mi to
Jdi na stranu:   Zruš