Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@majkl1993 pec interier nepretapi, uvolnuje se to z ni pekne pomalu a vetsina stiha odchazet smerem vzhuru kazdopadne na topeni na atmosferu je to draha sranda 🙂
Odpovědět
@obludak to je mi jasné, jen je zkrátka u mě problém s tím venkovním přívodem pod fasádou, pokud ho potáhnu pod základovkou na jakoukoliv stranu, vždycky bude utopenej pod terénem bohužel. Psal jsem do Schiedelu jak je to s těma jejich komínama ohledně napojení CPV tak čekám na odpověď 🙂
Odpovědět
@majkl1993 28m, to je prďavé. Jestli budeš i digestořit, tak to snad smysl má. Komín si můžeš určitě zvolit jaký chceš. To , že máš někde na výkrese napsaný Schiedel není směroplatný.
Odpovědět
@xavik Ano, máme to malinké. Když si odmyslím společnou kuchyň tak obývák má prostory sám o sobě 4x4 metry. Digestoř by se zkrátka nepouštěla, pokud by bylo zatopeno v kamnech a nebo by se na chvilku otevřelo okno no... Ohledně komínu je mi to jasný, ale pokud by CPV bylo možné, rád bych se držel toho Schiedelu, na poli komínů patří ke špičce.
Odpovědět
Tak i systém UNI PLUS od Schiedelu prý umožnuje napojení CPV na komín, mělo by se to prý napojit na jednoprůchodovou tvárnici s větrací šachtou, kdy se právě tato šachta propojí s kamny a bude jim tak dodávat spalovací vzduch. Takže už mám asi jasno
Odpovědět
Profilova fotka
No hurá 🙂🥂
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny majitele srubů. Už několik dní hledám informace, ale mám z těch 675 stránek tady už hlavu jako balon. Lupa semnou nespolupracuje, takže se možná budu ptát na už položeny dotaz🙈 Vybrali jsme firmu Srub.cz. Líbí se nám tam dva sruby https://www.srub.cz/katalog-cenik-sru... https://www.srub.cz/katalog-cenik-sru... Nemůžeme se mezi nimi rozhodnout. Chtěla bych nějaké reference na tuto firmu. Jak moc se cena navysila oproti původní částce? Nemůžeme překročit určitou cenu (máme rezervu, takže úplně nadoraz nepojedeme). Je nás 5 (děti 5,4, 9 měs), takže potřebujeme větší. Je možné si něco udělat sám? Základová deska, střecha (manžel tesař, švagr klempíř). Já už se v tom všem ztrácím 🙈Případně doporučení na jinou firmu? Všem díky 😊
Odpovědět
@martina995 ahoj ve výběru firmy ti neporadím ale určitě záleží jak spěchate ze stěhováním to ovlivňuje hodně. Každopádně základovou desku byste měli zvládnout svepomoci tam můžeš ušetřit min 30% z celkové ceny.Sem apsolutní lajk a taky sme to zvládli.(youtube)Pak záleží jak se domluvíte z firmou ohledně hr. Stavby jestli to budete brousit sami nebo firma tam se dá taky ušetřit hodně. Ale jak sem tu četl je to pakárna aspoň interiér. (nás čeká broušení celé stavby😁 ) okna, střecha, topení, voda určitě firma.Vnitřní zděné příčky, komín, zateplení podlahy, podle projektu položení podlah. vytápění,prekl.strop tam taky něco ušetřís když si to uděláte svépomocí a mnohem víc podle toho jak je člověk zručný. 😎 Ale jak sem psal záleží jak spěcháte. My čekáme na dovezení hrubé stavby a takhle nějak si to představují že to budem dělat.
Odpovědět
Ahoj mám na vás taky otázku ohledně střešní krytiny. Už sem tady psal ale nějak to nedopadlo na úrodnou půdu. Máme dilema původně sme chtěli dát tondach Figaro 11 ale cena je docela vysoká a hodně sem četl že kvalita je nízká. Tak teď vybirame mezi betonovou taškou Terran Zenit onix a nebo pálenou Creaton Simpla černá mat. Chtěl bych se zeptat jestli tu negdo má zkušenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman Díky za odpověď. Základovou desku si budeme dělat sami+by jsme chtěli střechu. Manžel je Tesař a švagr klempíř, takže by jsme mohli ušetřit. Brousit si asi budeme taky sami. Stejně tak položení podlahy. Elektriku, vodu, okna a topení firma. Tak uvidíme na čem se domluvíme s firmou. Ale určitě to nechceme natahovat. Chtěli by jsme za 2,5roku bydlet. Záleží jak bude mít čas firma.
Odpovědět
@martina995 tak snad jo my sme začali projekt +stavební úřad 2019 základová deska 2020 a firma měla čas až letos takže sme rok čekali. A samozřejmě dřevo bylo vyteženo letos v lednu.
Odpovědět
Profilova fotka
@martina995 zakladni uspech u srubu je nespechat, ma to svuj cas svepomoci tu vicemene delal urcitou cast stavby kazdy, brousilo zde take hodne lidi (ja jsem se tomu zazrakem vyhnul 🙂) srub.cz na ten se tu nedavno nekdo ptal, ale s nima tady nikdo podle mne nestavel, doporuceni jsou zradna mohou tam byt uplne jini lide, ale ke klasice patri OK Pyrus (ten uz nedela sruby), Hanis, Pacak, ale zasadni je jak kdo ma cas
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@martina995 myslím, že to je firma pana Folbera. Jestliže jsou ještě na trhu, tak asi mají své zákazníky. Zde před časem chvíli diskutoval někdo, kdo si koupil jeho dům, který on stavěl pro sebe, ten dům byl hezky udělaný. Na tvém místě bych Folbera oslovila a určitě s ním jednala osobně, to ledacos napoví. Řekni si mu o kontakty na lidi, co v těch jeho srubech bydlí, nejlépe alespoň 5 let, a dej si tu práci a zajeď se tam podívat a promluv s těmi lidmi. A také se poinformuj o aktuálnosti jeho stránek a ceníků. Nechci ti brát iluze, ale také jsme před léty (víc než 10) koukali na jeho sruby a byli ve stejných cenách, jako uvádí teď. Představa, že dnes ti firma postaví dům na klíč za 2 mil, je bohužel scestná. Nečerpej informace jenom z internetu, zajdi za ním osobně. A také se zeptej, jestli třeba umí/dělá odkornění tupým pořízem, to se pak nemusí brousit. Jo a dej pozor na sroubení horního podlaží, to umí opravdu málokdo
Odpovědět
@geodett ahoj prosímte jaký typ krytiny máš na střeše. Negde sem to tady četl ale nemuzu si vzpomenout a prohledávat to to by mě omylo. Bylo to nějak na tagelit nebo něco takového ale asi se pletu. Dík za info teď jenom řeším krytinu.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman jj bramac tegalit cerna taska, bez vlnek, beton
Odpovědět
Profilova fotka
@alman ke střeše. Vzali jsem černá glazura roben Monza plus. Na 250m2 nás vyšla střecha se vším všudy 180k včetně střešních oken a veškerých doplňků. Na jednu stranu jsem rád, že jsem ji loni koupil. To byla cena za tašku 27kč. Navíc jich je potřeba do metrů méně než tondach nebo bramacu. Teď stojí asi 35 Kč. Roben mají dobre, kvalitní střechy a mají celkem i na výběr.
Odpovědět
@peking53 díky za info taky sem se díval na roben bergamo. Máme podobnou velikost střechy a tondach, bramak šla se vším hrubě přez 300k a creaton, terran je o100k levnější. Nechceme zase to nejlevnější aby sme za pár let nelitoval ale ten rozdíl je skoro prace za položení. A právě mě zajímalo jestli je tady nemá negdo na střeše.nejakou diskuzi sem našel na výrobce ale končila myslím 2017 takže nic aktuálního. Jo holt je to těžké rozhodnutí a hlavně nic není zadarmo(Škoda) 🙂 ještě jednou děkuji za info a přeji šťastné velikonoce.(všem)
Odpovědět
Profilova fotka
@alman zalezi co se vse pocita do ceny strechy, ale vlastni tasky byvaji vetsinou tresnickou na dortu 🙂 pokud vemu ciste jen tasky (klasicke, krajove, vetraci, hreben) tak na strechu 300 m2 to bylo u Bramacu 100t, vetsinou clovek sezene lepe nez za cenikovou cenu kdezto cela strecha vcetne nadkrokevni izolace, oken byla pres 600t 🙂
Odpovědět
Firma co nám staví hrubou stavbu tak ta zabední střechu. A pak v té ceně střechy je vše. (folie, latě, tašky,háky proti sněhu,vetr.mrizka,těsneni pod latě, 2xokna )tondach 360k terran 230k creaton 260k bez práce. Ze začátku sem si koketoval s myšlenkou že bych to zvládl položit sám ale teď si nejsem úplně jistý.
Odpovědět
🙂 🙂 @geodett původně sme chtěli nadkrokevni izolaci ale jak nám projektant řekl cenu tak sme velmi rychle couvli 🙂 🙂 a Budem stavět na větrné hurce tak nám říkal střechar že musí co 3 tašku kotvit ze by nám to mohlo odletět tak sem se vzdal te myšlenky svépomocí a raději ať kluci položej tašky a já budu dole brousit.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman @geodett Hele ono záleží. Roben tuším je buď Rakousko nebo Německo. Jinak střecha je včetně 3 střešních oken trojsklo a s veškerým příslušenstvím včetně výlezu, lávky, komínů na odpad atd. Jinak je větší. Roben je třeba cca 9 tašek do metru bramaku a tondachu něco přes 12. Mám dojem, že to ve finále udělalo rozdíl jen na tazkach nějakých 500-700ks. Jinak budeme mít zafoliováno a zakaťováno od srubařů, abychom se nezdržovali. Jedná zde nově příchozí si nechala spočítat střechu s nadkrokevní izolací na cca podobném srubu jako budeme mít my a tuším, že cena byla kolem milionů i se střešní krytinou, latěmi a vším.
Odpovědět
@peking53 roben je německá firma z výrobou v Polsku myslím že sem to četl negde nebo viděl na netu ale podle německých norem prej.No a rozdil mezi betonovou a pálenou taškou?cert se v tom má vyznat. Geodett má tu betonovou a psal na Ms myslím že za 4 roky se mu na ni neusazuje mech. A že barva je ok.Negde sem četl že ta betonová jako že funkčnost ok ale barva degraduje po nějakém čase.kdybych prominul ten rozdíl který není až tak velký u terrun a creaton tak sem zase na začátku. Peton nebo pálená 🙂 teď babo rád
Odpovědět
Profilova fotka
@alman Jak říkáš, betonka časem ztrácí na barevnosti. 4 roky nejsou nic. Sice teď začali dělat betony ze dvou vrstev betonu, tím se beton probarví hlouběji do tašky, ale časem se toho člověk asi stejně nevyvaruje. Jinak mám dojem, že od bramaku se dá sehnat i odlehčená betonka, ale tu mají tuším jen v Německu. Individuální dovoz. Jinak betonka je asi o trochu lacinější a lépe se sní pracuje. Já osobně volil glazuru. Je to nejméně pórovitá taška. Na té se mech nedrží. Navíc palenka ti neztratí barvu po celou životnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman mech uz je na severni strane, ale neni toho tolik, navic v zime kdyz po tom klouze snih dolu tak se toho dost odroli, barva bez problemu, ale jelikoz je cerna, tak max. bude za par let seda 🙂
Odpovědět
@peking53 @geodett díky moc za info.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman máme creaton Rapido, černá engoba, Německa firma s výrobou v Maďarsku, kvalita jejich engoby se dá srovnat s glazurou u Tondachu, takže dobré. Obyč taška, tuším 9 do M2 cena před 9 lety 17,- Kč po slevě... Zatím dobré, strechari byli jen překvapení, jak je to křehké. Doporučuju nechat dodat materiál strechare, sáhnou si na slevy větší než našinec a hlavně mají zkušenosti s výrobkem, samozřejmě dbát na reference!!! My jsme si dělali něco jako výběrovku, ale nízká cena nemusí být do budoucna vítězství. Takže dejte na reference!!!
Odpovědět
@vorelmato díky
Odpovědět
Profilova fotka
Čau čau, rychlý dotaz na všechny. Jakou máte výšku a šířku krovu? Neboli krokví? Mám v projektu 100/160 srubař mi chce dát 80/180 co je lepší? A ke všemu mi řekl, že tam nebude dávat pozednici, že je to zbytečné když si pak podepřu každou krokem při vykostření štítů a bočnic. Mě se to ale nezdá, jelikož mám přesah střechy ve štítu cca 180cm na každé straně. Ta pozednice podle mě podpírá hlavně ty krokve venku. Mám si to nechat udělat bez té pozednice? Nebo na to nemám přistoupit? A co ten krov? Díky
Odpovědět
@peking53 80/180 je rozhodně lepší. Já mám 100/180. Pozednici bych rozhodně nechal, i minimální průhyb střechy může dobře kouzlit se spárou stěna/šikmina. Pokud to tedy nebudeš nechávat otevřené a nezakryješ až vodorovným podbitím 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak no nakonec jsem mu tedy řekl, že pozednici tam chci. Tak tedy řekl, že tam tedy nechá trámy 100/160 jak je v projektu. Bavil jsem se s tesařem a řekl mi, že 100/160 je lepší než 80/180. Že pokud to budu pobíjet že zhora a krokve budou zespoda viditelné, tak by to vzhledem k masivnosti kulatin vypadalo špatně a že na tu střechu co tam budu mít ta 160 stačí. Tak snad
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?