2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
Jo aha, takhle. Jj, musí, ještě ověřeně. Teda koukala jsem, že jednu, ten zbytek stačí jen normálně podepsat. Plus ještě ty žádost o vklad do katastru. Já jsem po tom tak detailně nepátrala, jen mi to kdosi říkal. No, ale předpokládám, že tátova sestra je v jedné z těch dvou skupin :-D :-D
Profilova fotka
jojo, prvni skupina jsou rodice prarodice, sourozenci a tak.... a druha skupina jsou tety, sestrenice, a tak.. a treti skupina jsou ti ostatni..... s tema podpisama overenejma na jedny smlouve a potom ten navrh na vklad, to vim.... :-)
Profilova fotka
Tak to je stejný nebo podobný jak dědický skupiny, ne? Jsem si to myslela, kdo by furt co vymejšlel, ale jistota je jistota, radši se zeptat :-D :-D
Profilova fotka
jiji a jak velky budete mit pozemek?? my budeme mit cca 1700m a holky mi rikaji, ze budu plakat, ze budou starosti s tak velkou zahradou
Profilova fotka
ufuf, to je papírováního co? Mě už to taky leze krkem a to toho moc nedělám, většinu má na starosti Vráťa a já jsem jen obeznamována se stavem.... a je to trochu zvláštní pocit, svatbu jsem zas řešila prakticky jen já :-)
Profilova fotka
jiji, kdy bude albíčko? ;-) já teda mlčím, já ho mám celkem neaktuální, ale jsem zvědavá ;-)
Profilova fotka
Véééééééééélkej :-D :-D Já teda nevím, kolik má metrů, ale fakt je to megazahrada, když to máme na jaře hrabat, je to na zblbnutí. Táta chová ovce, tak aby se měly kde pást, ale stejně s nima většinu času chodí ven. Postupně je teda likviduje, ale ještě tak pět let budou, tak budeme muset v dolní části postavit nějakou zídečku, aby nám nechodili přes terasu do obýváku :-D Jojo, albíko bude, jen co budu mít trochu času, mám tu desetiměsíčního čertíka, nebo spíš teda čertici, tak mám furt co na práci. Ještě teď se musím vrhnout na diplomku, dodělávám vejšku, už tak jsem měla odklad, jinak bych už touhle dobou dělala sátnice ;-) Zatím stejně vám sem můžu hodit maximálně vyhlídlej typovej domeček, kterej i tak bude s našima úpravama. Náš dům bude stát v kopci (v místě kde se láme kopec, abych byla přesná) a hlavně potřebujeme megagaráž, aby tam manžel mohl mít dílnu. Takže spodek se odbagruje, nahoru se naveze hlína a domek bude stát v podstatě na střeše těch garáží, tudíž vlastně na rovině. Máme to komplikovaný :-D :-D
Profilova fotka
jiji, to znám, máme taky svažitý pozemek... tý jo, ovečky??? a odkud vlastně jsi? Hele a ty máš mimčo, děláš diplomku a budete stavět? Tak to je odvaz :-o
Profilova fotka
Luci, momentálně z Prostějova, ale tam, kde budeme stavět, to je malý město asi 25km odsud. Odtama pocházím, a stavět budeme kousíček od našich. A manželovi rodiče bydlí 2km odtama :-D http://www.konice.cz/showdoc.do?docid... když mrkneš na tu třetí fotku, tak jak tam stojí ten jeden baráček vpravo nahoře, tak my budeme stavět vlevo od něj. pak už se to směrem k lesu začíná svažovat dolů a pod kopcem bydlí naši :-D :-D
Profilova fotka
Přesně tak, a na jaře bych měla dělat ty státnice, to chceme začít stavět. To bude teprv mazec :-p. Ale zase Michalce už bude rok a půl, tak snad ji budu moct strčit třeba na víkend některé babičce a jít se učit .... a manžel stavět :-D My totiž ještě ke všemu budeme stavět svépomocí, jinak bysme se fakt nedoplatili :-p. Ale máme šikovný kamarády a rodinu, tak snad to půjde. Byt jsme taky díky tomu spravili za pár šupů, sice to trvalo dlouho, ale ušetřili jsme nejmíň sto tisíc na práci, ne-li víc ;-)
Profilova fotka
vypadá to tam hezky ;-) no tak to smekám... svépomocí... já taky studuju, měla bych končit příští rok v červnu. A právě z důvodu školy a domečku mimi musí počkat, i když bysme ho moc moc chtěli už teď. Jinak stavět když se zadaří bychom chtěli na podzim, přinejhorším na jaře, každopádně se příští rok podzim stěhovat. a pak hurá na mimi x-)
Profilova fotka
My snad začneme na jaře ;-) Že budeme stavět, jsme se rozhodli teprve nedávno, furt jsme řešili, jak s prachama, manžel si nerad půjčuje, ale jinak to asi nepůjde. Nejspíš pronajmeme byt a když neutáhneme hypošku, tak se holt prodá. Rovnou ho prodat je nám líto, je na pěkným místě, sice 2+1, ale máme z komory udělanou miniložnici, takže jako 3+1, 60m2. Ještě jsme ho pěkně spravili, na úkor kuchyně máme krásnou poměrně velkou koupelnu, v obýváku barovej pult .... S miminkem nebylo co řešit, taky už nejsem nejmladší, za pár měsíců mi bude třicet a nevěděla jsem, jestli nebudou nějaký problémy, naštěstí v pohodě ;-) Co studuješ? Dálkově?
Článek se načítá
Profilova fotka
nene, prezenčně na UK speciální pedagogiku. Tenhle semestr jsem začala pracovat, takže prostě do školy chodím jen na zkoušky. co ty studuješ? no tak to mě je teprve 24, manželovi skoro 29, takže na to mimi i čas je, jen bysme prostě už chtěli nooo... x-) my taky budeme mít hypotéku, jak jinak ;-) asi na 4 mega :-|
Profilova fotka
Tyjo, to taky budete splácet sto let, co? :-| My něco máme, tak si asi půjčíme milion, s tím, že nám ještě během stavby asi vyjdou obě stavebka, to je tak 200tisíc, no uvidíme. Nějakej nábytek už máme, tak zatím ho asi necháme a vyměníme, až bude na novej, jinak to asi nepůjde. Já dělám dálkově v Olomouci pedagogiku-sociální práci. Je to v mým oboru, mám vystudovanou soc. práci na VOŠ-ce v Pardubicích a před MD jsem pracovala na péči o děti. Shodou okolností na MěÚ Konice, takže to budu mít do práce kousek, až se přestěhujeme. No, zase bude dojíždět manža, my se takhle střídáme :-D :-D
Profilova fotka
chlap dojíždění zvládne ;-) splácet budeme 30 let, jenže bez toho by to prostě nešlo.... my taky nějaký to stavebko máme, jenže už teď 100 000 z toho použijeme na projekt, takže si musíme půjčit prakticky všechno.... No tak yříkám, že třeba ložnice bude až to poslední, že si tam prostě přestěhujeme tu, co máme teď, pracovnu taky, obývák bych ale chtěla nový.... tam přeci jen budou chodit návštěvy a vůbec i kvůli sobě, být tam v novém ;-) :-)
Profilova fotka
Ahojky, včera už jsem se sem nedostala. Byli jsme grilovat u švagrovců a pak dorazil na návštěvu kámoš s malou dcerkou. No naše Míša šla spát před desátou a byla teda totálně vyřízená, už toho měla asi plný zuby, chudinka =-). My snad projekt budeme mít levnější, nakreslí nám ho nějakej důchodce, co mu manžel spravuje auto, ale vypadá, že se vyzná. Já jsem původně uháněla spolužáka z gymplu, má v Praze projekční kancelář, učí na stavárně a dodělává si doktorát, tak asi bude hodně šikovnej, ale zase by to šlo přes firmu, tak by to bylo 4x dražší. Já jsem dojížděla do práce asi rok a v pohodě. V půl šesté jsem vstala a v půl sedmé jsem většinou byla v práci :-D. A to jsem ještě občas čekala na kolegyni, než se dohrabala k autu :-p No, každopádně počítám tak tři roky, bo jestli začneme stavět příští rok, tak můžeme postavit akorát tak hrubou stavbu a přes zimu to nechat vymrznout, takže pokračovat budeme zase na jaře v roce 2010. To už Míše bude 2,5 roku. Já mám rodičák do tří let, takže ji asi dám pak do školky tam, kde budeme mít ten barák, stejně tam budu jezdit do práce, tak ji budu vozit s sebou. Bo když se zasekám v práci, můžou mi ji naši v pohodě vyzvednout, ale tady by neměl kdo, na manžu moc spolíhat nemůžu, ten taky bývá v práci do večera a kolikrát nemůže odjet, ale i kdyby mohl, tak co pak s ní, přece si ji nevezme do dílny, že :-p :-D. A až se přestěhujeme, tak ji aspoň nebudu muset přetahovat do jiné školky ;-). Snad mi ji tam vezmou ....
Profilova fotka
já už pak včera taky odešla z práce a doma na net už moc nelezu ;-) Jiji, no není to jednoduché viď? :-( co dělá manžel?
Profilova fotka
Luci, automechanika. Zatím pracuje pro firmu a nikde jinde dílnu nemá. Takže si dělá svoje kšeftíky v práci. Ale právě proto chceme pod baráčkem velkou dvojgaráž, aby se mu tam vešel zvedák a mohl si dělat doma. Je mi jasný, že tam taky bude zabedněnej do večera, ale zase na druhou stranu - přijede ve čtyři z práce a i když se pak zavře do dílny doma, budu vědět, že ho mám po ruce, když bude něco potřeba :-)
Profilova fotka
aha, tak proto tolik místa ;-) to víš že jo, to bude mnohem lepší ;-) když budeš něco potřebovat, budeš ho mít po ruce :-)
Profilova fotka
Nazdárek, tak jsem se ptala tátu a zjistila jsem, že pozemek má asi 3000m2 :-D :-D :-D No, ona pak část dostane ségra, jak bude mít 18 a bude se muset udělat geometrák, aby to bylo vytyčený hranicí.
Profilova fotka
Teda, jak vás tak dočítám, tak začínám mít pocit, že si tu za chvíli budu povídat sama :-D :-D Všichni začínají už letos :-o
Profilova fotka
jiji.... nebudes tu sama.... my zacneme tak za dva roky.... letos urcite ne... to budeme radi, ze se prepise pozemek a vyridime zasitovani :o)) jojo, jestli si to budete delit se segrou, tak musite udelat geometrak.... a tim se jedna pulka prepise na tebe a druha na segru... ale jelikoz jsem to pochopila tak, ze segra je jeste mala... tak by se i tak mohl udelat geometrak a tata by na tebe prepsal jen tu pulku... a tu druhou by dal segre az vyroste :o)
Profilova fotka
Satyyy, už je to přepsaný na mě celý, usnesli se, že to tak bude jednodušší. No, kdyby byl potřeba geometrák kvůli baráku, tak určo asi necháme udělat už i tu hranici, aby to bylo při jednom. No uvidíme. Teď by to bylo i složitý dávat ségře, bo by to muselo jít přes opatrovnickej soud a to jsou zbytečný komplikace (ač třeba já jsem na soudě jako doma :-D :-D). Smlouvu máme podepsanou všichni, tak už to jen vložit do katastru, prej to zařídí ta známá, co tu smlouvu i psala. Tak to je fajn, bez starostí. I když možná tam stejně budu muset skočit, bo já už teď nějakej podílek mám, psanej ještě na starý jméno. Tak pokud to nepůjde udělat naráz s tím vkladem, budu tam muset vlítnout, ať je to v pořádku celý ;-)
Profilova fotka
no, ono totiz, pokud to potom budes vlastnit sama cely... a nechala bys udelat ten geometrak na rozdeleni, tak ti to na katastru rozdeli jen v pripade, ze tu druhou pulku budes davat a prodavat nekomu jinemu.... nedela se to, ze by sis jen tak rozdelila svuj pozemek na dve pulky a obe potom vlastnila sama.... vlastne by to rozdeleni ani nemeli na katastru jak zapsat, protoze se to vsechno dela na zaklade nejaky smlouvy..... a pokud potrebujes na katastru zmenit jmeno, tak se da na strankach cuzk.cz stahnout takovy formular, tam vyplnis, co chces zmenit, posles jim to a oni ti to zmeni u vseho co v katastru mas... jestli to udelaji i ted, kdyz uz tam davas smlouvu s novym jmenem, tak to nevim.... bych se musela zeptat spoluzaka....
Profilova fotka
ahoj :-) tak holky, dnes nám na pozemek jede odhadce kvůli hypotéce.... tak jsem zvědavá.... =-) jiji, neboj, nebudeš si to povídat sama, my příští rok to chceme dodělat, tak min. celý příští rok tu budu i já ;-)
Profilova fotka
holky mě asi trefí, dnes jsme konenčně dostali projekt (bez statiky, to snad do konce týdne), na položkovém rozpočtu je konečná cena (i s bazénem a plotem) 7 mega :-o já toho projektanta snad fakt zabiju ]-( copak to jde, že vám od února slibuje 3,5,max 4 a pak mu vyleze 7???????!!!!!!!!!!!!!!!
Profilova fotka
Luci, týjo, to je teda pálka :-o :-o No my doufáme, že se vejdeme do dvou milionů, samozřejmě bez fasády, cestiček, bazénu a takových věcí, který se prostě dodělají, až budou peníze, to není nutný k životu. A budeme stavět svépomocí. No, s takovou budeme bydlet nejdřív za tři roky, proto jsem se tu děsila, že tu budu sama :-p :-D :-D
Profilova fotka
no za 7 to prostě ani být nemůže, to bysme se z toho posr.... zkrátka to dáme firmám k nacenění a uvidíme, nemáme vymyšleno nic extra, normální domeček, takže pořád té "naší" ceně věřím, jen mám na něho vztek ]-(
Profilova fotka
To tam beztak navalil takovou cenu, aby měl víc peněz za projekt, ne? ]-(
Profilova fotka
Za sedm milionů byste fakt museli mít hrad =-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?