Menu Forum

Obvodova stena kvh 120mm není to malo?

6. zář 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
Registroval se 2. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 36 příspěvků. Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
Registroval se 2. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 36 příspěvků. Region Svitavy.
 Poptal sem nejbližší firmu co stavi drevostavby vsude okolo a trosku me zarazilo ze obvodovy steny stavi z 60x120kvh a vetsina firem stavi z 60x140 neni tech 120mm málo?
14. črc v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lagys
14
Registroval se 9. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků. Má 8 přátel. Region Pardubice.
  • Sním o domě
    Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
lagys
14
Registroval se 9. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků. Má 8 přátel. Region Pardubice.
  • Sním o domě
    Region Pardubice
 to je málo.mě stavěj z 160
14. črc ve 20:05  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Ja myslin ze i těch 140 by mi stacilo, zeptam se ramy ti sroubovali nebo je to "sestrileny" sponkama?
14. črc ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @kubasoff my mame horni patro 160, ale sirka je dana hlavne mnozstvim izolace. Asi by bylo mozne i 140.
Jinak nam ro rezali na cnc, takze vsechno je sesazeno na frezovane cepy a pojisteno bud vrutama rapitec nebo nektere casti konvexnima zinkovanyma hrebikama 3,1x100
14. črc ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
Registroval se 4. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 728 příspěvků a 4 alba. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
Registroval se 4. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 728 příspěvků a 4 alba. Má 2 přátele. Region Praha.
 Tak staticky to málo není. pro bungalov klidně vyhoví i 50x100.
Nicméně cim slabší profil, tím větší nároky na kvalitu práce a je větší riziko praskání omitek.
mnohem důležitější je jak přesně vypada skladba celé stěny.
14. črc ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
Registroval se 11. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 72 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 Přesně jak píše requied . Já jsem stavěl z fošen 5*10cm a žádný problém . Samozřejmě sílu stěny a izolací pak mám větší . Dával jsem pak vodorovně střešní latě a mezi ně další vrstvu izolace. Záleží taky jaké máte rozestupy mezi sloupky.
15. črc v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Jejich standartni skladba je:
Venkovní omitka
120mm izolace
Osb 12mm
Kvh 120mm plus izolace 120mm
parozabrana
40mm latovy rost
Fermacel
Vse delaji primo na desce rezou na velky pokosce a všechno davaji dohromady jen tema nastrelovacima sponama a to semi moc nelíbi
15. črc v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 - Sponky jsou bez problémů. Samozřejmě se musí použít vhodné...
Sám jsem je chtěl u sebe použít také, ale jelikož mám hrebikovacku pro 40-90mm hřebíky, tak jsem všechno hřebíkoval.
- Jestli je osb jako hlavní zavetrovaci prvek, tak 1x12mm je málo.
- 240mm izolace je na dnešní dobu minimum co vám SU povolí a dům bude jen tak tak v PENB C.
- Co se týče skladby, tak je to klasická difuzne uzavřená konstrukce, kde její životnost záleží jen a pouze na kvalitě provedeni parozábrany.

Nechte si udělat nabidku pro difuzne otevřenou konstrukci, je mnohem lepší a bude stát stejne.
15. črc ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Na otevřenou sem se ptal a pry o dost drazsi po konkretnich číslech sem nepatral tuhle firmu mam asi 20 km od baráku,domy kolem uz stavi asi 10 Let a u par lidi sem byl a vsichni jsou spokojeni , jakou silu osb by jsi doporučoval? Stim penb da se nekde dopidit co na baraku musi byt abyCh splnoval "b"?
15. črc ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 @kubasoff difuzne otevřená bude stát prakticky stejně. A i jestli bude na celé domě rozdíl 100tis, tak pořád se vyplatí do ní investovat.
Osb deska uprostřed izolace působí jako parobrzda a veškerá voda která projde přes parozabranu se na ní srazí a bude tvorit ideální prostor pro plísně. A nakonec jednoho krásného dne se osb a ostatní postižené dřevo rozpadne.
U otevřené skladby nic podobného nehrozí a veškerá voda která projde parozabranoú se bez problémů odvetra ven.
- ja bych OSB vůbec nepoužil a šel do MFP desky. Je mnohem stabilnější, pevnější a lépe zvládá vodu. Navíc je levnější než OSB.
- těžko radit jak silná má deska být... Je klidně možné že konstrukci mají zavetrovanou ještě i jiným prvkem (dřevo, kovové pásy, atd...)
Jinak minimálně 15mm a nebo 2x12.
- podivej se ke mě do alba jak může vypadat difuzne otevřená konstrukce pasivní drevostavby (40cm izolace ve stěně) a přitom je použito stejně dřeva jako u toho 6x12
- výpočet PENB se musí řešit komplexně pro celý dům. Případně pro jednoduchý náhled lze použít kalkulačky na tzb-info.
15. črc ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Tvy album mam zkoukly, difuzne otevřena/uzavřena mam celkem nastudovany, jelikož sem porad v práci chci si nechat postavit alespon oplastenou konstrukci se strechou, takze ted koukam na práci firmy o ktere mluvim (zacly nedaleko stavet dum) resim co si ohlidat a co nechat udělat jinak oproti jejich standartu každopádně díky za odpovědi
15. črc ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 Ja bych měnil osb za mfp + víc izolace.
A hlavně pohlídat parozabranu.
Chtěl bych od nich smluvně zaručit blower door test do hodnoty 0,3
15. črc ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Kdyz dam treba tu mfp 15mm a zatepleni 150mm tak je to to ok? A ikdyz tam nebude teda osb pusobit jako parobrzda tak prece jako dalsi parobrzda bude fungovat fasadni polystyren nebo se pletu? Diky zs odpovědi
16. črc v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @kubasoff
Parobrzda by měla být vždy na teplé straně směr interiér a směrem ven by měly být materiály s klesajícím difusním odporem + odvětravaná fasáda .To je difusně otevřená skladba ( bezproblémová)
16. črc v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @requied
ještě bych se chtěl zeptat zda tato norma stále platí
http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/136-normove-hodnoty-soucinitele-prostupu-tepla-un-20-jednotlivych-konstrukci-dle-csn-73-0540-2-2011-tepelna-ochrana-budov-cast-2-pozadavky
Protože podle vypočtu mě vychází požadované hodnoty asi 15cm izolace a doporučované hodnoty u dřevostaveb 20cm izolace. Předpokládám že pasiv pán stavět nebude.
16. črc v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Asi sme se nepochopily mam v planu uzavrenou stavbu
16. črc v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @kubasoff
Pak nemusíte řešit parobrzdy , ale na vnitřní straně musí být perfektně udělaná parotěsná folie .
16. črc v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Reguied psal ze by vyměnil osb opláštění za mpf
16. črc v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Ale mozna sme si taky nerozuměli emoticon
16. črc v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 @jendad pokud vim, tak tyto hodnoty stále platí. Takže můj odhad PENB C byl špatný a asi se dům doB vejde.
Nicméně je to o důvod víc proč pridat izolaci a udělat z toho A emoticon

@kubasoff že chceš uzavřenou konstrukci jsem pochopil a proto jsem se snažil "vnutit" difuzne otevřenou, protoze udělat parozábranu aby byla 100% je prakticky nemožné.
- Jestli mfp nebo osb nemá na typ konstrukce vliv... Obě se chovaji jako parobrzda.
Mfp je jen pevnější a lépe zvládá vodu.
16. črc ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Tak uvidim v týdnu jak se s nimi domluvim, takze pokud konstrukci necham 120mm a a misto 12dam min 15mm zaklop bude to staticky ok? Bude to bungalov se sedlovou vaznikovou střechou diky
16. črc ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @kubasoff
Na nosnost má spíše vliv pruřez dřeva (plocha) trámků na metru než záklop . Záklop má funkci spíše zavětrovací (aby se vám trámky nesložili) . Já jsem třeba zavětrovával klasicky vloženým prknem a nemám tedy ve stěně žádnou dřevotřísku . Tak se stavělo klasicky dříve když se ještě nepoužívali dřevotřísky. Nic mě nevrže i když je vichřice a už jsem párkrát měl na střeše i 50cm sněhu emoticon . Sádroše mám bez prasklin a to je mám klasicky (bez kov. profilu)
Jinak jak píše requied , tak udělat parozábránu na sto procent tak taky tomu nevěřím . A zvláště dřevodomek obalený polystyrenem bych nekupoval . Takzvaně člověk nikdy neví jak je to udělané a co se děje pod polystyrenem.
16. črc v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Napiste mi nekdo jak by podle vas mela vypadat skladba steny u difuzne uzavrene stavby?
19. črc v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 @kubasoff ideální skladba pro difuzně uzavřenou konstrukci je udělat jí difuzně otevřenou emoticon
proč tak trváte na té uzavřené? cena bude prakticky stejná a nemá jedinou výhodu.

Uzavřená skladba klidně může být tak jak píšete nahoře...

Otevřená s odvětranou fasádou může vypadat třeba takto:
sdk > mfp 12mm > konstrukce s vatou 60x100 + nastavení z přířezů mfp o dalších 230mm > lať 60x40 > větrotěsná folie > kontralať 40x60 > mfp 12mm > libovolný fasádní systém.

Takováto konstrukce bude stát včetně 350mm izolace 800,-/m2... difuzně otevřená, bezproblémová a dům se vejde do pasivu. (případně 700,-/m2 s 240mm izolace) a ta jejich uzavřená konstrukce s s 240mm izolace 650,-/m2

Všechny ceny jsou bez práce a fasády.
19. črc v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
fotoportrét
fotoportrét
kubasoff
1
 Firma kterou mám vybranou s tim nema moc zkušeností,(s otevrenou) jasne tak proc neoslovit jinou, jenze tyhle mi přijdou celjen fajn a hlavně jsou z okoli a ja sem doma 3pracovni dny za 14dni takže nemambvubec cas jezdit pi jinych firmách a jejich stavbách
19. črc ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @requied
Mohu se zeptat proč je za větrotěsnou folií lat 40*60mm ? Přijde mě to jako zbytečně moc . Já jsem dělal odvětravanou mezeru nařezanou z prken (20*50mm) .
Jinak já bych to vysvětlil jinak .
Otevřená je zevnitř - obklad (sadroš , palubky atd) ,pak instalační mezera (elektřina , voda) bud s cd profilu nebo latí, za ní je parotěsná folie , za ní trámky s izolací , za tím větrotěsná (paropropustná ) folie , za tím odvětravaná mezera s horizontálními latěmi a venkovní obklad (jaký chcete) . Na hoře a dole by mělo být odvětrání , at muže fungovat odvětrávaná mezera. Princip je ten že kladete materiály směrem ven s klesajícím difusním odporem - nemá se o co případná vlhkost zabrzdit a bezproblému se odvětrá.
Pokud dáváte osb jako zavětrování , nejlepší je ho dát pod parotěsnou folii .
Do instalační mezery se muže také dát izolace , ale jen maximálně 1/5 toho co je za parotěsem , aby rosný bod byl vždy až za ním a případná vlhkost nemohla se srazit v instalační mezeře.
19. črc v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 @jendad jako že máte větranou mezeru jen 20mm? to je na výšku 3,5m docela málo. Stačí aby se vata trochu vyboulila a hned to tu malou mezeru ucpe a odvětrání přestane fungovat.

Jinak skladba tak jak ji popisujete vy, je nerealizovatelná... nebo by nosný trámek musel mít stejnou sílu jako použitá izolace, v tomto případě tedy 350mm...
19. črc v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 Tak u mne je skladba nasledujici:
1. Palubky 20mm
2. Iate 40mm s izolaci pavaflex (inst. Mezera)
3. Parobrzda isocell öko natur
4. Fermacell 12,5
5. Kvh 60x160 s vyplni pavaflex
6. Pavatex isolair 35mm
7. Isocell omega fasadni folie
8. Rost 2x25mm
9. Cembrit

Zavetrovano mame zafrezovane do kvh a spojene na cepy
Cembrit udava ze 25mm mezera je dosatecna do 6 nebo 8m vysky.
Cena za m2 je ale predpokladam vyssi, nepocital jsem to
19. črc v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @requied
Já to samozřejmě mám s dalšími podélnými latěmi a izolacemi . Ty vlastně překrývají stojky a vyrušují tak tepelné mosty. Já jsem samozřejmě pod tu paroprostupnou folii dal prkna . Těch jsem měl dost a mají mezery , tím padem není problém s odvodem páry. Zase tam nemám , ale vevnitř žádnou zavětrovací osb (mám zavětrováno jinak) . Část stěn mám zase děláno jinak , kdy mám pobito jen prkny na peření . To se prkna překrývají a jednou hranou přimáčknou vatu a druhá strana překrývá spodní prkno . Prkna nejsou ideálně rovná a tak bezproblému odvětrávají .
19. črc v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
 @jendad z popisu tedy moc moudrý nejsem... nemáte nějakou fotku ze stavby konstrukce? Celkem by mě to zajímalo a člověk se pořád učí.

Hlavně by mě tedy zajímalo jak se dostanete na potřebnou tloušťku konstrukce...
19. črc v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jendad
fotoportrét
fotoportrét
jendad
 @requied
Foto nemám (měl jsem v mobilu) . Je to už 8 až 9 let co jsem stavěl .A je to rekrační objekt , takže jsem chtěl nízkou akumulaci. Já mám celkově 10 (stojky) + 5cm podélně trámky a před tím parotěs a trámky s instalační mezerou 5cm .
Prvně jsem si stloukl panely z fošen 10cm . To znamená vzal jsem horní a spodní fošnu (prahy) a mezi ně jsem naskládal fošny s mezerou o 1cm méně než je balík vaty. Prahy jsem proti stojkám uprostřed provrtal a sešrouboval šroubem , pak jsem ještě přibil 120mm hřeby do V (probito do stojek směrem skrz prah) . Žadné uhelníky , jen je to takto sbito hřeby. Pak jsem změřil uhlopříčky a zajistil proti pohybu. Vzal jsem prkno a položil ho uhlopříčně přes prahy a stojky . Udělal jsem rysku a zajistil proti pohybu . Vzal jsem mafl a prořízl cca 2cm na tlouštku prkna . Pak položíte prkno z druhé strany rysky a proříznete. Pak dlátkem odseknout . Vznikne mezera uhlopříčně přes panel na tlouštku toho prkna . To se tam vloží , přibije a kde přečuhuje tak zaříznout.
Je to popsané v této knize https://www.ulozto.cz/!NizaeBu2/stavime-ze-dreva-vaclav-hajek-pdf Stránka 73 , obr 91
Tyto panely jsme pak o víkendu vzali a postavili a za hodinu bylo sešroubováno . Vše kolmé jak když střelí (uhlopříčky)
To máte 10cm silnou stěnu . Já dal zevnitř lat 5cm . Pokud bych chtěl 20cm izolace , mohu použít silnější stojku 15cm +5 a do instalační mezery třeba dalších 4cm vaty(24cm izolace) Mužete dát i zvenku další latě s izolací , pokud chcete více izolace a na to pak systém s odvětrávanou mezerou .
Pokud jde o to peření , tak to je i v té knize co jsem dal odkaz . Strana 79 , obr 104 . Samozřejmě lepší je si tu knihu okouknout (mají ji v každé knihovně).
Pokud jde o ty prkna co mám přibité pod paropropustnou folíí . Tak jsem viděl na nějakém blogu , jak tam má osb a to si provrtával menšími dírkami (asi po 20cm) . Já jsem měl prkna , tak jsem dal je. Jak píšete jsou tam jen aby se vata neboulila .
19. črc v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí