Modulová dřevostavba od Hobbytec, dubldom nebo naturhouse

Zdravím, naskytla se nám možnost koupit pozemek a nyní zvažujeme, od jaké firmy si objednat realizaci domu. Zájem máme o modulovou dřevostavbu do cca 2 mil, bungalov kolem 80 m2. Už nějakou dobu se snažíme najít tu správnou firmu, která udělá většinu prací na domě. Nakonec jsme došli k užšímu výběru 3 výše zmíněných firem. Rád bych se zeptal, máte někdo zkušenosti s některou z uvedených firem? Předem děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Z těchto firem bych šla do Dubldomu, jejich domy se mi osobně moc líbí.Akorát je u nich delší čekací doba protože nestíhají, mají hodně zakázek.
Odpovědět
Jo to nám právě řekli, že čekací doba je 12 - 18 měsíců. Osobně na mě také působí nejvíce důvěryhodně, ale ta čekací doba je opravdu dlouhá a trochu ztrácí smysl ta rychlost výstavby u modulových dřevostaveb.
Odpovědět
Profilova fotka
@freddys to je skoro stejné jak u Rýmařova, známí čekali skoro dva roky, měli naplněné kapacity, to samé má právě i Dubldom, ale na kvalitu se asi oplatí počkat, eště je dobrá firma i Purlive a Modulos, zkuste poptat, ty jsou tady od nás ze Zlínska ale fungují celorepublikově a mají i dobré ceny.
Odpovědět
@alinka1234 Na tyhle firmy jsem taky narazil, ale nějak extra mě to nezaujalo. Vy s některou firmou máte reálné zkušenosti? Protože by mě opravdu zajímala přímá zkušenost. Klidně si na kvalitu počkám, ale nechci žít v domnění, že něco má trvat např. 12 měsíců a v reálu na to budu čekat dva roky.
Odpovědět
Profilova fotka
@freddys byla sem s nima v jednání, velice vstřícní a ochotní, bohužel nedostaneme na pozemek už těžkou techniku tak budeme muset volit jiný postup tak to od nich nepřipadá v úvahu. Čekání také nebylo u nich na dodání žádné dlouhé.
Odpovědět
@alinka1234 ono když s někým teprve jednáte, tak střícní jsou skoro všichni. Teprve při řešení problémů se pak začínají vybarvovat :-D
Odpovědět
Vrátím se k mé původní otázce: Je tu někdo, kdo by měl zkušenost s výše uvedenými firmami?
Odpovědět
Tak doplním tedy zatím vlastní zkušenost dle jednání daných firem, jen stručně: Hobbytec: Mnoho domů na výběr, spíše původně firma na zahradní domky. Jejich přístup je dost neosobní a z mého pohledu ne úplně profi. Na netu jsem navíc našel dost negativních recenzí na jejich zahradní domky a jejich přístup. Naturhouse: Zajímavé reference, mnoho staveb, původně taky firma na zahr. domky a garáže. Přístup byl neosobní, ale poměrně profesionální. Cena za m2 dost vysoká. Za náš budget bychom si mohli dovolit spíše menší domek. Dubldom: Originální design domu z Ruska,kvalitní materiály, profesionální přístup. Vzhledem k omezeným kapacitám se dlouho čeká na výrobu domu. Za náš budget se vejdeme spíše do menšího domu, model 43. Obytná plocha tohoto domu je jen 43 m2. Nově jsme objevili ještě kontejnerové domy od Blokki. Líbí se nám jejich přístup a cenově to vychází taky poměrně dobře. Negativa vidím v omezených možnostech kontejnerů a materiály jsou určitě kvalitnější u dubldom. Mají poměrně málo referencí a zatím jsem nenašel nikoho, kdo by popsal nějakou přímou zkušenost.
Odpovědět
@freddys Dobrý den, jak pokračujete? Vybrali jste nakonec dubldom? Co mě zaráží je cena u nás a v rusku. Za 3.000.000 rublů cca 1.000.000 kč koupíte podle jejich stránek dům 77m2. Chápu že cena dopravy a možné clo a licence a ještě něco navíc, přeci nebude dělat rozdíl v ceně 2.000.000 kč. Máte s tím nějakou zkušenost? Taky uvažuji o tomto domě. Děkuji za odpověď. S. ;-)
Odpovědět
My se nakonec rozhodli pro Blokki, ještě jsme tedy neobjednali, ale přijdou nám jako nejlepší řešení pro nás. Co se týče Dubldom, tak nás právě odrazuje cena (cena dopravy nehraje roli, mají výrobu v Česku a do 150 km je v ceně) za danou velikost domu a poté taky délka doby dodání. Jinými slovy bychom zaplatili zhruba stejnou cenu u Dubldom za 43 m2 a u Blokki za 60 m2. Samozřejmě je to úplně jiný typ domu, jiné materiály a jiné dispoziční řešení, ale ve výsledku člověk stejně řeší plochu domu a cenu. Dubldom se nám líbí, ale přijde nám neúměrně drahý. Pokud vím, tak v Rusku to mělo být něco jako levné bydlení pro mladé rodiny či seniory, u nás je to docela drahá sranda.
Odpovědět
Děkuji za tip. Podívám se na to.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@freddys @saldon stavěli jste nakonec s některou s těchto firem?
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@michullka Ano, stavěli jsme s firmou Blokki. Konkrétní zkušenost napíšu, až budeme mít úplně hotovo, momentálně ještě čekáme na nějaké dodělávky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@freddys Dejte prosím info, jak jste dopadli. My máme skoro stejné požadavky na modulární stavbu RD jako jste měli vy. U mě byla spol. BLOKKI jako první ,kterou jsem oslovil ,ale mezitím jsem kontaktoval ještě spol. flexilife, easyhomes, freedomky a veritas modul. Ideální by bylo kdyby cena 2mil za RD(3kk, 60m2- 80m2) na klíč včetně DPH byla finální bez víceprací. Budu rád za vaše zkušenosti s fa. Blokki. 😉 Díky
Odpovědět
@freddys take by me zajímalo info, jak jste byli a hlavně jste spokojeni s Blokki. Děkuji
Odpovědět
Ono je to dost těžké objektivně hodnotit a nechci se tady ani moc rozepisovat. Zkráceně mohu jen konstatovat, že s firmou nejsme spokojeni, hlavně z důvodu přístupu, výmluvám, odkládání prací, nedodělání finálních prací, kvalitě samotné práce a dalších praktik, které bych nikomu nepřál.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@freddys Zajímáme se o modulové domy a firma Blokki byla zatím jedna z favoritů. Mohla bych se zeptat jak velký dům jste si z kontejnerů postavili a případně foto, třeba do zprávy? Děkuji moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@freddys dobry den, chctel bych vedet o vasi zkusenosti s blokki vic. zvazujem hromadnou zalobu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Hezký den, chtěla bych se, prosím, zeptat, jak jste řešili financování modulového domku? Většina bank s nimi má prý problém. Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
My žijme rok v Dubldom DD43 a jsme naprosto spokojeni. Čekací doba byla cca 1,5 roku, ale způsobená zejména dobou vyřízení stavebního povolení v covidu. Dům je naprosto výborně řemeslně zpracován a spolupráce se samotnou firmou naprosto férová a přátelská. Pokud chcete vidět pár fotografií, tak odkaz na Instagram je https://www.instagram.com/dubldom_tre...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?