Prosím o zkušenosti s firmou Rovax drevostavbybrno.cz

22. dub 2021140

Dobrý den, prosím o zkušenosti s Brněnskou firmou ROVAX, webové stránky mají www.drevostavbybrno.cz . Na netu jsme na ně nenašli moc recenzí a pokud ano, tak byly pozitivní - nestavíte s nimi někdo? Předem moc děkuji.

 • nikdo?

 • Taky bych rada reference...

 • Zdravím, zatím s nimi vytváříme projekt a jsme velice spokojení s jejich přístupem, jak od pana jednatele, tak od architekta. Pan architekt byl přístupný našim připomínkám, projekt nám opravdu vzniká ve spolupráci, do ničeho netlačí, ale zase neustupuje všem našim blbinám, dává nám svůj profesní názor, a toho si ceníme. Př v RD Rýmařov nám v projektu nechali udělat chyby (počet oken, umístění, rozložení vnitřních stěn...), kterých bychom pak litovali, ale "když si zákazník přeje....". Tolik zatím za mě.

 • Sponzor fóra
 • My sme s nimi aktuálne tiež vo fáze projektace a zatiaľ veľmi pozitívny dojem a milý prístup, postupne doplním keď sa pohneme ďalej

 • @cuky_ducky  @petunidlo  

  Dobrý den. Tak jak to dopadlo, resp. jak to probíhá?

  Děkuji moc za odpověď

 • @vetor3x  Zrovna včera jsme převzali projektovou dokumentaci, trvá nám to déle než jsme čekali, ale to je potížemi se sousedy a s řešením přípojení na sítě. Rovax je stále úžasně nápomocný, nikdy neodbyli žádnou naši otázku. Teď nás čeká běhání okolo stavebního povolení, potom začne samotná stavba. Já oceňuji, že nám věnují hodně času a jsou přístupní diskuzi o našich námětech, aniž by je nekriticky přijali nebo naopak arogantně zamítli. Máme už poměrně atypickou stavbu, která má více prostoru než běžné typové domy, takže i cena je o dost jinde než v katalozích, ale pořád mi přijde, že to vše je nějak přiměřené.

 • @vetor3x  My máme zatiaľ hotovú architektonickú studii (nepresne som to vyššie nazvala projektace, človek sa učí každým krokom). Tá bola hotová za cca mesiac a pol. Následne nám doporučili zájsť si s ňou na stavebný a obecný úrad a tiež na úsek územního plánování, pán architekt to doporučoval, lebo s tým majú vraj dobré skúsenosti a ak sa úradníkom niečo nezdá, lepšie to zapracovať hneď na začiatku než potom v hotovom projekte (samozrejme sa potom može tiež niečo nájsť, ale snažili sme sa to týmto eliminovať). Takže sme to trošku zdržali kým sme sa tam vybrali a v lednu nám začali robiť samotný projekt. Mal by byť hotový koncom února, tak uvidíme.

  Zatiaľ sme teda zaplatili architektonickú studii a v lednu podpísali zmluvu k projektu a tiež plnú moc, pretože za nás vybavia aj všetky povolenia.

  Dojem je stále pozitívny, počas arch. studie sa nám pán architekt venoval, vždy bol otvorený všetkým otázkam, všetko vysvetlil a ak sme chceli niečo zmeniť, pozrel sa nato s nami z každej strany a došli sme k spoločnej dohode, aby sme my boli spokojní ale zároveň neurobili žiaden nelogický krok. Dokonca nám viackrát zopakoval, že ak by sme boli na niektorom z úradov a nevedeli zodpovedať prípadné dotazy, ktoré by na nás mali, nech mu zavolám a on to skúsi telefonicky vysvetliť, za mňa fakt prístup na jednotku.

  Projekt začal asi 6 hodinovým stretnutím s jedným z jednateľov, ktorý bol tiež ochotný a kde sme podrobne všetko prešli. Potom som si navrhla kuchyňu a potrebovala prebrať posunutie okna v kuchyni, rovnako prebehlo bez problémov, vysvetlené pre aj proti a obratom zaslaná vizuálizácia, ako bude zmena v reále vyzerať. Nemožem zatiaľ povedať žiadne negatívum.

  Rozpísala som sa trošku viac, ale sama som bola rada za čo najpodrobnejšie informácie v každom kroku, tak verím, že to nebude vadiť a niekomu pomože. Ak by šlo všetko ako má, k stavbe by sme sa mohli dostať tak za 3-4 mesiace (snáď) tak prípadne možem napísať potom znovu.

 • @cuky_ducky  Dobry den, vase zkusenosti jsou velmi cenne, mohu se zeptat, jak pokracuje Vase stavba a zda jste spokojeni?popr. foto a info co stavite velikostne a rozmerove za dum a na kolik Vam jej nacenili? Moc dekuji za ochotu 🙂

 • @stavitel2  Dobrý deň, napíšem vám sukromnú správu, úplne nechcem detaily o velkosti, rozložení domu, fotky atd zdielat verejne. Sme tesne před dokončením (březen 2021), v pondelok sa začne pokládka dlažby, podlah a realizácia kupelní a počas celej stavby (zaciatok srpen 2020) sme nemali ani jeden problém (klopem na drevo) a všetko išlo podla plánu. Za nás by som firmu stále doporučila a ak by sme niekedy stavali znovu, tak by som nad inou firmou nerozmýšlala.

 • Dobrý den, kdo máte postaveno s firmou Rovax. Zkušenosti a spokojenost s materiálem z čeho staví? Přemýšlím,od koho bych si nechala dům postavit. Předem děkuji za info. Zrovna řeším pozemek. Moc Děkuji Lucie

 • @cuky_ducky  
  Dobrý den, mohla byste mi prosím také poslat bližší info? Byla bych moc ráda za osobní zkušenosti...
  Děkuji

 • @beeru  Dobrý deň, píšem SZ

 • @cuky_ducky  Dobrý večer, můžu i já poprosit o více info? Děkuji moc.

 • @cuky_ducky  Dobrý den ,také o firmě uvažuju a vaše informace by mi moc pomohly v rozhodování. Můžu poprosi ? Třeba i do mailu, kdyby nevadilo i fotky. Díky, lenka 🙂
  styxx@centrum.cz

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat