Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kadetza jenže my vždy musíme být papežštější než papež, takže to, že se v civilizovaném světě něco standardně používá, není pro naše úřady argumentem. Jinak 13 cm PIR není málo (PUREN PIR) a když je kolem ještě 88 mm dřeva, tak bych v tom problém neviděla. 18 cm PIR (PUREN) ve střeše bych řekla, že je obrovská a také dost naddimenzovaná izolace. Izolaci podlahy, pokud je pod ní sklep, neumím posoudit
Odpovědět
@kadetza hmm, teda jestli je tam opravdu PIR, tak je to hodně slušná izolace. Tu podlahu bych zvážil jestli nenavýšit kvůli účinnosti podlahového topení. Mimochodem, K5 je fasádní, v podlaze by měla být K3. Že by se konečně PIR materiály začaly cenově přibližovat zdravému rozumu?
Odpovědět
PIR mají napsaný v dokumentech z německé Pineci, kam jsem psal, abych mohl porovnat. Na setkání s českou pinecou se teprv chystáme, takže uvidím, co nám řeknou tam, ale myslím, že se asi moc lišit od toho původního nacenění nebudou (hned moje první zpráva, kterou jsem psal), protože nám dělali tento rozpočet na míru...což by podle vašich prvotních reakcí bylo nedostatčený....uvidíme, co po schůzce s českou pinecou...jinak díky moc za vaše reakce, člověk je rád za cokoliv, když tomu prd rozumí a má s tím nulovou zkušenost
Odpovědět
ještě mě napadl jeden dotaz...uvnitř mají vnitřní příčky tloušťku 44mm dřevo....přijde mi to taky dost málo, aby tam nebylo všechno slyšet jak u stěn ze sádrošu..nebo má dřevo tak dobré protihlukové vlastnosti?
Odpovědět
@kadetza uklidním tě. Dřevo izoluje zvuk skoro stejně dobře jako japonská papírová stěna, takže tloušťka stěny je irelevantní. Jediný způsob jak izolovat zvuk je více hmotných vrstev (aby se pohltily vibrace), které nejsou navzájem spojené (aby se nepohlcené vibrace nepřenášely), optimálně s mezerou vyplněnou měkkým materiálem s jemnou a členitou strukturou, který vibrace nepřenáší (vata, drť a podobně). Žádná jednovrstvá konstrukce takovou vlastnost nemá, takže akustickou izolaci si budete muset vykoumat sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@kadetza tak po tom upřesnění tloušťky izolace to vypadá lépe ;-), a musím uznat, že 18 cm PIRu na střeše je velmi slušné, stěny OK, u těch vnitřních příček pátrejte jak řeší rozvody a instalace vypínačů, zásuvek, ... jinak s izolací je to jak uvádí @obludak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kadetza PIR je mimořádná izolace, která má násobné hodnoty oproti jiným izolacím, proto zde byly ty informace o nedostatečnosti, než jsi řekl, že to má být PIR. PIR PUREN máme my. Ve střeše je 10 cm PIR a je to úplně dostačující. A co se týče ceny, tak dej si pozor, my jsme ho jeli koupit do Německa. V době, kdy jsme ho kupovali my, cena za metr čtvereční byla na Slovensku 71 EUR, u nás myslím 41 EUR (nějaké zastoupení v Jihlavě) a v Německu 25,90 EUR. V Německu jsme dostali nabídku na kompletní materiál na střechu a na celkové faktuře jsme ušetřili myslím 8 000,- EUR - nepamatuji si přesně, dělali jsme to před 3 lety. Absolutně všechno tam bylo levnější než u nás. Dlouhé šrouby, které u nás stály myslím 49 Kč, tam stály 0,67 EUR, ve střeše jich máme asi 600.
Odpovědět
Profilova fotka
@kadetza ve dreve je slyset vsechno, to je o zvyk 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kadetza pardon, omlouvám se, poskytla jsem mylnou informaci - ten PIR máme 12,5cm cm tloušťky, ne 10
Odpovědět
Profilova fotka
...staviate si drevene domy a davate PUR penu pod strechu... to iba ja budem mat Steico? /drevovlakno/...pozerajte aj fazovy posun, nielen lambdu...
Odpovědět
Fázový posun se dost přeceňuje. https://stavba.tzb-info.cz/tepelne-iz....
Odpovědět
Profilova fotka
https://youtu.be/-XdGiieu8ts
Odpovědět
Článek se načítá
@tonikslonik Tento test je naprosto zcestný. Tepelná kapacita je závislá na hmotnosti izolantu, nikoliv na tepelném odporu, je to v tabulkách pro základní školu. Zjednodušeně, izolant klade odpor prostupujícímu teplu až do okamžiku prohřátí - naplnění tepelné kapacity materiálu. V ten okamžik se z něj stává tepelný vodič a uvolňuje teplo podle teplotního spádu a teplosměnné plochy. Težký izolant bude mít násobně větší kapacitu než lehký PES blok se stejnou tloušťkou, to je celkem logické a borec to ukázal. Vyšší přijaté teplo se bude ale také násobně déle vyzařovat a to už z testu úplně zřejmé není. Mělo by to možná logiku v uzavřeném systému ze kterého se teplo nemá jak dostat, ale ne v rodinném domě. Noční větřání, lepší větrací průduchy pod krytinou, to vše napomáhá chlazení nahřátého izolantu a vnitřního prostoru do takové míry, že skutečný dopad na teplotu interiéru je mizivý, viz výše referencovaný rozbor na TZB. Na druhou stranu, proti gustu...... Já mám ve střeše PIR.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak ved prave, riesit to tak, ze sa to zacne prehrievat ked je vonku najchladnejsie... a to je fazovy posun... u mojej skladby to vychadza cca 14hodin... a teplo sa šíry len smerom od teplejšieho k chladnejšiemu... ...sam som zvedavy... uvidime počas horucav...
Odpovědět
Profilova fotka
Čau tak stavíme stavíme. Otázka na všechny. Máte někdo 9m vysokou chalupu? 😁
Odpovědět
@peking53 mám 11,5m ale včetně sklepů - jsem dost ve svahu. Počítá se to?
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak dobrý. 😁 A bez sklepu? Nebo jinak. Máte někdo v podkroví strop vysoký 3,5 metrů? 😁 😁
Odpovědět
@peking53 Horní patro má cca 130cm u stěny a 4,5m pod hřebenem. Stropy nejsou, je to celé otevřené.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 mam v podkrovi do hrebenu 4,3 takze v pohode, celou vysku mam lehce kolem 8 m
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak @geodett díky.😁 Budu mít cca to samé jako @obludak, s tím, že v nejnižším místě bude cca 150-160cm😁 Jen jsem chtěl mít jistotu, že nejsme blázni 😁😁🙉
Odpovědět
@peking53 To že to máš stejně jako já, neznamená že nejsi blázen. Vlastně spíš naopak, alespoň podle mínění části mých příbuzných.....
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 máme 8,5m komín, v hřebenu jsme někde 8,0m. Dole stropy po seschnuti 3,12m, podkroví 2,7m, půda 1,6m, rozdíl skladba podlah a střechy.
Odpovědět
@peking53 ahoj skvělé video.
Odpovědět
@peking53 jo a výšku máme 8.4 včetně komínů
Odpovědět
Profilova fotka
@alman Ahoj díky moc snažil jsem se pro všechny, kteří neviděli a chtěli by tak tady je konečně malá ochutnávka prvního videa stavby srubu 😁https://youtu.be/UAp-rdNbw5Q @obludak dobře tak to je taky dobrý pohled. 😁
Odpovědět
Profilova fotka
Modrá střecha. 😁 Skoro bydlíme 🤩😁
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, určitě se to tu probíralo, ale nemám moc čas procházet skoro 700 stránek 😊 Jakou jste volili do srubu podlahu a proč? +- jednotlivých podlah. Právě doma řešíme a každý máme trošku jiny názor na věc.
Odpovědět
Profilova fotka
@martina995 podlahové topení a dlažba, v koupelnách a WC v dekoru kamene, jinak v dekoru dřeva. Plusy - nejlepší pro topení, snadná údržba, mínusy - v létě je dlažba studená, celkově je potřeba chodit doma obutý
Odpovědět
Profilova fotka
@martina995 vsude drevo, ja bych nekde tu dlazbu dal ale eli jsme ji v byte a zena uz ji nechtela prave ze je studena
Odpovědět
@martina995 dlažba koupelna, chodba, kuchyn. Všude jinde 3. vrstva drevena podlaha, kvuli podlahovemu topeni.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?