Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 mám to natřené Bona wax, tvrdý podlahový vosk...
Odpovědět
@piskotdc u me parotes. Musi se holt vetrat, a to je zdrave 🙂 @moon126 smrk. palubky v podkrovi Bona hard wax oil, 3vrstvy, lesteno. @geodett venkovni parapety modrinovy prkna, vnitrni z biodesky ale bude se to teprv delat v brzke dobe, ale hlavne uz si to rozezrane nechavam udelat 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Čau lidi, tak vy stavíte a pokračujete v dokončování svých srubíků, což vám mírně závidím. Já si díky koroně budu muset počkat, než otevřou hranice, aby mi barák přivezli. Tak jsem se prozatím pustil aspoň do stavby EE boxu 😀👍 více fotek v albu 😀🙈
Odpovědět
@vorelmato Engoba duo je náš favorit! Můžu poprosit foto?
Odpovědět
Vážení a milí, tak jsme se úspěšně dopracovali k předání dokumentace od pana architekta do našich rukou a už asi 14 dní čekáme, až nám umožní podat Oznámení i s dokumentací na stavební úřad. Je to šílený co se teď děje, tak doufáme, že zbytek bude bez zbytečných průtahů a připomínek. V květnu bychom chtěli začít kopat. Teď ale k mýmu dotazu. Nejde nám do hlavy, kdy máme oslovit kamnáře. Dodavatel hrubé stavby nám postaví obvodové zdi a krov, pak navazuje pokrývač a klempíř, jenže taky je potřeba postavit komín a ten právě nevíme kdy. Kamnář by měl stavět právě i komín, ale on nám řekl, že přijede až do zastřešené hrubé stavby s okny. Není to už pozdě? Neměl by tou dobou už alespoň komín stát? Krb samozřejmě počká. Hrubou stavbu včetně zastřešení chceme stihnout do zimy, ale bez oken ji nechat přes zimu vymrznout. Na jaře pak osadit okna a dveře.
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 kamnare je potreba resit uz od zacatku, napr. je dulezite vedet zda budes mit v desce externi privod vzduchu (osobne si myslim ze ve srubech a roubenkach je to diky netesnostem k nicemu), pak je presne jak pises potreba vedet umisteni kominu a mit to sladene napr. aby nezasahoval do krokvi apod. vlastni krb muze pak stavet skutecne az po probehnuti hrube stavby, ale ta dohoda by tu byt mela u mne se zacala stavet pec jeste nez byl krov 🙂slight_smile:
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 engoba duo? Promiň, nechápu jak to souvisí se mnou? Jestli jsem něco zazdil, se omlouvám 😷
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 engoba duo? Promiň, nechápu jak to souvisí se mnou? Jestli jsem něco zazdil, se omlouvám 😷
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 co ta medvědí tlapa?
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 my jsme si komín dělali teda sami,ale rozhodně dřív,než kamna...ta přišla na řadu,jak píšeš,až do uzavřeného domu..mám fota v albu
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 noo, asi se nám do ještě nehtové budky, snažil dostat medvěd na toaletu. Tak sme to tam nechali, 😁 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 Tak to byl potom buď malý medvěd, nebo máš tu kadibudku pekelně festovni 😎👍
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@90veronika90 komín jsme si zdili sami, ale byli jsme s kamnářem v kontaktu. Nezapomeňte na základ pod kamna. Raději větší než akorát 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato obojí 😁🙈 díky 😇
Odpovědět
@90veronika90 Komín je nejlepší stavět tak nějak zároveň se stavbou, aby byly navzájem výškově tak jak se tlačí nahoru patra, ušetříte si práci vyměřováním otvoru na komín. Pokud je to externista který nemůže nebo nechce jezdit na vícekrát, potom je správný čas ve chvíli kdy jsou hotové krovy a latě, ale není položená krytina. V tu dobu je dobrý přístup k celému komínu, včetně nadstřešní části a přitom nic moc nezavazí dopravě materiálu nad střechu. @geodett Centrální přívod vzduchu s těsností stavby nijak nesouvisí. Naopak záměrně odděluje vzduch v obytném prostoru a vzduch spalovací. U spotřebičů nad 10kW je to myslím i zákonná povinnost, ale to si nejsem zcela jistý. Pokud budete CPV budovat, a rozhodně vám to doporučuji, nezaponeňte že celé potrubí je efektivně venkovní prostor a jako takový ho musíte izolovat, minimáně 10cm EPS, stejně jako sokl. Dále je dobré umístit někam, nejlépe do obvodové stěny klapku CPV která zabrání promrzání a průvanu v době kdy netopíte. Pozor, nelze použít klasickou klapku s pružinou, průvanu by to nezabránilo. V případě že budete mít tuto klapku řízenou nějakým servepohonem, nezapomeňte na kabelovou trasu mezi klapkou a řídící jednotkou.
Odpovědět
@geodett Díky. Máme to v plánu podobně. 14cm PIR a směrem k interiéru ještě 6cm dřevovlákna, kvůli přehřívání, snad to nebude zbytečná investice. Chtěli jsme to řešit celé přírodními materiály, ale jelikož máme nadkrokevní izolaci, tak by se nám výška střechy vyšplhala skoro na půl metru, aby to mělo stejné parametry jako PIR. Masivní střechy na srubech mi nevadí, ale tohle už je opravdu dost.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak nikoho od toho privodu nezrazuju, je to pouze muj vlastni pocit ja privod nemam a zadny problem nepozoruji, ale je pravda ze mne hori pec tak 2-3 hodiny denne max.
Odpovědět
@90veronika90 někde jsem se dovezla, ze mas na strese tašky engoba od Tondachu. Chyba? Prekuk?
Odpovědět
@geodett s kamnarem jsme v kontaktu a architektovi jsme taky řekli, aby v místě krbu zakreslil vyztužené základy. Přívod vzduchu je také zapracování v dokumentaci i včetně umístění komína. Jelikož jsme nestavari, domluvili jsme se s kamnarem i na stavbě komína, proto se raději ujistuju, ze ho budeme muset oslovit opravdu dříve než bude stavba uzavřena... moc dekuju!
Odpovědět
@vorelmato někde jsem se docetla, ze mas na střeše engobu střešní tašku. Jestli je to můj prekuk, tak se omlouvám....😉
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 no to mám Creaton Rapido, černá engoba. Engoba je povrchová úprava nástřikem barvy... Fotky klidně udělám, ale engoba u Creatonu vypadá jako u tondachu glazura, je tam velký rozdíl.
Odpovědět
Taky nemam privod vzduchu. Nejdriv jsem ho strasne resil ale pak mi kamnar vysvetlil, ze k te peci je to zbytecna vec. (stejny kamnar jako geodett). A mel pravdu, jeste se nikdo neudusil 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
asi se da bez externiho privodu fungovat, ale zalezi na kamnech. U nas komin 200mm, externi privod vzduchu 150mm, kamna az 29kw...to je spotreba v plnem vykonu jak u prumysloveho vysavace :-D , tak ten externi privod kvitujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
přívod vzduchu také nemáme( Biofire)
Odpovědět
@geodett hmm, myslel jsem to spíše tak, že spotřebič přívod pro CPV buďto má nebo nemá, není úplně na výběr jestli ho zapojit nebo ne. Za mne jsou dvě výhody CPV. Předně jsou kamna/krb těsná a i když se netopí nedělá to průvan v baráku. Pokud jsou horší tlakové podmínky, nehrozí že vám foukne smrad a dým do baráku při roztápění. Zadruhé, při automatické regulaci klapky to přidává nezanedbatelný komfort a lepší spalování. A taky samozřejmě navýšení vstupních nákladů, které ale vedle ceny komína a zbudování pece není až tak astronomické.
Odpovědět
@vorelmato jasný! Díky za vysvětlení... my máme vyhlidnuty Tondachy Engoba duo, tak jsem myslela, ze bych koukla jak to vypadá v reálu...
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 tak přijeď, golf club Radíkov to má na střeše základny 8-)
Odpovědět
@vorelmato kde to přesně je, prosím?
Odpovědět
Profilova fotka
Co si myslíte o přívodu vzduchu, ne studeného zvenku, ale "částečně předehřátého" z půdy?
Odpovědět
@esmeralda2 Oblíbený dotaz. Taháním vzduchu shora musíte přetlačovat přirozený komínový efekt a zhoršujete tlakovou bilanci spotřebiče, zejména při zatápění. Teplota spalování je okolo 700-1000 °C, předehřátím o 30°C nic podstatného nezískáte. Použití vnitřního vzduchu je teoreticky zajímavé jen v období, kdy je nad nulou a vysoká vlhkost venkovního vzduchu, obvykle na jaře a na podzim. V tuto dobu spotřebič okradete o až 10% nominálního výkonu, ale, zase v tuto dobu to zpravidla až tak nevadí. V mrazech je venku skoro úplné sucho a teplo potřebné na ohřátí suchého vzduchu je zanedbatelné. Pokud tomu nebrání stavební překážky, tahejte raději zespod. Při tahání shora můžete použít ventilátor pro nucený tah abyste spotřebiči pomohli, ale bude potřeba nějaká výhybka aby se ventilátor při plném provozu mohl odstavit a neblokoval cestu vzduchu, ten objem který proteče je poměrně značný.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?