Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

1 den20334
  • @esmeralda2  Neboj, srubu se to netýká. Jde o novýho souseda a arogantní přístup jeho projekanta (čerstvě dostudovaný švagr). Školním projektem si začíná plnit stavařské ambice aniž by se zamyslel lidsky, ale to by měl hlavně soused sám, žejo.
    Špatně navržený vsak, kde hrozilo, že mě při přívalu vytopí je už v řešení ale moji statnou hrušeň, šedou letní, starou odrůdu, ohrozí 1,5 metru hlubokým výkopem vzdáleným cca 1 m od paty stromu. Co se asi stane s kořeny, že. Ten strom tu stojí min. 60 let., ob rok plodí vydatně, a přijde cápek, koupí pozemek, resp. zahradu, vykácí si na něm (nedělám si iluze, že měl vůbec povolení) jabloně, 20m modřín, statný ořešák a napůl můj (hranice pozemků šla prostředkem kmene) 15m jasan, a když ho slušně žádám o konsenzus a aby měl slitování aspoň nad tou hrušní, tak nezájem. Vše za něj už řeší jen nejchytřejší švagr, kterého jsem ani neviděl a který tu bydlet nebude. Smutný. No a úřad nad tou vegetací udělal kříž s tím, že ČSN 83 9061 je pouze doporučení, ne zákon.

• Čau lidi. Je tu někdo, kdo použil na usazení oken místo pěny ty komprimační pásky? Nebo vám to dali normálně na pěnu?

• @peking53  pevně doufám, že většina to má na pásce. Pěnu nebrat. Zde buď pánem situace. Bude to dražší ale správně....pokud už nevynalezli komprimační pásku v tubě 🤔

• Sponzor fóra
  • @peking53  ja mam penu, zatim se nic po 5 letech nedeje a to to neni ani zalistovany, ale pasky budou urcite lepsi

• @peking53  okna jsou v hranolech na turbosroubech a mezera vypenena, pod oblozkama a nad oknem konopí a oblozky na komprimační pásce 😏. Táhne mi toflama, kolem oken ne...

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat