Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@obludak @vorelmato díky moc za postřehy!
Odpovědět
Ahoj. Hlasim se do fora. Ma nekdo poznacene ty nejdulezitejsi strany? 😁😁 pokusim se postupne procitat. Mame projekt na malickou roubenku. Pred tydnem nam pan, ktery se tim zabyva, vycaroval energeticky stitek. Udajne uz to teda bylo o fous, ale jeste jsme to dali. Skelet a strechu nam bude stavet pan Hanis. Tvrdi, ze je pomerne hodne vytizeny, snad se kopne do zeme uz na podzim. Projekt uz mame hotovy, ted cekame na vyjadreni sousedu a nekterych dalsich uradu, aby se mohla podat zadost o stavebni povoleni. V teto fazi to sousedi uz trochu komplikuji a postupne nabyvame presvedceni, ze nechceme moc ztracet cas (manzel hrozi koupi domu). Takze, kdo chce, at odpovi - jak dlouho vam trvala cela stavba od zacatku az po nastehovani? Dejme tomu, od prvniho kopnuti do hliny v podobe zakladove desky az po prvni zatazeni rolet pred spanim? 😁 Mame tri deti a momentalne zijeme uplne mimo nas kraj, takze uz spechame zpatky za rodinou...
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolasachova vítej v naší diskusi. Ty nejdůležitější stránky se nedají jen tak specifikovat, v každé fázi stavby je důležité něco jiného. Také je otázkou, co chcete dělat sami a na co si můžete najmout řemeslníky, a to takové, na které se můžete spolehnout, že již s masivním dřevem někdy pracovali a umí to. Tady si většina z nás nechala postavit skelet a zbytek si postupně dodělává každý sám nebo si objednává na některé práce řemeslníky. Pak to závisí od toho, jak seženete lidi, kteří to umí, chce se jim a nejsou zasekaní prací, případně jak jste je schopni ukecat (nebo přeplatit). Takže teoreticky, kdybys našla firmu, která ti postaví roubenku na klíč, tak to může být relativně rychlé, jinak většina z nás staví několik let. A protože se diskutující přidávají postupně, jak začínají stavět, (a většinou přestanou diskutovat, když se stavbou skončí), nejsou nikde stránky tak, aby se dalo říci, že od str. xx po str. xy najdeš info o střeše, od xy po xz okna a pod. Sdělujeme si poznatky a detaily, které nás mnohdy překvapí, a dáváme si o nich vědět, aby se ti, co přijdou po nás, mohli poučit z našich háčků a komplikací. Rozumím nedostatku času a velkému objemu 660 stránek, ale jsou tam i věci velmi užitečné. Nebo si najdi někoho, kdo to umí a udělá, a pak naše zkušenosti nebudeš potřebovat. Vřele doporučuji, dělej si poznámky. Jinak co se nás týče, tak do země jsem kopli 17. března 2016, ještě nebydlíme. Ale my máme srub, roubenka jde rychleji
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Počkej. Vážně nebydlíte? 🙀 Tak to já doufám, že moje předsevzetí, příští vánoce bydlet ( máme ložnici dole) se podaří 😁🙉.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolasachova Ahoj vítám Tě, my s Hanišem staveli, taky roubenku, časove- kopli jsme jeden rok na jaře, Hanišovci po mých urgencích dorazili na podzim, odjeli začátkem prosince, a následující zimu jsme bydleli...
Odpovědět
@esmeralda2 jasne, ja se tim pokusim prokousat. Mame dobreho kamarada tesare a dalsiho klempire. Ale nas casovy odhad nemusi byt spravny. Tak budu postupne pridavat dotazy 👍🏼
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 nebydlíme, má to svoje důvody. Skelet srubu přišel na své místo v listopadu 2017, za rok 2018 se stihla střecha, broušení, pískování a okna, za 2019 nějaké detaily, elektřina, odpadní vody, další broušení a nátěry a nátěry a nátěry, letos jsme zaklopili štíty, dodělali elektriku a natíráme ty barevné klády, teď jdeme rozvádět vodu a topení a doufáme, že se to do konce roku podaří. My jsme ale zrovna z těch, kteří si na všechnu odbornou práci sjednávají řemeslníky, ani střechu, ani vodu, ani odpady, ani elektriku bychom si sami neudělali. A dobrých řemeslníků je málo a mají málo času, u nás se na ně dost čeká, mnoho jich dělá za hranicí, za jiné peníze, to se také dost projevuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Aha tak to chápu. Mě včera volal srubař, že to dovezou nakonec až v půlce září, takže vlastně jen rok čekám na srub. Mám v plánu udělat aspoň tento rok komín, střechu, záklop, štíty, čističku, vrt, no myslím si že budu mít co dělat 😁 na jaře okna, příčky rozvody vody, El. A topení, a dodělávky. Broušení, nátěr atd. Uvidím. Když jsem dělal pokoj v podkroví, tak jsem ho měl včetně podlahy hotový za 14 dní včetně nastěhování 😁 takže doufám, že toto taky půjde vcelku rychle.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolasachova Ahoj, vítám tě tady. Klidně se ptej, když to zpětně nedohledáš, my tady často řešily i jiné "důležité" věci 🙂 My začali v roce 2004-vyzdil se suterén (svépomocí)-ten se udělal komplet, podlahy, obklady, v říjnu přijela firma s kulány a postavila hrubou-obvodové stěny a střechu (štít zůstal otevřený), ten jsme na zimu lehce zaplachtovali, obrysově vyřízla firma okna a dveře. Na jaře 2005 se vyzdily příčky (svépomocí), v květnu 05 firma dodělala otvory,dala se okna a dveře, doděla štíty. Usadila se čistička. Podlahové topení (firma) , podlahy (svépomocí), natírá se vnitřek,a i exteriér. podkroví nebylo nic, v patře už svépomocí se obkládala koupelna, wc, kuchyň (svépomocí), březen 2006-montáž kuchyně a komplet koupelen a wc-v tu chvíli se už víceméně přesouváme na srub-ale ještě pendlujeme trochu mezi bytem. Prázdniny 2006-stěhujeme se a žijeme v patře, už mě unavujuje přejíždění, tahání nádobí, aktovek 🙂 (jak se dalo vařit a kde mýt a prát, přesun mi nevadil, byť jsme ještě nespali v pokojíčkách a ložnici,ale provizorně na gauči v obýváku. Od září do ledna 07-budujeme celé podkroví-zateplení, sádroš, příčky...vybavujeme pokoje. Manžel udělal sám balkon. V lednu 2007 máme kolaudaci. Firmy jsme měly na skelet srubu a střechy. Pak na topení,vodu, kanalizaci, firma přijela vykopat studnu, zapojit čističku,2 kamarádi udělali oplechování a parapety. jo a samozřejmě na výkop jsme měli bagr a auta 🙂 A protože máme filigránový strop mezi suterénem a patrem, tak to nám vyrobila místní betonárka. Ale pak už vše svépomocí,,s kamarádem zedníkem manžel postavil suterén, příčky, podlahy, s kamarádem elektrikářem roztahali elektriku Veškeré podkroví už bylo jen v naší režii-manžel, já a syn, když se mu podařilo být doma -aktivní sportovec 🙂 No a jelikož nyní staví syn, mám srovnání o 15 let později než jsme stavěli my ...je to šílený 🙂 Nejen teda ty částky!!! 🙂 Ale sehnat někoho na něco je prostě bojovka. Člověk nesežene bagr na výkop...a za zedníky, kteří vyzdí celý barák z ytongu by člověk urval ruce. Je to fakt síla, jak píše i Esmeralda 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolasachova my jsme sice bydleli do roka od momentu presunu srubu na nas pozemek (meli jsme dobrou pripravu tady z fora ;-) a velke stesti na remeselniky), ale napriklad uzemko a stavebko nam trvalo 14 mesicu, takze ve vysledku se to slusne natahlo 8-)
Odpovědět
@thomson ja doufam, ze to pujde lepe. Poprve v zivote vyuzijeme toho, ze tchan je reditel financniho uradu a na meste dost lidi zna, takze i kdyz to zatim zacina blbe, tak snad to pak pujde rychleji. Potrebujeme souhlas sousedu, oba jsou to prazaci a obzvlast druha sousedka - pani - je nejaka hodne hoch. Nasi zadost za ni vyrizuje projektova kancelar. Myslim, ze je advokatka. Takze manzel je prave trochu negativni, ale verim, ze nakonec souhlas daji. Takze to jdu teda procitat, at to pak jde raz na raz. Chceme se stehovat pristi leto.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolasachova tak to ti držím palce. Hlavně foť a foť a všechny pozoruhodnosti dej sem
Odpovědět
Článek se načítá
Tak je to přesně čtyři dny co jsme získali STAVEBNÍ POVOLENÍ! 🥳🥳🥳Rok a půl jsme na tuhle chvíli čekali! Ale spěchat nikam nebudem, poprvé kopneme v září... už se těším jak malá holka! ☺️😇😎
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolasachova vitej mezi potrefenymi 🙂 u nas to bylo terminove cca takto 11/2014 - zaciname bourat 04/2015 - kopeme zaklady 10/2015 - skladani srubu 07/2017 - stehujeme se do srubu 02/2018 - kolaudace 10/2062 - dodelavam listy kolem oken 🙂)
Odpovědět
Zdravím, chtěla jsem se zeptat těch z vás kdo máte vanu umístěnou u srubové stěny, udělali jste v tom místě " obklad" kulatiny ze sádrokartonu? díky za váš čas
Odpovědět
Profilova fotka
@tomcat85 Mezi vanou a srubovinou máme postavenou poličku cca 10cm a žádný obklad stěn jsme nedělali. Myslím si, že to není potřeba, pokud každý den neprovozujete námořní bitvy, tak pár kapek srubovině neublíží.
Odpovědět
Dobrý den, chtěl bych zeptat, zda byste mi někdo doporučit nějakou firmu nebo soukromníka, který Vám dělal prosklené štíty ve srubu. Nejlépe za rozumnou cenu samozřejmě..🙂) Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@vhospodk firma E11 Bílý Kostel u Liberce
Odpovědět
Profilova fotka
@vhospodk Albo okna
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@esmeralda2 @geodett Děkuji, zkusím poptat🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Čaute lidi, když zatím není srub, tak jsem aspoň nechal nařezat strop, aby proschl. Řezali to z kulatin 30-40cm. Teď se jen budu modlit, aby to nebylo moc a při seschnutí se to všechno nepokroutí a nepopraská. Jen mě trochu dostalo to, že jsem si objednal fošny 6m a 4m dlouhé. Ty šesti metrové mají šířku i lehce přes 40 cm. Zato ty 4 m tak tam jsou prý 3 fošny co mají i kolem 25cm. No nevím, jak to mám překládat, aby to nebylo vidět 🙊🙉😁 Abych měl na 6m v obýváku řeknu mezeru 30cm a na zbylých 4metrech třeba jen 20 cm? 😁 To bude asi vypadat hrozně. Hold to řezali z toho co měli. Nějaké nápady jak to položit nebo co stím? Ale nápady typu " tak s tím raději zatop" neberu 😁🙉😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 předpokládám, že je necháš nesámované, především je odkorni, to se dělá opravdu blbě, když to dřevo uschne. Jestli tam máš jenom 3 fošny, co jsou jiné, tak to je přece super. Dřeva budeš potřebovat ještě mnoho, tak prostě dokup ty 3, ať jsou stejné, jestli to tak chceš. Ale jinak posuď podle kresby dřeva, jestli se to bude k něčemu hodit. Ta nepravidelnost je hezká.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 poriadne to očisti od kôry Lebo ti to zožerú črevici skôr ako to použiješ🤣 Ale poriadne až na drevo
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @stano300 Dneska jsem se na to byl podívat a zítra mi to dovezou. Hned zítra beru pořízek do ruky a přijde to odkornit. 😁 A pak složit s prokladama, aby to pořádně proschlo a do srubu to přijde někdy až za 3-4 měsíce. @esmeralda2 Pravdu máš. Budu ještě objednávat prkna na štíty a bočnice takže mi to můžou dovést. Jen rozdíl mezi fošnama 6m a 4m je v šířce 15 cm. Možná ještě udělám to, že ty fošny 40 přijdou dolů, a nahoru se ty fošny rozpulí a vznikne mezera třeba jen 10cm. No uvidíme. Naskládáme na strop a hyň sa ukáže. 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 s fošnou 6m bude ta manipulace docela šílená 🙂 měl jsem problém i s těma 4 metrovýma
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Taky si myslím 😁 🙈
Odpovědět
Ahojte srubaři a roubenkaři, dlho som tu nebol, nebo niet času, stále roboty okolo domu, venovanie sa aj rodine, a vrátil som sa po rokoch aj k pátraniu v rodokmeni. Ale dôvod prečo sa znova ozývam je to ako mate urobene štítové okná na podkroví? Pred dvoma týždňami sa prehnala búrka a boli aj povodne. No my sme v roubence tú dobu neboli. A po námatkovom kontrolovaní roubenky, ci sa niečo nezmenilo som si všimol fľak po stekajúcej vode medzi oknami na prízemí, začína na druhom tráme od vrchu, ten prvý od vrchu pod sukničkou nemá žiaden fľak. Tak ma napadá že či to nebude náhodou zatekaním vody poza vrchné okná na štíte. Keď orezávali tu fóliu tak ju neorezali do kriza, ale len dookola okna, co sa mi zdá že to nieje správne a tadiaľ to môže zatekať.Prikladám aj fotky s popisom. 1 - fotka s fóliou 2- fotka bez fólie 3- fotka z vnútra založenie, zastriekanie penou, a tým ze je fólia orezaná do okola okna tak môže to zatekať tade kde je šípka? 4 - celkový pohľad na zatečenie 5 - detail - šípka ukazuje ze to vyteká spod lišty, vrchný trám je bez fľaku 6 - pohľad zo spodu. Rozmýšľam ze najprv by som sa na to pozrel z vonka a vyrezal otvor do vonkajšieho podhľadu sukničky , a druhá možnosť je ze z vnútra vyrežem parobrzdu, odklopím izolácie a zistím či sú vlhke a okolo zatečenie dreva pod oknami na štite na podkroví? dík za komenty. Jozef
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 odkorni to a nech schnout. Nechal bych toho nařezat víc, užiješ toho dost. Bude se to napojovat na stropacich, ty to tak rozseknout,že to nebude moc poznat. Dal bych ty úzké na spodek, jako pohledové a těma sirokyma to přikryl, furt lepší, než by byly všechny stejné...
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia hore už máš okná? Prechod medzi krytinou a štítom máš ako napojený? nemoh tam vietor vhaňat vodou počas búrky?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?