Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

1 den19855
  • @peking53  ahoj ja mam uprostred cca o 3 cm vyssi desku a zvladlo se to v pohode, ano bylo trochu narocnejsi udelat rost pod podlahu, ale co se tyce srubu ten si s tim pri sve vaze poradil bez problemu
    EPS bych tam nedaval podle mne je to moc tvrdy, ja mam normalni polystyren a misty se ani moc nerozmacknul

• @fredd1e  Máme roubenku z lepeneho hranolu 24cm, v přízemí je teplovodni podlahovka + krb teplovzdušný. Nahoře v obou ložnicích nemáme topení řešené vůbec, pouze v koupelně jsou topné folie. Bydlíme rok a púl a podlahovku jsme pustili pouze jednou na zkoušku a myslím, že teplo v baráku bylo fajn. Jinak celou dobu topíme pouze v krbu a ne nějak šíleně a teplo je super i v mrazech, a to i v podkroví - teplo stoupá skrz otevřenou galerii a schodiště. Teplo je okamžitě, jelikož se nanahřívají stěny, ale teplo se odraži do místnosti. Jelikož máme v přízemí 4x okno 2200x2100, stačí v zimé, když zasvítí slunko a nemusíme topit ani v krbu. V oknech máme dvojskla a úplně to stačí. Za elektriku nám letos vraceli 9000...

• @da68ni  to, ze vam za elektriku vraceli 9000 je informace s naprosto nulovou vypovidajici hodnotou.
    Vlastne jedna vec tam je zrejma - ze jste si spatne nastavili zalohy.
    Ono by to chtelo spis dat informaci o velikosti te roubenky, vykonu krbu, spotrebovanem mnozstvi dreva a celkovem uctu za elektrinu, Pak se daji delat nejake zavery.

• @da68ni -no, já se na nic neptal....., ale když už mi píšete.... udivuje mě ten zmiňovaný topný efekt oken. Je pěkné, že to v zimě občas trochu vytopí. My máme větší shrnovací dveře 300x220 na jižní stranu a raději jsem pořídil kvalitnější termoizolační skla s heatmirrorem (nebo jak se to jmenuje 🙂slight_smile: abychom se v létě nepřehřívali. Přišlo mi to vhodnější. Přece jen poměr slunečných dní mezi létem a zimou je jasný. Taky je jednoduchý v zimě přihodit polínko. V létě s přetopeným srubem bez klimy nic neudělám. Topení bych možná teď řešil trochu jinak, nedával bych top.kabely pod anhydrit, ale jen pod dlažbu, ale co už, že ? 🙂 . Jináč jak píše Jumpmans, bez všech nákladů, které se navzájem ovlivňují, se nedá o nákladech na vytápění vyvodit naprosto žádný závěr.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat