Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
v tom videu sruby jsou kolem minuty 21
Odpovědět
Profilova fotka
Dal jste si někdo na srub, nebo přemýšlel o fotovoltaickém panelu na ohřev vody v boileru?
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 Máme klasické solární panely na ohřev teplé vody. Od půlky dubny do půlky května vetšinou stačí nahřát na 45-70C. Nádrž má 1000l. Jenom pokud jsou více jak tři dny bez sluníčka, musím pomoct čerpadlem. Pokud budeš mít větší nádrž, vydržíš dýl.
Odpovědět
Ahojte,tak uz sme sa konecne dockali aj my a vceea nam doviezli nas malinky zrubik. Mozem poprosit o radu, cim brusite? Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Jojo popletl jsem to, fotovoltaika je na světlo. Soused právě má taky panely, ale takové, že mu to vydrží od jara do podzimu nahřívat boiler ikdyž je pod mrakem. Zbytek času ohřívá kotlem, takže elektrickou vůbec. Já se ptám hlavně kvůli tomu, jestli to na srubu nevypadá jako pěst na oko. No hlavně, že to funguje a šetří peníze 💵 že? Akumulační nádrž budu dávat taky 1000L ale natápět s ní i tu mě Teda nenapadlo 🙊😁
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jeden dotaz. Řeším jinou firmu... Tato otázka bude spíše na zdejší slovenskou komunitu. Nemáte někdo zkušenosti s firmou drevodomyPG? Nebo neslyšel jste někdy někdo o této firmě? Přesto, že jejich stránky na internetu fungují skoro 5 let a na sociálních sítích též, nikde jsem na ně nenašel jedinou recenzi. Díky za odpověď.
Odpovědět
@peking53 ahoj, aj my sme s nimi chviku komunikovalu, kedze su tu kusok od nas. Ale nestretli sme sa, dali sme si urobit cenovu ponuku, hned sa nam zdal pan neseriozny, este tyzden nas bombardival mailom a sms, a stale nam daval nizsiu a nizsiu cenu a prosil, aby sme mu to dali urobit. Tvrdil, ze robi na pile v Konhore, ked sme sa na neho pytali, nikto o nom nepocul. Takze radsej z kratkej cesty prec.
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 Ahoj. Díky za odpověď. A neznáš někoho, kdo od něj má srub?
Odpovědět
@peking53 nie, vobec nikoho, ziadna recenzia, chceli sme sa ist pozriet na nejake ich prace, ale nic. Neverim im vobec
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 zvenku i zevnitř otryskáno vápencovým pískem, zvenku to zůstane sametové, zevnitř se bude brousit po ukončení špinavých prací, možná flexou 100, možná se ani nebude brousit, jenom leštit
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 jestli bys mířil za výrobcem na Slovensko, tak krásnou práci dělá pan Bartalský (myslím firma Ceder), nebo svého dodavatele doporučoval zde diskutující Kamenica. Jestli bys byl ochoten zamířit dál na tuto světovou stranu, mohu doporučit výrobce, který dělal srub nám. Můžeš se přijet podívat na jejich práci, a to nejenom k nám, ale i na jiné sruby
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 ještě mě něco napadlo, my jsme nedávali předem žádnou zálohu. Domluvili jsme se na akreditivu. S kontraktem jsme složili peníze v bance a výrobce je dostal, až byl srub na pozemku
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 ty co mi doporučil Kamenica ty nedoporučím já! Nedoporučuji firmu Zrubysk.sk . Měli se mi podívat na projekt před podepsáním smlouvy. Pak přestali komunikovat a po nějaké době mi pán napsal, že hlavní představitel této firmy měl těžkou nehodu a leží v nemocnici. Prý neví, jak teď budou vše stíhat, ale že se mi do týdne ozvou. Je to měsíc a nejsou schopni zvedat telefony, odpovídat na SMS ani napsat hloupé promiňte, nezvládáme to, nepočítejte s námi. Takže jsem hledal jiného výrobce. Už chápu, proč mi tu všichni říkáte, že se do 3 milionů se srubem nevejdu. Všichni čeští srubaři chtějí za kulatinu o střed. prům. 35cm se vším cca 2miliony. Slovenské firmy kolem 900tis i s dopravou a více pracemi. Max jsem dostal nabídku na 1,2mil. Což je velký rozdíl. Ano, říká se, že nejlacinejší neznamená nejlepší, ale když mi Česká firma za dopravu 150k řekne 70-80tis bez DPH a slovenská mi řekne za 500km v přepočtu kolem 50tis tak si hned dokážu udělat přehled o tom, jak to mají zdejší firmy natažené. Jinak děkuji za tip. Zkusím to najít. Mám ještě pár záložních slovenských firem, kde je sice termín dodání o nějakou dobu delší, ale co se dá dělat. Ještě jsem našel firmu Lacnézruby.sk. Jestli máte někdo nějaké recenze nebo zkušenosti, tak sem s nimi. 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 A jaká firma stavěla srub Vám? No ale ta firma musí mít většinou svůj základ, když základ nemá tak je to horší no.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 v cechach se ted priplaci za drevo s kurovcem - je to hit - zit v souladu s prirodou :-D kdyz jsem si nechval nacenovat ja v roce 2005 byly slovaci levnejsi, ale jen na oko protoze v te zakladni cene nebyla spousta veci
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett asi ano 😁 já v té ceně naopak měl víc věcí než z Česka a to je na tom to smutné 😢 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 ta firma, co stavěla srub nám, má opravdu bohatou základnu. Její práci můžeš vidět v mém albu Kdo umí, umí, a pak odkaz na video z hostinského domu je na straně 577
Odpovědět
Ahoj srubaři, bydlíme ve srubu cca třičtvrtě roku a od jara, kdy jsme přestali topit, cítíme v jedné místnosti plíseň. Nemůžeme přijít na to, odkud se bere. Žádnou známku plísně jsme na kulatinách neobjevili. Jakmile se pokoj zavře a nevětrá, je to hodně citelné. Nemáte s tímto někdo prosím zkušenost? Je to hodně zvláštní, protože naopak bývá ve srubu spíše sucho.
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche Na kulatině plíseň nehledej, pokud tedy není zastavěná nějakou skříní, nebo jiným nábytkem. Problém bude určitě v jiném materiálu. Nesousedí příčka s koupelnou?-sprchový kout, umývadlo, prostě rozvod vody.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 zítra mi přijde jeden sólo srubař kvůli garáži, mám se poptat jak je na tom? Má dobrou historii...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato klidně můžeš děkuji. Já se Teda jedu v pátek podívat na jednoho, ale už radši do zásoby.
Odpovědět
@pekbit právě, že s ničím takovým místnost nesousedí...
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche z čeho jsou příčky a podlaha? Prahová kláda je utopená v podlaze, nebo je na soklu?
Odpovědět
Ahojte, uz ste poculi o tom, ze gulatinu pretriet savom na vybielenie? Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 běžně se to stříká po sestavení chlornanem (silnější Savo), vyzere to plísně...
Odpovědět
@vorelmato dakujem, a kde to dostanem kupit?
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 prodávají to běžně v prodejnách nebo skladech chemie (je to chlornan sodný). Ale zkus to nejdřív na nějakém místě, kde by to nebylo moc vidět. Dost záleží na tom, co chceš vybělit. Je-li to něco špinavého, zkus mýdlovou vodu. Je-li to zamodrání, tak to ničím nevybělíš, naopak jenom zvýrazníš kontrast. Navíc tou chemií trochu poškodíš povrch. My jsme bělili a dnes bych to již nedělala
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 no já tyto věci pořizuju na www.fichema.cz, ale kde je něco podobného u vás netuším...
Odpovědět
@vorelmato ahoj, dbes sme skusili SAVO, ale vobec nevidno rozdiel. Vies mi poradit, treba to najskor vybrusit a potom nastriekat , mame niektore gulace take sedomodre. Dakujem za radu
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 pošli fotku, jestli je to zapařené - nepomůže tomu ani svěcená voda.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?