Nova 101 dům Rýmařov a obytný prostor nad garáží

Ahoj, chystáme se stavět Novu 101 od RD Rýmařov a láká nás možnost využít podkrový nad garáží jako obytnou místnost (např. jako pracovna nebo jako dostupnější půda). Na kolik vás tato úprava dispozic přišla? Jaké máte zkušenosti ať už s realizaci či využitím? Co se vám na tom líbí a co ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@samhoov Ahoj, my jsme si tuto úpravu nechali zpracovat (i když teprve vyřizujem stavební povolení resp. ohlášení). Nemůžu teda zatím říct, jak jsme s tím v praxi spokojeni, ale viděli jsme to na ukázkovém domě v Bradleci u Mladé Boleslavi a líbilo se nám to. Když tak koukám do rozpočtujak husa do flašky, tak těžko říct, protože my jsme zároveň i zvětšovali garáž a dodělávali za ní technickou místnost a těžko se mi teď odděluje, kolik m příček, stěn nebo podlah se týká které místnosti. Ale jenom ten vršek mi vychází odhadem na cca 300 tisíc...? Jo a bude to určitě ložnice.
Odpovědět
@romcovaklarka Ložnice nad garáží? No, pokud vždycky budou ti, co tam budou tu ložnici mít, vstávat současně, tak to jim nebude vadit, že už otevření garážových vrat (o nastartování auta ani nemluvě) spáče o patro výše spolehlivě probudí. U nás to tak ale není, a tak i když máme podlahu nad garáží vylitou anhydridem (což je z hlediska průzvučnosti přeci jen trochu lepší, než suchá podlaha v domcích RDR), bude nad garáží pracovna/herna nebo (v budoucnu) obytný prostor pro horní patro přístupný přímo ze schodiště...
Odpovědět
Profilova fotka
@lubosk Jo ono je to dost relativní, manžela neprobudí ani miminko řvoucí metr od něj :-D Ale hlavně my budem mít v garáži prozatím dílničku a veterána, takže v pohodě x-) A vy jste v jakém stadiu?
Odpovědět
@romcovaklarka Zvenku viz fotka, vevnitř se zítra má uklízet, ve čtvrtek 15.12. bude předávka a pak si zajedu pro "naši" paní na úřad, dovezu ji na stavbu... a doufám, že bude "zkolaudováno"... No a až si pak manželka vybere kuchyni, krb a podlahové krytiny (a já - až to počasí dovolí - zajistím zateplení soklu, jeho obsyp a alespoň "vyštěrkování" vjezdu do garáže a vstupu do domu) a to vše bude hotovo, budeme se stěhovat...
Odpovědět
Profilova fotka
Nezkoušel jste někdo vymyslet, jak ke kuchyni přidat nějak spíž? Je to asi jedné, co mi na domku vadí :-)
Odpovědět
@sari_nka Mrkni na diskusi RD Rýmařov a zkušenosti s nimi, tam to v projektu někdo má. Myslím, že hop23
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 Paráda, moc díky
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@zakladovedeskynova101 Hezká cena. Škoda, že nejste u Prahy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@zakladovedeskynova101 po dlouhé době konečně někdo, kdo se nestydí přiznat, že je "mladá" společnost. Takové upřímnosti osobně fandím. Stejně tak mě překvapila / zaujala vaše fotogalerie ze které je patrné, že štěrk pod základovou deskou pokrýváte před betonáží geotextílií. Taková poctivost se nevidí kolikrát ani u svépomocné stavby. Dobrou práci dělají myslím právě takovéto detaily. Bohužel dnešní firmy je snad ani neznají, nebo nechtějí znát...
Odpovědět
@sari_nka @jitule23 .. ano, my ji máme takto. Ale jsou i jiné, "pravoúhlé" varianty.. Variantu co máme my jsem viděl na vlastní oči a je dle mého názoru ideální... zkus se kouknout na virtuální prohlídku na http://www.rodinne-domky.com/katalog-..... v kuchyni, která je oproti dnešnímu standardu zmenšená (tenkrát nebylo zádveří) to je vidět....
Odpovědět
Profilova fotka
@samhoov Ahoj, vrátím se k původnímu tématu - obytný prostor nad garáží. Nechali jsme si upravit tento prostor v projektu a odhadem myslím, že cena byla následující (už jsem psal u mě ve fotoblogu): částečné zvětšení stálo 110.790,- Kč. V ceně je započteno zvětšení garáže o 10 m2 a prý statický výpočet střechy (10.000,- Kč), jelikož se jedná o atypické provedení (zvětšení bylo nutné kvůli vstupu - dveřím do tohoto prostoru. Stačilo tedy zvětšení o trochu menší, ale kvůli zarovnání garáže s domem jsme zvětšili raději víc :-). Dále je příplatek 49.244,- Kč za izolaci stěn a štítu, jelikož garáž (pro mě tedy dílna) bude temperovaná radiátorem. V budoucnu bude přepažena a menší (v projektu naznačená část) bude sloužit jako letní kuchyň včetně odděleného WC. Z tohoto důvodu je zde již zaveden rozvod vody a kanalizace (ve finálovém projektu jsou ještě drobné změny). Okna v garáži také nejsou započítána, ale nemůžu najít jejich cenu. Taky nejsou započítány dveře do tohoto prostoru. Zateplení stropu a střechy nad garáží si budu dělat sám. Prostor bude využíván jako půdička. Jako místnost si myslím, že není vhodné, jelikož je strop dost nízko. Možná časem jako pracovna, ale to by znamenalo poladit okno ve střeše. Jinak jako místnost lze udělat, ale k 101 se přidává garáž ze 77, která má standartně právě obytnou místnost nad garáží. Cenu si už nepamatuji, ale myslím, že nám říkali cca 300.000,- Kč.
Odpovědět
Článek se načítá
I my máme obytný prostor nad garáží, který vznikl přidáním kotelny za garáž a místno to rozhodně není malá, má sice zkosený strop, ale rovnu stěna pod zkosením je 1 m, my prosto využíváme jako šatná a nemusíme mít skříně.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
My se chystáme používat obytný prostor pro příležitostné spaní návštěv. Bydlíme od června 2011, takže jsme ještě ve fázi zabydlování. Zatím jsme do této místnosti pořídili vestavěný nábytek - do jednoho zkoseného prostoru a jinak tu žehlím atd. Jsme moc spokojení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na vaši zkušenost s NOVOU 77 od RD Rýmařov ?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Myslím si, že toto téma bude řešit každý kdo uvažuje o Nova 101. Osobně bych do projektu bez tohoto rozšíření nešel. Neuvěřitelně to zvedne užitnou hodnotu stavby a umožní si více hrát s prostorem. Níže přikládám náš projekt. Je to myslím maximální možní zvětšení. Pokud budete chtít poslat info o kalkulaci, tak stačí poslat zprávu. Rád vše pošlu. Stavět budeme v říjnu 2016. Stavíme s OC Mladá Boleslav.
Odpovědět
@pychaadam Dobrý den, moc by mě zajímala cena vaše domečku. Přemýšlíme přesně o tom stejném, a to rozšíření nad garáž. Díky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@pychaadam zajímavé řešení, rozšíření určitě schvaluji, také jsem o něm uvažoval, vše je ale bohužel o penězích a bylo hodně dalších priorit tak na něj nedošlo... jinak koukám, že budete stavět v Hradišti, takže uvidím jak vám to hezky poroste ;-)
Odpovědět
Máme NOVA 101, garáž prodloužena o 2 moduly (120cm) a díky tomu se také zvedla střecha v místnosti nad garáží. Do této místnosti jsem nechali dát okno a zvětši stropní nostníky ze 180 na 240mm. Do místnosti se bude vstupovat z chodby 1.NP tak jako to má pychaadam. Dále jsme nechali zaizolovat stěny a štíty garáže. Další úpravy již budeme řešit sami, protože ceny RDR jsou neúnosné. Bude potřeba zaklopit strop garáže, zaklopit střechu místnosti nad garáží a vytvořit tam podlahu. Elektrika na světla a elektro topení je připravena. Zatím nás tato "příprava" místnosti vyšla na 60tis. Další úpravy budu dělat časem svépomocí. Rozhodně stojí za zvážení, je to další pokoj navíc, v našem případě to bude dílnička :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 Děkuji. Brzy to odpálíme. 27. září bychom měli očekávat příjezd party z Rýmařova.
Odpovědět
Profilova fotka
@misak1003 Dobrý den, posílám kalkulaci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pychaadam tak super, držím palce ať se vše vydaří :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?