Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

23. zář 202019827
  • @corneg  venkovni parapety nemam dodnes (jen v podkrovi u deti protoze mne tam zalezaly do stitu vosy) a asi je ani neudelam, jak pise vorel dostane se tam voda a neni ji jak vyhnat - jen nejakou malou listou zadelam penu
    vnitrnich mam cca polovinu, jeden je narezany tak fest ze jsem ho ani dal nepridelaval, jeden jsem zkusil na penu ale mam tak krive vyrizla okna ze to nebylo dobre, zbytek jsem natvrdo prisrouboval vrutem, stejne na tom je hromada veci, takze to nikdo neresi zda je tam vrut nebo ne

• Diki moc za vsetky odpovede...

@geodett , @vorelmato  ono ani ja by som tam tie parapety teoreticky nedaval ale okna mam posadene na ilbrucku a mam pocit, ze mi na tych najviac namahanych stranach domu zvetrava - ako keby sa tak drolil. Tak ma napadlo ze ked tam dam parapety tak s to tym ochranim. A tie plechove som na zrube videl nazivo a moc mi to tam nesedelo. Ale uplne chapem argumenty hlavne ohladne vody. Mne tie vyrezy kam maju ist parapety ako keby zosedli a nevyzera to moc good a to som ich impregnoval ale asi nie dostatocne. Tak to asi este prebrusim a poriadne natrem Deronom a potom nato dam nejaky lodny lak alebo proste nieco co mi tu vodu bude odvadzat prec. A na ten illbruck pod oknami dam asi listu. Tiez mam obavy ze sa mi za tie parapety dostane voda 😞 😞

Viete mi poradit aj k tomu zatepleniu sokla? To je ta moja druha otazka..

• @jirka83  tie tvoje drevene parapety ale dobre vyzeraju 😉 . Tiez mame natrety zrub olejom od A.L.K. daval si vsetky 3 vrsvy? Aj impregnaciu aj lazuru aj Edelwax? Rovnako aj na parapety? A nepusta to vodu a nepraska?

• Sponzor fóra
  • @corneg  Ano, všechny tři vrstvy jsem dal i na parapet. Jsou tam teprve rok a voda na ně teče, jen když manželka zalévá truhlík 🤣. Zatím nic nepraská, jsou z cca 10let sušeného dubu.

• @corneg  ja jsem sokl nezateploval a ani to neplanuji, takze v tomto neporadim

• @corneg  zateplení jsem udělal viz. obrázek.
    Okapničku jsem si nechal ohnout na míru. Podtmelil po cele délce (co po přišroubování vyteklo setřel). Zasunul do mezery (cca 5mm) mezi STYRODUR 50mm a spodní rovnou kládu, přišrouboval do klády. Zatím přetáhnul lepidlem s perlinkou. Obklad nebo omítku to je ve hvězdách 😃

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Časté otázky při návrhu a realizaci kročejové izolace podlahy
    Řešení VELUX pro Český soběstačný dům
    Betonové tašky Terran aneb jaké střechy se budou stavět v blízké budoucnosti
    Archiv článků od partnerů