Od koho dřevostavbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Hezký den, s přítelem jsme dostali pozemek cca hodinu od aktuálního bydliště a chtěli bychom si tam postavit domeček. Jednoznačně hledáme firmu, která zajistí vše komplet, máte někdo doporučení? Oblast Berounsko. Vím, že bude potřeba zvlášť stavební dozor a protože nejsme ani jeden Bořek stavitel, opravdu je důležité, aby firma zvládla úplně všechno - kromě úřadů, ty celkem zvládám :) Chtěla bych dřevostavbu nebo montovaný domek kvůli rychlosti stavby... Děkuji za případné doporučení....
Odpovědět
@adelkav No, tak ted jste me trosku zarazila... ja jsem taky hodne narocna, navic totalne prastena ohledne ekologie, doma naprostoi zadnou chemii nepouzivame, takze i v tom staveni bych ji chtela co nejmene a to Atrium prece ale pouziva "normalni izolaci atd, nebo se pletu? Mluvili jsme s nimi mam pocit na veletrhu, ale tam to fakt bylo tak narychlo, ze mi to vsechno splyva dohromady a navic me tedy ani zadny dum od nich nezaujal :( Mohu se zeptat, v cem konkretne se Vam ta kvalita u WS zdala horsi? Diky moc :)
Odpovědět
@nerticita nechci to propírat ve veřejných diskuzích. Myslím, že my jsme byli právě ta vyjímka, která potvrzuje pravidlo, jinak myslím, že ostatní tady byli moc spokojeni. Pokud bych s nimi stavěla příště tak určitě včetně prováděcí dokumentace a se stavebním dozorem zkušeným v dřevostavbách
Odpovědět
@nerticita a co se týká ekologie, tak ws staví plus mínus stejnou skladbu zdi jako Rýmařov, jen technologie výstavby je jiná.
Odpovědět
Profilova fotka
@nerticita jestli chces "ekologii" tak si priprav taky poradny ranec penez. Ja si troufam rict ze mam ekologicke materialy temer vsechny (mimo uhlikove stopy, ta doprava dreva z kanady a finska se podepise hodne). A jen pro predstavu: 1m2 drevovlaknite nebo konopne izolace min 2x drazsi pri stejne tloustce nez knauf (pry "eko" ale skelna vata). To same plati o vsech foliich a membranach pro difuzne otevrene stavby.
Odpovědět
@adelkav To chapu, ze to nechcete probirat verejne, mohu Vam napsat email nebo klidne tel, pokud Vam to nebude vadit?
Odpovědět
@jumpmans To ja vim, zatim teda vybirame projekt a firmu, takze k cenam jsme se jeste nedostali, ale uz mam z toho hruzu ted !
Odpovědět
Profilova fotka
@nerticita jaký máte rozpočet na dům, pozemek máte ?
Odpovědět
pozemek mame, a rozpocet po pravde ani ne, pocitame tak kolem 5, ale uvidime podle toho, jak se to vyvine...
Odpovědět
@sharon41 Nenašla jsem u ELK na webu ceník. Na kolik Vás přibližně bungalov přišel? jak je velký?Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@nerticita tak za 5mil už postavíte velice pěknej domek komplet na klíč, stačí si jen vybrat ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 to doufame :), ted jen vybrat tu spravnou firmu :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
dobrý den, máte někdo zkušenost s firmou rp-stavby? díky
Odpovědět
Článek se načítá
ještě by mě zajímala firma EU domy morava. díky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
My jsme si nechali postavit přízemní dřevostavbu na klíč od www.vextadomy.cz a jsme maximálně spokojeni. Do 4 měsíců jsme bydleli :-)
Odpovědět
@opand dekuji, ale vextu nechceme, protoze maji jen typove domy, my mame svuj projekt :)
Odpovědět
Profilova fotka
@nerticita protože patříš do skupiny Most, tak hádám, že tam i budeš stavět. Za sebe doporučuji Neostyl. A to jak přístupu při vytváření projektu, ale tak i samotné výstavbě domu.
Odpovědět
@kossakowski1980 neostyl?, to jsem jeste neslysela, to je nejaka nova firma? ani na vystave, ani v zadnem casopise.. nikde zadna zminka.. muzes mi dat nejakou blizsi info? dekuji
Odpovědět
@opand zajímavý reklamní příspěvek ;-) Jinak ty 4 měs byly od podpisu smlouvy? To hooooodně pochybuji
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@adelkav navážu na Tvojí zkušenost tou naší aktuální - my nyní stavíme s WS a mám stejný dojem co se té kvality týká. Na základě recenzí jsem čekala mnohem víc - a to si o sobě nemyslím, že jsem přehnaně náročná (estét sice jo, ale jinak laik a stavařina jde mimo mě - jsem strojař :-D :-D ). Byť by se to někomu zdálo asi malicherné, jsou prostě věci, nad kterými žasneme a nelíbí se nám zpracování - venkovní parapety (boční plastové nosy); detaily fasády (rohy domu, zakončení kolem oken (takové odrbané); sádrokartony (spoje); pokroucené krokve na krovu střechy; zprzněné vnitřní parapety (pán si je udělal po svém, bez konzultace s námi). Nyní nám stavba spíš sílu bere než dává a prvotní těšení střídá nepříjemné rozčarování. Já určitě firmu vřele doporučovat nemohu. :-( :-| Za ty peníze nic moc. :-S
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@amaxi Dobrý den, chystáme se stavět s touto firmou, na Plzeňsku, už se moc těšíme, mohu se zeptat, jestli jste měli stavební dozor, případně jestli někoho můžete doporučit? a jaký baráček máte? děkuji Markéta
Odpovědět
Profilova fotka
@market077 Stavební dozor jsme neměli, máme typový dům Talon od GServisu. Projekt jsme si trochu upravili. Vyřizovali nám i stavební povolení a všechno okolo.
Odpovědět
My jsme dostavěli před rokem s Wood Systémem a já je musím jen a jen chválit, Kvalita super - každý až žasne. Ve všem nám vycházeli vstříc . Jediné co mi trochu vadilo, že stavbyvedoucí reagoval pouze na manžela. což bohužel v rodině jsem u nás technik já. Takže to musel vždy přetlumočit on
Odpovědět
Profilova fotka
@wicaceyawin tak to gratuluji a buďte rádi. Já mám názor a osobní zkušenost zcela opačnou. Myslím, že i další videa na youtube otvírají oči. Jenže laik spoustu věcí neví, neřeší, prostě nerozumí všemu. No, snad se nám bude ve finále bydlet dobře a žádná velká katastrofa se nebude konat. Ale co dům udělá za 5 - 10 nebo víc let, jeden velký otazník????
Odpovědět
Zatím bydlíme rok a je to ok. Kamarádka bydlí 7rokem a jediné co - tak ji před rokem byli opravit balkon . Tak uvidíme
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@tomasroman tvl, to se mi snad zdá 😄 😄 😄
Odpovědět
@tomasroman Tak to raději koupit notebook z jiného eshopu. Z jiných třeba hořet nebudou....
Odpovědět
@tomasroman To je pravda! Ještě jsem neviděl zděný dům, že by vyhořel třeba od konvice nebo špatné nabíječky na telefon. Vždycky jen dřevostavby, to ví přece každý.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
To je divný, že vyhoří i byt v paneláku.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?