Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 nj ty ses v tomto nekde jinde nez vetsina z nas holt jine postupy, jine drevo
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett to nás pánbů odměnil za to stavební řízení
Odpovědět
Profilova fotka
@bobbob470 Komunikoval jsem s panem D. Vlčkem. Řekl mi, že projekt by mu trval zhruba 3 týdny. Což je hodně rychlé. Ale bohužel, vzhledem k tomu, že byl dál a nezařizoval obíhání úřadu, tak cena za samostatný holý projekt se mi zdála vysoká. Nakonec jsem sehnal projektanta, též pana Vlčka, kterému to sice trvá dýl, ale zařizuje úplně vše, akorát za sebou nemá tolik srubů jako pan D. Vlček. Tak doufám, že to nebude problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@vhospodk před 4 lety naceněno pro představu od dvou firem na cca 80 tisíc 4x trojsklo, eurohranol bez montáže
Odpovědět
@peking53 Nam pan Vlcek vyridl uplne vsechno a ohlaska byla schavelna za tri dny od podani :-) cenu uz si presne nepamatuji, bylo to neco kolem 100k a hlavne jsme spokojeni, uzasne jsou velke presahy a terasa vedle kuchyne a obyvaciho pokoje pod jednou strechou. Super bylo, ze se prijel podivat na pozemek a resil natoceni domu...a poradil nam perfektne.
Odpovědět
@jptn jj uplne bezvadne
Odpovědět
@esmeralda2 jeste dodelam asi tisic dodelavek a pak nejake fotky poslu :-) co vase stavba, uz se stehujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@bobbob470 bude-li klika, vše půjde jak má, a budou stačit penízky, tak by to mohlo být na Vánoce
Odpovědět
Profilova fotka
@bobbob470 u nás taky byl....jsme s jeho prací spokojeni....
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Tak Evi, to už se těšíte, co? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 klika bude. Onehdá jsem hledal kliku od včelína a nenašel, našemu mláděti zůstala v ruce, když šla mlsat, ale neudržela v paměti kam ji dala ( Bez tak ji najdu sekačkou) - pomohl stavební bazar. To jen pro inspiraci, kdyby jste kliku neměli... :-)
Odpovědět
@kubas1 mam otazku, aku firmu ste nakkoniec vybral , ktora ma detaily napojenia krovu, napojenie okien vyriesene do detailu. Jaro.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak už mám předběžný projekt. Noo jsme dost zklamaní. Musím přiznat, že jste měli pravdu. Ještě jsem to s projektantem neprobíral, ale zrušil mi dole šatnu, prádelnu, zmenšil kuchyň, ložnici koupelnu i trochu obývák a nacpal mi tam technickou místnost, schody do U a hlavně tu proklatou akumulační nádrž. Přidal 2 srubové příčky navíc jistě kvůli spojům a nosnosti to chápu. "Terasu" za barák a vedle něj (přitom mám vchod na terasu z druhé strany) a nahoře 4 velké místnosti rozdělil na 3. No v pondělí mu budu volat. Je to jen předběžný návrh, ale co Vy na to z hlediska funkčnosti? Nějaké rady? Když už to mám takto překopané? 😁 Přikládám původní návrh a pod tím hned návrh projektanta.
Odpovědět
Profilova fotka
Omlouvám se, vršek se mi trochu posunul. Správně takto.
Odpovědět
@peking53 Projektant to sice prekopal ale urcite vam rozumne vysvetli proc. Zasadni veci ,pres ktery nejede vlak si vzit nenech. Me se tvoje reseni libi a to dalsi taky chapu. Mensi kuchyn je lepsi ergonometricky,v tvem navrhu by ses pekne nalital. Schody jsi navrhnul moc pionyrsky, ve skutecnosti zaberou mnohem vic mista,proto ty nuzky. podobne naivne, jako ty, jsem si navrhoval svoje. Super ze je mas uz v predsini . Popremyslej o ergonometrii a pohybu v dome. Projit na verandu nebo wc bez nutnosti se prezouvat resp.furt blomcat a rusit u tv ma smysl, nebo si podat veci oknem z kuchyne atd. Stavet sikme pricky neni proste ono (loznice). To me napada v rychlosti. Projdi se virtualne po dome jako kdyz Monk resi vrazdu. Vse ma sve pro a proti, spousta dilemat, priorit...no..ale jdes na to dobre. Hodne zdaru ;-)
Odpovědět
Schody v predsini jsou bezva, teda pokud tama nechces posilat teplo do patra. Ale vytapeni uz mas asi promysleny. Podkrovi se me libi tvoje jednoduchy elegantni reseni ale ty schody...kdyz je osidis (moc uzky, moc prikry apid.) tak to dost pocitis na pohodli. Fakt potrebujes 4 pokoje v podkrovi?
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 ahoj, co se týká návrhu, je to tvoje věc. bude tam dost příček, takže na dodělání trochu pracnější, ale to je "detail". ty schody ve tvém návrhu jsou absolutně nereálné. pokud je dům široký 7,4m, tak nemáš šanci vrazit 14 schodů s podestou napřímo (to zatočení dolů = zbývající schody by šlo). na to bys potřeboval minimálně 5 metrů. ve tvém návrhu zakresleno cca ve 3 metrech = utopie. ty schody by byly žebřík. my máme srub široký 7,7 m. schody zasahují od srubové stěny přesně do středu domu = 3,5 metru. schody do U jsou nezbytné. jinak se tam nemáš šanci pohodlně vymotat. na nášlap musíš počítat 30 cm (máme a je to tak na hraně) . třeba 25 cm je už opravdu málo (ani tak by ti to nevyšlo)! výška schodu cca 16 cm. nakresli si to z profilu a uvidíš sám.
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.arties.cz/arties/eshop/1-... https://www.kreidezeit.cz/produkty/oc... je to podle vás stejný produkt?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Určitě tomu rozumí víc než já. Nenechám. Ano menší kuchyň je lepší na to, že se otočíš a máš hned další odkládací pult. Ale když vezmu v potaz, že bych chtěl americkou lednici, vedle toho spíž, pak někam dřez, troubu, myčku a z úložného prostoru ti zbyde nula nula nic. Proto bych chtěl větší. Přítelkyně si za tím také stojí. Nejspíš dáme rohovou lavici, posuneme bar a vznikne tak pul metru k dobru. Ano, naúkor zvedání se z lavice, ale vždy je něco na úkor něčeho. Ano schody nejspíš vymyslel dobře, udělal pod nimi dveře do těch. Místnosti. Nepotřebuji tolik místnosti, to je návrh do budoucna, že se můžou rozdělit, jinak můj návrh byl obrázek v příloze. 2 velké místnosti a záchod s malou koupelnou. A topení krb se zadním přikládánim a výměníkem a nejspíš teď už i s akumulačkou. Ještě se mi nezdá mít záchod metr od hlavy dělený jen 10cm příčkou. Když uprostřed noci začne někomu nadávat prd3l tak to bude slyšet 😁😁🙊🙉 totéž splachování. Díky 😇 @tomas80 jojo schody přiznávam. V těch jsem úplně mimo 😁
Odpovědět
Ahijte, tak konecne sme sa dockali a o par tyzdnov bude nasa vysnivana chata stat na mieste. Viete mi poradit, cim natriet zrub? Vydrzia tie prirodne oleje, rozmyslame aj nad Remmers. Dakujem za kazdu radu, budem vdacna
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 a co se týká prostupnosti zvuku, tak máš také mylnou představu :-D navalíš někde x desítek cm vaty a zjistíš, že je to zbytečné. srub si žije vlastním životem. s tím jsem počítal a nevadí nám to. není to žádná daň za něco. je to přirozená vlastnost masivních staveb. ten půdorys si udělejte podle sebe. my jsme to tak řešili a manželka dnes nadává sobě, takže šolich :-) já osobně jsem spokojený ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 ahoj, pokud řešíš chemku, neporadím, protože jsem s ní od začátku nepočítal kvůli strachu z renovace nátěru = broušení. kamarád si minulý rok natřel nějakou syntetikou dřevěné zábradlí na balkóně. včera mi to ukazoval. katastrofa. nevím, jestli jsou přírodní oleje nejtrvanlivější, ale jedna věc je jistá. vydrží dost a jejich renovace nevyžaduje strhnutí starého popraskaného nátěru, což je pro mě z hlediska pracnosti a zachování kvality dřeva nejpodstatnější. pokud se rozhodneš pro přírodní oleje, máš dvě možnosti. buďto koupíš hotový produkt nebo si oleje smícháš sama. varianta 1 je drahá, ale bez starostí, varianta 2 je levnější se starostmi. výsledný efekt je ve finále stejně daný tím, jak velké máte přesahy střechy. pokud vám na dřevěnou zeď bude často pršet, vydrží dům s nejlepšími nátěry mnohem méně než v opačném případě, kdy bude dřevo kryté a nenatřené. žádný nátěr nemůže nahradit konstrukční ochranu dřeva.
Odpovědět
@tomas80 dakujem velmi pekne ,za radu. Presah strechy bude cca 80-100 cm. A ty mas cim natrete,ak sa mozem opytat.
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 přesah střechy bývá jiný ve štítu a jiný u bočních stěn. Obecně 80 - 100 cm je dost málo. Zvaž rozdíl v ceně mezi hotovým výrobkem a míchaným olejem. Pohodlí je fajn, ale když si spočítáš, kolik litrů budeš potřebovat, a to údaje od výrobce vynásob alespoň dvěma, tak potom to může být pěkná suma. Také zvaž barvu - víc pigmentu = větší ochrana, ale také tmavší povrch
Odpovědět
@esmeralda2 mozes mi poradit nejaky konkretny olej alwbo vyrobcu? Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 presahy bych dal vetsi u bocnich sten mam 160 cm ve stitu 140 cm a udelal bych klidne i vetsi dnes jinak nater mam olejem a hotovy produkt od MoraviaBio
Odpovědět
@geodett a ste spokojny? ako casto treba obnovovat? A kolko cca stoji nater? Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 zatim jsem neobnovoval, natreno je od 2016 zatim OK, strana co je hodne na slunce trochu zesvetlala, cenu nateru nedokazu rict protoze to bylo v cene hrube stavby ale materialove to bylo kolem 50-60t za venkovni olej, chtel jsem to zjistit v aktualnich cenach ale koukam ze uz se ten olej asi nevyrabi :-)
Odpovědět
šatna, prádelna a prostorná kuchyň je nutnost, trvala bych na tom.(vestavné skříně totiž v obytné místnosti/ložnici nevypadají dobře, lepší když je to schované za stěnou, to samé hromady prádla na pračce a sušičce. my to máme v jedné místnosti, která je rozdělena na 2 části, část je šatna a část prádelna, takže rovnou to tam uklidím a nikam to netahám. Schodiště do U máme a je to tragédie (zabírá místo do prostoru a nedá se tam nic nosit), volila bych už jedině do L (je více schované u zdi =méně zábradlí, a mnohem lepší když se nese něco většího). Kuchyn velká, mám dvě rovné řady: 5m+naproti 3m a je to akorát, všechny spotřebiče se vešli, dole všude šuplíky a žádné rohy kam se blbě dostává. Ještě pokud máte či plánujete děti, tak v koupelně WC, jinak budete dítě muset nosit na umytí daleko. Dvojumyvadlo jsme nikdy nevyužili (děti se myjí s námi kolem jednoho, nebo postupně-umytí rukou je chvilka), zato 2-3 WC(kdekoliv) využíváme denně (popř. jestli máte více kluků doma, tak i mušli, u nás musí občas někdo i ven, když je obsazeno).
Odpovědět
a opravdu wc nebo koupelna, nebo vchod domu vedle ložnice je děs, jsou slyšet dveře jak se zavírají, splachování i sprcha. Vedle místnosti kde se nespí, to nevadí :) Zatím pokud jste sami, tak třeba ty vchodové dveře neuslyšíte, ale když je víc lidí(děti), tak je to strašný slyšet jak to pořád bouchá. V původním plánku to máte krásně odděleno šatnou.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?