Nadstandard u dřevostaveb

20. kvě 202170

Můžete mi dát tipy, na čem určitě nešetřit při stavbě dřevostavby na klíč a využít nadstandardu? Případně co se ptát při první schůzce, na co nezapomenout, čemu nenaletet - vlastní zkusenost. Vím, že je to individuální, ale aspoň nějaké zkušenosti. Diky

 • My budeme mít drevostavbu, hodně jsem si projížděla videa Dřevostavby s Pavlem Šimkem. Myslím, ze pokud plánujete stavet uz teď, kdy jsou dle noveho staveb. zakona přísnější podmínky, nemusíte až tak nic moc řešit. Dum bude urcite uz v zakladni cene splnovat dostatecne zateplení i obnovitelny zdroj vytapeni. My jsme si za puvodnich podminek priplatili prave za zateplení (silnější vrstvu), podlahove topení, nezamrzny venkovni ventil na vodu, venkovni pripojku elektriny, hromosvod...priplaci se i za komin, jimku na dešťovou vodu, chodničky a terasu, barevný dekor oken, posuvné dveře, pochozi půdu...je toho dost, bohužel částka za základní dům na klíč je o poznání nižší než pak realita. Je to o prioritách. Někdy se něco muze clovek sehnat levněji nebo udelat sam, nekdy ale nemate cas nebo zkušenosti, tak radeji zaplatíte (chodnicky, terasa apod.)

 • Pavatex, rekuperaci, venkovní žaluzie nebo rolety. Na zdi Fermacell nebo jiný ekvivalent od Knaufu. Nemusí být všude, ale alespoň tam kde předpokládáte že bude něco těžšího viset. Za sebe ještě hromosvod, elektřinu do garáže, děštovou jímku 8m3 s připraveným rozvodem na zahradu. Venkovní vývody elektřiny a vody ( pro zalévání zahrady a další blbosti typu vánoční osvětlení )

  Na zvážení rozvody pro centrální vysač ( pak už neuděláte ). Datové rozvody do každé místnosti ( minimálně Cat5e) . Nevím čím budete topit, ale kdyby jste už šli do TČ tak, aby umělo chladit do podlahy.

 • Nejdůležitější si vybrat slušnou firmu. Máme postaveno na klič s HK-Dřestavem. Tuto firmu nedoporučuji !!! i když budete na stavbě denně, pokud nejste odborník, nepřijdete na spoustu věci. Pokud bych stavěli znovu, tak postavit hrubou stavbu a pak najít firmu, která vám udělá elektro, podlahy, vodu a pod. Jenom ne na klič! Nejdůležitější v dřevostavbě je sádrokarton, najít slušnou firmu, která to udělá. Mohla bych napsat knihu o tom co nám tato firma předvedla během stavby a teď i po roce bydlení.

 • Sponzor fóra
 • Určitě rozvod na centrální vysavač.Pod střechu natáhnout z technické chráničku na případnou fotovoltaickou elektrárnu.

 • @devip  Já si nemyslím, že ve zděné stavbě a dřevostavbě je rozdíl, teda z hlediska nějakého připlácení si za "lepší" věci. Jediná věc snad - dřevostavby jsou více náchylné na havárie vody, tudíž bych instalovala do stěn a kritických míst nějaká čidla.

 • Ideální je realizovat dřevostavbu s ověřenou firmou, doporučuji WOODSYSTEM, který realizoval stovky dřevostaveb po celé ČR. Pro inspiraci zde jedna z jejich montovaných dřevostaveb: https://www.woodsystem.cz/dreveny-montovany-dum-5-1-s-garazi
  Na webu nají konfigurátor jejich realizací, kde se podle Vámi zadaných preferenci zobrazí jimi realozované dřevostavby.

 • @rozumbrada  @rozumbrada  Také stavíme s firmou Wood systém zatím mohu jen doporučit!!!

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Zrealizujte si ve vaší koupelně relaxační oázu klidu
  HELUZ je prvním výrobcem komínů bezpečných podle nové normy
  Léto začíná u bazénu
  Archiv článků od partnerů