Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 ahoj ja mam uprostred cca o 3 cm vyssi desku a zvladlo se to v pohode, ano bylo trochu narocnejsi udelat rost pod podlahu, ale co se tyce srubu ten si s tim pri sve vaze poradil bez problemu EPS bych tam nedaval podle mne je to moc tvrdy, ja mam normalni polystyren a misty se ani moc nerozmacknul
Odpovědět
@fredd1e Máme roubenku z lepeneho hranolu 24cm, v přízemí je teplovodni podlahovka + krb teplovzdušný. Nahoře v obou ložnicích nemáme topení řešené vůbec, pouze v koupelně jsou topné folie. Bydlíme rok a púl a podlahovku jsme pustili pouze jednou na zkoušku a myslím, že teplo v baráku bylo fajn. Jinak celou dobu topíme pouze v krbu a ne nějak šíleně a teplo je super i v mrazech, a to i v podkroví - teplo stoupá skrz otevřenou galerii a schodiště. Teplo je okamžitě, jelikož se nanahřívají stěny, ale teplo se odraži do místnosti. Jelikož máme v přízemí 4x okno 2200x2100, stačí v zimé, když zasvítí slunko a nemusíme topit ani v krbu. V oknech máme dvojskla a úplně to stačí. Za elektriku nám letos vraceli 9000...
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni to, ze vam za elektriku vraceli 9000 je informace s naprosto nulovou vypovidajici hodnotou. Vlastne jedna vec tam je zrejma - ze jste si spatne nastavili zalohy. Ono by to chtelo spis dat informaci o velikosti te roubenky, vykonu krbu, spotrebovanem mnozstvi dreva a celkovem uctu za elektrinu, Pak se daji delat nejake zavery.
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni -no, já se na nic neptal....., ale když už mi píšete.... udivuje mě ten zmiňovaný topný efekt oken. Je pěkné, že to v zimě občas trochu vytopí. My máme větší shrnovací dveře 300x220 na jižní stranu a raději jsem pořídil kvalitnější termoizolační skla s heatmirrorem (nebo jak se to jmenuje 🙂) abychom se v létě nepřehřívali. Přišlo mi to vhodnější. Přece jen poměr slunečných dní mezi létem a zimou je jasný. Taky je jednoduchý v zimě přihodit polínko. V létě s přetopeným srubem bez klimy nic neudělám. Topení bych možná teď řešil trochu jinak, nedával bych top.kabely pod anhydrit, ale jen pod dlažbu, ale co už, že ? 🙂 . Jináč jak píše Jumpmans, bez všech nákladů, které se navzájem ovlivňují, se nedá o nákladech na vytápění vyvodit naprosto žádný závěr.
Odpovědět
Ahojte, chci se zeptat, roubenka z lepených hranolů 28 cm, obdélník 7,5 x 11,5 nebo 8x10,5 zastavěná, klasická sedlová střecha se střešními okny v ceně 4 miliony dodavatelsky včetně desky, projektu a přípojek. Je to reálné, nebo mám jít do menší stavby? Jsme čtyři, bude nás asi pět. 🙂 Díky moc za odpovědi.
Odpovědět
Nechci Vám tu kecat do dřevostaveb, protože sám ji nemám a ani neuvažuji a to z důvodu absence konstrukčních prvků ochrany dřeva před působením vody. Někde už jsem viděl že nějaké prvky k ochraně podkladního hranolu se používají, já bych šel osobně do desek z pěnového skla. Tady je odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=5W4c3... je to sice pod cihly, ale snad nějaký projektant - statik dřevostaveb by řekl k tomu více. Levné to taky není, nicméně přeruší to tepelní most a vyřeší problém ochrany spodní stavby před vodou. Ještě jednou se omlouvám za příspěvek, pokud je mimo.
Odpovědět
Profilova fotka
@lto007 Staci dat podkladove hranoly (resp. celu stavbu) na piloty a tym padom je "spodna stavba" pred vodou ochranena. My sme prave kvoli tomu nechceli pivnicu - vsetci susedia okolo nas v klasickych murovanych domoch s pivnicami maju problem s vlhkostou. Starsie domy maju pravidelne zatopene pivnice kvoli zlemu odvodu dazdovej vody. My mame dom na pilotoch, cize voda ani zospodu a keby aj bol problem v kupelni, tak by voda tiekla rovno dolu a nenicila spodne tramy... Co sa tyka vody a vonkajsich murov, tak samozrejme treba pravidelnu ochranu dreva proti UV a dazdu. My sme teraz po 8 rokoch davali prvykrat novy externy nater, lebo lazura Sikkens na juznej a zapadnej strane zacinala byt trochu "unavena".
Odpovědět
Profilova fotka
@lto007 presne takto mam roubenku zalozenou ja - penove sklo o tl. 6cm.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak musím aktualizovat původní zděšení. Bylo mi divné, že bychom se sekli v desce o 10 cm. Nedalo mi to spát. Nakonec jsem si půjčil pilu na asfalt smirrn s tím, že nakonec budu řezat desku. Napadlo mě ale ještě, jestli to nemůže být nivelákem. Zapůjčil jsem si pro to na měření přesností řezu ten nivelační Laser. Spadl mi obrovský kámen ze srdce.. Desku máme v toleranci max 1cm. Takže jsem zase naložil pilu a odvezl zpět do půjčovny, kde sem jim oznámil, že tehdejší zapůjčení nivelak mají nejspíš rozbitý. Teď k mé otázce. Můžete mi prosím říct, v jaké výšce od země máte nejnižší průvlak a kolik je třeba výška stropu ke kolaudaci? Jde mi o to, že projektanta naprojektovala strop 3m vysoko s tím, že 30cm budou mít kulatiny, na kterých strop bude + pod nimi průvlak taky 30cm který je samozřejmě podpírá. K tomu připočítala sesedaní. Srubař mi včera volal, že je to zbytečné vysoko, že stačí když spodní průvlak bude tak max ve výšce 2,2m před sesednutím. To se mi ale za málo. Díky za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 nenech se ukecat na nizsi - jo, asi by to stacilo, ale ten prostor nad hlavou je k nezaplaceni.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 k první části: tvé zděšení plně chápu. Také jsme takové prožili, akorát to nemělo ten šťastný konec. Geometr, který vyměřoval desku, se spletl o zateplení základové desky, takže deska byla nakonec v obou směrech větší o 28 cm. Řešení byl zdlouhavé. Kdyby to někoho zajímalo, dodám detaily. K druhé části - žádný strop ve srubu není zbytečně vysoko. I když by byl nižší strop možná o pár korun levnější, určitě NE, nízký strop ve srubu působí stísněným dojmem. A i když si člověk na to zvykne, tak stejně - přijdeš potom jinam, kde to tak není, a zjistíš, že to "jiné" je lepší než to, co máš, tak to není bůhvíco
Odpovědět
@peking53 jiz po sednuti od podlahy: pruvlak 2,25 m, stropak 2,5 m, strop 2,74 m. Vysoky tak akorat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@peking53 máme stropy po sednuti 3,10, stropaky 2,90, průvlak 2,60. K nezaplacení, když začnou děcka blbnout.
Odpovědět
@peking53 Měl jsem v projektu 3m strop po dosednuti, bylo to 325cm při montáži. Nelituji ani trochu. Klády jsou 30cm, průvlak je ve výšce 260cm. Perfektní světlost prostoru, jsme všichni vysocí a neboucháme se do visacích lustrů 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 vůbec se nenech do takové diskuze zatáhnout, prostor nad hlavou je k nezaplacení, ikdyby 100x tvrdili, že je to zbytečný.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 standardně je ve stěně 9 kulatin, na 8. leží průvlak (pokud je třeba), nebo do protivky půlka jako prahovka, 8 kulatin, na 8. leží stropaky a ukotvuje to zavíracka. Je to tak proto, aby nad velkými otvory pro okna a dveře byla vždycky min. jedna kulatina celá jako nosník, kdyby nad okno vyšel třeba stropak, nebo ten průvlak. My to máme vysoké, bo máme průměry kolem 40, pokud máš běžných 35, jsou to jednoduché počty. Počítej výšku klady bez podkresleni, tj. 30. Tzn. průvlak ve výšce cca 255, stropaky cca 275, strop cca 300. Pokud máš domluvené průměry 35, tak tě chce ojebat o jeden sar kulatin, tj. Cca 250,-kc ve dřevě a cca 300,- Kč v práci za 1 bm, takže celkem dost peněz, nehledě na slabou statiku...(viz. výše)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Středový průměr je 42-47cm. Strop měl být nějakých 295cm, stropák měl být 45cm a pod tím průvlak 45cm dle projektu. Srubař říkal že bude dávat stropák 30-35cm, že se prý Teda nemusím bát. Ale nakonec řekl, že tam stejně na jednu stranu dá 10kulatin a na druhou 9. Že to tak vychází a že to udělá tak, aby to bylo dobře. Řekl jsem mu, že by měl dodržet projekt, protože snížením stropu sníží srub celý, tím pádem i komín atd. A může být problém s kolaudací. No řekl, že to udělá tak aby to bylo dobře. Taky mi došlo, že mě chce nejspíš ošulit 😁🙉
Odpovědět
Ahoj, chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s firmou Walfer? Díky za odpověď.
Odpovědět
Ahooj, protože u nás jsme pořád ve fázi velkého začátku -čekáme na schválení ÚP v lednu, tak jsem se natěšená opět vrhla do čtení diskuze .. A zase pěkně od začátku, s papírem v ruce na poznámky .. Tak se tu už několikátý večer při hrnku čaje/sklence vína brouzdám minulostí a to je tak příjemné čtení 🙂 Víte, co jste dělaly/dělali před deseti lety? Třeba @morana128 si už vesele bydlela a rozdávala rady ostatním, @kasha brousila, olejovala a pekla perníkový srub, @petrfrenk spokojený ve své cedrové roubence s omezeným internetem, už si jen užíval, pracoval a vychovával, @esmeralda2 už rok vybírala firmu a pořad čekala na stavební povolení .. A nejsympatičtější mi je @jptn, páč u nich to bylo ve stejné fázi natěšení - čekání na ÚP, první schůzky s projektantem, vrtání studny .. Prostě všem děkuji za sdílení vašich zkušeností, radostí i stavebních peripetií 😍
Odpovědět
Profilova fotka
@resch Vytrvej a nenech se odradit překážkami. Přeji ti, aby ti vydrželo nadšení
Odpovědět
@esmeralda2 Evičko, děkuju.. Mohu ti poslat IP ? Mám pár dotazů 🤦🏼‍♀️
Odpovědět
Profilova fotka
@resch pred 10 lety jsem mel 5 mesicu pred registraci na toto forum 🙂 a snazil se tenkrat pulrocni dceri vysvetlit aby nemlatila kostickama o podlahu, jinak budu muset uskrtit sousedku pod nama 🙂)
Odpovědět
@geodett Já tu v té době byla jako němý pozorovatel, půl roku v zaměstnání a zařizovala si svoje první samostatné bydlení, registrace přišla až s velkou rekonstrukcí stávajícího bydlení .. Ale teď jsem koukala na tvoje fotoalba a krásné to máte, trochu nahlas závidím😍 dáchá 6 toho idylka a děti musí být spokojené 😊 obzvlášť jsme se “pobavili” u fotoreportáže z vrtu, řešíme dilema studny, jestli jo a když jo, tak kdy .. jestli až po stavbě nebo před.. Projektant nás varoval, že je z toho hodně prachu a bláta, no, podle tvých fotek měl pravdu 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@resch Vrt nám dodělali zrovna dnes 😁 44m 160cm průměr
Odpovědět
Profilova fotka
@resch jasně, ptej se na cokoli
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 nespletl ses s tou šířkou? Skruž o průměru 160 cm, to je spíš kopání než vrtání a to by muselo stát strašné peníze
Odpovědět
Profilova fotka
@resch jee to byla krásná vzpomínka,u všech 😁
Odpovědět
@peking53 takovej vrtíček😂
Odpovědět
@jptn celou diskuzi čtu už podruhé a snažím se dělat si poznámky pro představu a stejně tak na co si dát pozor .. Čekáme na územní plán v lednu, teď už máme za sebou první schůzku s projektantem, takže vlastně čekáme jen na moment “M” až se kolečko rozběhne.. Ovšem u vašeho nakopnutí vody pro bytovku, jsem se zasmála (promiň, ve skutečnosti by mě asi trefilo, ale takhle pro nezúčastněné je to vtipné a myslím, že vy už to po těch letech taky máte jako historku pro pobavení) 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@resch jo to byla fakt legrace😁a víš co je vtipný?tenkrát se ta voda přeložila a my asi před 3 roky ten kousek pozemku s TOU VODOU přikoupili 😁😁😁takže ji máme zas🤷ale tentokrát už by ji museli sami vést jinudy,u nás už se nic kopat nebude..ta voda není nikde vedena.... Tak přeju pevné nervy 😁 Stejně jsi dobrá,žes to prelouskala👍a škoda,že někteří z té doby už sem nechodí..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?